Reklama na PIReklama na PIRastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj


Stavebnicové minipivovary
Pivní boom se zatím Tachovsku vyhýbá

[úterý, 18. březen 2014]Na Plzeňsku vznikly dva nové pivovary

[středa, 20. listopad 2013]Pivu s vůní ovoce se v Plzni daří

[středa, 15. květen 2013]

Hoteliéři v Plzeňském kraji zažívají nejhorší sezonu za poslední roky. Stále více jim totiž konkurují jejich pražští kolegové. V mnoha případech totiž nasadí tak nízkou cenu ubytování, na kterou regionální hotely jít nemohou. Klienti navíc začínají odhlašovat pobyty kvůli chystanému sjednocení DPH, které by se mělo činit 19 procent, a počítá se tak například s růstem cen potravin.

Tato sezona je nejhorší za posledních 30 let. Lidé ruší pobyty a svádí to na to, že se nyní vláda chystá sjednotit DPH a oni na to nebudou mít. Teď v zimě tu mám hlavně dětské lyžařské kurzy, ale rodiče děti odhlašují z důvodu, že kvůli vládě a jejímu zdražování nemají peníze. Zrušením pobytů přijdu tento rok o čtvrt milionu korun. Tato sezona je katastrofa, “ řekl František Strnad, vedoucí hotelů Belvedér a Grádl v Železné Rudě na Šumavě.

Potíže zaznamenali i v hotelu U Sládka v areálu pivovaru Chodovar v Chodové Plané. „Krize se projevila ve všech oblastech, ani my jsme se jí nevyhnuli, ale nesnažíme se ji řešit cestou snižování cen. To je populistický krok a mohl by vést ke snižování kvality služeb, čehož dosáhnout nechceme. Naopak se snažíme hostům vyjít vstříc sestavením individuální nabídky, “ řekl ředitel hotelu Mojmír Prokeš.

Zdroj: Deník.cz | Kráceno


Strana 1 z 2 » »»
1 2

Islám v ČR nechcemePivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň