Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

3. Koníčkův den

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

3. Koníčkův den

3. Koníčkův den [p286]

Koníčkův den ve Vojkovicích se konal 6.6.2009 u příležitosti 3. výročí založení minipivovaru, jak samotný název napovídá, a také 10. výročí otevření restaurace. Těšil jsem se na tuto událost nejen kvůli výbornému pivu, ale i proto, že se zde setkám s mnoha přáteli a známými, s nimiž mne spojuje společná záliba.

Od Mojmíra Velkého jsem již dopředu věděl, které pivovary se zúčastní. Prakticky všechny co minulý rok, včetně Antéňáka z Hradce Králové, což mě zvláště potěšilo. Loni mi jeho pivo moc chutnalo a nejinak tomu bylo i letos.

Stánky s pivem
Stánky s pivem

I když jsem měl problémy s volnem v práci (dovolené se u nás momentálně na víkend nedávají, proto budu asi muset Mojmíra příště požádat, aby akci uspořádal ve všední den :)), nakonec jsem do Vojkovic v půl čtvrté vlakem dorazil. Již zdaleka jsem u silnice před hospodou zpozoroval dlouhou kolonu aut (nic mi do toho není, ale že by všichni pili nealko?) a také kol na zahradě bylo nemálo. V tomto ohledu nemám ani já čisté svědomí, sám si jako občasný cyklista nějaké to pivo dám.

Náš stůl
Náš stůl

Kamarád, který jel již o hodinu dřív, nám zajistil místa u stolu. Což je jedině dobře, protože je už téměř plno. Cestou jsem letmo zkontroloval stánky s pivem a pozdravil se se známými. Nikdo, koho jsem čekal, nechyběl. Gestem jsem jim naznačil, že se zastavím později a usedl na místo. Hned, když jsem se usadil, spílal jsem v duchu kamarádovi, že vybral stůl přímo u pódia. Hudba hrála tak hlasitě, že jsme se nemohli vůbec domluvit. Vadilo mi to, protože takovou akci beru jako příležitost poklábosit s lidmi stejného ražení jako já. Ale většina přítomných se určitě přišla hlavně bavit, tak se i já musím přizpůsobit.

Pivní štafeta
Pivní štafeta

Role moderátora se ujal sám sládek, oficiálně Koníčkův den zahájil a přivítal hosty a zúčastněné pivovary. Kromě domácího Koníčka přijeli ještě Excelent Rýmařov, Hukvaldy, 1. ostravský minipivovar Qásek a již zmíněný Antéňák. V době, kdy probíhala soutěž o vypití půllitru na čas, zašel jsem si pro své první pivo. Zvolil jsem Uzeného kance od Antéňáka z bamberského nakuřovaného sladu. Udělal jsem dobře, protože bylo moc chutné a jako první došlo.

Beerborci-umbob, Doris, mantas, boro, mskoda4 a Bartus
Beerborci-umbob, Doris, mantas, boro, mskoda4 a Bartus

Poté jsem se zastavil u stolu, kde sedělo několik beerborců a také homebrewerů. Měli jsme předem domluvenou takovou malou degustaci domácích piv. Seznámil jsem se s Honzou Jemelkou a Mirkem Petrem, resp. s Fulneckým a Vyhnanovským. Umbob přivezl z Brna Židenický větrák, Marian Janoszowski Skřečoňského Žabáka a já samozřejmě svého Těšínského Dražana. Piva s námi ochutnávali i beerborci z Top Five českých značek Doris a Bartus. Některé vzorky padly na místě a zbytek jsme si odvezli domů na pozdější konzumaci. Ani jedno nezklamalo a při vaření piva druhý den přišla vhod.

Homebreweři - Svibičák, Fulnecké, Vyhnanovské, Antéňák, Skřečoňský Žabák a Dražan
Homebreweři - Svibičák, Fulnecké, Vyhnanovské, Antéňák, Skřečoňský Žabák a Dražan

Zatímco hrála country kapela a probíhaly různé soutěže (přetahování lanem, pivní štafeta, hod sudem do dálky), jal jsem se ochutnávat přítomné značky. Hradeckého Patriota následovaly Hukvaldské kvasnicové, Kunětický hejkal (dost dobrá desítka), Excelent 11 a 13, Primátor 11 (novinka přivezená Antéňákem) a v neposlední řadě medový Čmelák, uvařený speciálně pro tuto příležitost.

Soutěž v držení sudu na čas
Soutěž v držení sudu na čas

Mezitím se všechna místa beznadějně zaplnila a zábava se začala rozjíždět. Já a moje drahá polovička jsme dostali hlad, tak jsem zašel koupit něco k jídlu. Na výběr byly, kromě jídel z restaurace, klobásy, maso na roštu a guláš. Dali jsme si maso a chybu jsme určitě neudělali.

Zaplněné stoly
Zaplněné stoly

Ale to už byl čas ubírat se k domovu, přece jsem měl po půlnoční směně a únava se hlásila o slovo. Pro příjemnější cestu jsme si koupili petku Ryzáka do vlaku a tam ji také vypili. Akce to byla velmi příjemná, počasí a piva bylo tak akorát. Věřím, že se jeho nabídka příští rok ještě rozroste (něco už se proslýchá) a já se budu zase moci zúčastnit.[Mantas] [Zobrazeno 8642x] [14. červen 2009]
[Pivní slavnosti] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

umbob

úterý, 16. červen 2009
19:28

umbob

Pěkná akce včetně té seance homebrewingu :)


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Mantas

úterý, 16. červen 2009
20:11

Mantas

to umbob: Máš pravdu Marku, jen kdyby toho času bylo víc. Snad ještě není všem dnům konec :D


napsal(a): Mantas [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI