Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Postřeh (3): Lipan v Písku

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Postřeh (3): Lipan v Písku

Postřeh (3): Lipan v Písku[p227]

No a drobnost na závěr. Nevím, jestli je to široké pivněmilné společnosti známo, avšak pivo z Pivovarského dvora v Dražíči mohou regulérně ochutnat v Písku, v Žižkově ulici, hned u zastávek autobusu.

Z řady domů upoutá opravený zelený dům, ve kterém se nachází Pivnice Lipan, jak je uvedeno velkým bílým písmem podobným švabachu na zeleném podkladu. Navíc jsou tam, kromě na Pivovarský dvůr, také poutače na Tipsport a sicilské kafe Ionia, čímž vytváří esteticky nedostižný celek. -:) Určitě se tedy nespletete, pokud byste se onen podnik vydali hledat.

Pivnice Lipan v Písku
Pivnice Lipan v Písku

Točí zde výhradně nefiltrovaného Lipana. Neodpustil jsem si tu možnost a jako první host vešel do podniku a hle - bylo lze natočit pivo, které není zkyslé (jako se mi to stalo ve známém podniku Planeta Žižkov v Praze a ještě se tvářili, co si to jako dovoluju, když jsem ho vrátil a odešel), nýbrž naopak skvělé. Byla to balada.

První Lipan
První Lipan

Pro Lipana mám slabost, protože má zajímavý hořký ocas, který mám opravdu rád. Byl jsem zvědavý a zeptal jsem se paní, která mi natočila ten skvělý mok, kde se tam Lipan vzal. Odpověď je celkem prostá. Majitel pivovaru v Dražíči je majitelem i tohoto domu a tedy i pivnice. Takže co by tam měli točit jiného, že? -:)

Pivovarské desatero
Pivovarské desatero

Nu, mají otevřeno od desíti do desíti. Takže výletníci, co takhle se pokochat památkami Písku a vše nakonec završit krásně ošetřeným Lipanem? Ještě však musím upozornit, že to opravdu není restaurace, ale nálevna, takže to není podnik pro cestující rodiče s dětmi, ale spíš pro vandrovníky alias trampíky.

V době, kdy jsem tam seděl u piva, mě např. neobtěžoval žádný kouř, ale věřím, že v pozdních odpoledních až večerních hodinách podnik ožije a vyudí se. -:), protože je to prý docela oblíbené místo místních štamgastů - sázkařů.[Martin Cabalka] [Zobrazeno 10123x] [11. září 2007]
[Restaurace] [comments: 11] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Michal

sobota, 21. srpen 2010
10:53

Michal

Mam dotaz. Nevíte někdo, jak to tam vypadá v současnej době a jestli otvíračka stále platí? Pokud ne, tak jak maj otevříno ve všední dny?


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Jerzy

neděle, 22. srpen 2010
10:37

to Michal: Otevřeno je nonstop, podnik funguje zároveň jako pobočka Tipsportu a herna (automaty jsou ale v oddělené místnosti). Točí už jen světlého Lipana, tmavého přestali čepovat před více než rokem. Párkrát se na čepu objevil i polotmavý Portyčák, šlo ale jen o výjimku. Trochu upravili pípu, takže delší čekačky na pivo (jako tomu bylo občas v minulosti) jsou už minulostí.


napsal(a): Jerzy [Odpovědět]

Adsense

28. únor 2024
12:44


posted by: Inzerce

Michal

neděle, 22. srpen 2010
14:33

Michal

to Jerzy: Děkuju za info


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Danup HK

pondělí, 7. prosinec 2009
07:59

Pokud máte rádi pivo z Dražíče, tak je k mání v restauraci Danup v Hradci Králové. Speciál KIX vařený jen pro tuto restauraci.


napsal(a): Danup HK [Odpovědět]

Sněhulák

pátek, 4. září 2009
16:03

Tak jsem tam dnes byl, a pivo byla jedna báseň:-) Musím tam zajít víckrát..


napsal(a): Sněhulák [Odpovědět]

Tomáš

pátek, 4. září 2009
20:14

tomáš

to Sněhulák:
a to jsi byl v Pivnici Lipan v Písku?


napsal(a): Tomáš [Odpovědět]

Sněhulák

pondělí, 7. prosinec 2009
00:24

to Tomáš:
Ano:)


napsal(a): Sněhulák [Odpovědět]

Peetee

středa, 31. říjen 2007
11:01

Na Lipan jezdíme do Dražíče. Jednou za 14 dní ve středu, tam vždy hraju pro lázeňáky z Bechyně, a to "PIVO" + kalvádos si nenecháme ujít...
MŃAM, mňam


napsal(a): Peetee (mr.driver(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Tomáš Kroupa

pátek, 14. září 2007
23:33

Tomáš Kroupa

49°24'33.47"N,14°40'10.1"E na mapy.cz nejlépe. Hranice Údolní a Lužnické ulice, pod kopcem v zatáčce - hospoda Na Brusírně. Dobrou chuť. :-) Na vodě jsme si loga vůbec nevšimli, tak jsme to napravili až o rok později na kole...


Luboš S.

pátek, 14. září 2007
14:36

Luboš S.

Tomáši a kde je ta hospoda s Lipanem v Táboře? Trochu to tam znám, tak až tam s Chodym někdy zavítáme, tak ať víme kam vyrazit. Předem díky.


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]

Tomáš Kroupa

pátek, 14. září 2007
13:43

Tomáš Kroupa

Kdyby to rodičům s dětmi bylo líto, mohou navštívit Lipana krom v Dražíči ještě v Táboře, kde je to bez problémů (klasická restaurace)... :-)PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI