Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Eggenberg má vážné problémy, zvítězily Krušovice

Jak vlastně to pivo chutná


verze pro tisk

Eggenberg má vážné problémy, zvítězily Krušovice

Eggenberg má vážné problémy, zvítězily Krušovice

Ve 4. kole První pivní extraligy se porota jednoznačně shodla: „Pivovar Eggenberg má vážné problémy“. Zvítězily Krušovice...

V úporném vedru dne 19. června 2013 proběhlo v První pivní tramwayi 4 kolo základní části soutěže o ležák českého typu:

1.Krušovice LežákHeineken29 bodů
2.-3.Černá Hora LežákLobkowicz31 bodů
2.-3.Ostravar PremiumStaropramen/Molson31 bodů
4.BřezňákVyškov32 bodůpo rozpiji 5:3 postoupil Březňák
5.Pardál EchtBudvar32 bodů
6.Uherský Brod PremiumLobkowicz34 bodů
7.KumburákNová Paka36 bodů
8.SkalákMalý Rohozec39 bodů
9.PlatanProtivín40 bodů
10.HeroldBřeznice41 bodů
11.EggenbergEggenberg61 bodů
Když je v Praze abnormální hic
Když je v Praze abnormální hic

Toto kolo se vyznačovalo poměrnou vyrovnaností výsledků i shodou poroty. Rozdíl pouhých tří bodů mezi prvními pěti pivy a tří bodů mezi osmým a desátým místem je nebývale těsný. Naprostá shoda panovala i u propadáku kola, kterým se stal tentokrát českokrumlovský Eggenberg, resp. jeho světlý ležák. Odstup 20 bodů za předposledním Heroldem svědčí o vážných problémech tohoto vzorku a pivovaru.

Je pivo pravicový nápoj?
Je pivo pravicový nápoj?

Porotci museli tentokrát před započetím degustace ve velké míře doplnit tekutiny, ztracené přesunem do První pivní tramvaje, aby žízeň neovlivnila výsledky kola ve prospěch prvních vzorků.

Soutěž pokračuje posledním, pátým kolem základní části 3. července 2013.[Petr Markvart] [Zobrazeno 8075x] [25. červen 2013]
[Degustace] [comments: 10] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tom

pondělí, 1. červenec 2013
00:57

to Magister: no je pravda, že světlý Eggenberg (lhostejno jaký)
mívá jakoby mladinovou příchuť i vůni...
to Milan: dovolil bych si nesouhlasit ohledně kvality krumlovského piva cca před 20-ti a více lety a nyní. Tehdy to opravdu byla hrůza, a to nejen krumlovské, ale i např. strakonické, třeboňské atd. Za komančů se tyhle regionální pivovary téměř nedaly pít.
to pi: A co se týká Nakouřeného šviháka, tak si myslím (a vůbec né sám), že je to mimořádně vynikající pivko a zasloužilo by si mnohem větší pozornost.


napsal(a): Tom [Odpovědět]

Pavel77

středa, 26. červen 2013
23:12

to jiri.kana:

Zdravím všechny, připojil bych se se svým komentářem. Konkrétně mám v současné době na čepu KEG kvasnicového Eggenberga 12. V lahvích jsem měl Petra Voka, Ležák a Kristiána. Nikdo si nestěžoval, všichni jsou nadšení. To, že je v hodnocení první Heineken, který vyrábí pivo kde se mu to zrovna hodí, z důvodu volné výrobní kapacity v rámci koncernu, což je celá evropa. Musel se asi vloudit někam šotek, protože si zkuste dát několik Eggenbergů a stejný počet Heinekenů = je zcela jedno zda krušovických, starobrňáckých nebo ústeckých, polských atd... a zjistíte kde je pravda.......... udržujte mezi značkou den odstup samozřejmě. Na Eggenberga bylo asi ten den skutečně horko... Další problém je ten, že v dnešní mediálně manipulované společnosti lehce každý uvěří, jak chutná poctivé pivo. Z lavice polité heinekenem by se po hodinách lehce kdokoliv zvednul, ale sedící na Eggenbergu by se jen težko zvedal. Možná to není lehce přijatelný fakt, ale bohužel čistá pravda.....


napsal(a): Pavel77 (pavel77(a)o2active.cz) [Odpovědět]

Adsense

25. červenec 2024
16:16


posted by: Inzerce

Milan

čtvrtek, 27. červen 2013
01:43

Milan

to Pavel77: Ačkoliv jsem fanda malých pivovarů a při koupi piv je téměř na 100% preferuji, u Eggenberga jsem vždy ve střehu, většinou zakoupím max. 2-3 ks a tyto mě většinou "nezklamou". Toto pivo má pro mne jakousi příchuť, která mi vůbec nesvědčí. Asi je to něco v technologii, ale pamatuji se na Krumlovskou dvanáctku na Lipně za Jihočeských pivovarů /jiné pivo tu tehdá ani nebylo/ a to tuto vlastnost nikdy nemělo. Přitom nezáleží, jestli je pivo čerstvé nebo méně, ten ocas je tam vždy. Možná u Nakuřovaného šviháka je potlačena chutí černého piva. Občas má podobnou "vlastnost" i pivo z Broumova, ale to jsem teď několikrát koštoval a již jsem na ni nenarazil. Kdysi mi vykládal sládek již zaniklého pivovaru Uherský Ostroh, kde se pod varnou topilo uhlím, že se kotel nestejnoměrně zahřívá a kde je vyšší teplota, tak cukry karamelizují. Občas zde zpovídáme sládky různých pivovarů, co se na pivo Eggenberg optat přímo u zdroje. Otázky rád zašlu.


napsal(a): Milan [Odpovědět]

Pivař

čtvrtek, 27. červen 2013
17:16

to Pavel77: No, Heineken se v našich pivovarech nevyrábí. Pokud vím, vozí se sem z Maďarska (Sopron)...


napsal(a): Pivař [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 27. červen 2013
21:39

Dwarf

to Pivař: řekl bych, že v příspěvku byly pojmem Heineken zastoupeny všechny jeho značky (Krušovice, Starobrno atd - tedy to všechno, čemu se řada z nás vyhýbá, protože nám to nic nepřinese)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Tom

středa, 26. červen 2013
10:46

Můžete někdo zdůvodnit propadák Eggenberga? Co s ním bylo v nepořádku?


napsal(a): Tom [Odpovědět]

pi

středa, 26. červen 2013
11:26

pi

to Tom: Egg. se propadá už delší dobu :( Osobně od nich beru jen Nakouřenýho šviháka...


napsal(a): pi [Odpovědět]

jiri.kana

středa, 26. červen 2013
19:07

jiri.kana

to Tom:Myslím, že pokud Eggenberg chutnal jako Eggenberg, nemohlo to dopadnout jinak (resp. mohlo to dopadnout ještě hůř).

Ale to zdůvodnění by mě taky zajímalo. Rád bych si početl v seznamu nežádoucích příchutí...


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Magister

pátek, 28. červen 2013
21:43

to Tom: Vše nasvědčuje tomu, že šetřej na kvasnicích.


napsal(a): Magister (magister(a)ppe.cz) [Odpovědět]

Chlebník

pátek, 28. červen 2013
14:15

to jiri.kana: Musí existovat shrnující audio záznam od Honzy Šuráně. Kdysi ho sem PPE po každém svém kole dávala. Můžete to sem zase dát? Jinak: eggenberg u PPE propadl opakovaně. Myslím, že byl skoro vždy poslední a skoro vždy s odstupem. Ale dal bych ještě šanci Petru Vokovi.


napsal(a): Chlebník (lokalita(a)ppe.cz) [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI