Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

První Pivní Pěší Přespolní Pochod

Pivní cesty


verze pro tisk

První Pivní Pěší Přespolní Pochod

První Pivní Pěší Přespolní Pochod

Dne 17. listopadu 2007 se parta nadšenců rozhodla trochu si zlegalizovat „chlastání“, a proto podnikla historicky První Pivní Pěší Přespolní Pochod v obcích Starý Plzenec a Sedlec (Plzeň-jih). Pochod probíhal v duchu co hospoda to pivo a pokud možno jiná značka. Na akci byly vytištěny letáky, kam se chuť piva a celkový dojem z pohostinství známkovalo. V závěru proběhlo vyhodnocení. Podmínkou pochodu byla dobrá nálada, vtip, hec apod.

První Pivní Pěší Přespolní Pochod
První Pivní Pěší Přespolní Pochod

Startovní hospodou nám byla základna u Dedičů s příjemným hostinským, který jen díky této akci posunul „otvíračku“. Mezi zdejší nejčastěji točené pěnivé moky patří Svijany 11 a dále je nabídka místně klasická Gambrinus 10.

První Pivní Pěší Přespolní Pochod
První Pivní Pěší Přespolní Pochod

Další návštěvu jsme provedli v pivním baru Bojo, který se nachází hned naproti a kde bylo možno volit mezi G10 a černým Kozlem, což většina z nás řešila pivem řezaným.

Následující zastávkou se stává restaurace Pod Radyní, tj. U Zíků, kde kromě G10 a Prazdroje točili i Svijany a opět černého Kozla.

První Pivní Pěší Přespolní Pochod
První Pivní Pěší Přespolní Pochod

Dále jsme pokračovali ke středu města Starého Plzence. Známá restaurace U Nádraží byla zavřena, tak jsme operativně navštívili podnik Café bar Nikol, což pro naši skupinku byla naprosto jednoznačně nejhorší zastávka z celého pochodu. Zejména díky „vstřícnosti“ personálu, šířce sortimentu spočívající pouze v G10 a jistě i díky „čistotě prostředí“.

Velkou křižovatkou naší pouti byl nonstop bar Domovina, kde jsme ochutnali Koutské pivo, a to jak v klasickém tak i v kvasnicovém provedení. Dále byl na čepu samozřejmě i G10.

První Pivní Pěší Přespolní Pochod
První Pivní Pěší Přespolní Pochod

Následujícím podnikem se stala Staroplzenecká restaurace, jistě dobře známá, s opravdu chutným nápojem Prazdroj 12.

Pokračovali jsme Jízdárnou a obvyklým G10. I zde byl alternativou Prazdroj 12.

V Českém dvoře, kde točí Gambrinus a Prazdroj, jsme si dali večeři. Zdejší kuchyně je velice chutná, velké porce za rozumný peníz.

První Pivní Pěší Přespolní Pochod
První Pivní Pěší Přespolní Pochod

Cestou do finále jsme ještě navštívili Tip bar s nabídkou Gambrinus a lahvový Staropramen.

Poslední štací byl Lidový Dům na Malé Straně, kde proběhlo i vyhodnocení. Zde jsem si dal Koutské, ale mohli jsme dát přednost G10 či Prazdroji. Musím napsat, že byť se jednalo o stejnou značku jako v Domovině, Koutské chutnalo dost rozdílně!

Touto akcí jsme získali přehled hostinských zařízení v okolí Starého Plzence. Víme, kterým podnikům je vhodnější se vyhnout a které si drží svoji kvalitu.

Petr

Ač plzeňáci, musíme přiznat, že nejlepším pivem a zároveň i pivovarem byly vyhlášeny Svijany. Celkový počet hospod se nakonec vyšplhal na deset.

Příprava zabrala čtyři dny a na startu nás čekalo příjemné překvapení - 21 účastníků. Pro veliký úspěch jsme se rozhodli tento pochod v budoucnu zopakovat a možná se z něho stane taková hezká tradice.

Závěrem bych jen dodal „S přáním za čisté trubky a podobným akcím ZDAR “

Dandy[Luboš Svoboda] [Zobrazeno 9001x] [2. leden 2008]
[Pivní cesty] [comments: 5] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

pepa

úterý, 15. leden 2008
20:51

pepa

já myslim, že to G 10 hrzně upadá..........


napsal(a): pepa [Odpovědět]

Pramech

neděle, 13. leden 2008
10:21

Pramech

U nás už mají Svijany ve třech hospodách z pěti, začíná to být poměrně fádní. Za chvíli bude ten G 10 docela dobrej úlet. Teď si nemohu vzpomenout, jak se jmenuje ten román, ale Vzestup a pád tam je.


napsal(a): Pramech [Odpovědět]

Mar.9

pátek, 11. leden 2008
17:23

Michal : A co jsi čekal ty sis myslel že sme konec světa nebo co? Ale můžu říct že to byla super akce můžu všem doporučit:):)


napsal(a): Mar.9 (Mar.9(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Michal

čtvrtek, 3. leden 2008
23:05

Michal

to Martin Štros: No vono v okolí Plzně toho nejde moc čekat, spíš mi ale překvapilo, že i tak toho bylo na Plzeňsko poměrně dost. Třeba sem vůbec netušil, že na Staroplzenecku točí Svijany a Kouty.


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Adsense

18. duben 2024
00:04


posted by: Inzerce

Martin Štros

středa, 2. leden 2008
20:11

Hmm tak to nebyla pivně moc zajímavá procházka...


napsal(a): Martin Štros [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI