Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Příborský Freud v Mexiku

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Příborský Freud v Mexiku

Příborský Freud v Mexiku[p290]

Tento článek jsem vlastně ani nechtěl psát. Původně jsem měl v úmyslu zúčastnit se 16. června slavností Ostravaru a ochutnat jejich kvasnicové pivo, vařené jen při této příležitosti. Odradilo mě však vstupné ve výši 100 Kč a cena piva (20,-). Ne,že by mě stovka položila, ale z principu. Nevím, proč bych měl platit něčí oslavy, asi by chudáček pivovar zkrachoval.

Ani to mi ale nezahnalo chuť na nějaké netradiční pivo. Freuda jsem už dlouho neměl a kdysi mi moc chutnal, tak nebylo co řešit. Do Příbora je to kousek a vlak zdarma. V Oáze, která je součástí pivovaru jsem už byl, tak jsem pro změnu zkusil Mexico, vzdálené jen 5 minut od nádraží.

Do Mexica na Freuda
Do Mexica na Freuda

Prvním zklamáním byla naprosto plná hospoda, takže nezbývalo, než si sednout na zahradu. Objednaná kvasnicová třináctka stála na stole coby dup, avšak v půllitru od PP. Nicméně, na kvalitě jí to vůbec neubralo. Opravdu moc dobré, plné hořké pivo nepopsatelně zvláštní chuti.

Interier Mexica
Interier Mexica

Venku ovšem moc teplo nebylo a kamarád dostal hlad. V hospodě se naštěstí uvolnilo místo, tak jsme se tam přesunuli. Další překvapení - vevnitř se točí jen mandlová 13. Ale co, tak ji vyzkoušíme. Opět ve skle PP, mandlemi vůbec nechutnalo a bylo kyselé. Servírka jej ochotně odnesla a vyměnila za litovelské Maestro. Lavinový efekt byl úžasný, ale chuť nevalná.

Co se zde točí?
Co se zde točí?

Po Freudu asi ani jiná být nemohla, těžko by ho něco v tu chvíli trumflo. Nějak jsem ho do sebe nasoukal. Venku se rozpršelo a číšník zahrádku zavřel. Co teď ale budeme pít, když je v lokále na čepu jen R 10, PP, již zmiňované Maestro a zkažené mandlové?

Freudova piva
Freudova piva

Naštěstí jsem servírku přemluvil a ještě mi tři kousky (na mé požádání ve sklenici s tím správným logem) přinesla. Interiér již nebudu hodnotit (nechám k posouzení každému), mně se tam sedělo příjemně a svíčková byla podle kolegy také výborná. Ale to už byl čas jít na vlak k domovu a těšit se na úterý a uherskobrodský Balkán.[Mantas] [Zobrazeno 6790x] [25. červen 2007]
[Restaurace] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

honza

úterý, 26. červen 2007
18:41

honza

Ja VAs sice chapu, ale na druhou stranu kolik takovych lidi asi bylo, kteri prisli jen na kvasnicove pivo?

A delat slavnosti pro par desitek lidi, anich bych se VAs chtel dotknout, to by myslim pivovaru neproslo.


napsal(a): honza [Odpovědět]

mantas

úterý, 26. červen 2007
13:33

Mantas

To jsem měl právě na mysli.Když už vstupné,tak aspoň to pivo za rozumnou cenu.Třeba tam někdo chtěl jít na Divokýho Billa,ale já opravdu jen na to kvasnicové.


napsal(a): mantas [Odpovědět]

Rosťa

úterý, 26. červen 2007
11:27

Rosťa

Já byl před pár lety v Náchodě na Dni otevřených dveří a chtěli vstupné, tuším 50,- Kč. Říkal jsem si, co to je za otevřený dveře, když chtěj 50 korun jinak nazdar? Jenže nakonec jsem uznal argumenty průvodce, který vysvětlil, že za á vstupenka platí i jako konzumenka na dvě piva zdarma a za bé, hlavně to je proto, že nechtěli "otvírat dveře" zase úplně všem, nebydlícím živlům či osobám jinak sociálně deprivovaným. Faktem bylo, že jsem tam neviděl nikoho dojíždět kelímky po jiných návštěvnících či někoho neustále otravovat "šéfe nemáš cigáro?" V tomto smyslu mi psychologických 50 korun, které stejně proměníš v pivo, nevadí... Ale kilíčko za víceméně nevyžádanou muziku? No, snad to mělo alespoň ten sociálně segregační efekt...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Slávista

úterý, 26. červen 2007
10:29

Slávista

Přesně tak. Hudba k pivu, proč ne, ale nevidím důvod zvát nějaké předražené rádobyhvězdy a peníze na ně vydírat z návštěvníků jenom proto, aby se pak pivovar mohl chlubit tím, co že je to za "hvězdy" poctilo svou návštěvou. U brány Ostravaru bych se silně kroutil a rozmýšlel se, zda jim to kilo dám. Nevím, zda by mi za to to kvasnicové stálo, spíše bych jako Mantas jel někam jinam, a že na severu Moravy je zaplaťpánbůh z čeho vybírat!


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Adsense

20. květen 2024
10:42


posted by: Inzerce

Chody

úterý, 26. červen 2007
07:55

Chody

No buď se jedná o Slavnosti pivovaru nebo o kulturní akci v pivovaru. V tom já osobně vidím rozdíl.
Každého prostě ten kulturní program nenadchne, ale rád by ochutnal pivo, které není stále k mání.
mantas to zde uvedl jako důvod, proč on zrovna do Ostravaru nešel, nic víc.
Mně osobně k dobrému pivu stačí místní kapela či i dechovka.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

mantas

pondělí, 25. červen 2007
22:38

Mantas

No a co,budu mít 50,živou kapelu a mám vybírat vstupné?Údajně 12000 lidí krát 100,-.Byl jsem na 35.výročí Radegastu,to byla mega akce a nic takového nebylo.Pivo za 15,-.Prostě se mi to nelíbilo.


napsal(a): mantas [Odpovědět]

honza

pondělí, 25. červen 2007
14:34

honza

JEstli oni tu stovku nevybirali proto ne aby nezkrachovali, ale proto, ze meli i koncerty. A ty uz nejspis neco stoji...


napsal(a): honza [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI