Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Modrá Hvězda, Lotr, Purkmistr, Lochota. Které je nejlepší?

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Modrá Hvězda, Lotr, Purkmistr, Lochota. Které je nejlepší?

Modrá Hvězda, Lotr, Purkmistr, Lochota. Které je nejlepší?

Byl jsem osloven redaktorem plzeňské Sedmičky Pavlem Pechouškem, zda bych s ním neobjel plzeňské minipivovary a nepomohl mu zhodnotit zde točená piva. V pivu nehledám či nejsem schopen rozpoznat různé tóny a podtóny, nepovažuju se proto za degustátora v tom pravém slova smyslu, což jsem Pavlovi svěřil. No nevadilo to a já Vám teď předkládám článek, tak jak vyšel v tisku ještě před Dýšinskými pivními slavnostmi, na které měl také tak trochu upoutat. Cituji:

V sobotu se v Dýšině u Plzně koná největší festival malých pivovarů v kraji. Na Plzeňsku se vaří piva ve čtyřech minipivovarech: Modrá Hvězda z Dobřan, Purkmistr v Černicích, minipivovar u rytíře Lochoty a pivovar Groll. Sedmička oslovila plzeňského odborníka na malé pivovary, Richarda Chodoru, aby otestoval chuť, barvu a říz zdejších piv. Redaktor Sedmičky mu dělal společnost a hodnotil rychlost a kvalitu obsluhy číšníků a servírek. A taky správnou míru.

Plzeňské mini (foto: Sedmička)
Plzeňské mini (foto: Sedmička)

Z nabídky jsme si pokaždé vybrali světlý ležák. Když nebyla na pivním lístku dvanáctka, sáhli jsme po jedenáctce. Nikdo nezklamal. U znalce pivních chutí Richarda Chodory vyhrál ten nejvzdálenější – pivovar Modrá Hvězda z Dobřan. Nejhůř skončil lochotínský rytíř Lochota. Žádné pivo ale vyloženě nezklamalo. Spíše naopak. „Všechna ochutnaná piva byla velmi pitelná, leč rozdíly zde jsou patrné,“ vysvětluje pivní fajnšmekr. K tomu připojuje, že si dobře uvědomuje, že to, co nezachutnalo jemu, může chutnat někomu jinému. „Kdyby piva chutnala všude stejně dobře, neměli bychom potřebu degustovat,“ myslí si pivař.

Názor redaktora Sedmičky na chuť se plně ztotožnil s hodnocením odborníka. V redakčním testu rychlosti obsluhy obstály všechny pivovary stejně. Také správná míra byla všude samozřejmostí. Ve středu devátého června odpoledne bylo krásné počasí, všude spousta lidí. Na žádné pivovarské zahrádce jsme ale nemuseli čekat ani půl minuty. Navíc obsluhující personál byl všude milý a úslužný. Zajímavým výsledkem našeho testu je určitě i porovnání cen – dobřanský a černický ležák stál stejně – 28 korun. Ten lochotínský byl o čtyři koruny levnější. Za Lotra zaplatíte 33 korun. „Lukrativní místo v centru města je znát,“ ohodnotil Chodora.

Modrá Hvězda

Dáváme si Dobřanskou Hvězdu dvanáctku. Pivo je pěkně zakalené, zlatavé barvy. Přesně jak se na minipivovar sluší. Pěna drží a pivo krásně voní. Upoutá nás příjemná hořkost, která ulpívá na jazyku.

Výborně pitelné pivo, které není rušeno jinými aspekty. Ze všech hodnocených piv je nejchutnější. Je vidět, že první místo v kategorii netradičních piv v degustační soutěži „Pivo České republiky 2010“ do Dobřan patří. Mimochodem na druhém místě ve stejné kategorii skončil černický Purkmistr, na nějž jsme šli hned potom. Cena 28 korun.

Modrá Hvězda Dobřany
Modrá Hvězda Dobřany

Pivovar Purkmistr

Dáváme si Purkmistra dvanáctku. Je tmavší než ta z Dobřan. Je středně zakalená. Pěna sice nedrží rovná, ale zato na sklenici více kroužkuje, což by kvalitní pivo mělo dělat. Pivo je víc cítit po sladu. Těžko rozhodnout, ale přesto mu patří druhé místo. Cena 28 korun.

Pivovarský dvůr Purkmistr Černice (foto: LUKR)
Pivovarský dvůr Purkmistr Černice (foto: LUKR)

U rytíře Lochoty Plzeň

Objednáváme si kvasnicový ležák rytíře Lochoty jedenáctku. Oproti pivu z Černic je jeho barva víc zlatavá. Zakalenost piva je nepatrná. Zklamáním je určitě chuť. Pivo šmakuje trošku po pelyňku, hořkost drsně doznívá na jazyku. Přitom je ale mdlá, pro pivaře ne tolik zajímavá. Pivo ale na druhou stranu na sklenici dobře kroužkuje. Určitě je to nejhorší pivo, co jsme ochutnali. Cena 24 korun.

Minipivovar U rytíře Lochoty
Minipivovar U rytíře Lochoty

Pivovar Groll

Poslední pivo, Lotr z Plzně, jedenáctka. Pivo má sladovou příjemnou vůni. Smetanová pěna a pivo poměrně pěkně kroužkuje. Chuťově trošku podobné Lochotovi. Pelyněk v něm ale cítit není. Je výrazně jemnější a chutnější. Cena 33 korun.

Panství Lautensack
Panství Lautensack

Pevnost padla

Obliba malých pivovarů a neplzeňských piv v dříve nedobytné Mekce Gambrinusu a Prazdroje pořád stoupá. V Plzni už je dnes možné ochutnat ledacos. „Zákazníci chtějí chutnávat nová piva. Běžné a velmi oblíbené jsou teď v Plzni například Svijany a Chodovar,“ říká Roman Beneš, redaktor plzeňského portálu o restauracích, který vznikl před pěti lety. Od té doby eviduje už více než šest set místních hospod a shromažduje o nich dostupné informace. Vedle jiného i jaké pivo si tu můžete objednat. Velmi oblíbené jsou v Plzni i minipivovary. „Například Koutské nebo Purkmistr,“ jmenuje Beneš.

KMP
KMP

To potvrzuje i Petr Strnad – provozovatel Klubu malých pivovarů, který je na místě bývalé restaurace Hamburk u hlavního nádraží. Což je restaurace, kde se čepují výhradně piva z malých pivovarů z celé republiky. Každý den tu mají dva až čtyři nové druhy piv, které neustále mění. Druhý podnik podobného druhu v Plzni není. „Máme pořád plno,“ tvrdí Strnad.

U Sládka se bude vařit Pašák
U Sládka se bude vařit Pašák

Už brzy tu možná budou čepovat i pivo z dalšího vznikajícího plzeňského minipivovaru U Sládka v Poděbradově ulici. „Během prázdnin už budeme vařit svoje pivo. Bude se jmenovat Pašák,“ slibují lidé od Sládka. A když se to nepodaří, nevadí. „Vždyť i cestování za pivem je nádherné trávení volného času, nemyslíte?“ poeticky uzavírá Richard Chodora.

Zdroj: Sedmička | Autor: Pavel Pechoušek

Toť celý článek Sedmičky. Původně plánovaná rychlovka, kdy jsme si mysleli, že ochutnáme od každého pivovaru třetinku, vzala za své hned v Dobřanech, kde jsme neodolali půllitru a navíc u varny potkali sládka Petra Petružálka a dali se s ním do řeči. Dostal jsem ochutnat dobřanského Hospodáře, pšenici, kterou jsem ještě nepil a bez citronu byla výborná. V Černicích jsme zahlédli sládka Petra Krýsla a prohodili pár slov s manažerem Pivovarského dvora, panem Míčem. U Lochoty to proběhlo poměrně rychle a na panství Lautensack jsme zastihli ještě sládka Miroslava Kapra, takže se nám původní atomovka protáhla na pěkné dvě a půl hodiny. Nemusím dodávat, že jsme na malé pivo zcela zapomněli...

Závěrem lze říci, že plzeňské minipivovarnictví je na velmi dobré úrovni. Všechna piva byla víc než dobře pitelná. Špatné pivo, které se občas dostane v jiných minipivovarech ke spotřebiteli na Plzeňsku nehrozí.

P.S.: Samozřejmě, že označení mojí osoby v článku Sedmičky je dost nadsazené, ale tak to asi v běžném tisku musí být. Osobně se i nadále cítím jen běžným pivařem...[Richard Chodora] [Zobrazeno 9237x] [29. červen 2010]
[Minipivovary] [comments: 26] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

bomberek1

středa, 7. červenec 2010
22:02

Můj pohled na minipivovary Plzeňska, 1. DOBŘANY, 2. STŘÍBRO, 3. LOCHOTA, 4. PURKMISTR, 5. GROLL. Za zmínku stojí i garážové pivovary, aly ty tady radši uvádět nebudu. Souhlasím se zjištěnou špatnou obsluhou atd... Pašák mě zatím svoje pivo nenabídl a stalo se mě, že ta Chýně zde byla v pátek jiná než v pondělí? Závidím Plzeňákům, protože to co mají doma, to jsou špičky mezi minipivovary. A pokud tady někdo napíše, že se nepovedl Dobřanský Hospodář, tak mu doporučuji si tam zajet na várku, která je na čepu tento týden. Malopivovarníci z Plzně jen tak dále.


napsal(a): bomberek1 [Odpovědět]

Honza Krákora

středa, 7. červenec 2010
00:25

Zdravím,díky za zmínění Pašáka :-)
Pár zkušebních várek už se uvařilo a stačilo uzrát,všechno se vypilo mezi kamarády a celkem spokojenost... Vařit se zatím nemohlo kvůli úřadům,všechno neskutečně trvá,nicméně konečně jsme dostali povolení od celníků+potravinářské inspekce.Takže první oficiální Pašák už zraje :-)
A doufejme že bude chutnat.Teď nám náš pan sládek Vilda Ilgner odjíždí na dovolenou,takže se zase chvilku vařit nebude...
Určitě nebude hned všechno dokonalé,ale přeji Pašákovi ať chutná...vždyť bývalý majitel pivovárku p.Bašta (s poslední várkou co v něm uvařili) vyhrál dvě první místa na Jarní ceně českých sládků 2010.

Zatím se U Sládka točí Chýně,někomu chutná moc,někomu vůbec ne,každá várka je trochu jiná :-)
Dokonalé pivo asi nikdy existovat nebude ...a to je dobře :-)
Jankrakora@gmail.com


napsal(a): Honza Krákora [Odpovědět]

Adsense

28. únor 2024
10:55


posted by: Inzerce

píra

pátek, 2. červenec 2010
08:35

píra

to Paja: Když tě tam přivezou policajti, tak to stojí 1788, ale zase tě osprchují a nemusíš se bát, že spadneš z postele, protože tě s láskou přikurtují... :-)


napsal(a): píra [Odpovědět]

hroch

pátek, 2. červenec 2010
06:37

hroch

Závidím Chodymu takovou akci. Ochutnat během dvou tří hodin piva ze čtyř mini v jejich domácím prostředí, to je nádhera.
Všichni diskutující si musí uvědomit, jedná se o minipivovary a u nich se jednotlivé várky liší. To ani není jinak možné. A taky se mění naše chutě, ovlivněné denní dobou, žízní, stravou, únavou, ale i našim osobitým vnímáním prostředím atd.. Pro každého v různém časovém horizontu dopadne hodnocení různě.
Já osobně měl loni Dobřany, Lotra a Železnou rudu s Koutem během dvou dnů na dovolené. Ani jedno pivo nezklamalo, seřadil bych je Dobřany s Koutem první, Lotr, Ruda, pak mezera Svijanská jedenáctka od sousedů v kempu, velká díra a nakonec G9 v kempu. K Dobřanům mám jen jedinou výtku, a to je plnění PET lahví ve výčepu, normálním kohoutem na několikrát. To není nejlepší způsob jak pivo v oficiálních PET prodávat.
Poznámka k některým kritikám- podle občasných výtek k personálu si nemůžu osobně udělat dojem o podniku. Prostě pro mě jako hosta je návštěva minipivovaru svátek, pro zaměstnance zaměstnání. A uvědomuju si, že já taky nejsem v práci každý den nadšený, plný elanu. Já jsem při třech návštěvách Dobřan měl s personálem zase dobrou zkušenost.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Roman Holoubek

čtvrtek, 1. červenec 2010
17:14

Roman Holoubek

Chody, přidám se víceméně k Tobě. Nemám výhrady k žádnému ze 4 pivovárků a co jsem měl občas možnost koštnout (aktuálně tento týden díky přátelům Černice a Dobřany) a chutná mi.


Vláďa

čtvrtek, 1. červenec 2010
15:28

Vláďa

Ačkoli ctím zásadu o subjektivitě chutí, nemohu se ubránit dojmu, že hodnocení autora je silně ovlivněno očekáváním. To podceňování Lochoty a přeceňování druhdy zoufalého a předraženého Lotra nechápu. A pelyněk? No, někdy si uvařím pelyňkové pivo, abych koštnul a konečně zjistil, co že mi to tam u rytíře vlastně tak chutná:-)


napsal(a): Vláďa [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 1. červenec 2010
19:47

Chody

to Vláďa:
Subjektivita je samozřejmá, ale onehdá ta piva mi opravdu tak chutnala a žádné očekávání v tom nebylo. Tím netvrdím, že někdo může mít jiný názor. Na druhou stranu, kdo z vás ochutnal všechna tato piva za cca 2 hoďky :-?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Weetek

neděle, 4. červenec 2010
22:36

Weetek

to Chody: Tak za dvě hodiny ne, ale během jednoho odpoledne jsem před časem všechny tři plzeňské mini bez potíží dal. Ono to dokonce musí jít, když to někde nabízí za 550,- na osobu... :-)
Je pravda, že Grolla a lochotu jsem navštívil skutečně jen jednou a k další návštěvě mě nic nelákalo. Piva nebyla špatná, ale pro mě ani ničím zajímavá, z mého pohledu slušný minipivovarský standard. Nejsem z Plzně a podobnou kvalitu seženu ve svém okolí, takže proto. Na Purkmistrovi jsem ovšem byl opakovaně a vždy k plné spokojenosti, stejně tak v Dobřanech.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Paja

čtvrtek, 1. červenec 2010
09:30

Paja

Pivovary jako celek bych hodnotil asi nasledovne: Dobrany, tesne za nim Lochota, pak Purkmistr, Pasak a Groll. Svetla nespecialni piva bez ohledu na druh: Lochota 11, Dobrany 12, Dobrany 10, Purkmistr psenice, Pasak, Dobrany psenice - Purkmistr ostatni (nebo obracene), Groll. Ale musim uvest vztah k pivovarum: Lochota - cestou kolem, z Domazlic uz trochu daleko, takze maximalne jednou - 2x za leto a kdyz jedu v lete na kole z Prahy a nechytne me krize za Kralovym Dvorem jako loni, kdy jsem dekoval bohu za Herolda v Tocniku. Dobrany - nejblizsi, oblibeny, da se tam dojet i na MTB, pestry vyber. Pomalejsi obsluhu (i diky velke obsazenosti) resim tak, ze si dojdu k vycepu. Po zdrazeni mu asi vic bude konkurovat Purkmistr - prostredi uz trochu snobske, nicmene obcas planovite vynecham Dobrany, hlavne kvuli psenici, jinak mi lezaky prijdou takove nevyrazne, prumerne. Pasak - dal jsem jednou, ale vzhledem k caste konzumaci Chyne zadna exotika, taky uz trochu z ruky. Groll - 1x pred 2 rokama, prumerne pivo, vyssi cena, "takove divne", takze v konkurenci az ne tak dalekeho Lochoty nedostava sanci.


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Trhac

středa, 30. červen 2010
19:55

Trhac

Já na dovolené 09 byl asi nejvíc spokojen právě s Lochotou,kde mi opravdu zachutnalo (11 ka byla super, 14 nijak moc nezachutnala...)...Lotr byl tragédie, v Dobřanech se tky nevedlo...(ale pak je měli v ZČ a byla to lahůdka...), Purkmistra bych viděl na druhé místo tenkrát...


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

BCH

středa, 30. červen 2010
19:04

BCH

V Dobřanech jsem jako Kozel 14 narazil na neochotnou polocikánku ve středním věku. Dokonce v době mojí návštěvy byla neochotná (bylo dopoledne a taky už byla děsně unavená) a měla nejaký incident s rodinou s menšími dětmi. Proč proboha ještě někdo tyto neochotné lidi zaměstnává ? Pivo z Dobřan mě moc nezaujalo a spolu s Purkmistem by obsadilo 3.-4. pozici. U Purkmistra škoda, že je zde pěkné prostředí, ale piva spíše průměrná-pšenice chutnala jako lahvové z Náchoda, což považuju docela na málo, když se jedná o točené z minipivovaru, vůbec mně neoslovilo lahvové zázvorové (kam se to hrabe na Chýni) a točený ležák taky neoslovil. Na 1.-2. místo bych zařadil Lochotu a Grolla, protože takto si představuju pivo z minipivovaru, ikdyž prostředí o trochu horší než v Dobřanech a u Purkmistra.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Kozel 14

středa, 30. červen 2010
09:56

V Dobřanech jsem (a nejen já)bohužel nebyl na zahrádce (ještě nefungovala)a tak jsme museli ve výčepu přetrpět tu votrávenou ženskou středního věku,která už deset minut po otevření musela chudinka pracovat,což nám dávala svým chováním patřičně najevo a půl minuta čekání zde byla spíše čtvrthodinou a to v místnosti hned u výčepu,kde jsme navíc byli úplně sami...Škoda,že Chody s panem redaktorem nezažili i tuto zkušenost,třeba
by takováto reklama přiměla pana majitele,aby personál s takovýmto
chováním "vyřadil z kádru"...


napsal(a): Kozel 14 [Odpovědět]

Michal

středa, 30. červen 2010
10:13

Michal

to Kozel 14: Asis měl smůlu na směnu. Když sem tam byl já, tak obsluha byla naprosto v pohodě, milá a příjemná, ale je pravda, že to nebyla žádná ženská středního věku.


Jinak co se týče piva, tak u mě vítězí Modrá Hvězda se svojí 12°, Hospodář mi taky chutnal, Purkmistra sem dlouho neměl (sv. ležák), ale posledně si pamatuju, že mi chutnal, navíc je plus, že dělaj hodně sezonních speciálů a Písař mi taky chutná (jenom jednou se mi přihodilo, že nechutnal), u Lotra je to takový...no divný, myslim prostědí. Pivo jak kdy, i když Kapr vaří několikanásobně lepší domácí a hodně druhů, furt experimentuje:) . Lochotu sem měl před měsícem, 14° mi nechutnala, 11° byla dobrá, ale na minipivovar bych to řadil k průměru, ale rozhodně to nebylo na vylití. Pašáka hodnotit nemůžu, páč sem tam pil zatim jenom pivo navařený v Chýni, takže tady je na hodnocení čas. Mimochodem, neměli už začít vařit svoje vlastní pivo? Nebo už vaří?


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

pechi

středa, 30. červen 2010
11:58

pechi

to Michal: na čepu měli 15.6. ještě Chýni, výčepní říkala, že už mají navařeno a že to zraje (viz má reakce zde http://pivni.info/minipivovary/714-bernardyn-z-plzne.html )


napsal(a): pechi [Odpovědět]

Michal

středa, 30. červen 2010
12:04

Michal

to pechi: Dík, tak snad je to pravda.


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Ferry

sobota, 3. červenec 2010
07:22

to Michal: S těma směnama v Dobřanech je to pravda.Ta neochotná polocigna je fakt hrozná.A s ní tam slouží mladá holka,která se sice snaží,ale po tej neochotnej už to nezachrání.Nutno podotknout,že se jí nedivím.Ale pokud je tam směna kluků,tak je to o něčěm jiným.Kluci jsou pohodoví,komunikativní,příjemní,ochotní a vtipní.Taky nechápu,proč majitel kazí celou restauraci tou neochotnou ženštinou.


napsal(a): Ferry [Odpovědět]

malakin

středa, 30. červen 2010
11:06

Malakin

to Kozel 14: V Dobřanech jsem byl naposledy 11. 4. Hned u vchodu na mě kamarád, kterého jsem tam náhodou potkal, že si nemám dávat pšenici, že se jim nepovedla. Sice jsem neposlechl, páč jsem to chtěl aspoň jednou zkusit, ale měl pravdu. Pak jsem otestoval ještě 10ku, ta však výrazně zapáchala po kanálu (dost to připomíná pivo u Bašty v Praze) a tmavou 14ku, která byla naopak špičková. 12ku jsem už nedával, ale pil jsem ji nedávno na Broumské pípě i na slavnostech v Budějicích a v obou případech byla celkem dobrá.

U Pašáka jsem byl minulou sobotu a zatímco v únoru se světlou i polotmavou Chýní velká spokojenost, tak teď jsem polotmavé musel po pár locích vrátit. Světlé jsem však nezkoušel, neboť z něho čpělo výrazné kanálové aroma a pokud nějaké pivo páchne, radši ho neriskuju.

Ostatní plzeňské mini spíš průměr až podprůměr. Za výjimku bych označil maximálně tmavého a fíkového Purkmistra. Zbytek velká bída.


ICQ: 321224013

napsal(a): malakin [Odpovědět]

Chup

čtvrtek, 1. červenec 2010
15:07

Chup

to malakin:
Zdravím vás milovníci poctivého piva
Som tu nový, ale navštevujem a čerpám info už dlhšiu dobu.
Uvažujem o návšteve Pražských minipivovarou, (je ich tam viacej po kope)a zaujalo ma čo píšeš o Bašte. Mám sa jej radšej vyhnúť, a využiť čas na koštovanie iného piva?
Dám si poradit. Lebo aj tak mám obavu že v Prahe zablúdim. Tak aby som necetoval za pivom čo nechutí, to radšej zostanem o to dlhšie u lepšieho piva. Alebo už ked tam budem pár dní tak vyskúšam čo sa dá.
Chcem sa ubytovať v kempe, je lepšie isť do kempu Trója alebo na ostrov Císařská louka?
ďakujem za rady


napsal(a): Chup [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 1. červenec 2010
15:52

Henri

to Chup: S kempem Ti neporadím, ale Malakinovo hodnocení piv musíš brát s velkou, zdůrazňuji VELKOU rezervou. Já osobně se s ním neshodnu prakticky nikdy. Takže já bych se Baště rozhodně nevyhýbal, už třeba jen proto, že když budeš v těchto místech, tak se můžeš podívat i do nedalekých Zlých Časů. Při mých návštěvách Bašty jsem se setkal s různou kvalitou (ostatně jako v každém minipivovaru, kde nemohou méně povedenou várku nařezat s povedenější), ale nikdy nebylo pivo vyloženě hnusné nebo dokonce nepitelné ani žádný "kanál" jsem z něho také nikdy necítil.
No a na závěr jsem si na jeden kemp vzpomněl, ale ten by Ti asi nevyhovoval, protože je daleko od centra. Mám na mysli kemp v Praze 5 - Třebonicích, kde by jsi byl přímo u Třebonického rukodělného pivovárku. Nyní se ale již dopíjejí zásoby a vařit se bude až na podzim. V každém případě tam v restauraci na čepu bude nějaké dobré pivko a ne žádný europatok.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Pavel R.

čtvrtek, 1. červenec 2010
16:06

Pavel R.

to Chup: Kousek od minipivovaru Bulovka (asi 100 m vzdušnou čarou) je kemp na Korábě. Mají i své stránky.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Roman Holoubek

čtvrtek, 1. červenec 2010
17:08

Roman Holoubek

to Pavel R.:
Také jsem spával Na Korábě s oblibou. Ne kvůli ubytování, to je standard, ale kvůli blízkosti Bulovky. Navíc nedaleko je i zastávka MHD a tou se dají podniknout kroky dál.


Pavel R.

čtvrtek, 1. červenec 2010
17:23

Pavel R.

to Roman Holoubek: Právě že se odtamtud dostaneš kamkoli, pokud se teda člověk dokáže utrhnout z Bulovky...


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Chup

čtvrtek, 1. červenec 2010
17:35

Chup

to Roman Holoubek: Super, dík za typy páni. Nemám problém po intenzívnej ochutnávke zbalit stan a presunút sa. A ked zakotvím na Císařské Louce tak by to nemuselo byt daleko do: Pivovarský dům, Novoměstský, u Medídkú, u Valšú. A co vy na šenk u Flekú? Až sa ho bojím jak je slavný. A nemusím černé pivo.


napsal(a): Chup [Odpovědět]

Paja

pátek, 2. červenec 2010
08:31

Paja

to Chup: Co se tyce Basty, tak jsem tam uz dlouho nebyl. Pivo neni spatne, ale nezdalo se mi nijak specificke, takze kdyz jsem byl kolem, tak jsem vzdycky skoncil ve Zlych Casech. Ale za ochutnani urcite stoji.
U Fleku - pil jsem jednou, kdyz ho meli za akcnich 40 Kc pullitr na vanocnich trzich. Absolutne nezaujalo a jsem rad, ze jsem ho nezkousel za tech 78 nebo kolik to vychazi primo u nich.

PS. A kousek od minipivovaru Bulovka je nemocnice tehoz jmena, maj taky svy stranky a ubytovani na viceluzkovem pokoji je za 60 Kc :).


napsal(a): Paja [Odpovědět]

BCH

čtvrtek, 1. červenec 2010
19:34

BCH

to Chup: A nebo zkus Chýni, ta sice není až tak v Praze - je kousek od Prahy, ale pivo má špičkové.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

pechi

čtvrtek, 1. červenec 2010
21:57

pechi

to Chup: U Fleku te asi nenechaj stanovat pres noc:(


napsal(a): pechi [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI