Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Jeden pivní víkend

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Jeden pivní víkend

Jeden pivní víkend

V měsících květnu a červnu se s pivními akcemi vždy "roztrhne pytel". Není se čemu divit, je už relativně hezky a lid je natěšen na pivo. Já osobně se snažím vybírat si akce jednak v blízkém okolí a jednak pouze dát přednost jednomu dni. Víkend minulý jsem ovšem udělala, spíš neplánovanou, výjimku. V pátek jsem tradičně navštívila Žižkovské pivobraní a v sobotu jela ochutnávat piva z okolí Plzně, ke kterým se v Praze dá těžko dostat.

Žižkovské pivobraní
Žižkovské pivobraní

Na Žižkov jsem jela především proto, abych zjistila, zdali se po loňsku něco (k lepšímu) změnilo. Nezměnilo, opět nucené pití z plastu, byť vyměnitelného u každého stánku. Voda na mytí vlastního skla opět absentovala. Ke "korýtku" jsem ani sama nešla, stačil mi údaj od jednoho účastníka, že voda je opět nepitná. Byla jsem na to připravena, majíc svoji láhev na umytí skla. Pivovarů mělo být podle katalogu 33. Snad ano, nepočítala jsem je.

Stánky
Stánky

V pátek odpoledne se areál ještě příliš lidmi "nehemžil", nevím, jak to bylo v podvečer. Já jsem po drobné ochutnávce prchla velmi rychle. Proč? Ceny naprosto "nekřesťanské", což jste asi už z mé poznámky z pátku vyčetli. Ceny malého piva 0,3l začínaly na 60 Kč! Řídké výjimky byly skutečně bílou vránou. Jak jsem se později (a jinde) dozvěděla, tak pořadatel požadoval za dvoudenní účast pivovaru 20 000Kč! Nevěřím, že i při takových cenách piva se účast pivovarům mohla vyplatit. A pochopila jsem, proč někteří, dříve stálí, účastníci nepřijeli.

Hosté z Polska
Hosté z Polska

Na Rokycanských pivních slavnostech jsem ještě nebyla. Letos mne tam zlákala nabídka piv z regionálních pivovarů, jenž v Praze nejsou, nebo možná občas a jen někde k dostání. Byla jsem mile překvapena jak nabídkou, prostředím i "normálníma" cenama. Jen by to chtělo víc laviček, přece jenom stále popíjet ve stoje už mi moc nevyhovuje. Na rokycanském náměstí bylo přítomno 17 pivovarů. Ty mne známé jsem vynechala, ochutnala jsem piva ze šesti z přítomných.

U Lenocha
U Lenocha
  • 11° sv.ležák od Stočesů - vcelku průměrné pivo.
  • 11° Letní lenošení z pivovaru U Lenocha - vyvážené, opravdu letní pivo
  • 11° Kozelský ležák ze Šťáhlavic, dry hop, s Citrou a Premiantem - rovněž nezklamalo
  • 10° sv. od radnického pivovaru Klenot - výborné, lehké a osvěžující pivo, můj favorit
  • 12° Magický motýl Session IPA od Radouše - pivo sice znám, ale odolat jsem nemohla, Též pochvala pro Radouše.
Klatovské pivo
Klatovské pivo

Na opačné škále se umístilo pivo z pivovaru Klatovy 12° Böhmerwald IPl Mandarina Bavaria. Chtěli jsme pivovaru dát šanci po předchozích ochutnávkách nevalného piva, ale opět potvrdil svoji špatnou pověst.. Tímto se omlouvám místnímu parkovému porostu.


Další fotky z Rokycan a Žižkova najdete zde...[Jana Běhounková] [Zobrazeno 3109x] [6. červen 2023]
[Pivní slavnosti] [comments: 1] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Dwarf

středa, 7. červen 2023
20:52

Dwarf

Klatovy bych měl zase někdy ochutnat, zní to zajímavě :D


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI