Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Finále PPE: Skalák

Jak vlastně to pivo chutná


verze pro tisk

Finále PPE: Skalák

Finále PPE: Skalák [p190]

Jsem z pivovaru v Malém Rohozci. U nás se vždy v historii bojovalo proti pivovarnickému kartelu a velkokapitálu dobrým pivem, v tom úspěšně pokračujeme i v době europiv. V pivovaru panuje pohodová atmosféra, pod vedením sládka Jana Kropáčka zde vaří poctivá piva klasickou technologií. Pracují tady s řemeslným fortelem, zvláště já Skalák jsem jejich miláček, dávají si na mne záležet a musím jim chutnat.

To jsem já
To jsem já

Narodil jsem se z vody z vlastních studní ve Vazoveckém údolí, českého sladu plzeňského typu z blízké sladovny v Mšenu a žateckých chmelů včetně proslulé odrůdy žatecký červeňák. V otevřené spilce jsem prokvášel deset dní při teplotě deset stupňů. Ve sklepě jsem si poležel šest týdnů, abych dostal správný říz. Potom mne zfiltrovali a pasterizovali, to tedy byla hrůza, ale prý se to musí, abych dlouho vydržel.

Na cestu jsem se vydal až do Prahy, do prodejny Pivní galerie v Holešovicích. Tam mne slušně skladovali, takže jsem netrpěl, jako se to někdy stává. Za pár měsíců jsem se ocitl v lednici vyhlášené pivní restaurace První Pivní Tramway v Michli. A nestačil jsem se divit! Že prý budu soutěžit, všude kolem mne byly skvělé české ležáky. Bernard z Humpolce který vyhrál semifinále A s 24 body se tvářil děsně sebevědomě, a díval se na mne, který prolezl do finále o bod z pátého místa, s despektem. Chotěboř Prémium, miláček čtenářů Pivního.infa, také trochu machrovala. Já jsem byl v klidu, druhé místo v základním kole naznačovalo, že na to mám.

Degustační finále
Degustační finále

Když jsem se ocitl v degustačních skleničkách, marně jsem hledal našeho sládka a podsládka, kteří měli na finále přijet. Jenže bylo děsné počasí, sníh mráz, vánice, nesjízdné cesty. I začátek finále byl opožděn, protože degustátoři se nemohli do Michle dostat! Ale nakonec to začalo, členové První pivní extraligy ke mně čichali, povalovali mne v ústech, zavlažovali plnějšími doušky kořeny jazyků a pořád něco zapisovali.

Rozpij
Rozpij

Když to sečetli, tak řekli, že o vítězi se musí rozhodnout v rozpiji! A já jsem soutěžil s Bakalářem z Rakovníka, co to má k dobrému chmelu sakra blízko. Najednou vidím, že přichází sládek Kropáček s podsládkem Blaževičem. Chtěl jsem na ně zavolat: „To jsem já“. Ale všechno bylo děsně tajný a ani degustátoři nevěděli jaké dva vzorky mezi sebou soutěží, měli jen skleničku A a skleničku B.

Dopadlo to skvěle, vyhrál jsem, ale bylo to těsný. A konkurence? Prostě pivní extraliga!

Předávání diplomu
Předávání diplomu

Finálové pořadí:

1) Skalák Světlý ležák Premium, Pivovar Rohozec a.s.

2) Bakalář světlý ležák, Czech-Brewery Rakovník a.s.

3) Radegast Premium, Pivovar Radegast Nošovice, Plzeňský Prazdroj a.s.

4) Bernard Světlý ležák, Rodinný pivovar Bernard a.s.

5) Svijany Rytíř, Pivovar Svijany a.s.

6-7) Chotěboř Prémium, Pivovar Chotěboř s.r.o.

6-7) Budvar Světlý ležák, Budějovický Budvar n.p.

8) Klášter Premium, Pivovar Klášter, K Brewery Trade a.s.

9-10) Holba Premium, Pivovar Holba a.s.

9-10. Staropramen Ležák, Pivovary Staropramen a.s.

11) Platan 11, pivovar Platan, K Brewery Trade a.s.

Výsledky finále
Výsledky finále


[František Trantina] [Zobrazeno 9684x] [27. prosinec 2010]
[Degustace] [comments: 47] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

kremák

čtvrtek, 19. květen 2011
14:28

Nějak mi tam schází další piva. Poutník, Záviš, Strakonický Dudák,Krakonoš,Kout na Šumavě, které by se všechny umístili na prvních místech. Takový Poutník by to možná i vyhrál.


napsal(a): kremák (phroot(a)seznam.cz) [Odpovědět]

xx

sobota, 29. leden 2011
14:50

to Dan X: Prý Rychtář už nemá lahvovací linku a je jen sudový. Lahvový se pod názvem Rychtář prodává Ježek (machinace v KBrewery). Ale je to neověřené info.


napsal(a): xx [Odpovědět]

Adsense

18. červenec 2024
12:28


posted by: Inzerce

Chody

sobota, 29. leden 2011
17:20

Chody

to xx:
Oficiálně se hlinecký Rychtář v Jihlavě jen lahvuje...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Insider

středa, 26. leden 2011
14:57

Hm.
Slibovali jste nový ročník..


napsal(a): Insider (petrpetr(a)volny.cz) [Odpovědět]

jedenznich

neděle, 6. únor 2011
23:41

to Insider: 1. kolo degustace ležáků pro rok 2011 je na programu již ve středu 9.2. v První Pivní Tramwayi. Degustace je veřejná, kdo chce, může se přijít podívat.


napsal(a): jedenznich [Odpovědět]

JardaK

úterý, 11. leden 2011
17:25

JardaK

to Pohárek chuťový:
No jo, to je pravda, to jsem přehlédl. Jinak mám Francinův ležák s DMT 15.3. zakoupený přímo v pivovaru, stejně jako naposled. No a jsme u toho, na co se tenkrát rozpoutala docela dlouhá diskuze. Tvrdím, že má-li být vše regulérní a vypovídající, musí se vyřadit vliv transportu a skladování. I když je to obtížnější. Někdy když to v těch obchodech vidím, tak to fakt mohou přežít jen ty naprosto sterilní, mrtvé rychlokvašky. Já dnes až na vyjímky kupuji pivo jen v pivovarských prodejnách a už ani nepamatuji, kdy mi něco vyloženě nechutnalo. Zejména u tak živých piv jako Krakonoš je to nutnost. A to, že běžný konzument kupuje pivo v obchoďáku, je sice pravda, ale pak nelze říkat, že to pivo je hnus, nebo dokonce že pivovar vaří hnusná piva. Kdo má mozek musí vědět, že dobré, čerstvé potraviny jsou prostě citlivější, než konzervy.


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

Pohárek chuťový

úterý, 11. leden 2011
19:10

to JardaK: A jak může spotřebitel vyřadit vliv transortu a skladování?


napsal(a): Pohárek chuťový (rada(a)email.cz) [Odpovědět]

JardaK

čtvrtek, 13. leden 2011
18:39

JardaK

to Pohárek chuťový:
Spotřebitel nijak. Ale je rozdíl mezi tím když se někde dozví, že nějaké pivo je výborné a on si koupí hnus a pak se může pídit proč, a tím, když mu odborník naservíruje fakt, že nějaké pivo je hnus a on to bere jako fakt a už se nepídí. Ano, jde udělat výborné pivo, které hodně vydrží. Např. Skalák je výborný, jedno z mých nejoblíbenějších piv, vřele mu přeji vítězství. A trvanlivost má asi třičtvrtě roku. A zrovna tak mám rád piva jiného charakteru s trvanlivostí jen pár týdnů. Prostě mám pár oblíbenců, které považuji za naprosto skvělá piva a přitom je každé úplně jiné. Přirovnám to k uzeninám. Mám rád pršut stejně jako šunku i když chutnají úplně jinak. A pršut klidně nechám pár dnů v teple a šunka za pár hodin zezelená. A teď si představ, že se udělá degustace uzenin. Nakoupí se v hypermarketu, bůhví v jakém stavu a druhý den se konstatuje, že uzenář Franta Vomáčka vyrábí hnusnou šunku. A podstatně lépe se umístí podprůměrný tvrdý salám. I když ta šunka je vyhlášená, nejvyšší kvality, min. 90% kýty a ten salám byla sračka z Polska z vysušených separátů. Už chápeš, co jsem chtěl říct? Ještě na vysvětlenou, ten pršut je např. ten Skalák, ta šunka např. ten Francin, ale i Krakonoš, a ten nic moc salám např. Braník, Gambrinus, Staropramen, Mušketýr atd.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 13.01.2011 ve 18:42:46


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

jedenznich

neděle, 6. únor 2011
23:32

to JardaK: To co říkáš, má svojí logiku. Nicméně jedním z cílů PPE také je, aby spotřebitel za své peníze dostal kvalitní zboží, Proto jsme se rozhodli, že u každého vzorku budeme napříště také uvádět místo, kde byl zakoupen. A ještě malá poznámka. Za loňský rok, počítaje základní kola, semifinále, finále plus vložená degustace nealko piv to dělalo téměř sto vzorků. A objíždět všechny dané pivovarské prodejny, to už by skutečně bylo nad naše síly..


napsal(a): jedenznich [Odpovědět]

siola

úterý, 15. únor 2011
17:54

to jedenznich: Je to jasný, sousto je velké. Přijdete tak ale o možnost ochutnat to nejlepší, např z minipivovarů, které mají tu starou, nehypermarketovou chuť, bez chemie. V hospodě se moc neohřejou a v létě nebudou stíhat vařit. Např. Švec(Sazovice).


napsal(a): siola (jafa61(a)email.cz) [Odpovědět]

Insider

pondělí, 10. leden 2011
17:47

Jsem zvědav, kolik z loňských finalistů se do finále dostane letos. Pak se teprve prokáže relevantnost degustace.


napsal(a): Insider (petrpetr(a)volny.cz) [Odpovědět]

jedenznich

pondělí, 10. leden 2011
19:26

to Insider: A právě z tohoto důvodu budou degustace i nadále piokračovat!


napsal(a): jedenznich (hrkalpetr(a)volny.cz) [Odpovědět]

jedenznich

pondělí, 14. únor 2011
23:59

to Insider: V prvním základním kole letošních degustací už jeden loňský finalista skončil beznadějně poslední, konkrétně budějovický Budvar.


napsal(a): jedenznich [Odpovědět]

JardaK

středa, 5. leden 2011
16:41

JardaK

Včera jsem zažil pivní orgasmus ::lol
Přivezl jsem z Nymburka Francinův ležák a byl naprosto exkluzivní, stejně jako před půl rokem, kdy jsem ho měl naposled. Otevřel jsem si výsledky abych viděl, jak dopadl a vidím, že v degustaci nebyl. Jsem přesvědčen, že kdyby byl, vše by se o jeden řádek posunulo. I jedno z mých oblíbených, pozdrav z Českého ráje.


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

vvojtak

středa, 5. leden 2011
17:03

vvojtak

to JardaK: Mohu potvrdit stejnou zkušenost, Francinův ležák přímo z pivovarské prodejny v Nymburce nemá chybu. Ovšem zakoupený v kolínském Tescu už zdaleka takový nebyl. Způsob uskladnění má zřejmě na vlastnosti piva hodně velký vliv, čemuž by i někdy dosti překvapivé výsledky degustací nasvědčovaly.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 05.01.2011 ve 17:04:00


napsal(a): vvojtak [Odpovědět]

tomino

středa, 5. leden 2011
18:10

tomino

to JardaK:
tak já sem ho měl zrovna nedávno a nepřišel mě nějak okouzlující,bylo to přesně jak popisuje tady vvojtak,byl zakoupen někde v síti supermarketů.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 05.01.2011 ve 18:12:06


napsal(a): tomino [Odpovědět]

Pohárek chuťový

čtvrtek, 6. leden 2011
18:55

to JardaK: Jardo, letmým pohledem na www.prvnipivniextraliga.cz se lze přesvědčit, že Francinův ležák byl zařazen ve čtvrtém kole a nepostoupil.


napsal(a): Pohárek chuťový (rada(a)email.cz) [Odpovědět]

Trhac

pondělí, 10. leden 2011
21:53

Trhac

to JardaK: Taky podobná zkušenost, ale párkrát už sem si fakt říkal, že lepší lahvovou 12 jsem ještě neměl...


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Pohárek chuťový

středa, 5. leden 2011
00:03

Chtělo by to nějaké informace o případném příštím ročníku. Bude něco jinak?


napsal(a): Pohárek chuťový (rada(a)email.cz) [Odpovědět]

Píč z Tramvaje

středa, 5. leden 2011
13:35

to Pohárek chuťový: Informace budou, na ideově pivní konferenci bylo dohodnuto, jak by měl vypadat příští ročník. Chceme to dělat pořádně a je to opravdu velké sousto.


napsal(a): Píč z Tramvaje [Odpovědět]

Kabris

pondělí, 3. leden 2011
16:34

Kabris

Ahoj, rovněž i já přeji všem poctivím diskutujícím mnoho krásných piv a zážitků s nimi. Buďte v novém roce 2011 šťastni a zdrávi a nám v PPE zachovejte přízeň.
M.


ICQ: 296335027

napsal(a): Kabris [Odpovědět]

Píč z Tramvaje

pátek, 31. prosinec 2010
13:44

Přeji všem přátelům dobrého piva zdraví a spokojenost v roce 2011. A také hodně dobrých piv. Nejsme na tom tak špatně a máme z čeho vybírat. Já si dám k novoročnímu obědu jedenáctku Skalák řezanou, ta je skvostná.


napsal(a): Píč z Tramvaje [Odpovědět]

Pohárek chuťový

pátek, 31. prosinec 2010
17:03

to Píč z Tramvaje: Zaveďte tipovací soutěž. Třeba kdo vyhraje vítěze 1. kola, může dopít kyblík, nebo tak něco. A kdo tipne vítěze finále, dostane jeho basu nebo sud.


napsal(a): Pohárek chuťový (rada(a)email.cz) [Odpovědět]

MirEgg

čtvrtek, 30. prosinec 2010
21:27

MirEgg

PPE hodnotím vesměs kladně, tedy především myšlenku, způsob provádění degustace, pečlivost zapisování výsledků, snaha o objektivitu na základě toho co bylo zakoupeno, je mi sympatický celkový styl této slepé degustace :-8
Co mi ale vyloženě vadilo, bylo nekompromisní odsouzení piva, na základě nákupu vzorku z jednoho obchodu a veřejná vyhraněná prezentace tohoto výsledku. Pokud bych konkrétní pivo alespoň povrchně znal a považoval ho za vypitelné, a pak bych koupil v obchodě lahváč který nesnese ani kanál, tak bych rozhodně neříkal, že to pivo je hnus. Zkusil bych si to ověřit kontrolním nákupem stejné šarže v jiném obchodě.
Jistě, běžný konzument toto neřeší, koupí ugrilovaného lahváče, zkusí, řekne si - hnus pivo, může za to pivovar. Ale kdyby někdy náhodou zabloudil na stránky o PPE a tam by si přečetl: "vzorky piva Značka koupené v Konkrétním obchodě v Konkrétním Městě dopadly tragicky, pozdější kontrolní nákup stejného piva na jiném místě dopadl omnoho lépe, ale do tabulky PPE můžeme započítat pouze první výsledek nezaviněný pivovarem...", možná by zauvažoval nad druhou šancí pro neGambáče... :-8


napsal(a): MirEgg [Odpovědět]

Píč z Tramvaje

pátek, 31. prosinec 2010
03:57

to MirEgg: Jsme otevřeni všem konstruktivním připomínkám,v příštím ročníku uvažujeme o "opravných jízdách".


napsal(a): Píč z Tramvaje [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

čtvrtek, 30. prosinec 2010
10:22

Honza Světpiva.cz

jo jo, jeste tu schazi Malakin a jeho potreba znat datum trvanlivosti, misto nakupu a chutove obliby jednotlivych degustatoru:)

Vazeni, kazdy clovek je original. Psal to tu i Chody. Zkuste si udelat malou degustaci doma a uvidite, ze se nejspis budete divit. Nebo zajdete do Zlejch casu, nechte si prinest tretinky ruznych lezaku a porovnavejte. Kdyz date ctyri, mozna ty tretinky otocite i trikrat, jak tu nekdo prosazoval...


PanPetr

středa, 29. prosinec 2010
21:33

Zajímavé, nicméně každému chutná něco jiného a každý si musí udělat vlastní žebříček toho co mu chutná nejvíc a co méně. Každá taková soutěž IMHO vypovídá jen o chuťových preferencích porotců.


napsal(a): PanPetr (javacentrum(a)seznam.cz) [Odpovědět]

kozousch

čtvrtek, 30. prosinec 2010
05:57

kozousch

to PanPetr: Vkus, zvyky, názory a určitě i chuť každého jedince jsou od narození formovány prostředím, ve kterém žije. Chuť průměrných evropanů je navyklá plusmínus to samé. Myslet si, že někdo má vlastní názory nebo chuť, je naivní. Všechno máme vnucené svým okolím. Jen jsme některou z vnucovaných podvariant přijali za vlastní. V podstatě jsme tupá zvířata :-(
---------------------------------
Zpráva byla upravena 30.12.2010 ve 05:57:43


napsal(a): kozousch [Odpovědět]

Insider

čtvrtek, 30. prosinec 2010
11:24

to kozousch: Jen bych dodal, že porotců je osm a každý s jinou pivní zkušeností. Proto to jistou obecnou vypovídací schopnost má.


napsal(a): Insider (petrpetr(a)volny.cz) [Odpovědět]

kozousch

čtvrtek, 30. prosinec 2010
15:52

kozousch

to Insider: Možná jsem to nenapsal srozumitelně, ale já takto seriózně provedený "slepý test" taky považuji za hodnověrný. Asi jsem neobratně reagoval na názor PanPetra, že "každá taková soutěž IMHO vypovídá jen o chuťových preferencích porotců". Podle mě je to tak, že každý poctivý porotce vyjádřil svůj osobní názor - samozřejmě ovlivněný jeho osobními preferencemi jak píše PanPetr - ale o to jde! A tyto osobní názory se zprůměrovaly. Nic víc a nic míň.


napsal(a): kozousch [Odpovědět]

Kejna

středa, 29. prosinec 2010
09:19

Kejna

Dobrá práce chlapi! Rád jsem PPE sledoval a výsledky mě rozhodně zaujaly. osobně na finále shledávám nejzajímavějším fakt, že Radegast, který jsem ochutnal čistě náhodu o víkendu a shledal téměř odporným, porazil Rytíře, kterého piju často a rád, ale tak to má být, s podobnou poznámkou by jistě mohl přijít každý čtenář a dokonce myslím, že i každý z hodnotitelů.
Bylo by prima, kdyby PPE nadále pokračovala druhým (a dalšími) kolem, třeba i ve stejném složení jen s jiným nalosováním do skupin. Pokud na to budou mít zúčastnění čas a sílu, já bych rozhodně pozorným čtenářem výsledků rád zůstal. dík.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Kari

úterý, 28. prosinec 2010
21:07

Kari

První pivní extraliga hledala a vybrala nejlepší LAHVOVÝ ležák. Je mi jasné, že takovouto akci je absolutně nemožné realizovat v sudovém pivu, ale takto do hodnocení vstupuje zaprvé výrazný faktor kvality technologie lahvovny každého pivovaru a zadruhé (a to je asi ještě důležitější) faktor náhody v tom, co všechno se s pivem dělo od okamžiku, kdy opustilo bránu pivovaru (a je asi velký rozdíl, jestli pivo koupím v pivní galerii nebo v hypermarketu). Jelikož skoro 90 % své spotřeby vypiju jako točené, mám s lahváči mizivé zkušenosti, ale pokud jdu do nějaké vyzkoušené hospody, je stabilita chuti piv z regionálních průmyslových pivovarů takřka absolutní. U lahvového piva tomu tak (dle komentáře Pudinga i jiných) není. Snad i to je důvod, proč se do finále dostali zástupci velkých pivovarů, kteří mají, aspoň myslím, technologii lahvování na špičkové úrovni.


napsal(a): Kari [Odpovědět]

Dan X

středa, 29. prosinec 2010
21:35

to Kari: Souhlasím s tebou, ale pro doplnění....myslím,že lahvová piva jsou vhodným exportním artiklem. Jejich jedinečná chuť, nám ve světě dělá reklamu a pivní turistika v naší zemi jen kvete.Vyrovnaná kvalita by v tomto případě nebyla na škodu. Mimochodem, už potřetí za čtyři měsíce zkouším lahvový Rychtář Premium a pořád je strašně špatnej. Máte s ním někdo lepší zkušenost?


napsal(a): Dan X [Odpovědět]

honza1205

čtvrtek, 30. prosinec 2010
00:01

honza1205

to Dan X:


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Pudingo.

úterý, 28. prosinec 2010
01:20

Ke kritice způsobu vybírání těch nejlepších piv si dovolím přidat osobní zkušenost - zhruba poslední dva roky je opravdu vynikajicí pivo v rámci produkce jednoho pivovaru pro mě náhoda. Když se rozhodnu dát si podruhé skvělé pivko, většinou je to zklamání - a naopak. Jasně, že si každý pivovar drží nějakou laťku, na které drží průměr - ale taková piva mi prostě radost neudělají. Vidí to někdo podobně?


napsal(a): Pudingo. [Odpovědět]

lhoťák

pondělí, 27. prosinec 2010
22:43

lhoťák

Já jim fandím ale opravdu dobré pivo se pozná až po třetím džbánku.


napsal(a): lhoťák [Odpovědět]

kozousch

úterý, 28. prosinec 2010
07:13

kozousch

to lhoťák: No jo, ale kolik byste asi sehnal porotců schopných na posezení otestovat 11 x 3 džbánky?


napsal(a): kozousch [Odpovědět]

jiri.kana

pondělí, 27. prosinec 2010
21:46

jiri.kana

Dobrá. Tohle bylo nejspíš maximálně objektivní a má to jistou vypovídací hodnotu. Ale neřekne mi to, jestli mi bude chutnat začátek i konec půllitru toho kterého vzorku.
Každopádně by bylo dobré, kdyby pánové z PPE vytrvali a realizovali ještě několik kol. A pochopitelně, klobouk dolů před nimi, protože zorganizovat a dotáhnout něco takového bude asi "kapku" složitější, než zorganizovat ochutnávkový pivní večírek pro kamarády... Takže - díky vám, chlapíci stateční!
---------------------------------
Zpráva byla upravena 27.12.2010 ve 21:54:29


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Allegro.g.

pondělí, 27. prosinec 2010
19:49

Allegro.g.

Legrační výsledky, které každý beztak už pár týdnů zná. Další ročník bezpochyby nabídne další překvapení - tentokrát by mohl vyhrát třeba Bránik, fakt dobrý pifko. Ne, nebudu cynik, řeknu to na rovinu: tahle soutěž mne utvrdila v přesvědčení o tom, k čemu podobné soutěže jsou - k prdu. Poučeného srovnání, na které jsem se těšil, jsem se ani zdálky nedočkal. Místo toho váhám, jestli jsem celou dobu nesledoval dobře napsanou parodii.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 27.12.2010 ve 19:50:30


napsal(a): Allegro.g. [Odpovědět]

kozousch

pondělí, 27. prosinec 2010
20:22

kozousch

to Allegro.g.: Jsou to výsledky "slepého" srovnávacího testu - znáte nějaký průkaznější způsob testování? Mě napadá ještě rozbor v nezávislé laboratoři - ten ale posuzuje něco jiného než chuť a "pitelnost". Posuzování podle značek zatížené vlastními preferencemi je opravdu k ničemu. Je to podle mě podobné jako například při posuzování kvality zvuku u audiozařízení - jediné hodnověrné výsledky dávají jen a pouze slepé srovnávací poslechové testy a odborná měření parametrů. Já osobně si nemyslím, že by vítězství Skaláka byl omyl, protože chuťově jsou piva z pivovaru Rohozec slušná. Samotného mě to překvapuje, protože ta šílená složení kapalin pocházejících z Rohozeckého pivovaru znám. Nevím, jak to dělají, ale chuť skutečného piva umějí nafixlovat opravdu dobře ...


napsal(a): kozousch [Odpovědět]

Pohárek chuťový

úterý, 28. prosinec 2010
20:54

to Allegro.g.: Kluci to udělali, jak uměli. A snažili se o maximální poctivost. Jsou si vědomi, že jejich výsledky maji svou vypovídací hodnotu, ale určitě by je nenapadlo, že by měly být jakkoli závazné. A tady na ně štěká nějakej blbec, že prý se snažili na prd. Co to je mezi náma za lidi..


napsal(a): Pohárek chuťový (rada(a)email.cz) [Odpovědět]

Kára.

středa, 29. prosinec 2010
01:24

Kára.

to Pohárek chuťový:
Toho blbce by sis mohl odpustit, obzvlášť jako neregistrovaný přispěvatel.
Nemáš odvahu se nám představit?


napsal(a): Kára. [Odpovědět]

Insider

středa, 29. prosinec 2010
10:01

to Kára.: Pohárek bude asi jeden z přátel některého z porotců. Ale na blbce měl podle mne nárok. Jak reagovat na ohlas, že takhle promakaná degustace, jaká tu snad ještě nebyla, je naprd? Allegro mohlo třeba říct, že v jeho očích ty výsledky nemají příliš velkou váhu.. A nemuselo být za blbce.


napsal(a): Insider (petrpetr(a)volny.cz) [Odpovědět]

Kára.

čtvrtek, 30. prosinec 2010
00:00

Kára.

to Insider:
A ty jsi kdo?


napsal(a): Kára. [Odpovědět]

Pohárek chuťový

pátek, 31. prosinec 2010
00:17

to Kára.: Káro, řekl bych, že to Insider je kámoš něktého z porotců. A proto se furt nechce registrovat.


napsal(a): Pohárek chuťový (rada(a)email.cz) [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 27. prosinec 2010
18:19

Rosťa

Děkuji za neotřele posané finále i za celou soutěž. Doufám, že ročník 2011 nabídne další překvapení :)


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Píč z Tramvaje

čtvrtek, 30. prosinec 2010
16:50

to Rosťa: Tohle ocenění pohladí na duši, snažili jsme se o maximální objektivitu a průhlednost celé soutěže. Jednak nás to baví, a také víme, jak probíhají různé jiné degustační soutěže. Chceme i nadále představovat průměrný vzorek konzumentů a nehrát si na chytrolíny. Jeden z nás si například koupil po jednom kole celou basu Radegastu.


napsal(a): Píč z Tramvaje [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI