Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nachmelkuj se!

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Nachmelkuj se!

Nachmelkuj se![p200]

Na cestách po rodné hroudě, jsem-li východně, stavívám se v Tetíně. Mezi Lázněmi Bělohrad a Miletínem. Kamarád tam provozuje Hospodu Dupačka. Holba a její přátelé. A dobrá kuchyně. Stavil jsem se tam i předloňskou zimu. Nebyl sníh a prázdnými silničkami se skvěle jezdilo.

„Hele, když seš ten přítel nechemického piva, jestlipak víš, že máme v Miletíně pívovárek, přímo na náměstí!“ Je fuk, jestli mi to uniklo, nebo jsem mu chtěl jen udělat radost, že on, uvízlý v liščím kraji, může mít nějakou novinku pro světoběžníka, co se navíc kamarádí s vyhledávači na netu, prostě jsem řekl, že ne a po jídle, které dobře uvařil, jsem šel na to.

Sousedský dům
Sousedský dům

Miletínské náměstí bylo v zimě mrtvé a liduprázdné. Jen na sic růžovém, ale jinak pěkném domě, se skvěl nápis jakože Gambrinus. Tak co teď? Obejdu poměrně rozlehlé náměstí znovu a o pivovaru nikde, ale nikde ani ň.

Tak jo, vlezu do Géčkochrámu a pohled na pípu mě ohromí. Na pípě nápis Gambrinus a pak připláclej tácek jakože nějaká Chmelka.

„Promińte, sličná výčepní, vy tady máte i vlastní pivo?“

„Ano, Chmelku.“

„Tak prosím jednu Chmelku, a můžu si koupit půllitr?“

„Nemáme půllitr!“

„Tak alespoň tácek!“

„Máme jenom Chmelku!“

„Ale tady na pípě máte jeden tácek!!“

„Ano, jeden!“

Jediná propagace Chmelky
Jediná propagace Chmelky

Stopnul jsem asertivitu a sedl si. Sakra, jak ta byla hořká!! Myslim Chmelka! Na první polk snad až moc. Jsem si naprosto jistej, že ten šikovný pán, co ji vařil, má prostě rád bitter, a protože nic pořádně hořkého nesehnal v supermarketu, vaří si to sám. Druhá už mi chutnala. Po třetí jsem si objednal naplnit Chmelkou dvě PET lahve od čiré vody a po čtvrté se osmělil se zeptat, zda si ten jediný tácek, co je na pípě, můžu vyfotit. Prošlo to.

Co mě fakt šokovalo bylo, že z pár strýců ze sousedství, jednoho zamilovaného páru a čtyřech postteenagerů jsem byl jediný v lokále, kdo pil Chmelku. Jediný místo na světě, kde lze pít Chmelku a oni si objednají Géčko! Je zima, nemůžou to být turisté, jsou to jistojistě místní a vědí, co je ten tácek na pípě.

Miletínské materiály
Miletínské materiály

Od té doby se tam stavuji pokaždé, když se vyskytnu do 30 km od Miletína. Loni v létě jsem měl kliku. Měli otevřená vrata dozadu do velké zahrady za domem. Mám tácek a etiketu Chmelky a Poutníka. Pár exemplářů od obého jsem ochutnal, koupil ty etikety a tácek a PET lahve od čiré vody také proběhly. Bylo tam tak krásně, v té zahradě, že jsem zapomněl fotit. O důvod víc stavit se tam i léto budoucí.[Rosťa Kloubek] [Zobrazeno 7611x] [25. únor 2007]
[Minipivovary] [comments: 9] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

pátek, 27. červenec 2007
07:42

Chody

Díky za info, nasměřuji tam tedy kroky na nějaký ten obídek ...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

jr

pondělí, 5. březen 2007
17:44

Jo Miletín to je coolna, utopenec byl za 10, piva dle stupňovitosti, pivní slavnost a hody - no to byl právě ten utopenec, takovou klasiku s pár lidma na dvoře mám rád. Bohužel nebylo černý, sládek to vzdal, chtěl mít vlastní slad a to už bylo náročný. Tak snad letos se mu zadaří.
Místní jsou občas na samostatnej referát, takže radši zatim no comment. Dymáček v Chebu bejval, ale ještě větší undroš, v hospodě nebyla jediná indicie, servírky jsem se spiklenecky zeptal na p. Dymáčka a po telefonátu s ním nám pak už čepovala do plzeňskýho džberu výborné sv. a tm. A ten kaktus za oknem....


napsal(a): jr (Liftman(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Vlasta "Hospodský z Hospo

neděle, 4. březen 2007
18:59

S těma pulitrama ze 100 jich maj posledních 40 ale ty jsou památeční a stojí asi 360,-je na nich vypískované miletínské náměstí a nápis Chmelka jinak od jara nějak 17.dubna kdy se otvýrá zahradní restaurace pivovaru u příležitosti posvícení v Miletíně tak budou již klasické pulitrové číše s logem Chmelka. To jen tak pro úplnost a pivní tácky budou k dispozici také.


napsal(a): Vlasta "Hospodský z Hospo (VlastaDupacka(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Chody

úterý, 27. únor 2007
21:39

Chody

Takovýhle cyklovýlety bych si nechal taky líbit. Ale u mě by to bylo asi tak na týden, ne-li na víc (podle toho, kde by mi zašmáklo)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

28. únor 2024
11:26


posted by: Inzerce

Roman Holoubek

úterý, 27. únor 2007
15:51

Roman Holoubek

Hezký cyklovýlet. My jsme loni dělali kolmo východní Čechy a ochutnali Miletínské, Trutnovské, Žamberecké, Bělečské, Pardubické, Medlešické, Hlinecké, Poličské.


Láďa

úterý, 27. únor 2007
13:54

Lada

V létě se do Miletína chystám, tak alespoň vím kde hledat. Díky za info. Mám naplánovanej pěknej cyklo výlet, svijany, malý rohozec, sezemice, Harrachov, vrchlabí, nová paka, miletín a dětenice a klášter. Už aby bylo léto.


napsal(a): Láďa [Odpovědět]

Roman Holoubek

úterý, 27. únor 2007
10:41

Roman Holoubek

Otvírací dobu neznám, vždy jsem měl štěstí a bylo otevřeno. Sortiment: mimo GGGG je stabilně jen Chmelka 10 (někdy bylo uváděno jako 11), příležitostně má být k dostání i 12 Pytlák a občas by mělo být i tmavé. Sám jsem vždy zastihl "jen" Chmelku. Ale jde o pivo skutečně povedené a osobitě hořké chuti, doposud jsem z něj nebyl nikdy zklamán.

Malá poznámka k místním. I já u nich zažívám stejnou situaci a tak se divím, kdo, že to vlastně Miletínské pije? Turistů zde také moc není a většina "normálních" výletníků o tomto pivu ani netuší. Je dobře utajené (tak jak Lochota v Plzni) a pivo odhalíte až pohledem na pípu.
Jak tedy prosperuje a kolik toho může vyrobit?


Karel

pondělí, 26. únor 2007
21:06

karel

Krásný příklad, jak se může dařit některým minipivovarům. Tácek? Nemáme! Sklenici? Nemáme! Pivo? Když už to musí bejt... Není divu, že místní pijou pivo, který jim dá komplexní zážitek (o kvalitě nemluvím) i se sklem, ubrusem, reklamou... Pokud i menší pivovary nepochopí, že své zboží musí umět především prodat, tak budou krachovat. Vem je čert, na jejich místa přijde někdo pružnější.


napsal(a): Karel [Odpovědět]

Roman Holoubek

neděle, 25. únor 2007
19:38

Roman Holoubek

Jo Miletín, když jsem v blízkosti Chmelky, už se mi tvoří sliny v ústech a nikdy neopomenu se zastavit ať už na naplnění PETek, nebo, mám-li zrovna štěstí a nemusím řídit motorové vozidlo, pak i na točené do skla a na lavičce na náměstíčku s pohledem na pana Erbena si vychutnávám jeho nádhernou hořkost (toho piva) :-)

PS: a nezapomeňte pro děti, manželku, přítelkyni a sebe a .... koupit pravé Miletínské modlitbičky. Originál perníková laskominka. Na náměstí jsou hned dva výrobci a dvě cukrárny. Po zkouškách jsem si jednoho z nich oblíbil a něco málo (či spíše více) pro rodinu a sebe koupím.PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI