Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Kladenský Vorel

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Kladenský Vorel

Kladenský Vorel[p256]

Na počátku minulého týdne mne překvapil na beerborci.cz kladenský borec Swooper s požadavkem na zadání piva Kladenský Vorel. Na mou žádost mi zaslal pár doplňujících informací, a protože víkend byl volný, vypravil jsem se na nové pivo.

Pro mimokladenské je nejlépe vyrazit vlakem. Výstup je ve stanici Kladno – Rozdělov, jde se směrem do obce a je to slabých 10 minut pohodové chůze. Pivovárek se nachází v objektu Restaurace U Konvalinků na Doberské ulici a za mé návštěvy se tu intenzivně opravoval vnější vzhled budovy.

Restaurace U Konvalinků dostává nový kabát
Restaurace U Konvalinků dostává nový kabát

Prosmýkl jsem se pod lešením a vešel do výčepu. Dále tu je ještě několik místností. Točí se zde Gambrinus a Krušovice, obojí v desítkové podobě, a hlavně domácí pivo, které je prostě nabízeno jako „kvasnicové“ a na můj dotaz na stupňovitost mi bylo oznámeno, že „odhadem takových 14, 15 …“ Pivo je velmi těžko zařaditelné – na světlé je tmavé, na polotmavé poněkud světlejší …

A chuť? Nevím, k čemu toto pivo přirovnat. První doušek mne trochu zarazil, ale velmi rychle jsem se na něj zapil. Končil jsem na šesti a vzal si i do PET lahve (které tu jsou k dispozici). Cena? 14 Kč. V podniku se také vaří, a to velmi levně, zachutná-li pivo, je tu možno i přespat.

Vítejte! Pohled z druhé strany
Vítejte! Pohled z druhé strany

Když už jsem musel pomalu končit, neboť mi měl jet vlak, pokusil jsem se získat nějaký oficiální kontakt pro Pivní.info, což se vyvinulo v rozhovor s majitelem pivovaru a sládkem v jedné osobě, panem Milošem Vorlíčkem. Od tohoto sympatického chlapíka jsem se dověděl několik dalších informací.

Pivo se jmenuje Vorel, zkouší se vařit od ledna 2007, nyní je nabízeno hostům. Problémy jsou prý se stupňovitostí – daří se silná piva (už zmíněný borec Swooper měl šestnáctku, já prý třináctku – takže žádných „14, 15…“ ) a místní domorodci, zvyklí povětšinou na G 10 mají po své porci piv značné problémy s rovnováhou; to mi mimochodem připomnělo stejný problém, který řeší ve Velichově tamní sládek pan Novák. Pan Vorlíček se proto snaží stupně snižovat, ale jsou zase problémy s udržením kvality, „aby to nebylo moc řídké“.

Vývěsní štít
Vývěsní štít

Dále jsem vyzvěděl, že se samozřejmě plánuje prezentace pivovaru, ale až bude vše vychytáno. To mi přijde sice opatrné, ale správné. Suvenýry pro sběratele také zatím nejsou, točí se do sklenic Gambrinus, tácky jsou krušovické. Dále jsme zabrousili na spolupráci s úřady, na to, že lidé chodí na pivo čím dál míň a další zajímavá témata. Dlouho by se sedělo, ale já musel na vlak a pana Vorlíčka volala práce. Takže děkuji za informace a vyrážím zpět.

Pro další návštěvníky není od věci uvést otvírací dobu – denně 11 až 23. Já vím, že jsem tu určitě nebyl naposled.[Tomáš Grassinger] [Zobrazeno 9787x] [24. květen 2007]
[Minipivovary] [comments: 6] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Martin

neděle, 9. březen 2008
06:28

to Luděk: Jo chudák p. Kovařík, ten kdyby tu hospodu dnes viděl ZAPLAKAL BY.


napsal(a): Martin [Odpovědět]

Martin

neděle, 9. březen 2008
06:24

to Tomáš Maier: vaři ale já bych tam nejedl ani chleba


napsal(a): Martin [Odpovědět]

Slávista

čtvrtek, 31. květen 2007
07:44

Slávista

Vaří, výběr byl asi z deseti jídel, ceny kolem 50 Kč.


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Tomáš Maier

čtvrtek, 31. květen 2007
06:31

Jak to tedy je s kuchyní? Vaří se tam?


napsal(a): Tomáš Maier [Odpovědět]

Adsense

16. červen 2024
08:53


posted by: Inzerce

swooper

neděle, 27. květen 2007
11:57

swooper

dobrej článek,
Konečne je na Kladně po dlouhý době zase pivovar. :)


napsal(a): swooper [Odpovědět]

Tomáš Kroupa

pátek, 25. květen 2007
15:32

Tomáš Kroupa

Tak to s G10 by mi až tolik nevadilo, mně přinde ničemná všude... :-) Hlavně aby šmakoval Vorel!!!PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI