Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Přátelé zeleného údolí ...

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Přátelé zeleného údolí ...

Přátelé zeleného údolí ...

Dostatečně dlouhou dobu před Velikonoci jsme se všichni dočetli o Zeleném pivu od Starobrna, které prý bude k mání jen v sudovém provedení a právě jen na Zelený čtvrtek. Jak to provést nejlépe, abych letošní zelené ochutnal? Osud byl tentokrát ke mě přívětivý.

Od jisté doby nemám potřebu chodit na Krušovické pivo, i když bylo jedno z prvních, kterými jsme za studií nahrazovali Gambrínus. A od té doby, co v Plzni funguje Plachetnice s nefiltrovaným Mušketýrem, už nemám vůbec potřebu chodit na Krušovice jinam. Vzpomínky a slovanští patrioté si však vydupali návštěvu restaurace Ve dvoře. A já byl rád. Protože tato návštěva po letech připadla právě na Zelený čtvrtek a na www.zelenepivo.cz jsme se dočetli, že i sem dorazí zelené pivo od Starobrna.

Zelená piva
Zelená piva

Ve dveřích je vylepen plakát, na stole reklamní letáčky, jsem tu dobře. Dávám si první zelené. Překvapuje mě barva. Čekal jsem pivo, pivo mírně zbarvené do zelena. Co však přistálo na stole, má dle vzhledu s pivem málo co společného. Vzpomínáte na limonádu Amaru? Trošku s ní zakvrdlat a máte zelené pivo jak vyšité. Ale pozor pouze podle vzhledu.

Na první napití musím říci, že to pivo je pitelné, trošku mentolově osvěžující. Další je však již velmi příjemné na jazyku a já vím, že u něj dnes již zůstanu. Dávám další, ale to už mi slečna servírka oznamuje, že zelený pramen Ve dvoře došel. Sakra škoda. Kolegové navazují Mušketýrem, já volím menší zlo, dvanáctku. Ale to je chyba. Jubilejní ležák zde asi moc oblíbený není a je to znát. Pokračuju levnějším Mušketýrem, který je o třídu lepší. Škoda, že majitelé restaurace se strachem vzali jen jeden sud.

Normální a zelené
Normální a zelené

Možná je i chápu, ale myslím si, že by nebyl problém dotočit zelené v dalších velikonočních dnech. Na druhou stranu jsou hospody a restaurace, které Zelené pivo načaly již dříve, ale dle mne tím toto pivo, vizáží limonáda, ztratilo svoje sváteční kouzlo.

Osobně jsem v tuto chvíli rád, že se Krušovice dostaly do područí Heinekenu a i já mohl ochutnat Zelené. Musím přiznat, že bylo opravdu dobré. I když na třináctku poněkud vodové.

Zelené pivo už není
Zelené pivo už není

Zelené pivo od Starobrna bylo asi mediálně nejvíc profláklé. I když dle obsluhy jsme pili krušovickou čtrnáctku, jak jim prozradil závozník ... Otázka je tedy nasnadě. Vařilo se veškeré Zelené pivo v Brně? Nebo je část ze středních Čech? To ví asi jen soudruzi z Heinekenu.

Velikonoční Purkmistr
Velikonoční Purkmistr

Ale v Plzni jsme v tomto týdnu mohli ochutnat i jiná sváteční pivečka. Osobně jsem v úterý v Černicích šmakoval velikonoční patnáctku a ve středu medovou dvanáctku Opat (konečně) z Olivětína. Loučím se s Vámi s přáním příjemně prožitých Velikonoc a doufám, že na svátečním stole nebude chybět také nějaké to velikonoční pivečko ...[Richard Chodora] [Zobrazeno 13786x] [20. březen 2008]
[Události] [comments: 5] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

čtvrtek, 9. duben 2009
23:59

Chody

Tak jsem ochutnal Zelené i letos. Dal jsem v plzeňské Plachetnici čtyři kousky a dojmy jsou takové: barva jak Amara v nejlepších letech, chuť veškerá žádná, loňský mentolový tón nikde. Nevím, kde toto pivo bylo v rámci koncernu Heineken vyrobeno, ale příští rok jej vyložene vyhledávat asi nebudu :) Jinak síla snad až 13 stupňů byla znát snad až moc...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 10.04.2009 ve 00:18:16


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Tomáš Kroupa

pátek, 21. březen 2008
10:29

Tomáš Kroupa

to LosPedros: Zde (úplně na konci) http://ekonomika.idnes.cz/zeleny-ctvrtek-bude-mozne-privitat-zelenym-pivem-fv5-/ekonomika.asp?c=A060412_105111_pivo_pal se píše, že by mělo být také k mání v ostravské pivnici Na patře...


Dwarf

pátek, 21. březen 2008
10:17

Dwarf

to siki: však byl 1. jarní den :-) tak asi proto ta podoba s Jarem :-))


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

siki

pátek, 21. březen 2008
09:13

siki

To já si naň zajel do Berouna, kde ho také již načali den předem (prý si to vydupali štamgasti) a celkem mi chutnalo. První, co mi na pivu zaujalo, byla podoba s Jarem:-)))


napsal(a): siki [Odpovědět]

Adsense

14. duben 2024
09:15


posted by: Inzerce

LosPedros

pátek, 21. březen 2008
08:04

LosPedros

Reakce na "žabinec" jsem četl různé a sám jsem si říkal, že by nebylo od věci ochutnat a posoudit osobně. To bych ale chtěl asi moc. Zásobování Heinekenu jaksi nepočítalo s Ostravou, byť se zde najde krušovických hospod nemálo.
Snad příště :(


napsal(a): LosPedros [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI