Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Jak se jezdí pro pivo 2

Pivní cesty


verze pro tisk

Jak se jezdí pro pivo 2

Jak se jezdí pro pivo 2  [p204]  [p203]

V Dobrušce to bylo nádherný. Nejen ta podzimující se krajina a opravený pivovar, nýbrž i lidé a dech tajemna. Soudek byl naložen do auta a protože nám bylo sděleno, že na Bowlingu dotáčejí kvasnicový Rampušák z Hlinska, zakoupili jsem PETky s Rampušákem dobrušským a jali se navštívit Bowling.Pivovar v Dobrušce
Pivovar v Dobrušce
Pivovarský dvůr
Pivovarský dvůr
Výčep v bowlingu
Výčep v bowlingu

Hlinsko nebylo špatné. Pak kdosi z parťáků narazil PETku. Prý pro srovnání. Tento nápad okamžitě vyvolal nápad vrátit se do pivovaru. Mně na tom osobně sedla i ta jemná příchuť po otrubách. PETky naše parta skoupila nakonec všechny. Členové našeho týmu pak počali u Hanze lehce lobovat za nakoupení soudku nejen pro Časy zlý, alebrž i pro nás. Když mu na otázku, co s těmi Svijany, bylo odpovědí hrobové ticho a pohledy stydlivě stočené k zemi, vyjádřil se o nás poněkud ambivalentně a ten sud koupil.

Točený Rampušák
Točený Rampušák
Vstup do podzemí
Vstup do podzemí
Podzemní chodba
Podzemní chodba

Náš zájem o dobrušského Rampušáka vzbudil tolik soucitu pracovníků pivovaru, že nám bylo nabídnuto podívati se do podzemní chodby s nádherným původním vstupním portálem z předminulého století (asi pseudogotika, soudě podle lomeného oblouku), který spojuje mimo jiné pivovar s bowlingem nahoře na kopci. Netušil jsem, jak je podzemí pivovaru rozsáhlé.

Varna?
Varna?
Technologie
Technologie
Ležácký sklep
Ležácký sklep
Rampušák přímo z tanku
Rampušák přímo z tanku

Návštěva ležácké místnosti, kde nám byl z tanku načepován pro degustaci dobrušský Rampušák, moc potěšila. Pro mě až šokem a důkazem obrovského potenciálu pivovaru pak byla návštěva podzemních prostor zamýšlených jako pivovarská hospoda. Dobruška tak není krásný a vkusně opravený pivovar z venku, nýbrž i zevnitř. Zde nezbývá než přáti pivovarským zdar pro jejich podnikatelské záměry. Vařili naposledy v roce 1995, pak ty podivné požáry… To co jsem viděl lze považovati za vítězství vůle…

Budoucí pivovarská restaurace
Budoucí pivovarská restaurace
Výčepní stolice
Výčepní stolice

Ostatně materiály pivovaru uvádějí, že pivovárek je koncipován jako společenské místo, kde pro početnější setkání jsou určeny právě sklepní prostory. Zprovozněna ve staročeském stylu je mimo jiné klasická humnová sladovna s dvoulískovým hvozdem a klasický ležák 12 v přírodní nefiltrované podobě jest vařen dle původní receptury na měděné varně z roku 1936.

Pivovarská prodejna
Pivovarská prodejna
Lahvový Rampušák
Lahvový Rampušák
Kousek historie
Kousek historie

V Bělči jsem byl mockrát, jejich Car pro mě skončil na nesjpodnějším patře pomyslného žebříčku koštovaných piv toho dne, snad i pro vysokou konkurenci. Já tam mám rád ten kámen na tolatě :) Přeji panu sládkovi Voltrovi a jeho patronu panu Nohejlovi mnoho zdaru, protože ač jsem měl dnes lepší piva, Car šel v poslední době nahoru.

Jdeme k Huškům
Jdeme k Huškům
U Hušků Běleč
U Hušků Běleč
Ten kámen na toaletě
Ten kámen na toaletě

Nocleh byl zorganizován vysoko v horách. Směr Vrchlabí. Ačkoliv toho měl Hanz za volantem už asi dost, neváhal vyhovět návrhu posádky vzít to přes Trutnov. Krakonoš dvanáctistupňový za 16 korun v hotelu Krakonoš u pivovaru Krakonoš, který supluje pivovarskou hospodu, hodně potěšil, většině víc chutnal filrovaný, já si dal ten kalný. Krakonoš je svůj. Dá se poznat, že je to opravdu on. Někteří včetně mě z něj byli doslova nadšení.

Krákora v Trutnově
Krákora v Trutnově

Pokračování příště ...[Rosťa Kloubek] [Zobrazeno 12788x] [3. říjen 2008]
[Pivní cesty] [comments: 18] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

zdenek

čtvrtek, 8. říjen 2009
22:21

zdenek

Nazdárek pánové,píšu na různé "komentáře".Již asi 14 dní i déle není CAR v Bělči v hospodě.Není snad navaříno či podobné odpovědi mi pan Čížek (hostinský) řekl.Přitom poslouchám reklamu jak v HK je CAR a VČELKA k dostání, ale jestli v HK je tak proč není u zdroje?Su magor já ,Čížek nebo Voltr.V Bělči jsem dostal Rampušáka(byl dobrý),ale kurva CO TO JE?Na otázku,kde je CAR jsem byl málem vyhozen(trochu přeháním).Zná na novou situaci někdo odpověď?Dík....na Rampušáka si rád zajedu do Dobrušky-je tu příjemná(velmi) výčepní oproti Čížkovi...


napsal(a): zdenek [Odpovědět]

Michal Pojman

pondělí, 5. říjen 2009
17:34

to Rosťa: Ahojda, když už tak často píšeš na tomto portálu, ověř si prosím správnost Tvých tvrzení. Rád bych také ochutnal Cara v r. 1992, ale to bohužel ještě nebyl a Ty jsi byl ještě malý. Měj se, Michal Pojman P.S.: Nedívej se tolik na reklamu, plete se Ti to potom mezi písmenka a vzniká blábol. :o)


napsal(a): Michal Pojman (m.pojman(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Adsense

18. květen 2024
15:21


posted by: Inzerce

Rosťa

pátek, 9. říjen 2009
15:28

Rosťa

to Michal Pojman: Ahoj! A kde jsem tu napsal, že jsem ochutnal Cara v roce 1992? To by byl opravdu asi blábol...
P.S. Proč ten konfrontační tón? Rád bych ochutnal tvé pivo, pokud někde vaříš.... V roce 1992 jsem byl stejně vysoký jako nyní, jen podstatně štíhlejší...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Malakin

pátek, 9. říjen 2009
15:36

Malakin

to Rosťa: Pokud se nepletu, tak Michal Pojman je společně s Břéťou Nožičkou zaangažován v Zrzavém kocourovi čili pivovárku v Hradci-Malšově Lhotě. Loni jsem ho pil na kámošově svatbě a musel jsem před jeho/jejich uměním smeknout, a to dělám málokdy...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 09.10.2009 ve 15:38:27


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Rosťa

pátek, 9. říjen 2009
17:50

Rosťa

to Malakin: marku já to vím, jen si nejsem jist, ze je vhodné to zveřejňovat, protože pokud ano, učinili by tak pánové sami..


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Malakin

pátek, 9. říjen 2009
18:10

Malakin

to Rosťa: Já myslím, že na Zrzavém kocourovi nic tajného není. Už koncem loňského roku se sám MP přiznal na SP, že toto pivo je z jeho "dílny" a jaké mají úspěchy přijeho exportu. Hádal se tam tehdy s Honzou o to, kdo má větší právo označovat své pivo jako Kocour, a s Chodym o tom, že nejsou žádným hrncovarem. A ačkoliv SP již téměř nečtu, toto mi vážně neuniklo. V opačném případě bych to samozřejmě nezmiňoval.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 09.10.2009 ve 18:11:59


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Roman Holoubek

pondělí, 8. červen 2009
21:16

Roman Holoubek

Co je umění v marketingu a co už drzost:
Vmíchat občas na správném místě správné info a nenásilně sdělit to co chci je umění v marketingu.

Vnucovat se na každém kroku a všude (na každém webu). Zcela nepatřičně a neuměle šroubovat svou reklamu pod jakýkoli článek a komentář to už je drzost. Předvedu (to mě Honza Kočka, Chody, Marek Kodeda, ani Tomas nebudou mít rádi).
PS: Začínám tuto Šůvinku nemít rád.


Gunar

pondělí, 8. červen 2009
09:25

Hezký den, teď jsem četl Váš článek a mohu Vás potěšit v tom že pivo RAMPUŠÁK z Dobrušky a pivo CAR světlý a CAREVNA černá z Bělče se teď točí i v Praze. A to na Praze 3 Havlíčkovo náměstí 7 Restaurace U ŠŮVINKY a mají web www.svet-piva.com a mají dobrý výběr piv. Doporučuji zavítat. Gunar


napsal(a): Gunar (spartapraha(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 8. červen 2009
10:07

Malakin

to Gunar: Tak a máme tu čtvrtý Svět piva. Jeden tištěný a tři virutální. A to nepočítám Svět piva Plzeňského Prazdroje. Teď aby se v tom prase vyznalo. :(


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

jiri.kana

pondělí, 8. červen 2009
10:37

jiri.kana

to Malakin: Tak já si ještě nechám registrovat www.svetpiva.eu :)


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

siki

pondělí, 8. červen 2009
14:55

siki

to jiri.kana: Ještě je volná doména svetpiva.sk, svetpiva.org, svetpiva.com, svetpiva.net, svet piva.info a svetpiva.biz :-)http://neworder.regzone.cz/default.asp?WCI=domain_search


napsal(a): siki [Odpovědět]

ŠIMON

pondělí, 5. leden 2009
19:15

Řekl bych že na pivo ze svýho mládí se nedá zapomenout.Dobře že zas vaří.V pivovarské hospudce se občas stavuju.Jsemrád že zustaly u hořčí chuti piva.


napsal(a): ŠIMON (simonztrutnova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

jiri.j

čtvrtek, 9. říjen 2008
19:11

Mám dotaz na autora. Podle fotek byl původní průmyslový pivovar přebudován na restaurační minipivovar, resp. do původních budov pivovaru byl instalován minipivovar. K dobrušskému pivovaru mě vážou velmi pěkné vzpomínky. Byla to jedna z našich prvních exkurzí někdy koncem roku 1993. Tehdy se vařila 10% světlá a tmavá, 12% světlá. Pivo se stáčelo do lahví 0,6l! Tehdy nás provázel pan Pavel Bekeni (dens Starobrno). Neuvěřitelně přátelský a ochotný člověk. Po důkladné prohlídce jsem usedli v zasedací místnosti, kde nás čekaly bytelné železné korbele s kvasničákem a pořád byly plné:-)). Prostě nádhera.


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

umbob

pondělí, 6. říjen 2008
18:38

umbob

Jo Rosťo, taky se mi velmi zamlouvá tvůj sloh. A mít takového řidiče,tak bych s ním pro pivo jezdil často a rád:-)


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 6. říjen 2008
10:05

Rosťa

to martin c.: Ano, směrem na bowling se navíc v současnosti nejde dostat koňmo, aniž bys neporušil zákaz vjezdu. Když jsem tam byl poprvé a konečně to našel, chvíli jsem nevěřil, že ta novostavba tak jiná než pivovar je opravdu to co hledám. A k Carovi? Důkazem toho, jak živoucím a neuchopitelným, chuťově tajnosnubným a jaksi těkavým a éterickým fenoménem pivo je, to je právě Car. V pondělí byl ve Zlých časech naopak spolu s Rampušákem tím nejlepším, co jsem tam měl a nejlepším Carem, co jsem od roku tak 92 měl vůbec! Přitom pivo by mělo dopravou dost utrpět a to se car vozil od pátku do neděle! Snad se Bělečtí chtěli vytáhnout a poslali do Prahy to nejlepší, co měli... :-)


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

martin c.

pondělí, 6. říjen 2008
09:32

Martin C.

Rosťo, to byl pivně poznávací výjezd jako řemen. Díky moc za perfektní článek. Je vidět, že už máš místečka prostudovaná. Pro mě byl třeba na poprvé v Dobrušce (a to ji celkem dobře znám) obtížné najít Bowling; když jsem šel do kopečka kolem těch vilek, cestou tak pro traktor, už jsem si říkal, že jsem špatně odbočil a jdu někam na statek. -:)
Z Bělče mám radost, protože cca před půl rokem nebylo jisté, že výrobu obnoví. No a jsem rád, že Krakonoš chutnal, já na něj nedám dopustit.


napsal(a): martin c. [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 6. říjen 2008
09:26

Rosťa

to obžerství: Moc pěkná reakce... Veruuu děkuji, že píšeš Rosťa


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

obžerství

neděle, 5. říjen 2008
02:36

Moc pěkný článek... Rosťoooo děkujem, že píšeš
Veru


napsal(a): obžerství [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI