Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Fotoreportáž z festivalu ALE FestivAle 2010

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Fotoreportáž z festivalu ALE FestivAle 2010

Fotoreportáž z festivalu ALE FestivAle 2010 [p387]

Dne 30. října 2010 byl v Pivovaru Kocour ve Varnsdorfu uspořádán pivní festival ALE FestivAle 2010. Akce se ujmul duchovní otec tohoto pivovárku pan Jan Kočka a já mu za to celým srdcem děkuji. Nebýt těchto nadšenců, nemáme tu nic. Někdo jen kritizuje (i zde na Pivním.infu) a někdo prostě koná ... takže díky Jane.

Pohled na Pivovar Kocour
Pohled na Pivovar Kocour

Akce byla umístěna uvnitř, v objektu staré keramičky (prý na tom místě bude za chvíli lahvárna pivovaru!), ale mohla se klidně konat i venku... byl krásný podzimní, i když větrný, den. Zahájení v 11:00 dopoledne, vstup volný.

Celkový pohled na akci
Celkový pohled na akci

Tato akce byla věnována svrchně kvašeným pivům a tak nikdo z vystavujících nechtěl "kazit partu" a byly na čepu opravdu jen piva typu ale ... pšenice, stouty, speciály ... a některé byly opravdové lahůdky.

Třebonický rukodělný pivovárek
Třebonický rukodělný pivovárek

Mě osobně zaujal Třebonický rukodělný pivovárek a jejich 14° Othmar a 15° Bohatýr. Pan Staněk má dobře nakročeno mezi pivní chuťovou elitu. Jinak zde bylo, mým odhadem, 10 - 15 pivovárků jako třeba Pivovarský dvůr Zvíkov, Domácí pivovar Velký Rybník (Hastrman), zdejší Kocour samozřejmě a jejich výborné EPA Samurai...

Browar Brackie Cieszyn Polsko
Browar Brackie Cieszyn Polsko

Bylo zde několik stánků z cizími pivy (Skotsko, USA, Belgie, Anglie). Byl tu obchod Pivoňka z Hradce Králové. Pivovar Broumy s pivovarským esem, panem sládkem Matuškou, nepřijel, i když byl nahlášen, a já mu tímto vzkazuji, že mě velice zklamal. Ten, kdo jednou něco přislíbí, měl by držet slovo muže. Víte co dělá slovo z muže. Že ano?

Venkovní občerstvení
Venkovní občerstvení

Ale shrnuto, byla to akce velmi zdařilá a jsem 100% přesvědčený, že se bude konat v roce 2011 opět. Klady naprosto převážily! Občerstvení bylo zajištěno, párky, klobásy, grilované maso, chleby se sádlem a škvarkami (skvělé). Jídlo v restauraci s velmi decentními cenami (guláš v chlebu 75 Kč, dobrý guláš s množstvím masa a knedlík taktéž 75 Kč).

Pivovarská hospoda
Pivovarská hospoda

Ceny piva okolo 30 Kč. Vymývání sklenic dobře připraveno. Bylo to dobré a prosté! A to se mi líbilo. Kritizovat umí kdekdo, ale dobrá kritika pomůže akci zlepšit, takže dle mého soudu, bylo by potřeba lépe značit cestu k pivovaru (přívěs Kocour s ukazatelem byl umístěn na rozcestí až později odpoledne). A chtělo by to i něco naučného, nějakou malou osvětu. Mnoho lidí (hlavně místních) přišlo a očividně vidělo svrchně kvašené pivo poprvé v životě.

Varna pivovaru Kocour
Varna pivovaru Kocour

Akce není jen pro nás, co víme. Je hlavně pro širokou veřejnost, co se ráda o pivu dozví více. Malý "vzdělávací koutek" (třeba s filmem a výkladem) by byl jistě na místě. Ale znovu říkám, je to jen můj názor. Vím, že na vše je třeba hlavně peněz. Nezbývá mi než znovu poděkovat organizátorům. A Vy si dejte, při své cestě kolem, o fous lepší pivo v našem "Vanďáku"...

Zdravím od Kocoura
Zdravím od Kocoura

Všechny fotografie naleznete zde...


Logo CBM
S pozdravem a úctou
Váš Libor Vojáček alias CzechBeerMan
pivní reportér a sběratel
Teplice
Album vypitých piv
Album pivních suvenýrů


[Libor Vojáček] [Zobrazeno 8333x] [31. říjen 2010]
[Pivní slavnosti] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

CzechBeerMan

neděle, 28. listopad 2010
19:18

CzechBeerMan

Omlouvám se zde panu Martinovi Matuškovi , .... trochu jsem to s tou jeho kritikou přehnal. ing. Libor Vojáček - alias CzechBeerMan


Trhac

úterý, 2. listopad 2010
09:32

Trhac

Jo jo, a já zrovna musím bejt nachcípanej:-( Tak snad příští rok, vypadá to opravdu slibně :)


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Bohouš

pondělí, 1. listopad 2010
16:27

Musím se přidat k ostatním a tuto akci vyhlásit jako jednu z nejpovedenějších v tomto roce. Už teď se těšim na příští ročník.
Dále musím pochválit vzhled restaurace v keramičce, když to srovnám se stavem z loňské exkurze, tak je vidět dost práce.
Jedna jediná výtka, tak zase moc nesouvisící s akcí, ta obruč ze které se valil neustále dým do bočních dveří sálu, byla dosti otravná a naplňovala prostor nepříjemným kouřem.
Kocouru zdar!


napsal(a): Bohouš [Odpovědět]

Elf

pondělí, 1. listopad 2010
13:52

Elf

Samurai je mám pocit IPA, ne EPA. Navíc v Kocourovi, dělaj většinou americké verze ejlů.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Adsense

28. únor 2024
13:34


posted by: Inzerce

CzechBeerMan

pondělí, 1. listopad 2010
07:31

CzechBeerMan

Tak si představte Jane, že se Vám takto, jako Pivovar Broumy "omluví" všichni, ... tak máte po festivalu !! Přece všichni věděli o akci o mnohem déle než se pivo vaří, kvasí a zraje dohromady. Tak jistě není problém si dát dva tři sudy stranou a počítat s Varsndorfem. Já si pana Matušky velmi vážím , a co se týká piva tak , řekněme , že ho i "miluji". On je natolik inteligentní a chytrý muž že kdyby chtěl , pivo na Ale Festivale 2010 má a přijede. A on mě nakonec nepřijede. Buďme upřímní a otevření , ... já osobně si myslím že se mu tam prostě nechtělo a tak se takto omluvil. Prostě Vás "prodal" (vyprodal) ...... haha. I to je život , ale nedělá se to. Věřím že mi pan sládek tento komentář nebude mít za zlý. Já nemám zájem si to s ním rozházet. Raději se směji než se mračím. Jen zde píši co si myslím.


TŘEBONICKÝ RUKODĚLNÝ

neděle, 31. říjen 2010
21:40

TŘEBONICKÝ RUKODĚLNÝ

třebonice děkují za pochvalu, ale pro přesnost: Bohatýr byl 14°...
Akce vcelku úžasná. Mě uchvátila...


Honza Světpiva.cz

neděle, 31. říjen 2010
19:59

Honza Světpiva.cz

To jsem rad, ze se Vam u nas libilo...

K Vasim pripominkam:
- Matuskovci se omluvili, maji vyprodano
- prives s logem Kocoura byl umisten az odpoledne, to je pravda. V tom shonu se na nej zapomnelo. Trvala cedule bude umistena v prosinci na ostry provoz, na listopad se uvazuje o vikendovych akcich. Zatim je tam mala cedulka
- osveta...ja vim, sam se o ni snazim celou dobu. Urcite na to na dalsi akce dojde. Ted to nebylo v nasich silach..PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI