Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovar Avar v Hlučíně

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Pivovar Avar v Hlučíně

Pivovar Avar v Hlučíně[p288]

Na středu 30. května nám s kamarádem vyšlo volno a tak jsme se jej rozhodli využít k návštěvě nějakého minipivovaru v okolí. Po dlouhé úvaze padla naše volba na hlučínský Avar. Vydali jsme se tedy vlakem do Ostravy a poté po čtvrthodince jízdy autobusem MHD vystoupili na hlučínském autobusovém nádraží. Odtud je to jen asi 3 minuty k restauraci Avar, která je součástí místního pivovárku.

Hlučínský starý pivovar
Hlučínský starý pivovar

Již zvenčí jsou vidět velkými okny měděné nádoby varny. U vchodu mě trochu překvapila cedule s logem Plzeňského Prazdroje, který, jak jsem vzápětí zjistil, je také na čepu. Při vstupu do lokálu si každý návštěvník může z nádoby nabrat jakékoliv množství burských oříšků, u stolu je konzumovat a slupky házet na podlahu. Uklízí se prý tak jednou týdně.

Pivovarská restaurace
Pivovarská restaurace

Jinak je interiér restaurace po celkové rekonstrukci a působí velmi vkusným dojmem. Je vyveden v selském stylu a moc se mi líbil. U servírky, oděné v kroji, jsme si objednali kvasnicovou dvanáctku. Bylo nám sděleno, že moc pění a budeme si muset asi 20 minut počkat. Volný čas jsme tedy vyplnili konzumací jednoho filtrovaného Avaru.

Hlučínský Avar
Hlučínský Avar

Pivo mi chutnalo, bylo dost hořké a podle mého názoru přechlazené. Poté již přišlo na řadu kvasnicové. Rozdíl mezi oběma pivy byl značný. Nebylo již tak hořké, zato plné a vyvážené chuti. Chutnalo mi moc. Potom následoval tmavý dvanáctistupňový Dérer, taktéž poměrně hořký. Vrátili jsme se však ke kvasnicovému a na závěr dali ještě jedno tmavé.

Hlučínský Dérer
Hlučínský Dérer

Teď k cenám. Ty jsou zde velice příznivé: obě světlá piva za 15,- a tmavé za 16,- Kč. V hospodě se také podává jídlo. Od chuťovek k pivu, přes polévky až k hotovkám a minutkám. Zezadu je k restauraci přilehlá zahrada, která byla v době naší návštěvy pro nepříznivé počasí bohužel zavřená.

Tady čepují Avar a Dérer
Tady čepují Avar a Dérer

Abych shrnul na závěr své dojmy. Velice příjemné posezení v hezkém stylovém prostředí u dobrého moku, vzorná obsluha a to vše za příznivé ceny. Jediné, co snad mohu vytknout, je přítomnost PP, navíc propagovaná ubrusy a tácky.[Mantas] [Zobrazeno 11451x] [12. červen 2007]
[Minipivovary] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lucie

středa, 18. červenec 2007
19:58

Lucie

Jsem ráda,že se Vám u nás líbí a doufám,že si opět někdy uděláte výlet a zastavíte se na kvasničák.Jinak k tomu způsobu točení piva....nerada se fotím,takže nějak jsem zapózovat musela.HLAVNĚ,ŽE HOSTŮM CHUTNÁ... :o)


napsal(a): Lucie [Odpovědět]

Roman Holoubek

středa, 13. červen 2007
08:34

Roman Holoubek

Tento způsob točení (viz foto) se mi zdá poněkud podivný ...


Adsense

5. březen 2024
05:49


posted by: Inzerce


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI