Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Ohlédnutí za 10. slavnostmi Podkováňského piva

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Ohlédnutí za 10. slavnostmi Podkováňského piva

Ohlédnutí za 10. slavnostmi Podkováňského piva[p260]

Poslední srpnovou sobotu se malá středočeská vesnička Podkováň opět proměnila v centrum kulturního dění celého Mladoboleslavska. Po roce se v tamním pivovaru konal další ročník pivních slavností, tentokrát jubilejní – desátý.

Pivovar Podkováň
Pivovar Podkováň

Nádherné počasí a pestrý kulturní program přilákaly do pivovaru téměř čtyři tisíce návštěvníků. Pivo bylo za super cenu a program velmi lákavý, takže návštěvníky neodradilo ani vyšší vstupné (80 korun).

Jdeme pro pivo ...
Jdeme pro pivo ...

Sortiment nabízených piv (ceny za půllitr):

10% světlé, světlé sklepní a tmavé ... 11,- Kč

11% světlé ... 12,- Kč

12% světlé, světlé sklepní a světlé kvasnicové ... 13,- Kč

14% světlé ... 15,- Kč

(nealkoholické pivo se kvůli technologickým problémům, bohužel, dočasně nevaří)

Zábava v plném proudu
Zábava v plném proudu

Báječnou atmosféru vytvářelo také několik oblastních hudebních skupin, reprodukovaná hudba a diskotéka pro mladší ročníky. Nechybělo ani tradiční klání v pití půllitrů a tupláků na čas. Kategorii půllitrů vévodil s výkonem 3,9 sekund Martin Mráz, obchodní zástupce pivovaru; v „ženském půllitru“ byla suverénní vítězkou „statná selka“, které by čas 5,09 sekund stačil i na druhé místo mezi muži, takže její výkon sklidil zasloužený potlesk. V pití tupláků byl jako nejlepší vyhlášen soutěžící s časem 11,00 sekund.

Vyhlášení soutěže v pití piva (vlevo ředitel pivovaru)
Vyhlášení soutěže v pití piva (vlevo ředitel pivovaru)

No a třešnička na závěr? Jako obvykle super ohňostroj. Ten prostě nikdy nemá chybu a ač se jeho cena pohybuje kolem 30 tisíc, může ho Podkováni závidět i leckterý velký pivovar, který platí statisíce, přičemž výsledek je skoro stejný, ne-li horší...

Pivovarský ohňostroj
Pivovarský ohňostroj

Z pohledu milovníka kvalitního piva a sběratele pivních suvenýrů v jedné osobě můžu říci, že se mi tato akce velmi líbila. Sehnal jsem spoustu nových věcí do sbírky (turistickou známku, kterou jsem v pivovaru předtím již několikrát marně sháněl, a hlavně pivní sklenice se třemi novými logy), opakovaně jsem ochutnal všechna nabízená piva a prohodil pár slov s kamarády z pivovaru, které jsem celý rok neviděl.

Podkováňské suvenýry
Podkováňské suvenýry
Pohoda od pánů z Podkováně
Pohoda od pánů z Podkováně

Ohňostrojem slavnosti sice neskončily (slavilo se až do tří do rána), ale po 14 hodinách náročného degustování jsem se raději uvelebil ve spacáku u pivovarského rybníka a oddával se zaslouženému odpočinku... až do prvního zakokrhání kohouta, resp. zakejhání pivovarských kachen.

Pivovarský rybník - prostě idylka
Pivovarský rybník - prostě idylka

Již teď se těším na příští podkováňské slavnosti. Snad to pivovar ještě další rok vydrží. Má sice spoustu problémů (ať už s ruskými spolumajiteli, s vytlačováním jejich piva z hospod Svijanami a velkopivovary typu „G“ a „S“), ale pokud budou vařit stále tak dobré pivo (sládková Marína to prostě umí) a pokusí se s ním oslovit i mladou generaci, která stále dává více na reklamu než na kvalitu, věřím, že „podkováňské“ bude žít dál.[Marek Kamlar] [Zobrazeno 10529x] [14. září 2007]
[Pivní slavnosti] [comments: 17] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Martin Mráz

pátek, 9. září 2016
23:10

Kategorii půllitrů vévodil s výkonem 3,9 sekund Martin Mráz, obchodní zástupce pivovaru;
:-)


napsal(a): Martin Mráz (mraz7(a)seznam.cz) [Odpovědět]

CHaloupka Jaroslav

sobota, 6. srpen 2016
18:45

Dobry den rada bych se zučastnila akce slavnosti piva mam pojizdnou prodejnu sortiment bubble tea a ledova trist dekuji predem zuctou Chaloupka


napsal(a): CHaloupka Jaroslav (alena.florian(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Adsense

16. červen 2024
07:19


posted by: Inzerce

rudolf triska

čtvrtek, 3. únor 2011
14:25

Dobrý den, bude se akce konat i v roce 2011?? děkuji za odpověd


napsal(a): rudolf triska (RudolfTriska(a)seznam.cz) [Odpovědět]

BCH

čtvrtek, 3. únor 2011
19:29

BCH

to rudolf triska: To spíš záleží na zprovoznění pivovaru Podkováň, ale hned letos bych slavnosti neočekával:-)


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Zdenek

pondělí, 1. říjen 2007
21:26

zdenek

Svijany se dají koupit v 90% hypersupermarketů v Praze.Bohužel kvalita tohoto piva šla v posledních letech výrazně dolů. Snaha o unifikaci stála tento pivovar mnoho skalních fandů malých pivovarů, vyznávající pravidlo co pivovar to jiná chuť piva. Na Svijany stále rád zajdu (raději než na G) ale v případě že je jiná volba (Podkováň, Ferdinand, Opat, Chlumec...) tak volím jednoznačně tu. Děkuji Markovi za skvělé postřehy z letošních asi již posledních :-( slavností, tvrdím a vždy tvrdit budu že Podkováňské slavnosti jsou nejlepší svého druhu a Podkováňské pivo je/bylo nejlepší pivo ve Středních Čechách. Dej Bůh Štěstí Podkováňskému pivu.


napsal(a): Zdenek [Odpovědět]

Dwarf

pátek, 21. září 2007
22:35

Dwarf

nechci qerulovat, ale já v žádném super hyper ještě Svijany neviděl... a nemám dojem, že bych se špatně koukal.. anebo chodím do nesprávných


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Martin Štros

středa, 19. září 2007
22:47

Svijany jsou nadále velmi dobrým pivem. Někteří lidé hodnotí spíš výstav pivovaru, než skutečnou kvalitu piva. Jsou i tací, pro které pivovar s výstavem 20 000 hl bude VŽDY dělat vynikajcí pivo a pivovar s výstavem nad 200 000 hl VŽDY nekvalitní pivo. Takovému člověku bohužel o kvalitu asi moc nejde...


napsal(a): Martin Štros [Odpovědět]

Marek Kamlar

středa, 19. září 2007
19:35

V Praze si muzete koupit taky lahvove pivo. Desitka za 6,80, jedenactka za 7,30, dvanactka za 8 korun, ctrnactka za ? (moc casto ji nepiju, tak si cenu nepamatuju...). A kde? V prodejne s napoji na ul. Narodni obrany. Je to temer na konci ulice ve smeru k Podbabe, par metru od parku v Rooseveltove ulici. Maji tam i Maly Rohozec, Platana a pak samozrejme taky nejaka ta europiva.


napsal(a): Marek Kamlar [Odpovědět]

Marek Kamlar

středa, 19. září 2007
19:24

Svijany mohly konkurovat lepsim pivem pred nekolika lety, ale ted uz ne. Uz je to pivovar s vystavem nad 200 tisic a jak se rika "kvantita nad kvalitu". Ale s uplacenim hospodskych v pripade Svijan nemam vlastni zkusenosti. Spis jsem mel na mysli Staropramen, ktery se nasackoval do hospod kolem "podkovanskeho komina" se svym Branikem a ktery urcite uplaci.


napsal(a): Marek Kamlar [Odpovědět]

hroch

středa, 19. září 2007
12:54

hroch

Svijany mohou vytlačit pouze lepším jménem , lepším pivem. Hospodský dostane 2 procenta marže a sudové je podstatně dražší než všem známé ceny lahvového. Nová hospoda dostane jen sklenice, ubrusy, tácky popelníky suplácením při podpisu smlouvy u G se to nedá srovnat. Hospodský má od Svijan ještě rabat na propagaci podle výtoče. Mě to ve studentské hospodě stačí akorát na půllitry. Dost se mě jich studenti stratí (ukradnou a na konci šk.roku rozbijou do kontejneru) a rozbije přímo v hospodě.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Marek Kamlar

pondělí, 17. září 2007
21:07

Problem neni v obchodacich. Podkovan ma Martina Mraze, diky kteremu ziskavaji spoustu novych hospod. Ma "hubu" a umi ji dobre pouzivat. Uz nekolikrat ho preplacely jine pivovary, ale bez sance... Problem je v tom, ze se tezko konkuruje pivovarum, ktere nabidnou hospodskemu 200 ci 300 tisic za to, ze bude nekolik let tocit jejich pivo. To si proste maly pivovarek dovolit nemuze. Muzou konkurovat pouze cenou piva a jeho kvalitou a chuti.


napsal(a): Marek Kamlar [Odpovědět]

Marek Kamlar

pondělí, 17. září 2007
20:59

Na Podkovani si v Praze pochutnate uz jenom v hospode U Radnice na Havlickove namesti. Bohuzel rapidne zvysili cenu piva, takze uz tam moc lidi nechodi. S tim souvisi i mala vytoc piva a podstatne zhorseni chuti piva...


napsal(a): Marek Kamlar (malakin(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Francis

pondělí, 17. září 2007
17:16

Souhlasim s tim, ze to je o schopnosti predevsim obchodnich zastupcu, kteri musi dokazat presvedcit hospodske a dat jim takove marze, aby preferovaly male, ale poctive varici pivovary oproti europivum. A taky je treba zavazet lahvove pivo do obchodu, v Pze o Podkovan nezavadim, zato Svijany uz jsou tu pomerne rozsirene - vemte si priklad!!!


napsal(a): Francis [Odpovědět]

Tchoř

neděle, 16. září 2007
20:24

Podkováň mám z domova docela nedaleko, velice mu fandím, ALE... Připadá mi, že dosud nenašel (nebo nenašla?) svoji tvář. Mění majitele, loga, image, a co nejhorší - občas i chutě! Bohužel, abych ochutnal regionální pivečko vyrobené cca 40 km od mého bydliště, to abych jel snad až pod pivovarský komín. Takže souhlasím s Martinem - jste regionální, oblíbení, sympatičtí, umíte udělat skvělé slavnosti - tak jen to vemte za ten správný a správnější konec! My taháme, a snad správně za ten druhý, spotřebitelský (a srágorami jako G, K a S si rozhodně útroby neničíme)! Hodně zdaru z Podřipska!


napsal(a): Tchoř [Odpovědět]

igor

sobota, 15. září 2007
21:03

jake byly ceny skla ?


napsal(a): igor [Odpovědět]

Martin Štros

sobota, 15. září 2007
18:38

Velice se mi nelíbí poslední věta článku, a to myslím zcela vážně. Na reklamu nedává mladá generace o nic víc, než střední generace i starší ! Důchodci i lidi kolem 40-50 jsou stejně tak zmanipulovatelní jako dvacetiletí kluci. Že pivovar nezvládá marketing, za to mladí nemůžou. Jiné malé pivovary se i bez reklamy prosadit dokážou a třeba zmíněným Svijanům silné "G" a "S" nijak nevadí. Nicméně chci samozřejmě zachování Podkováně, takže pivovarští- SNAŽTE SE !!!


napsal(a): Martin Štros [Odpovědět]

Doris

sobota, 15. září 2007
00:51

Doris

Držím podkováni palce. Doufám, že to nevzdá a přežije. Byla by to škoda. Byl jsem tam předloni a pivo je výtečné.


napsal(a): Doris [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI