Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Jak přežít přelom roku 2: Českoskalicko

Pivní cesty


verze pro tisk

Jak přežít přelom roku 2: Českoskalicko

Jak přežít přelom roku 2: Českoskalicko

Pak následovalo českoskalicko. Posezení s kamarády U slunce, do rána při Primátorovi. A radost, že alespoň pár výsep lokálního pivního patriotismu se tu drží! Kdysi mě tady jako pražáka každý přesvědčoval, že jejich Náchod je prostě nej, dnes jsem jeden z mála, kdo jej tu pije a kdo se šokovaně ptá: "A co teda piješ, když je podle tebe Váš Primátor samoser?" Bože, co ta reklama s lidmi dělá!

Vítejte v České Skalici
Vítejte v České Skalici

A pak návštěva toho Garage stánku v Malé Skalici!!!! Hoši! To je něco! Jakoby firemní prodejna Primátoru a Krakonoše! Ta rodina to tu má už léta! Primátor má navíc velmi, ale velmi obstojný nealko sortiment, včetně vinné limonády, to mají moje děti rády! Zakoupil jsem Krakonoší Vánoční specielní 14, stojí tam 11 vočí, pár desítek i dvanáctek z Trutnova a pak jsem si užil ten rituálek!

Garage stánek
Garage stánek

Mají tam plničku PET lahví. Už léta. Kvůli trvalému udržení pivodiverzity si tam nechávám načepovat Primátor 12. Vezmou svojí originální novou PETku, upnou jí do plničky, vsunou až ke dnu napouštěcí trubičku, aby následně plnička vyrovnala tlak v PETce s tlakem v sudu. Pivečko pak v klidu bez emocí přetéká, vytlačovaný vzduch z PETky si poklidně probublává skrz vodu v půllitru, kam vzduch odvádí hadička a vy máte čas prohlédnout nabídku speciálů!

Plnička PETek
Plnička PETek

Náchodské Pale Ale, které vždy, 0,33 l za 15 Kč, kupuji, došlo! Bude příští týden! To já tu však, žel, již nebudu. Sudovou mají zpravidla 12 Primátor a Krakonoš, tuším, za 9 korun půllitr, kterou vám zazátkují, takže musíte rozlomit perforaci víčka jakoby to byl prostě originál. Mají i 5 l soudky, které samozřejmě následně plní. Mají i sudový rum, no nenechte si natočit litránek, teď, v lednu, kdy oslazený grog s citrónkem tak hezky provoní byt! Vinař nejsem, ale jiní kupující tvrdí, že jejich víno, rozlévané i lahvové, je také prima. Taková garáž by měla být zákonem chráněna a měla by ji mít povinně každá obec nad sto hlav.

Nabídka lahvového
Nabídka lahvového

Pak si dělám pěší výlet k zavřené restauraci Pod Větrníkem. Mám na ni milé vzpomínky. Zábavy a tak. Je stále na prodej. Mít peníze a být starší, koupím si ji na důchodek, má i sál a dalo by se tam udělat i pár pokojů pro ubytování. Ach, to by byla nádhera!

Kousek od Babiččina údolí, v místech, kde v roce 1866 zuřil nejkrvavější konflikt 19. století, Prusko-Rakouská válka, dodnes při hluboké orbě vyorávají zrezivělé šavle, přilbice, lebky, krajina je poseta pomníky na padlé i velkými mohylami.

Hospoda na prodej ...
Hospoda na prodej ...

Po cestě zpět do metropole kvůli již zmíněné pivodiverzitě zakupuji ještě Rychtáře z Hlinska, toho ale trochu, čistě jen dle pocitu z chuti, podezírám, že už jej nevyrábějí úplně tak, jak bych si přál.

Nyní si dám trochu oraz, abych tolik netloustnul a abych snad také nepropadl alkoholismu, prostě jako profylakci a taky, abych nechal ženě užít světlejších stránek mužské duše. Jen co ještě ochutnám v Obžerství tu 16 Opata z Broumova, co ji včera narazili ...[Rosťa Kloubek] [Zobrazeno 8272x] [31. leden 2008]
[Pivní cesty] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Rosťa

úterý, 6. leden 2009
07:31

Rosťa

Bohužel to je na tom to nesmutnější. Penny, jak jsem chtěl původně napsat, otevřeli už loni a měli celkem solidní výběr Krákory i Primátora, pochopitelně pouze lahvové. Tuto sobotu však jen Krákoru 12 a Primátor 10 a Nealko. Docela by mě zajímalo, co udělali s tou plničkou PETek, tý mi přijde škoda


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Chody

pondělí, 5. leden 2009
16:18

Chody

No jo, ale v Penny nemají Krákoru a Primátora ::cry Nebo ano :-? Ale PETku tam určitě nenaplní :(


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 5. leden 2009
16:14

Rosťa

V České Skalici byl letos otevřen první supermarket - Penny. Výsledek na sebe nedal příliš dlouho čekat: Garáž André nástup agresivní konkurence nepřežila a již ji v Malé Skalici budete hledat marně.... ::cry


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI