Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Hospůdka U Kumpána

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Hospůdka U Kumpána

Hospůdka U Kumpána[p282]

Jelikož je 1. květen Svátkem práce, tak je i dnem volna. Rozhodli jsme se proto s mou partnerkou a třemi z našich 5 dětí spojit příjemné s užitečným a podniknout výlet na Pustevny a nedalekou sochu Radegasta. Pohanského boha plodnosti a hojnosti a také symbolu zdejšího europivovaru.

Poutač Vám jistě neunikne
Poutač Vám jistě neunikne

Když jsme dorazili do Trojanovic, vítaly nás vývěsní štíty všudypřítomného „R“. Ten však nebyl cílem naší cesty. Pustevny jsem zvolil proto, že v nedalekém Frenštátě se točí Bon ze Zašové. Již cestou lanovkou jsem spatřil na jednom ze stožárů poutač na hospůdku U kumpána, kde se ono valašské pivo čepuje. Ten ještě znásobil mou touhu tento mok ochutnat.

Po splnění rodičovských povinností, nákupu suvenýrů a návštěvě sochy (kelímkový R 10 za 25,- L), jsme už autobusem zamířili do Frenštátu pod Radhoštěm. Po asi pěti minutách chůze jsme k inkriminovanému podniku dorazili.

Jaký bude Bon U Kumpána?
Jaký bude Bon U Kumpána?

Přivítala nás krásná modrá fasáda zrekonstruované budovy a neméně nádherný interiér. Mne však neoslovil, mám rád hospody jiného charakteru. Hospůdka připomíná spíše pizzerii nebo kavárnu. Velice komorní prostředí s kapacitou asi 35 míst, kde jsem se skoro bál hlasitěji promluvit. Což potom tři naši živější kluci. Když jsem se dotázal číšníka, jaké pivo mají (maje tím na mysli samozřejmě stupňovitost), bylo mi sděleno, že „jenom ten“ Bon.

Kumpánský bar
Kumpánský bar

Takhle si prezentaci netradičního a tak oceňovaného piva nepředstavuji. Kolega má podobnou zkušenost z Valašského Meziříčí, kde mu po objednávce piva donesli automaticky Radegast, ačkoliv měli také 3 druhy Bona! Ale co může člověk čekat od kraje, kde mají všichni vypláchnuté mozky obarveným chemickým roztokem s názvem pivo.

Tady se točí jenom ten BON
Tady se točí jenom ten BON

Po ujištění ho, že jsem sem cestoval právě kvůli „tomu“ Bonu, jsem si světlou nepasterovanou dvanáctku objednal. Po dobré čtvrthodině mi byl ležák donesen. Opravdu velmi dobré pivo hořké chmelové chuti, stejně jako následující tmavá čtrnáctka. Škoda, že nebylo také kvasnicové, to bych velmi rád ochutnal. Všichni víme, co pivo filtrací ztrácí.

Valašská piva
Valašská piva

Po zakoupení velice povedené sklenice s logem za 80,- jsme toto zařízení, spěchajíc na vlak, opustili. Mé hodnocení tedy zní: chutné hořké pivo, dobré jídlo v ,pro mě, nepatřičné restauraci. Těžko si dovedu představit, že bych zde vypil víc, než ony dva kousky. Ale to je samozřejmě věc názoru. Asi za měsíc jsem zašel na Bona v Olomouci, měli i desítku. Opět bohužel herna. Nějaká pivovarská krčma by neuškodila, alespoň o žádné nevím.[Mantas] [Zobrazeno 10936x] [14. červen 2007]
[Restaurace] [comments: 13] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

pana

pondělí, 17. únor 2014
23:08

Má to BON ale kliku,že se najdou jedinci,po něm bažící.....u zdroje,tedy v Zašové,čepují hnus,kterému přezdívají pivo. Třeba to v nějaké skvělé restauraci umí vylepšit,ví Bůh.


napsal(a): pana [Odpovědět]

Vašek Šv.

úterý, 18. únor 2014
08:52

to pana: Ty budeš mít zřejmě nějakej problém, to jinak neni možný, psát takový bláboly. Ještě ani jednou si tu nenapsal něco smysluplného.


napsal(a): Vašek Šv. [Odpovědět]

Adsense

22. únor 2024
13:07


posted by: Inzerce

Dafmen

úterý, 18. únor 2014
09:35

to Vašek Šv.: A sakra, kdopak to zase vlezl na nejhorší pivní web, kterému spíše než pivní web sedí název Pivní Žumpa???


napsal(a): Dafmen [Odpovědět]

L.Pokorný

pondělí, 17. únor 2014
06:16

Pokud přijedete bourákem a bude vám trčet z každé kapsy 1000kč tak vás určitě všichni obslouží na 100%.V opačném případě vás vykopnou že údajně mají plno:))))
Navíc se pán vedoucí předvede jako arogantní hrdina před ostatními hosty a svým personálem.
Chodíme tam už dýl ale řiťolízalství a bezpáteřnost kterou tam předvádí pan vedoucí začíná být neunosná.
Ty peníze co tam nechávám by si zasloužil úplně jiný provozovatel.


napsal(a): L.Pokorný [Odpovědět]

Šubrtová

pondělí, 17. únor 2014
07:22

to L.Pokorný: Tak proč tam lezeš??


napsal(a): Šubrtová [Odpovědět]

Sekal

pátek, 9. listopad 2012
12:55

Sekal

Pěkná hospoda s dobrou kuchyní. Navštívil jsem ji v roce 2008, sice se mi snažila servírka vnutit vepřové koleno s tím, že se jedná o mnou objednaný rumpsteak, ale jinak jsem odcházel spokojen jak s pivem, tak s jídlem.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

mantas

pondělí, 18. červen 2007
00:33

Mantas

Za tu Olomouc se omlouvám.Byl jsem tam jen na skok,ještě v noci a tak to na mě působilo.Chápu,že není lehké se v centru města se uživit.Zvlášť,když je v okruhu 50m dalších pět hospod.Ty automaty beru jako nutné zlo.Ale pokud jsou v oddělené místnosti,ani nevadí.Spíš ta individua,která to přitahuje.Ke Kumpánovi bych ještě poznamenal,že je to moc pěkný podnik,zajít na oběd,dvě pivka.Pro mě je to prostě moc nóbl a necítil bych se tam dobře na delší posezení.To je všechno,jen můj pocit.V příspěvku jsem to taky zmínil.Každopádně zajedu ještě někam na kvasnicové.Těším se na něho.


napsal(a): mantas [Odpovědět]

mantas

pondělí, 18. červen 2007
00:09

Mantas

Jantarová jedenáctka Bon se údajně vaří jen příležitostně.Tak mi to aspoň bylo řečeno U kumpána.


napsal(a): mantas [Odpovědět]

kamil

sobota, 16. červen 2007
00:18

Mám velmi podobné zkušenosti s nabízením jiných piv než G 10 ze svých pivních výletů. Tradiční hrdost na lokální piva je asi nenávratně pryč. Jaká škoda. Zřejmě i proto po českých krajích chátrá značné množství překrásných pivovárků, které by mohly vytvořit pracovní místa a přinést do dané lokality nějaké prachy!!


napsal(a): kamil (kamil.vodnar(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Slávista

pátek, 15. červen 2007
12:22

Slávista

Malý dotaz k jednomu z obrázků. Jedenáctka Bon? O té jsem dosud nevěděl.


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Roman Holoubek

pátek, 15. červen 2007
08:50

Roman Holoubek

Ještě jedna poznámka. "..opět bohužel herna ...
Podíváte-li se na www.pivobon.cz tak zjistíte, že jen ve dvou BONVER hernách se točí pivo BON. Vše ostatní jsou podniky různého typu, jen ne herny.

Děkuji a přeji další hezké cesty za chutnými pivy.


Roman Holoubek

pátek, 15. červen 2007
08:47

Roman Holoubek

Malá poznámka k Olomouci.
V Olomíku není herna, ale klasická pivnice, kde v oddělené místnosti jsou 3 automaty. To bývá zcela běžné i v mnoha jiných pivnicích.
Žel je to úlitba příliš vysokému nájemnému. Bez těchto 3 automatů by BON v Olomouci nemohl být. Alespoň v této pivnici. Jen pivo, něco drobného k zakousnutí a pár frťanů by neuživilo provoz a především poměrně vysoký nájem.


Rosťa

čtvrtek, 14. červen 2007
21:51

Rosťa

Chlapík od pěti dětí a má čas a chuť na pivní turistiku a ještě napsat pěkný článek..! To je mi tak sympatické! Představ si, Mantasi, že by v tý pizzerii k tobě přišel nateplalej mužík v plesniváčskejch džínách, kožený bundě ze čtverečků a s pomádou ve vlasech, tajemně by se k tobě naklonil a do ucha zašeptal: "Bon? Bon?"


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI