Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovar Na ranči

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Pivovar Na ranči

Pivovar Na ranči [p998]

O tom, že se ve Ždírci nad Doubravou chystá další přírůstek do stále rostoucí rodiny českých minipivovarů, jsem se dozvěděl zcela náhodou někdy ve druhé polovině letních prázdnin z kusých a útržkovitých zpráv regionálních médií. Pro mě to bylo o to zajímavější, že z chalupy v Přibyslavi je Ždírec dobře dostupný na kole za zhruba hodinu pohodové jízdy.

Malé Dářko
Malé Dářko

Pivovárek je z hlediska propagace relativně utajený. Pokoušel jsem se na netu najít nějaké bližší info, ale nenarazil jsem ani na stránky, ani na adresu, prostě nic bližšího, než že se chystá otevření, a to na nějakém ranči 1. října. Z ranče se poté vyklubal Džekův ranč, na nějž se daly vystopovat odkazy ze stránek škol a některých spolků a lidí, kteří vyjadřovali svou spokojenost s projížďkami na koni, dalo se i najít, v čem podniká pan majitel, ale o samotné poloze objektu jsem nenašel nic. S tím mi až na samém konci září pomohl pan starosta Ždírce, na kterého jsem se s dotazem na přesnou polohu obrátil. Tak tedy Džekův ranč se nachází ve Žďárské ulici na výjezdu na Krucemburk a Žďár nad Sázavou vlevo za mostkem přes Jánský potok a nelze jej přehlédnout, je výrazně označen.

Jsme na místě
Jsme na místě

A jelikož začátek října se nese v letním duchu, nedalo se nic dělat, vzal jsem si na chalupu kolo a v sobotu po poledni jsme s Věrou vyrazili na sever. Cestu jsme si trochu protáhli, aby to nevypadalo, že jedem jen na pivo, a po 29 km pohodové jízdy nádhernou Vysočinou jsme vešli na dvůr (vlastně dvorek) Džekova ranče. Stáje, koně a příslušenství tam už nějaký ten měsíc fungují, restaurace s penziónem a pivovarem byly oficiálně do provozu uvedeny právě v sobotu 1. října. Čekal jsem trochu víc lidí, ale bylo v podstatě prázdno. V době našeho příjezdu seděli na kuřácké terase 2 lidi, ve vnitřních nekuřáckých prostorách nebyl nikdo. Celá stavba doslova září novotou, na mě prostředí působilo velice příjemně. Vnitřní část má kapacitu asi 30 osob, ven na terasu se vejde dalších 15 (můj odhad). Otevírací doba je pátek 12-24, sobota 11-22, neděle 11-20.

Jdeme správně
Jdeme správně

Sedli jsme si dovnitř a objednali jejich pivo. V jídelním lístku je položka nazvána „NAŠE“ pivo a za půllitr světlé nefiltrované 13° se platí 29 Kč. Oficiální značka pro pivo zatím není, pracovně se používá název Rančer. Konečné jméno má vzejít z veřejné ankety. Pokud by snad někomu místní pivo nechutnalo, může si nechat přinést 11° Bernard (nebo nealko).

Interiér
Interiér

Pivo, dle mého soudu, je výborné. Velmi mě oslovilo, je chuťově plné s hořkým dozníváním. Za posledních několik návštěv nových minipivovarů udělal na mě Rančer nejlepší dojem. Velmi spokojení jsme byli i s jídlem. Jídelní lístek obsahuje jen několik položek, což kvituju s povděkem (nemám rád sáhodlouhé seznamy desítek a stovek variant téhož, v kterých se nevyznám).

Pivo chutná
Pivo chutná

Do prostor, kde pivo vzniká, jsem se nedostal, část technologie je však viditelná přes prosklené dveře ze dvora i přes okýnka přímo z restaurace. Stejně tak neznám kapacitu pivovárku ani plány do budoucna. Prý ale zatím budou vařit pouze tuto světlou třináctku pro potřeby své restaurace.

Po obědě a 3. výborném pivu v mých útrobách jsme se zvedli a šli si s dovolením personálu prohlédnout ustájené koně, krásná to zvířata. Koně mám rád, ale nikoli jako dopravní prostředek, jak něco nemá brzdu, nemusím na tom sedět :) Taky chudák kůň, když se na sebe podívám…

Výrobní prostory (s duchem Trpaslíka)
Výrobní prostory (s duchem Trpaslíka)

Návštěvu Džekova ranče doporučuju každému, kdo má rád koně, přírodu, dobré jídlo a především dobré pivo (umístění slova „především“ je s ohledem na můj subjektivní přístup k dané problematice).[Zbyněk Melichar] [Zobrazeno 8883x] [4. říjen 2011]
[Minipivovary] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Sekal

neděle, 5. únor 2012
18:50

Sekal

Dnes jsem jel přes Ždírec - otvíračka je však pátek až neděle 16-22. Dvě hodiny se mi čekat nechtělo, takže jsem nakrknut pokračoval. Snad v létě.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

dwarfik1

úterý, 4. říjen 2011
11:21

dwarfik1

jeje, v neděli jsem jel přes Ždírec. Tak snad příště


napsal(a): dwarfik1 [Odpovědět]

Adsense

17. duben 2024
23:41


posted by: Inzerce

Mosquit

úterý, 4. říjen 2011
08:27

Mosquit

Hezký článek.

Jako technologie neznalý se ptám - co je/k čemu je ten \"tank\" vedle dveří?


napsal(a): Mosquit [Odpovědět]

Dwarf

pondělí, 3. říjen 2011
20:35

Dwarf

Chody: místo slova interiér má být fotka...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Malakin

úterý, 4. říjen 2011
17:45

Malakin

to Dwarf: Opraveno.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Dwarf

úterý, 4. říjen 2011
20:28

Dwarf

to Malakin: až takový máš kompetence? :-) dík


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Chody

středa, 5. říjen 2011
19:49

Chody

to Dwarf:
Jsem byl mimo...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI