Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Zlej tejden v Nuslích

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Zlej tejden v Nuslích

Zlej tejden v Nuslích

To tady ještě nebylo! Akce, kterou pan Charvát řečený Hanz naplánoval na poslední májovou dekádu letošního roku, měla být snem všech pivomilců, noční můrou jejich žen a prostředkem k fyzickému i psychickému zhroucení personálu Zlejch Časů. Mám to tam rád a i když už tady o této nádheře padlo pár slov, dovolím si obtěžovat svým pohledem.

Hanz je príma kluk i hospodskej, kromě toho, že „má rád lidi“, má i skvělou vlastnost, kterou by plkači z assesment center označili za drajf. On ten chlapec chce být totiž pořád lepší, chce naslouchat, chce se učit a každé zlepšení je pro něj jen předstupněm nějakého dalšího. Kdo si v tomto kontextu přebere tři roky Zlejch Časů, ví, o čem mluvím. No a zkrátka, když tenhle talent přišel s myšlenkou posunout se nápadem pivního festivalu „vo level vejš“, bylo jasné, že ta akce bude prostě skvělá a já nesmím chybět.

Zlý časy
Zlý časy

Už dlouho dopředu jsem ten týden plánoval, přesouval pracovní povinnosti, vymýšlel logistická řešení a doma sbíral kladné body s jediným cílem – být u toho. Předem se zde musím pochválit za výsledek, neboť i když to někdy bylo jen na jedno, mohu říct, dokázal jsem to každý den. Ke známým slovům jednoho nabubřelce „kdo z Vás na to má?“ dodávám „čas“ a přiznávám, že to byl opravdu ten největší problém a pro splnění cíle jsem byl nucen někdy nějakou povinnost ošidit. Děkuji milované choti za shovívavost a slibuji, že od pondělka budu hodný.

Těsně před začátkem jsem pak těšivě registroval zprávy, kam všude se Hanz či Čuky vypravili, jak strašně brzo kvůli tomu vstávali a hlavně co na těchto výpravách ukořistili. V pátek 22. května pak za celkem hezkého počáska festival začal. Byl to bohužel zrovna jeden z těch dní, kdy mi to vůbec nevycházelo, ale i tak se mi jeden řidičský Zábřeh podařil. Když vidím ty tabule popsané nabídkou dobrot, zamáčknu lítostivou slzu a těším se na zítra.

Vstup do lokálu a zásoby
Vstup do lokálu a zásoby

Sobotu jsem původně plánoval trošku jinak a zapomněl na představení Michala z Kouzelné školky v Městské knihovně, ale protože to příliš nezdržoval a já jsem rozený diplomat, tak už krátce před šestou vstupuji v doprovodu všech tří mých milovaných dívek na dvůr/zahrádku v Čestmírově 5. Dcerky v bílých punčoškách a růžových šatičkách jsou nadšeny z odpadní hadice výčepu a spolu s několika dalšími dětmi mají o zábavu postaráno na celý večer. Barva jejich oděvu sice poněkud vzala za své, ale i když bych osobně preferoval Hanzem slibované pískoviště, užívám si jejich spokojenosti.

Nabídka dne
Nabídka dne

Ctěnou paní pak uspokojuji Avarem, Rambouskem a Kopřivnicí a sám si užívám u Rambouska, Pikárda, Qásku i světlého Broumského a lehce neosloven zůstávám pouze navoněným malinovým Zvíkovem. Konečně si mohu vychutnat to, po čem jsem tak toužil, to co je pravým naplněním „nuselského festivalu pivní lásky“ a totiž POHODU. Hanzova dcerka Bára griluje úžasné klobásky (neuvěřitelné, jak může mít tak mladý člověk tak velké děti) a já ochutnávám a současně se postupně laskám se všemi těmi dobrotami. No, nádherné poetické odpoledne.

Nedělní romantika - otevíráme zahrádku
Nedělní romantika - otevíráme zahrádku

Neděle má být jiná. V neděli mě do ZČ má doprovodit můj mladší, větší, silnější, vlasatější bratr a správně tuším, že to nebude žádná selanka. Začátek je však opět romantický, otvíračka ve dvě, téměř tropické počasí a dva klucí Kejnovic zahajují provoz na zahrádce, Martina točí, Bára griluje, slunce pálí, kaštany stíní a svět je krásný. Mně tu naší nádhernou planetu ještě zkrášlují Bělečský Car, Rampušák, Javořický Kozlíček, opět kaštanovomedový Rambousek, pak ještě nádherná mlynářská Chýně a neděle najednou končí.

Bára griluje
Bára griluje

V pondělí se mi pak daří relativně brzy zaplnit garáž, servat kravatku, osedlat bicykl a už kolem sedmé zahrádkařit v ZČ. Čas mám však bohužel jen na jediný superrychlý Qásek z ostravského Biovaru a protože mi žádný preweet nevypustil kola, hraju idiota a pod tímto silným vlivem si dávám krátkou vrchařskou prémii, abych ještě stihnul zahrát i hodného taťku a přečíst pohádku. Velmi pozdě večer, už znovu převlečeného mě ještě menší společenská konzumace čeká, ale to už je zase jiná kapitola a jiný podnik.

Úterý je opět ve znamení krutého pracovního vytížení a rychlé řidičské zastávky ve formě malé chýňské kukuřice. No jsem rád, že jsem ji premiérově ochutnal, ale přišla mi taková prázdná. Ve středu pak jednu lehce pracovní schůzku organizuji na pátou na zahrádku, poprvé se setkávám s Jakubem z Vyššího Brodu, následují Hukvaldy, Sládkova Chýně a oblíbený Lipánek. Dohodnuto je vše, co potřebuji, a mohu si tak zaškrtnout další úspěšný den.

Výčep
Výčep

Ve čtvrtek se mi poštěstí vyndat kolo až kolem půl deváté a to, že jsem hlava děravá a nemám peněženku, zjišťuji až při templářské objednávce. Sportovně odmítám velkorysou nabídku na zatnutí sekery a úplně splavený mohu cca za dvacet minut objednávku zopakovat. Oslavany jsou pro mě novinkou stejně jako polotmavý Mazel, kterého osobně panu Karaivanovovi chválím, no a pšenice pana Matušky je na závěr dokonalost sama. Počasí se však čtvrtkem posunulo zpět do apríla a na zahrádce je vážně kosa. Notně prochladlý jsem tak celkem vděčen za rozehřívací kopec a opět tak pomyslně okovanou botou dupu po liliových okvětních lístcích militantního cyklistického abstinentstwee.

Lokál
Lokál

Páteční ledově vichrné přeháňky bohužel hodně poznamenávají návštěvnost, na zahrádce to vážně nejde a mně se navíc daří stihnout jen návštěvu v brzkém odpoledni a s ní i trio Belveder, Matuška, Prokop. Dobře vím, že je to o jeden kousek víc než jsem zamýšlel a potřeboval. Odpoledněvečerní povinnosti však nakonec zvládám, ale vysněná druhá návštěva ZČ mi o vlásek uniká. Po tuhém vnitřním boji nakonec blažím rodinu svou přítomností.

Sobotní sychravý den mi nakonec přinesl i večerní vichřici, resp. velmi společenský večer, který jsem zahájil ve společnosti kalifornského ale z jedné plzeňské garáže a musím říct, že po rozehřátí (byl ze zahrádky) to byl příjemný zážitek, následovala chuťově ne až tak zajímavá moravská trojice Moritz, Svatováclavské a Ječmínek v malých a pak příjemní světlí hoši Pukmistr, Jakub, Avar. No vydařený nákup.

A přece se točí
A přece se točí

V neděli kmitám, připravuji rodině kola na dovolenou, zapojuji se do domácích prací, snažím se naplno bodovat, a když pak, lehce se ošívaje, sděluji, že bych se v podvečer na chvilku vzdálil, dělá paní na oko zlou jakože „ani mi neřikej, kam chceš zas jít“ či „ vem si občanku, ať Ti tam rovnou přepíšou bydliště“, ale propuštěn jsem nakonec s láskou. Počasí se už trošku umoudřilo a závěr této náročné dekády tak trávím opět na zahrádce s klobáskou, Sentickým Kvasarem, světlým od Medvídků, Medlešickým a úžasným polotmavým Hastrmanem.

Světlá klobáska
Světlá klobáska

Týden končí a je čas bilancovat. Akce to byla parádně pokroková a budou-li se Zlý Časy ubírat tímto směrem, je věru nač se těšit. Myslím, že dokonale ozkoušena byla nejen jednoznačně existující poptávka, ale také odolnost personálu, neboť celá sestava Martina, Míša, Pavel, Jenda, Michal si užila své. Za sebe mohu hodnotit, že největší krizi jsem vypozoroval ve čtvrtek a není se čemu divit, snad jediná nepodrážděná ten den zůstala na zahrádce zamrzlá Martina.

Zlý muž Čuky
Zlý muž Čuky

Jak se blížil závěr a vidina zaslouženého odpočinku, tváře těch dobrých lidí se už zase začaly vyjasňovat. Tím, že jsem nebýval přítomen v těch nejexponovanějších hodinách, nemohu z vlastní zkušenosti potvrdit některé stížnosti na „neobsluhu“ či dlouhé frontové čekání, ale i když se takový problém vyskytl, bezmezně věřím, že Hanz s tím pro příště něco udělá, že to vymyslí, zlepší. To byl také, pokud vím, jediný zádrhel celé téhle akce.

Charvátovic
Charvátovic

Jsem vážně zvědav na budoucnost, zvlášť mnohoslibně vypadá hromada dřeva složená na dvoře, protože zahrádka s pevnou střechou a třeba i zateplená by byla něčím, co by způsobilo, že bych si ZČ oblíbil ještě víc a nemusel se odsud vracet s prohuleným oblečením.

Bylo to náročné a ač letňanské pivní slavnosti (resp. jejich šestý stan) byly něčím, co bych si normálně nechtěl nechat ujít, nelituji, v ZČ by mi v tu dobu určitě uteklo něco zajímavějšího, navíc ta atmosféra byla jistě příjemnější. Někdo to může nazývat snaživým amatérismem, pozérstvím, diletantstvím (a já už nevím, co všechno padlo na PI za slova), ale mně je to zkrátka milejší než jakákoli unifikace. Do toho počítám i ty přemoudřelé, ale v zásadě milé diskuze o ochutnávaných vzorcích, kterých se občas tak rád účastním s lidmi, které znám jen od vidění či vůbec ne. Takových rozhovorů jsem si v uplynulém týdnu užil (opravdu užil) víc než dost.

Nashledanou ve Zlejch časech
Nashledanou ve Zlejch časech

Bylo to prostě prima a přes všechny nedostatky rád Hanzovi vzkazuji „So weiter ...“, protože nepochybuji o tom, že příští časy Zlých Časů budou ve znamení „lépe, dále, výše“.[Jan Kejnovský] [Zobrazeno 12259x] [2. červen 2009]
[Pivní slavnosti] [comments: 20] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Mauler

čtvrtek, 4. červen 2009
14:24

Mauler

jako Pražák jsem byl v tomto podniku poprvé-musím říct zlákala mě tato akce.Byl jsem přítomen v pátek(29.Května)byla taková kosa,že zahrádka nebyla možná,dole narváno,ale poštěstilo se a místo se našlo i pro dvě nové tváře.Nakonec příjemná kecačka na téma pivo.Obsluha pokulhávala,ale když se na to kouknu z lidského hlediska mám pro to pochopení a do budoucna se to jistě zlepší(podobná akce jistě bude ne?a ještě lepší :) ).Velmi vám děkuji za degustaci 5druhů výborného piva(a půllitr).Rád se vrátím.Hodně štestí.


ICQ: 330508936

napsal(a): Mauler [Odpovědět]

Marian Hudak

středa, 3. červen 2009
15:51

Ano, akcia to bola nevidana, taka koncentracia roznych piv v tak kratkom case tu este nebola, ale skoncilo to v hodine dvanastej, organizatori i degustatori uz asi toho mali dost, kazdopadne vdaka za moznost rozsirovat si pivne obzory a good luck do buducna...;)


napsal(a): Marian Hudak [Odpovědět]

Adsense

5. březen 2024
03:52


posted by: Inzerce

Stefan

středa, 3. červen 2009
11:53

Stefan

Taky chtěl bych poděkovat Hanzovi a spol. Naštěstí jsem během festivalu byl v Praze, tak jsem návštívil třikrát a ochutnal 18 piv. Piva vždy super, výběr nádherný, jídlo chutné a obsluha v pohodě. Můj plvodní plán návštivit i Letnany a PKK jsem opustil, zůstali jsme s kamarádem z Německa ve Zlých Časech.
Tak to byla fakt super akce, perfekní pro milovce dobrého piva. Děkuji a na shledanou ve Zlých Časech!
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.06.2009 ve 11:54:24


napsal(a): Stefan [Odpovědět]

Malakin

středa, 3. červen 2009
11:19

Malakin

Ad třešňový Zvíkov: Jednalo se skutečně o třešňový nebo šlo o malinový, jak tady na PI referoval minulý týden Hanz?

Jinak i mně se ve Zlých Časech minulý týden líbilo, ostatně jako kdykoliv jindy. Atmosféra podniku, kde každý každého zná - což třeba na Blanici, odkud znám Hanze původně, tak úplně běžné nebylo - prostě nemá chybu. Na druhou stranu je to svým způsobem i problém, neb kdykoliv zajdu do ZČ, tak vím, že u jednoho nezůstane, protože se tam zase s někým potkám a zakecám. :)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.06.2009 ve 12:37:50


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Kejna

středa, 3. červen 2009
15:31

Kejna

to Malakin: máš pravdu, Červený Rarášek byl malinový, omlouvám se za chybu (byl-li by Chody tak laskav a opravil to, bylo by to prima), ale na té syntetické navoněnosti trvám, trochu mě to připomnělo neblahé malinové sušenky z pečivární Sereď. Takže sorry za trapný omyl v segmentu identifikace ovocných příchutí :-)


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Marian Hudak

sobota, 6. červen 2009
22:52

to Kejna:
Ten malinovy Rarasek mi bol so skodoradostnym usmevom "vnuteny" Hanzom, myslim, ze som nic horsie, co sa nazyva pivom, este neochutnal, po dvoch glgoch som si pripadal ako v drogerii, to nebolo pivo, ale "cistiaci prostriedok" s malinovou aromou... :-)


napsal(a): Marian Hudak [Odpovědět]

Taborita

středa, 3. červen 2009
10:39

Taborita

Také jsem se zúčastnil s přáteli tohoto bohulibého počinu v Nuslích. Ač pražák, tak kvůli mé časové vytíženosti, to byla navíc má první návštěva Zlých časů, ale rozhodně ne poslední. Klidná až rodinná atmoška, lidé, známí i neznámí, obsluha, pivko, vše v absolutní pohodě a klídku. Nejvíc se mi líbilo na místní zahrádce, tyhle zastrčené prostory ve dvorech činžovních domů jsou prostě můj šálek kávy. Všechna mnou " zdegustovaná " pivečka byla velmi dobrá, nad všemi však vyčnívala, z mého pohledu spíše pivního barbara, pivka Rambousek kaštanovomedový a Žamberecký kanec Rauchbier. Takže bych chtěl ještě jednou poděkovat Hanzovi & spol za příjemný zážitek a brzy na viděnou.


napsal(a): Taborita [Odpovědět]

Rosťa

středa, 3. červen 2009
10:32

Rosťa

No jasně, já jsem taky rád, že se zablesklo na Zlý Časy! Na festiválku se nedá očekávat, že si sednu a budu obsluhován. Budu pěkně klokotat, bavit se na baru s tim zpruzelym číšníkem, co po nocích vobsluhuje a po dnech jezdí po vlastech pro pivo, snim co zrovna ve Zlý kuchyni je, zakrkám si biogen, poznám a pohovořím s panem Karavainovem z Polep a zapomenu co všechno jsem ochutnal. Nechci nějak primárně prudit, chci se konstruktivně kriticky zeptat - sakra chlapi, kdy zas něco uděláte? Dyť těch mini nebylo třicet jak psal ten divnej týpek v bloku, bylo jich štyrycet!!!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Rosťa

čtvrtek, 4. červen 2009
15:37

Rosťa

opravuji ...a tedy hnaná nějakým plynem...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Svoby

středa, 3. červen 2009
09:44

Henri mě o chvilku předběhl, něco podobného jsem se chystal napsat i já. Na rozdíl od různých pseudoznalců piva a hospod, kteří zaneřáďují rubriku Co je na čepu a přitom si chladí pivo v potoce a ženou ho samospádem, patřím k těm, které akce nadchla. Hanzi, Čukyne a spol. díky, určitě se ještě někdy uvidíme:)


napsal(a): Svoby (svobodam(a)mail.ctk.cz) [Odpovědět]

val

středa, 3. červen 2009
10:09

val

to Svoby: točení piva samospádem (sud vzhůru nohama etc.) je něco špatného...?


napsal(a): val [Odpovědět]

Svoby

středa, 3. červen 2009
10:36

to val: Není, ale pak není divu, že si někdo stěžuje na přesycenost...


napsal(a): Svoby (svobodam(a)mail.ctk.cz) [Odpovědět]

val

čtvrtek, 4. červen 2009
14:37

val

to Svoby: heh, budu za debila, ale nechápu, jak se sud může přesytit, když se obrátí vzhůru nohama a vytéká ven pouze kouzelnou silou gravitace...


napsal(a): val [Odpovědět]

Rosťa

čtvrtek, 4. červen 2009
15:35

Rosťa

to val: Je i možné, že to bylo míněno tak, že pokud je někdo zvyklý doma konzumovat piva ze sudu toliko vylévaná, pak mu zákonitě veškerá piva čepovaná v hospodách a tedy hnaná nějakým pivem vždy přijdou přesycenější než doma :)


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

hm

čtvrtek, 4. červen 2009
16:12

to Rosťa: jo, to je možný, dík za tip :-)


napsal(a): hm [Odpovědět]

Svoby

čtvrtek, 4. červen 2009
18:23

to Rosťa: Rosťo, já jsem věděl, že jsi chytrej kluk, i když jsem zatím neměl to štěstí prohodit s tebou pár slov během některé ze svých pravidelných návštěv ve Zlejch časech:)


napsal(a): Svoby (svobodam(a)mail.ctk.cz) [Odpovědět]

Energetik

středa, 3. červen 2009
09:43

Energetik

Musim se pridat. Sice kvuli dlouho planovanemu vyletu do Londyna na mistni pivni pochoutky mi velka cast festivalu unikla, presto jsem se dostavil dvakrat. Obe navstevy bez sebemensiho problemu v mile spolecnosti znamych i neznamych lidi, pohodova "rodinna" atmosfera, o tom ale ten podnik cely je... Z druhe navstevy jsem sice mel problemy trefit domu, ale to k tomu taky patri. Hanzovi a vsem na pipach patri velky dik, byla to hodne dobra prace a snad elan vydrzi. Myslim, ze ZC maji cim dal vic priznivcu a to je dobre, pivni osvety je treba. Takze - SUPER!


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Henri

středa, 3. červen 2009
09:23

Henri

Já měl to štěstí, že jsem tuto bezprecedentní akci mohl navštívit 4x a ochutnal jsem celkem 21 různých piv, výbornou klobásku a ovárek. Všem, kteří se na této akci podíleli, patří velké poděkování. Vyskytli se i chybičky, ale platí, že nic nezkazí pouze ten, kdo nic nedělá a kritizování je asi ta nejlehčí lidská činnost, kterou umí úplně každý. Něco dobrého vytvořit už ale každý neumí. Hanz se z chybiček určitě poučí a snad můžeme čekat další úžasné akce a zlepšování, už tak jedinečných, Zlých časů, třeba tu vylepšenou nekuřáckou zahrádku. Ještě jednou děkuji a přeji hodně štěstí a úspěchů při této, pro nás milovníky dobrého piva, skvělé práci.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Děkan

středa, 3. červen 2009
07:27

Děkan

Byl jsem dvakrát v Letňanech i ve Zlých časech, akce nelze srovnávat již svým pojetím, u obou akcí převažují klady. Hanzovi a spol. je třeba poděkovat, určitě to bylo náročné, ceny adekvátní a ten výběr! Mě nejvíce oslovil Matuška, Rambousek a Rampušák. Věřím, že příslib zimní a hlavně nekuřácké zahrady se časem naplní a Zlé Časy se tak stanou cílem mnoha dalších nekuřáckých milovníků dobrého piva. Jo, a kuchyň byla rovněž na velmi slušné úrovni. Tož tak.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

swooper

úterý, 2. červen 2009
22:42

swooper

Obdivuju autora že děnně pilně degustoval...:) To my jsme se tam dostali z okresního města u Phy jen v Po a ve St v časných odpoledních hodinách(vždy jsemstihly ca 6 malých pak přesun do Letňan) a byli jsme spokojeni s výběrem i chutí pivka. Bohužel sem tam číšník přines jiný pivko, ale kdo si to má v tom šrumci značek pamatovat(jsme lidi ne ) jediný mínus bylo na zahrádce objevené přepojení píp Matušky a Chýně což jsme naštěstí "časem" oznámili a opravili :) , ale chybama se člověk učí a takhle velká akce na tak malej podnik zaslouží kobouk dolů(sic ty ceny kolem 40Kč nejsou nejlevnější ale chápu vysoký náklady na dopravu vzorků)....jen tak dál...good job ZČ
Jinak mě osobně nejvíc chutnal Qásek, Rampušák a Hukvaldy
---------------------------------
Zpráva byla upravena 02.06.2009 ve 22:54:18


napsal(a): swooper [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI