Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info







Veselým masopustním rejem ožije v neděli 2. března areál Kynšperského pivovaru. Návštěvníci se mohou těšit na dobrou zábavu a pestrý program pro děti. Na ty čeká soutěž o nejlepší masku a diskotéka. Rodiče tak mají možnost zabavit svého potomka na celé odpoledne a sami přitom ochutnat některou ze zabijačkových specialit. Masopustní rej pro děti začíná ve 14 hodin.

Zábava pro dětské návštěvníky je sice naplánovaná na neděli, zabijačkové hody u nás ale začínají již v pátek 28. února. Od 16 hodin budeme servírovat spoustu masopustních pochoutek, takže labužníci si u nás jistě přijdou na své,“ zve na tradiční české hodování manažerka pro turistiku Jitka Váchová.

Masopust však není jedinou akcí, kterou Kynšperský pivovar v nejbližší době chystá. V neděli 23. března přijedou za dětmi herci ze Západočeského divadla v Chebu. Pro publikum plné malých capartů budou mít připravené společné zpívání a veselou pohádku. „Opět je to skvělý tip pro celou rodinu. O zábavu pro děti se postarají divadelníci a dospělí mohou zatím nalézt úkryt v naší Šenkovně u Zajíce,“ navrhnul Radek Vomočil, ředitel Kynšperského pivovaru.

O radovánky a povyražení nebude nouze ani o Velikonocích. „Pokud nám bude přát počasí, tak bychom jarní svátek rádi oslavili venku pod širým nebem. Věřím, že se k nám připojí i Kynšperáci a lidé ze širokého okolí,“ prohlásil Vomočil.

S příchodem teplejších měsíců bude pivovar lákat i na muziku. „Na červen plánujeme otevřený koncert několika kapel. Jelikož čepujeme Kynšperského zajíce, pojmenovali jsme hudební akci podobně – Zajícfest,“ vysvětlil ředitel, proč pro hudební festival zvolili právě tento název.

Kynšperský pivovar se snaží myslet nejen na milovníky pěnivého moku, ale také na děti. Ty by se letos měly dočkat malého zoo a hřiště plného atrakcí. „Do jeho budování se pustíme někdy v jarních měsících,“ přislíbil Vomočil.




Soutěž o Zlatou pivní pečeť v Táboře je u konce. Z více než sedmi set vzorků piva vybrali degustátoři čtyřiadvacet nejlepších. Soutěž o Extra pivní pečeť, které se mohou zúčastnit všechna vítězná piva ze všech kategorií, dnes krátce po poledni vyhrál TLUSTÝ NETOPÝR z pivovaru Antoš

Čtyřdenní maraton degustací opět ukázal, že velikost pivovaru nemá žádný vliv na kvalitu piva, které produkuje.Porota určila v každé ze čtyřiadvaceti kategorií první tři místa. Nejvíce Pečetí si tak z Tábora odveze pivovar Bernard, který má 1 zlaté, 1 stříbrné a 2 bronzová umístění. Ze zahraničních pivovarůZe zahraničních pivovarů překvapil japonský BayPilsner z pivovaru YokohamaBay Brewing.co, který získal první místo v kategorii Světlé speciální pivo z minipivovaru. Velice dobře si v Táboře opět vedly i slovenské pivovary, zejména Heineken Slovensko, a.s., Hurbanovo a Banskobystrický pivovar, a.s. Jako nejlepší pivo v kategorii Světlé výčepní, tedy dříve světlá desítka, skončil Bernard světlé výčepní pivo z Rodinného pivovaru Bernard z Humpolce. V kategorii Světlý ležák Premium, dříve světlá dvanáctka, získal prvenství Otavský zlatý světlý ležák od akciové společnosti DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice. Na medailové pozice dosáhlo ke čtyřiceti pivovarům.Objektivita a regulérnost průběhu odborných soutěží jsou garantovány mezinárodními certifikačními autoritami.

Letošního ročníku soutěže o Zlatou pivní pečeť se zúčastnilo rekordních 150 pivovarů, které přihlásily přes sedm set vzorků piva. V praxi to mimo jiné znamenalo každý den nalít stovce degustátorů deset tisíc degustačních vzorků!

Dnes dopoledne přišly na řadu i minerální vody, kam se letos přihlásili kromě českých také výrobci ze Slovenska, Itálie, Ukrajiny, Ruska, Belgie a Fidži. Prvenství a titul Zlatý český pramen v kategorii neochucené minerální vody získala Magnesiaperlivá z akciové společnosti Karlovarské minerální vody.Z ochucených vybrala porota jako nejlepší minerální vodu Hanáckou kyselku s příchutí citronu od Hanácké kyselky, s.r.o.

Výjimečných slavností v Táboře se po celý týden účastnila řada zahraničních hostů, kteří byli v Táboře velice spokojeni jak se soutěží samotnou, tak s prostředím a službami ve městě. Podle prezidenta slavností Aloise Srba nemá setkání pivovarníků v tomto rozsahu ve světě konkurenci.

Slavnostní předání cen se uskuteční v sobotu 15. února od 18 hodin v Hotelu Palcát během závěrečného dne Reprezentačních slavností piva. Hotel Palcát bude pro veřejnost otevřený už od 16 hodin.Mnoho oceněných piv bude k ochutnání i na stáncích, takže návštěvníci budou moci porovnat své chutě s názorem odborníků.


Soutěž o Zlatou pivní pečeť v Táboře je u konce. Z více než sedmi set vzorků piva vybrali degustátoři čtyřiadvacet nejlepších. Soutěž o Extra pivní pečeť skončila těsně před začátkem tiskové konference, takže výsledky se dozvíte přímo na místě.

Čtyřdenní maraton degustací opět ukázal, že velikost pivovaru nemá žádný vliv na kvalitu piva, které produkuje.Porota určila v každé ze čtyřiadvaceti kategorií první tři místa. Nejvíce Pečetí si tak z Tábora odveze Rodinnýpivovar Bernard, který má 1 zlaté, 1 stříbrné a 2 bronzová umístění. Ze zahraničních pivovarů překvapil japonský BayPilsnerz pivovaru YokohamaBayBrewing.co, který získal první místo v kategorii Světlé speciální pivo z minipivovaru.Velice dobře si v Táboře opět vedly i slovenské pivovary, zejména Heineken Slovensko, a.s., Hurbanovo a Banskobystrický pivovar, a.s. Jako nejlepší pivo v kategorii Světlé výčepní, tedy dříve světlá desítka, skončil Bernard světlé výčepní pivo z Rodinného pivovaru Bernard z Humpolce. V kategorii Světlý ležák Premium, dříve světlá dvanáctka, získal prvenství Otavský zlatý světlý ležák od akciové společnosti DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice.Na medailové pozice dosáhlo ke čtyřiceti pivovarům.Objektivita a regulérnost průběhu odborných soutěží jsou garantovány mezinárodními certifikačními autoritami.

Letošního ročníku soutěže o Zlatou pivní pečeť se zúčastnilo rekordních 150 pivovarů, které přihlásily přes sedm set vzorků piva. V praxi to mimo jiné znamenalo každý den nalít stovce degustátorů deset tisíc degustačních vzorků!

Dnes dopoledne přišly na řadu i minerální vody, kam se letos přihlásili kromě českých také výrobci ze Slovenska, Itálie, Ukrajiny, Ruska, Belgie a Fidži. Prvenství a titul Zlatý český pramen v kategorii neochucené minerální vody získalaMagnesiaperlivá z akciové společnosti Karlovarské minerální vody.Z ochucených vybrala porota jako nejlepší minerální vodu Hanáckou kyselku s příchutí citronu od Hanácké kyselky, s.r.o.

Výjimečných slavností v Táboře se po celý týden účastnila řada zahraničních hostů, kteří byli v Táboře velice spokojeni jak se soutěží samotnou, tak s prostředím a službami ve městě. Podle prezidenta slavností Aloise Srba nemá setkání pivovarníků v tomto rozsahu ve světě konkurenci.

Slavnostní předání cen se uskuteční v sobotu 15. února od 18 hodin v Hotelu Palcát během závěrečného dne Reprezentačních slavností piva.Hotel Palcát bude pro veřejnost otevřený už od 16 hodin.Mnoho oceněných piv bude k ochutnání i na stáncích, takže návštěvníci budou moci porovnat své chutě s názorem odborníků.


Nabídka piva v KEG sudech od:

1.3.2014 - polotmavý speciál Hanácké Bock 17%

7.3.2014 - polotmavý šestisladový ležák Mechoška 11%

15.3.2014 - světlý ležák Mechoš 11%

15.3.2014 - polotmavá Mechošova IPA 13%

1.4.2014 - Vídeňský ležák 12%

10.4.2014 - polotmavý pětisladový ležák Mechoška 12%

19.4.2014 - polotmavý Märzen

Akce s naším pivem:

15.3.2014 - Kostelecké chmelovárek - Kostelec u Holešova

12.4.2014 - Velikonoční jarmark ve skanzenu Příkazy

24.5.2014 - 4. Slavnosti horeckého piva aneb poprvé oficiálně - areál pivovaru

7.6.2014 - 2. Den horeckého piva aneb oslava 1.výročí oficiální várky - skanzen Příkazy

21.6.2014 - otevřený Pivovarský dvůr pro všechny rockery, kteří dorazí na akci Rocková Horka - areál pivovaru

19.7.2014 - 3. ročník vaření domácího piva ve skanzenu Příkazy

16.8.2014 - 3. Tvaružkovy hode ve skanzenu Příkazy

Od května bude za pěkného počasí otevřen v pátek a v sobotu Pivovarský dvůr v areálu pivovaru s venkovním posezením. V plánu dětský koutek a miniZOO.


Z degustační soutěže Zlatá pivní pečeť, již tradičně pořádané v Táboře, putují do Litovle dvě stříbrné medaile. Získali je oblíbení pivní matadoři Litovel Dark a Litovel Gustav, každý ve své kategorii. Značka Litovel tak opět obhájila medailová ocenění, tentokrát v konkurenci 150 českých i zahraničních piv.

Na první příčky degustačních soutěží staví Litovel především jedinečná chuť a osobitá charakteristika piva. Tu mu přináší tradiční způsob výroby, který se v důsledku změn na pivním trhu stal významnou konkurenční výhodou. Některá piva totiž ztratila na osobitosti, a právě tu jiní vidí jako konkurenční výhodu. Chuťová pestrost a jedinečnost byla vždy pilířem českého pivovarnictví a podobně je tomu i dnes. Pivovar Litovel se už celých 121 let drží klasické výroby piva podle tradičních receptur. „Gustav je sice v našem portfoliu nejmladší, ale také jeho receptura vychází z těch původních, více než 100 let starých,“ říká Lumír Hyneček, ředitel pivovaru Litovel. Gustav nese jméno známého siláka Gustava Frištenského a stejně jako on sbírá medaile a patří mu přízeň tisíců fanoušků. Tmavé výčepní pivo Litovel Dark se těší nejen oblibě u nás, ale i v zahraničí, především v Německu. V Litovli si s pivem zkrátka vyhrají a to se promítá do každého doušku.

Ročně pivovar vystaví na 170 tisíc hl piva,z toho většina se vypije v ČR, na export jde přibližně 10 procent celkové produkce.


Ryzí pivo z hor Holba Kvasničák získala nejlepší hodnocení degustátorů v soutěži Zlatá pivní pečeť 2014 a patří ji vítězství mezi nefiltrovanými pivy. V soutěži dále bodovala oblíbená Holba Šerák. Holba Šerák Speciál 13,51 získala stříbro v kategorii světlých speciálů, zatímco tradiční Holbě Šerák patří bronz ve v kategorii světlých ležáků. Letošní úspěch navazuje na celou řadu předchozích a je potvrzením jedinečnosti piva Holba a jeho stabilně vysoké kvality.

K celé řadě medailí pro Holbu se nyní přidávají další, které potvrzují, že vařit poctivé pivo se vyplatí", komentuje úspěch Vladimír Zíka, ředitel pivovaru. Pro všechny, kdo preferují piva s osobitou charakteristikou, je Holba ta správná volba, kterou oceňují nejen konzumenti, ale také hospodští. Pro ty je důležité, že Holba dokáže plnit hospody. „Dnes, kdy je levnější lahvové pivo a každý hledí na korunu, je to velký úspěch. Dobré pivo a jídlo dělá dobrou hospodu a na Holbu štamgasti nedají dopustit", říká Petr Hradil z Pivovarské restaurace v Hanušovicích.

Medaile Holba získala především za svoji vyváženou chuť, výborný říz i celkový dojem po napití. Její významnou předností je také vysoká pitelnost, která u piva jednoduše představuje chuť na další doušek. „Dnes je vysoká kvalita piva samozřejmostí a co konzumenti žádají, je především osobitá charakteristika piva. I proto roste obliba speciálů,“ říká Vladimír Zíka.

Oceněná Holba Šerák je vlajkovou lodí pivovaru, jehož roční produkce přesahuje 200 tisíc hl. Vyniká nejen vyšší hořkostí, ale i výborným řízem, který získává přirozeným kvašením na otevřené spilce a pozvolným dozráváním. Dnes je Holba Šerák symbolem Jeseníků a nejoblíbenějším pivem nejen v horách.

Soutěže Zlatá pivní pečeť 2014, která se každoročně koná v Táboře, se zúčastnilo rekordních 150 pivovarů. V několika kategoriích tady soutěžilo celkem 700 vzorků piv z celého světa.


Nymburský pivovar si z prestižní soutěže kvality piva v Táboře dovezl celkem tři ceny. Dvě zlaté medaile za speciální piva – Bogana a Něžného Barbara, a bronz za Nefiltrovaný ležák. Odborné degustace a celá soutěž probíhaly od 10. do 15. února v táborském hotelu Palcát.

Takový úspěch se podle postřižinského sládka Bohumila Valenty ještě nepodařil. „Lepší to nikdy nebylo. Mám z toho obrovskou radost. Ovládli jsme kategorii speciálních piv. V těch světlých vyhrálo třínáctistupňové pivo Bogan, v polotmavých třináctka Něžný Barbar,“ uvedl spokojený Bohumil Valenta, který zároveň degustoval.

Zlatá pivní pečeť je mezinárodní soutěž, které se kromě českých pivovarů zúčastnily i pivovary z Ruska, Polska, Slovenska, Německa, Nizozemí, Irska, Skotska nebo Japonska.

Návštěvníci pivních slavností mohli od středy do soboty ochutnat na 130 druhů piva. Odbornou porotu čekalo v soutěži hodnocení více než sedmi set vzorků ze 150 pivovarů.

Pro rok 2014 vaří Nymburský pivovar k oslavám Hrabalovy stovky Postřižinský Jubilejní Hrabalův ležák. „Podle Hrabalova mlsného jazýčku je v Jubilejním ležáku obsažen pouze český chmel. Navíc má o trochu hořčí chuť a je o něco silnější než jiná prémiová piva. Přesně, jak to měl slavný český spisovatel rád,“ prozrazuje autor receptury, nymburský sládek, Bohumil Valenta.


Tak jako Česká republika získala zlato na Olympiádě, stejně tak vybojoval strakonický Otavský Zlatý zlatou pozici v kategorii Prémiových ležáků na XXIV. ročníku Reprezentačních slavností piva v Táboře, který má mezinárodní zastoupení. Vítězové jednotlivých kategorií k titulu získají i právo užívat příslušné označení na etiketách a k propagačním účelům a tím označit prestiž svých piv.

Považuji úspěch našich piv v Táboře za mimořádný výsledek. Je vidět, že snaha, pečlivost a dodržování zásad výroby pro kvalitní výrobek se vyplácí. Skutečně mě to ze srdce těší,“ říká sládek strakonického pivovar Dagmar Vlková.

DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice v letošním ročníku nasadil do klání piva v sedmi kategoriích. Tím nejúspěšnějším byl Otavský Zlatý, který získal Zlatou pivní pečeť v kategorii Prémiový ležák. Avšak další strakonická piva byla také uspěná. Dudák Premium, světlý ležák, získal 4. místo, polotmavý ležák Klostermann a ležák Black mají stejným dílem 5. místo. Šestým místem se pyšní volyňský světlý ležák, Královák a sedmé místo získala strakonická novinka, která byla uvařena ve spolupráci s NP Šumava – borůvkové pivo Modrý Urugalus. „Toto skóre strakonických piv jasně dokazuje, že máme své místo na pivním trhu a naše produkce je kvalitní. Věřím, že stejně jako degustační komise nás ocenila, tak i zákazník a naši obchodní partneři docení strakonická piva. Tato sezona začala opravdu velmi slibně. Věřím, že tyto úspěchy nám otevřou další obchodní příležitosti,“ říká ředitel pivovaru Jaroslav Tůma.

O prestižní Zlatou pivní pečeť se v týdnu od 10.- 15. února 2014 ucházelo rekordních sto padesát pivovarů ze šestnácti států, s více než sedmi sty vzorky.V praxi to znamenalo každý den nalít stovce degustátorů deset tisíc degustačních vzorků. Celkem se soutěžilo v dvaceti šesti kategoriích. Z více než sedmi set vzorků piva vybrali degustátoři čtyřiadvacet nejlepších. Táborské slavnosti patří dlouhodobě k nejprestižnější akci svého druhu kvůli profesionálním a odborně garantovaným anonymním degustacím. Objektivita a regulérnost průběhu odborných soutěží jsou garantovány mezinárodními certifikačními autoritami Bureau Veritas.TUV SUD Czech,3EC International a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.




Svijany mají zlatý začátek roku 2014

[pondělí, 17. únor 2014]

Pivovar Svijany zažívá úspěšný vstup do nového roku. Loni se mu podařilo poprvé prolomit významnou hranici výstavu a hned zkraje letošního roku zazářila dvě jeho piva na čtyřiadvacátých Reprezentačních slavnostech piva v Táboře, kde byla Zlatou pivní pečetí oceněna tmavá Svijanská Kněžna 13 % a nefiltrovaný Kvasničák.

I když loni celý pivní trh klesal, nám se přesto podařilo uvařit rekordní množství piva. Na našem výstavu, který byl 609 000 hl, je vidět, že zákazníci stále víc oceňují poctivě vařená piva z kvalitních surovin,“ říká Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany.

Ve Svijanech se pivo vaří stále podle tradičních výrobních postupů, které byly typické pro česká piva v polovině minulého století. Při výrobě se používá chmel z vlastních chmelnic ve vyhlášené oblasti Polepských blat, ječmen z malých nezávislých českých a moravských sladoven a voda z vlastních studní. Právě vlastní chmel, v němž má podíl i původní odrůda Osvaldova klonu Žateckého poloraného červeňáku, dodává svijanskému pivu odlišnou a nezaměnitelnou chuť, pro kterou je vyhledáváno stále větším počtem pivařů.

Odlišný charakter svijanských piv ocenili i odborní degustátoři na letošních Reprezentačních slavnostech piva v Táboře, které patří mezi jednu z nejprestižnějších českých pivních degustací. Z anonymních vzorků, u nichž se hodnotí především vůně, chuť, hořkost, plnost a říz jednotlivých piv, zvolili v kategorii Tmavých speciálních piv za vítěze Svijanskou Kněžnu 13 % a v kategorii Kvasnicové pivo získal zlato svijanský Kvasničák 13 %. Obě piva zvítězila nad konkurencí ze 154 pivovarů z České republiky i zahraničí a po celý rok se mohou pyšnit známkou Zlaté pivní pečeti. „Táborské reprezentační slavnosti piva jsou první velkou degustací v roce a zároveň patří mezi nejprestižnější v republice. Jsme nadšeni, že degustátorům nejvíc chutnala právě naše Svijanská Kněžna a Kvasničák. Ukazuje se, že tradiční cesta vaření piva, kterou jsme před lety zvolili, a ze které rozhodně nehodláme uhnout, byla správná a odborníci i pivaři ji vyhledávají a oceňují,“ říká Petr Menšík, sládek Pivovaru Svijany.


«« « Strana 248 z 405 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI