Reklama na PI Reklama na PI Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

3. Koníčkův den

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

3. Koníčkův den

3. Koníčkův den [p286]

Koníčkův den ve Vojkovicích se konal 6.6.2009 u příležitosti 3. výročí založení minipivovaru, jak samotný název napovídá, a také 10. výročí otevření restaurace. Těšil jsem se na tuto událost nejen kvůli výbornému pivu, ale i proto, že se zde setkám s mnoha přáteli a známými, s nimiž mne spojuje společná záliba.

Od Mojmíra Velkého jsem již dopředu věděl, které pivovary se zúčastní. Prakticky všechny co minulý rok, včetně Antéňáka z Hradce Králové, což mě zvláště potěšilo. Loni mi jeho pivo moc chutnalo a nejinak tomu bylo i letos.

Stánky s pivem
Stánky s pivem

I když jsem měl problémy s volnem v práci (dovolené se u nás momentálně na víkend nedávají, proto budu asi muset Mojmíra příště požádat, aby akci uspořádal ve všední den :)), nakonec jsem do Vojkovic v půl čtvrté vlakem dorazil. Již zdaleka jsem u silnice před hospodou zpozoroval dlouhou kolonu aut (nic mi do toho není, ale že by všichni pili nealko?) a také kol na zahradě bylo nemálo. V tomto ohledu nemám ani já čisté svědomí, sám si jako občasný cyklista nějaké to pivo dám.

Náš stůl
Náš stůl

Kamarád, který jel již o hodinu dřív, nám zajistil místa u stolu. Což je jedině dobře, protože je už téměř plno. Cestou jsem letmo zkontroloval stánky s pivem a pozdravil se se známými. Nikdo, koho jsem čekal, nechyběl. Gestem jsem jim naznačil, že se zastavím později a usedl na místo. Hned, když jsem se usadil, spílal jsem v duchu kamarádovi, že vybral stůl přímo u pódia. Hudba hrála tak hlasitě, že jsme se nemohli vůbec domluvit. Vadilo mi to, protože takovou akci beru jako příležitost poklábosit s lidmi stejného ražení jako já. Ale většina přítomných se určitě přišla hlavně bavit, tak se i já musím přizpůsobit.

Pivní štafeta
Pivní štafeta

Role moderátora se ujal sám sládek, oficiálně Koníčkův den zahájil a přivítal hosty a zúčastněné pivovary. Kromě domácího Koníčka přijeli ještě Excelent Rýmařov, Hukvaldy, 1. ostravský minipivovar Qásek a již zmíněný Antéňák. V době, kdy probíhala soutěž o vypití půllitru na čas, zašel jsem si pro své první pivo. Zvolil jsem Uzeného kance od Antéňáka z bamberského nakuřovaného sladu. Udělal jsem dobře, protože bylo moc chutné a jako první došlo.

Beerborci-umbob, Doris, mantas, boro, mskoda4 a Bartus
Beerborci-umbob, Doris, mantas, boro, mskoda4 a Bartus

Poté jsem se zastavil u stolu, kde sedělo několik beerborců a také homebrewerů. Měli jsme předem domluvenou takovou malou degustaci domácích piv. Seznámil jsem se s Honzou Jemelkou a Mirkem Petrem, resp. s Fulneckým a Vyhnanovským. Umbob přivezl z Brna Židenický větrák, Marian Janoszowski Skřečoňského Žabáka a já samozřejmě svého Těšínského Dražana. Piva s námi ochutnávali i beerborci z Top Five českých značek Doris a Bartus. Některé vzorky padly na místě a zbytek jsme si odvezli domů na pozdější konzumaci. Ani jedno nezklamalo a při vaření piva druhý den přišla vhod.

Homebreweři - Svibičák, Fulnecké, Vyhnanovské, Antéňák, Skřečoňský Žabák a Dražan
Homebreweři - Svibičák, Fulnecké, Vyhnanovské, Antéňák, Skřečoňský Žabák a Dražan

Zatímco hrála country kapela a probíhaly různé soutěže (přetahování lanem, pivní štafeta, hod sudem do dálky), jal jsem se ochutnávat přítomné značky. Hradeckého Patriota následovaly Hukvaldské kvasnicové, Kunětický hejkal (dost dobrá desítka), Excelent 11 a 13, Primátor 11 (novinka přivezená Antéňákem) a v neposlední řadě medový Čmelák, uvařený speciálně pro tuto příležitost.

Soutěž v držení sudu na čas
Soutěž v držení sudu na čas

Mezitím se všechna místa beznadějně zaplnila a zábava se začala rozjíždět. Já a moje drahá polovička jsme dostali hlad, tak jsem zašel koupit něco k jídlu. Na výběr byly, kromě jídel z restaurace, klobásy, maso na roštu a guláš. Dali jsme si maso a chybu jsme určitě neudělali.

Zaplněné stoly
Zaplněné stoly

Ale to už byl čas ubírat se k domovu, přece jsem měl po půlnoční směně a únava se hlásila o slovo. Pro příjemnější cestu jsme si koupili petku Ryzáka do vlaku a tam ji také vypili. Akce to byla velmi příjemná, počasí a piva bylo tak akorát. Věřím, že se jeho nabídka příští rok ještě rozroste (něco už se proslýchá) a já se budu zase moci zúčastnit.[Mantas] [Zobrazeno 5949x] [14. červen 2009]
[Pivní slavnosti] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

umbob

úterý, 16. červen 2009
19:28

umbob

Pěkná akce včetně té seance homebrewingu :)


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Mantas

úterý, 16. červen 2009
20:11

Mantas

to umbob: Máš pravdu Marku, jen kdyby toho času bylo víc. Snad ještě není všem dnům konec :D


napsal(a): Mantas [Odpovědět]


Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň