Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

červen 2013

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv červen 2013


Mashtag: Pivo inspirované Twitterem

[pátek, 28. červen 2013]

Plzeňský Prazdroj zahájil provoz nové linky na výrobu inovativních nápojů, které jsou na českém trhu stále oblíbenější – piva smíchaná s ovocnými šťávami, sladové nápoje a pšeničná piva. Investice ve výši 143 milionů korun posílí schopnosti Prazdroje vycházet vstříc měnícím se přáním spotřebitelů.

Základem českého pivního trhu bude i nadále klasický ležák plzeňského typu. Stále populárnější však budou méně tradiční nápoje, jako už jsou dnes naše výrobky Gambrinus Ochucený, sladový nápoj Frisco, nealkoholické pivo Birell smíchané s ovocnými šťávami a pšeničné pivo Fénix. Chceme spotřebitelům nabízet nejen dostatek již představených nápojů v široké škále balení, ale získat i větší prostor pro další varianty a vývoj nových produktů,“ řekl marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie.

Provoz linky, do níž Prazdroj investoval 143 mil. Kč výhradně z vlastních zdrojů, dnes slavnostně zahájili marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie a primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa.

Nová linka v plzeňském pivovaru má roční kapacitu 600 tis. hl a patří k nejmodernějším zařízením tohoto druhu v ČR. Do Plzně se tak mohla soustředit výroba piv Gambrinus a Birell smíchaných s ovocnými šťávami, sladového drinku Frisco a svrchně kvašeného pšeničného piva Fénix, které se nově představilo i v lahvích. Až dosud Prazdroj využíval potřebné technologie pro výrobu těchto nápojů v sesterských pivovarech v jiných zemích.

Pro výrobu na nové lince Prazdroj odebere od českých dodavatelů další množství surovin a materiálu. Přesunem výroby do ČR také Prazdroj sníží zátěž životního prostředí – ročně najedou auta s jeho výrobky po silnicích o 590 tisíc kilometrů méně, čímž se sníží emise CO2 o více než 620 tun.

Fotografie z otevření nové linky naleznete zde .


Nové pivo pro letní sezónu uvádí na trh Radegast. Ve stovkách hospod na Moravě a Slezsku se bude čepovat Radegast Letní Krýgl. Světlé výčepní pivo obohacené o přírodní aroma citrusových plodů si ponechává výraznou hořkost charakteristickou pro pivo Radegast. Tato pivní kategorie je odlišná od míchaných nápojů z piva, tzv. radlerů a není dosud v Česku příliš zastoupená. Výjimečné pivo Radegast Letní Krýgl si budou moci vychutnat i návštěvníci festivalu Colours of Ostrava.

Fanouškům Radegastu přinášíme letní várku piva, které patří do zatím neprobádané oblasti českého pivovarnictví. Tou jsou jemně ochucená světlá výčepní piva. Nové pivo si uchovává svou výraznou hořkost, která je doplněna říznými letními tóny citrusových plodů. Je tedy ideálním letním osvěžením pro pravé chlapy. Rád bych zdůraznil, že nejde o pivní mix - radler, ale zcela odlišný produkt,“ přiblížil novinku od nošovických sládků marketingový manažer značky Radegast Karel Kraus.

Radegast Letní Krýgl je vařen tradičním způsobem ze stejných surovin jako ostatní piva Radegast. V konečné fázi vaření je navíc hořké pivo obohaceno o přírodní aroma citrusových plodů. To je znatelné při napití, které následně střídá příjemná doznívající hořkost. Radegast Letní Krýgl má obsah alkoholu 4 %.

Radegast Letní Krýgl budou během léta čepovat stovky hospod na Moravě a Slezsku. Pivo si vychutnají také návštěvníci festivalu Colours of Ostrava. „Bohatá chuť naší letní novinky ideálně zapadne na festival, který je pestrobarevnou přehlídkou hudby z celého světa,“ dodal Karel Kraus.


Novým partnerem 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se po oboustranně vstřícných jednáních stala společnost Pivovary Lobkowicz. Český ležák Lobkowicz Premium se tak stává oficiálním pivem 48. MFF Karlovy Vary.

Jsme rádi, že se společnost Pivovary Lobkowicz stala naším novým partnerem. Prémiový ležák Lobkowicz z jihočeského Protivína reprezentuje tradici vaření poctivého českého piva, předávané po staletí z generace na generaci,“ říká prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška a dodává: „Pro nás jako pořadatele karlovarského festivalu je důležité, aby naši partneři vyznávali podobnou filosofii, jakou uplatňujeme při organizaci festivalu. Tou je vědomí dlouholeté tradice, ale také entuziasmus, osobní zaujetí, profesionalita a snaha o dosažení co nejvyšší kvality. Jsme přesvědčeni, že pivo Lobkowicz Premium právě takový přístup reprezentuje.

Lobkowicz Premium, vítěz prestižní degustační soutěže Zlatý pohár PIVEX – Pivo 2013 v kategorii ležáků, je tradiční české pivo pyšnící se osobitou chutí, kdy plnost a hořkost ladí v harmonickém celku. K jeho výrobě se používají výhradně kvalitní suroviny tuzemského původu – český chmel odrůd Žatecký poloraný červeňák a Premiant, český slad vyrobený pouze z ječmene odrůdy Bojos a voda z jihočeského hlubinného jezera, to vše za použití vlastního historického kmene kvasnic. Neobsahuje žádné chmelové extrakty či jiné náhražky. Jedná se o opravdovou „dvanáctku“ vařenou na stupňovitost 12,2 %. Své jméno nese po významném českém šlechtickém rodu.

Nový partner, nový přístup

Kromě všech oficiálních akcí pořádaných pod hlavičkou 48. MFF Karlovy Vary se Lobkowicz Premium bude čepovat ve stanu na prostranství před hotelem Thermal. Stan o rozměrech 10 x 15 m bude vybaven celkem 12 pípami, ze kterých se vedle dvanáctky Lobkowicz budou čepovat také nealkoholické pivo Lobkowicz, Merlin černý, míchané nápoje na bázi piva Refresh s příchutěmi limetka s pomerančem a brusinka s grepem a malinová limonáda.

Lobkowiczký stan bude mít kapacitu až 70 míst k sezení a návštěvníci festivalu se mohou těšit na celou řadu příjemných změn, se kterými nový pivní partner přichází. „Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je prestižní záležitost, podle toho se odvíjí naše prezentace,“ uvedl Michal Šneberger, obchodní ředitel Pivovarů Lobkowicz. „Přemýšleli jsme samozřejmě i nad gastronomií, proto součástí našeho stanu bude i velký gril se specialitami. Chceme, aby se návštěvníci cítili maximálně komfortně. Vnitřní prostor stanu bude s obsluhou, klasické pivní sety nahradí nábytek, pivo bude servírováno do skla a jídlo na klasické talíře.

Výdej jídla i piva bude samozřejmě přizpůsoben i k tzv. prodeji „s sebou“. Festivalové fanoušky, kteří si budou chtít zakoupit pivo na později, jistě potěší také prodej ležáku Lobkowicz Premium ve vychlazených plechovkách.

Oproti předchozím letům dojde také k rozšíření otevírací doby pivního stanu. Ten bude letos fungovat od 9 hodin ráno, kdy nabídne také snídaňové menu, až do 5. hodiny ranní.

Zábava a fotosoutěž na Facebooku

Kromě dobrého piva a jídla se návštěvníci stanu Lobkowicz Premium mohou těšit také na foto koutek. Ten bude fungovat od středy 3. července a jeho činnost bude podpořena speciální foto stěnou, u které se návštěvníci budou moci vyfotit jako filmové hvězdy, fotku si ihned vyvolat a také si ji nechat poslat na e-mail.

Pokud budou filmoví nadšenci své fotografie sdílet na Facebooku Lobkowicz Premium, zapojí se tak do letní soutěže o kartony plechovkového piva na léto. Fotky do soutěže bude možné na Facebooku sdílet až do 14. července.


Slavnostmi piva začíná volno

[čtvrtek, 27. červen 2013]

Apetit Festival začíná už tuto sobotu

[čtvrtek, 27. červen 2013]Jako první mezi pivy na českém trhu přichází značka Fénix s lahvemi, které nesou svébytný design od mladých českých designérů. Tři talentovaní nováčci na scéně tak získali příležitost zhmotnit své umění a přivést ho ke stovkám tisíc fanoušků dobrého piva. Designy vznikly v rámci projektu Fénix Ateliér, který vyzval všechny kreativní výtvarníky a spotřebitele, aby se zapojili do soutěže o nejlepší design etikety. Do Ateliéru se přihlásilo více než 400 českých mladých talentů. Z nich pomohla vybrat 12 nejlepších odborná porota pod vedením známého hudebníka a designéra Milana Caise. Celkové vítěze mezi finalisty pak určilo hlasování fanoušků Fénixe na Facebooku. Vítězi se stali Ivan Štindl, Patrik Sobek a Václav Havlíček, kteří získali atraktivní cenu v podobě vlastního uměleckého ateliéru na rok a finanční odměnu 20 000,- korun.

Trojice autorů designu Fénix byla vybrána z 12 finalistů. Ti se zúčastnili workshopu se zástupci značky a hlavně s výtvarníkem a hudebníkem Milanem Caisem, který nad projektem převzal záštitu. „Nejzajímavější byl myslím vývoj od prvního nástřelu jednotlivých designů k finální fázi. Většina z nich prošla zajímavou proměnou. A to, že tvůrci tří vítězných designů získají pronájem ateliéru na jeden rok zdarma, považuju za skvělou a hodně lákavou odměnu. Mít v dobách studií aťas na rok zadara, bych bral všema deseti,“ říká s úsměvem ambassador projektu Milan Cais. A jeho slova potvrzuje i jeden z výherců 21letý Patrik Sobek, kterého výhra v Ateliéru posunula k rozhodnutí přesunout se do Prahy a začít na sobě ještě víc pracovat. „S novými zakázkami, které díky výhře mám, ateliérem a odhodláním, jsem teď na prahu nového světa,“ rekapituluje talentovaný Patrik Sobek, jehož dílo budou reprezentovat statisíce láhví Fénix po celé republice.

Předsedou poroty byl Milan Cais, výtvarník a frontman skupiny Tata Bojs, nechyběli ani zástupci značky Fénix. „Jsme rádi, že samotní představitelé cílové skupiny si navrhli design – vlastně sami pro sebe. I pro nás to byla nová a zajímavá zkušenost. Teď máme skvělý design lahví, díky kterému můžeme zvýšit zájem o pivo Fénix v klubech, barech, kde na designu taky záleží,“ říká marketingový manažer Luděk Baumruk.

Cílem projektu Ateliér bylo získat zajímavé a originální návrhy designu, které budou následně reálně použity na nové láhve piva Fénix. Mottem soutěže bylo „Fénix ti dává prostor“. Úkolem soutěžících nebylo navrhnout klasickou pivní etiketu, ale takzvaný „sleeve“, jímž je potažená celá láhev.


Po velkém úspěchu beermixů připravil Staropramen pro své spotřebitele nový typ osvěžení – první nealkoholickou sladovou limonádu pro dospělé.

Jsou to dva roky od chvíle, kdy Staropramen překvapil uvedením beermixů, tedy nízkoalkoholického mixu světlého piva a ovocné šťávy na český trh. Dnes je u nás zná téměř každý a jejich celkové prodeje všech značek se z nuly vyšplhaly na více než 90 milionů půllitrů za loňský rok. Staropramen, lídr v inovacích mezi pivovarskými společnostmi v Česku, se nyní chystá prošlapat si cestu k novým spotřebitelům a příležitostem uvedením první nealkoholické sladovové limonády pro dospělé. Na začátku července se v obchodní síti, restauracích a hospodách poprvé objeví Staropramen Sládkova Limonáda.

Naší ambicí je stát se nejinovativnější pivovarnickou společností v Česku, která svými výjimečnými značkami naplňuje očekávání milovníků piva. Skrze úspěchy dnes již čtyřčlenné řady beermixů Staropramen Cool, ale třeba také našeho Staropramenu Nefiltrovaného, se nám podařilo získat si přízeň velké spousty nových spotřebitelů a zákazníků. Beermixy jsou na trhu již dva roky, nastala tak vhodná doba pro další rozšíření naší nabídky. Ze všech variant, které jsme v uplynulé době zvažovali, nás nejvíce zaujala možnost oslovit spotřebitele prvním přírodním nealkoholickým osvěžením pro dospělé, který ale zároveň vychází z našeho pivarského umění. Položili jsme si otázku: co se stane, když se náš sládek rozhodne uvařit osvěžujicí limonádu ze sladu? A tak vznikla Staropramen Sládkova Limonáda,“ říká k novince Zbyněk Kovář, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen.

Nový nápoj ze smíchovského pivovaru nabízí 100% přírodní osvěžení. Je bez konzervantů, umělých barviv a sladidel. Bude k dostání ve dvou variantách: „Originál“ s jemnou sladovou chutí a „Jablko“ s přírodní chutí jablek. „Výroba naší sladové limonády začíná pečlivým výběrem kvalitního českého ječmene. Z něho vzniká slad, který pomeleme, uvaříme a necháme projít specálním procesem kvašení tak, aby nevznikl alkohol. Nápoj jemně nasytíme přirozeně vzniklým oxidem uhličitým a šetrně přidáme ovocnou šťávu. Poté stáčíme,“ říká k procesu výroby Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen. „Hledání správné receptury a chuti nám trvalo pět měsíců. Nejen kvůli názvu jsme si dali velmi záležet,“ dodává s úsměvem.

Při vývoji Sládkovy Limonády vycházeli ve Staropramenu z rostoucí poptávky po lokálních produktech a také rostoucí potřebě zdravého životního stylu. „Roste skupina spotřebitelů, která stále více slyší na přirozenou alternativu k jejich standardním nealko nápojům. Jsme však přesvědčeni, že trvalou cestu k naší novince si najdou i všichni ti, kteří ji v následujících týdnech a měsících ochutnají a prostě jim zachutná. Aby tuto možnost mělo co nejvíce spotřebitelů, připravujeme na letní měsíce rozsáhlou komunikační kampaň včetně aktivit spojených s ochutnáním nápoje,“ říká Martina Bučková, manažerka inovací společnosti Pivovary Staropramen.

I přes nulový obsah alkoholu zůstává i Sládkova Limonáda nápojem určeným pro dospělé. Kvůli značce v jejím názvu. „Staropramen bude vždy světem pro dospělé. Jde o značku po více než 100 let spojenou primárně s pivem. V tomto světě však již nebude jen tradiční alkoholické pivo, byť bude stále dominovat. V souladu se změnami v životním stylu našich spotřebitelů budeme i v budoucnu hledat nové nápoje na bázi piva či sladu vychazející z našich pivovarských zkušeností, které sbíráme již od roku 1869,“ dodává Zbyněk Kovář.

Pro zajištění odlišnosti produktu od klasického pivního portfolia se ve Staropramenu rozhodli pro Sládkovu Limonádu použít průhledné 0,5 láhve, které dají také vyniknout autentické zlatavé barvě nápoje. Rovněž etikety i distribuční balení na limonádu – papírový karton 20x0,5l - jsou designově velmi poutavé a sázejí na přírodní motivy, které dobře reprezentují celkový styl novinky a v obchodní síti budou sloužit hlavně pro podporu vizibility na ploše. Design obalů připravila agentura Cocoon.

Uvedení nového nápoje bude provázet marketingová poodpora zahrnující PR aktivity, ATL komunikaci i BTL podporu. Na kampani pracují agentury Hullabaloo, Rituál a AC&C PR.

Staropramen opět mění trh. Toto léto osvěží Staropramen Sládkova Limonáda.[p655]

Obce okresu Benešov od července do září oživí řada akcí Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem. Se skutečným pivem se také setkáte při jízdě nostalgickým vlakem krajinou Posázaví. Kromě toho pivovar také v září otevře své brány široké veřejnosti při pivovarských slavnostech přímo.

Prázdninové měsíce včetně září budou v mnoha obcích okresu Benešov ve znamení Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem. Hasičské týmy budou mezi sebou soutěžit po čtyři měsíce, a to 6. července v Daměnicích, 13. července v Chářovicích, 3. srpna v Malovicích, 10. srpna v Načeradech, 24. srpna a 7. září ve Zdislavicích a 21. září ve Všechlapech. Benešovská liga má na svém programu letos celkem devět závodů, z nichž dva již proběhly v červnu. „Úroveň soutěžních družstev se v poslední době výrazně zvýšila, i díky tomu si vytvořila Benešovská liga dobrou pověst. Odměna pro vítěze je především sud piva Ferdinand a titul mistr/mistryně Benešovské hasičské ligy,“ říká vedoucí rady Benešovské hasičské ligy Lukáš Vítek z Daměnic. Prvenství z loňského ročníku budou obhajovat muži z SDH Jankov a ženy z SDH Daměnice. „Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem se účastníme jako hlavní sponzor a naše pivo zde samozřejmě poteče proudem,“ dodává k akcím hlavní sládek pivovaru Jaroslav Lebeda.

Historii na kolejích se skutečným pivem Ferdinand si o sobotách 29. června, 6. července, 17. a 31. srpna vychutnají cestovatelé, kteří se vydají na výlety nostalgickým vlakem s parní lokomotivou. Čeká na ně řada projížďka zajímavými místy a program vhodný pro děti i dospělé. Zakoupením jízdenky navíc cestující mohou soutěžit prostřednictvím SMS o hodnotné ceny. Více zde...

Na září pivovar pro návštěvníky chystá pivovarské slavnosti, jejichž součástí budou i velmi oblíbené prohlídky pivovaru. „Konat se budou 14. září přímo v areálu pivovaru a to za každého počasí. Nebude chybět bohatý kulturní program, soutěže o zajímavé ceny, slosovatelné vstupenky a zábavné atrakce a soutěže pro děti, jako skákací hrad, rodeo, malování nebo závody. Ve stáncích bude připraveno kvalitní občerstvení pro celou rodinu a k osvěžení také točené pivo Ferdinand, včetně kvasnicového,“ představil program slavností Lebeda.


V sobotu 13. července odstartuje ve 13.00 hodin už 24. ročník nejstarších pivovarských slavností v České republice. Návštěvníci Slavností svijanského piva se na koupališti ve Svijanském Újezdu můžou těšit na všechna piva ze svijanské produkce za jednotnou cenu 20 Kč, chybět nebudou ani vítězové nedávné soutěže Pivo ČR tmavá Kněžna, světlý Kníže a nefiltrovaný Kvasničák, které doplní také jedna novinka – nové pivo pod pracovním názvem „450“. Vstupné je 150 Kč, pro děti zdarma.

Každý rok jsou Slavnosti svijanského piva významnou regionální událostí a nejinak tomu bude i letos. Na dvou pódiích zahrají známé i alternativní tváře české hudební scény, návštěvníci se můžou těšit na Věru Martinovou, Tublatanku, Michala Hrůzu a jeho Kapelu Hrůzy, Doctora P. P., Recesi live a řadu dalších. Zhruba třetinu areálu vyhradí pořadatelé rodinám s dětmi, na které čekají kolotoče, střelnice a řada dalších atrakcí.

I letošní ročník Slavností svijanského piva nabídne k ochutnávce všechna svijanská piva v čele s čerstvými držiteli titulu Pivo České republiky Svijanskou Kněžnou, Svijanským Knížetem a Kvasničákem. Pro návštěvníky bude připraveno také jedno překvapení v podobě nového piva s pracovním názvem „450“. Pivo, které se možná objeví v restauračních zařízeních až příští rok, se totiž pivovar rozhodl nabídnout k ochutnání svým fandům a případně ho podle jejich chutí i upravit. „Příští rok slaví náš pivovar 450 let od svého založení a my jsme přemýšleli, jak to oslavit. I když nejsme příznivci pivních novinek, chtěli jsme přijít s něčím speciálním a výsledkem je jedenáctka s odlišným složením. Na Slavnostech svijanského piva ji poprvé představíme, ale budeme rádi, když nám každý, kdo „450“ ochutná, napíše svůj názor. Pivo pak podle většinového názoru třeba ještě upravíme nebo změníme jeho stupňovitost,“ říká Petr Menšík, sládek Pivovaru Svijany. Tradicí letních slavností se stala také pivní zmrzlina, letos bude připravena ze speciálů tmavé Kněžny a světlého Knížete, líznout si ale budou moci jen dospělí, zmrzlina totiž obsahuje 75 % piva.

Na místě bude zajištěno velkokapacitní parkoviště a úschovna kol, návštěvníci můžou využít autobusovou dopravu od ČD Turnov od 13,00 hodin každých 30 minut až do půlnoci. Autobus pojede i z libereckého autobusového nádraží, stanoviště č. 4 v 11:00, 12:30, 14:00, 17:00 a zpět až do půlnoci. Poprvé bude letos vypraven historický parní vlak z nádraží Praha – Braník, který vyrazí v sobotu v 8 hodin ráno a zájemce doveze buď do Příšovic nebo Turnova.
Vrchní soud v Praze dnes s definitivní platností zamítl žalobu Pivovaru Holba, který napadl platnost smlouvy o převodu akcií Pivovaru Náchod a.s. liberecké společnosti LIF z roku 2009 a požadoval tak vrácení kupní ceny za prodej pivovaru.

Soudní řízení trvalo od roku 2009, dvakrát daly soudy zapravdu novým majitelům Pivovaru Náchod, liberecké skupině LIF, ale Holba se pokaždé odvolala. V úterý 25. 6. 2013 spor rozhodl s konečnou platností Vrchní soud v Praze, který potvrdil, že smlouva o prodeji Pivovaru Náchod z roku 2009 je platná. „Z výsledků soudního řízení máme velkou radost, celý proces trval dlouho a stál nás hodně úsilí. Teď se budeme konečně moci soustředit na práci. Věřím, že obchodní partneři a zaměstnanci pivovaru přivítají to, že pivovar bude mít nezpochybnitelného vlastníka,“ říká Tomáš Kučera, předseda představenstva společnosti LIF.
[Svijany] 20:17 [permalink] [reaguj]
Parukářka a Hrad: jak bylo

[úterý, 25. červen 2013]

Pivovar ve Velkých Popovicích se může pochlubit nejen dlouhou pivovarnickou tradicí a ekonomickým významem pro region, ale především je oblíbeným cílem domácích i zahraničních turistů. Letní měsíce jsou ideálním obdobím pro návštěvu pivovaru a jeho prohlídku. V rámci prohlídky můžete také ochutnat místní tmavé pivo, které nyní nese regionální ocenění ZÁPRAŽÍ.

Přijďte si prohlédnout a seznámit se s pivovarem Velké Popovice, ve kterém se vaří nejprodávanější české lahvové tmavé pivo Velkopopovický Kozel Černý. Černé pivo bylo vždy důležitou součástí sortimentu velkopopovického pivovaru a podle historických pramenů doprovázelo již jeho vznik. Pivovar, který založil v roce 1871 František Ringhoffer, se chlubil specialitou v podobě přípravy bavorského, karamelového a barvícího sladu přímo v pivovaru. Zařízení na pražení sladu vyráběla ve svých továrnách sama rodina Ringhofferů. Pivo Velkopopovický Kozel je symbolem a nedílnou součástí Velkých Popovic i celého regionu.

Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků

V období od dubna do září lze pivovar navštívit každý den od 10:00 do 18:00. Prohlídková trasa se nedávno rozšířila o novou expozici výrobního procesu a netradiční prezentaci historie pivovaru. Díky těmto expozicím se zajímavou a zábavnou formou seznámíte s bohatou historií i současností slavného pivovaru a proniknete do tajemství výrobního procesu piva Velkopopovický Kozel. „Součástí prohlídky je i živý maskot pivovaru - kozel Olda, a pro zletilé návštěvníky ochutnávka piva Kozel v pivovarských sklepích,“ dodává Eva Kršňáková, vedoucí návštěvnického centra Pivovaru Velké Popovice. V areálu pivovaru je také nově vybudováno bezbariérové Návštěvnické centrum a Kozlí obchod, který potěší svým sortimentem každého milovníka piva.

Velkopopovický Kozel Černý a Značka „ZÁPRAŽÍ originální produkt®“

Velkopopovický Kozel Černý je vyrobený podle originální receptury z unikátní směsi speciálních tmavých sladů, speciální kvasničné kultury, směsi jemných aromatických chmelů a vysoce kvalitní podzemní vody z lesních studní. Unikátnost tohoto piva nově potvrzuje i ocenění certifikátem a regionální značkou „Zápraží originální produkt“. Toto označení uděluje Asociace regionálních značek výrobkům, které jsou výjimečné svou vazbou na region, na jeho charakter, tradice, kulturu či historii. Značka má dva cíle - podpořit místní producenty, kteří v tomto přírodně a kulturně hodnotném území hospodaří šetrně, tradičně a v souladu se zájmy ochrany přírody, a přispět k udržitelnému cestovnímu ruchu. Logo je tvořeno stylizovanou siluetou vzrostlého dubu, jehož koruna má uvnitř dubový list. V Kozlím obchůdku je nyní takto označeno dárkové balení Kozla Černého.Pivní Fest 2013 na Divadelním dvoře MdB

[pondělí, 24. červen 2013]


Značka Holba rozšiřuje nabídku o pivní mix s příchutí brusinky a máty. Jde o osvěžující novinku s nízkým, 2,2 procentním obsahem alkoholu a charakteristickou chutí, kterou pivu dává kombinace lesních plodů a oblíbené byliny. Ochucená Holba se vyrábí z přírodního ovocného sirupu a bylinného extraktu a neobsahuje umělá barviva, konzervanty ani umělá sladidla. Její ryze přírodní složení vychází z filosofie značky, etablované jako ryzí pivo z hor. Zatímco ostatní ochucená piva mají různé exotické příchutě, nejčastěji citrusové, Holba jde vlastní, ryze přírodní cestou.

Zvolili jsme plody, které jsou u nás doma a rostou v našich lesích, taky v Jeseníkách. Dlouho jsme testovali různé příchutě, až nakonec zvítězila brusinka. Pokud je v pivu samotná, působí chuťově nevýrazně, ale v kombinaci s mátou dává vyniknout chuti piva s příjemným dozvukem. Máta ideálně harmonuje s hořkostí piva, kterou sice zjemňuje, ale nepotlačuje, takže pivo nechutná jako limonáda. Věříme, že to konzumenti ocení,“ říká Vladimír Zíka, ředitel pivovaru Holba a s úsměvem dodává, že brusinky i mátu je možné najít pár metrů od pivovaru. Jeho areál se totiž nachází uprostřed jesenické přírody s jedinečným horským koloritem.

Ochucené pivo Holba Brusinka s mátou je zatím k dispozici pouze v sudech a od června si ji můžete dát v každé restauraci s Holbou na čepu.

Další letní novinkou je Holba free polotmavá. Rozšiřuje nabídku nealkoholických piv značky a je určena všem konzumentům, kteří si pivo rádi dají, ale preferují jeho nealkoholickou variantu. Zatím je k dispozici jako sudová v restauracích značky a občerstveních na výletních místech, cyklotrasách i v kempech. Během července bude ke koupi také v lahvích.
Právě jsem se vrátil z Hradu

[neděle, 23. červen 2013]
V Bardejovských kúpeľoch sa v nedeľu 23. júna od 12.00 hod. do 20.00 hod. uskutoční 1. pivný festival, spojený s prehliadkou dychových hudieb. Návštevníci budú môcť ochutnať spolu 6 druhov pív. Vyhrávať im bude MYSLAVČANKA z Košíc, ORDZOVIANKA zo Spišského Podhradia, KODURKA z Košíc, SEBEDRAŽSKÁ z Prievidze a CHEMLON – dychovka z Humenného, spojená s vystúpením mažoretiek. Účastníkov poteší aj ľudový rozprávač Jožko Jožka, hudobné vystúpenie Základnej umeleckej školy Michala Vileca a vystúpenie harmonikára spojené s výstavou obrazov. Pripravené sú aj rôzne atrakcie pre deti a mládež - trampolína, maľovanie na tvár, nafukovací hrad. Vstup je voľný. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

,,Širokú ponuku kultúrnych a spoločenských podujatí organizovaných Bardejovskými kúpeľmi sme tento rok obohatili o premiéru pivného festivalu. Návštevníci si budú môcť vybrať zo 6 druhov pív značiek Zlatý Bažant, Corgoň, Heineken a Kelt. K letu patrí nielen pivo, ale aj hudba a preto sme pivný festival spojili s prehliadkou dychových hudieb a ďalšími atrakciami. Bardejovské kúpele sú nielen miestom oddychu a navracania zdravia, ale čoraz častejšie aj cieľom zábavy a výletov pre ľudí zo širokého okolia. V priebehu leta, ale aj jesene chystáme ďalšie atraktívne podujatia, na ktorých radi privítame verejnosť“, povedala T. Šatanková.

Dodala, že v tomto roku Bardejovské kúpele ešte pripravujú 13. a 14. júla 2013 jubilejný 10. ročník Bardejovských Kúpeľných dní, 59. ročník Medzinárodného hudobného leta, pravidelné koncerty klasickej hudby a 1. septembra 2013 Alžbetínsky deň na počesť cisárovnej Sisi. Okrem toho sa môžu návštevníci tešiť na výstavy kvetov, obrazov, plastík a ďalšie aktivity.

Areál Bardejovských kúpeľov je každý deň otvorený pre širokú verejnosť. Tá môže v komplexe Wellness Spa využiť denne bazén v čase 11.00-21.00 h. a saunový svet v čase 13.00-21.00 h. V stredu až nedeľu sú prístupné aj fitness, masáže a solárium. Okrem liečebných a rekondičných pobytov navštevujú kúpele aj samoplatcovia vyhľadávajúci wellness služby. Najväčší záujem majú celé rodiny s deťmi počas sviatkov a prázdnin o pobyty spojené s návštevou wellness centra v hoteli Ozón. Pre samoplatcov je v roku 2013 škála pobytov a úrovní služieb naozaj výnimočne bohatá.

Bardejovské kúpele patria k trom najobľúbenejším, najnavštevovanejším a počtom 860 používaných lôžok k najväčším slovenským kúpeľom. V roku 2012 zamestnávali priemerne 265 osôb. Rozprestierajú sa na ploche 31 hektárov a vo vlastníctve spoločnosti je 34 objektov. Podľa zahraničných expertov majú Bardejovské kúpele najlepšie minerálne pitné pramene na Slovensku, podobné zložením prameňom vo francúzskom Vichy. Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva, ženské a nervové ochorenia.

Vychutnávala si ich na liečení v roku 1895 manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sissi, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku. Pobýval tu aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleóna (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského. Tá sa v Bardejovských kúpeľoch liečila v roku 1669 a jej reliéf slávnostne odhalili práve pri otvorení tohtoročnej sezóny. Súčasťou otvorenia bolo po prvý raz aj posvätenie minerálnych prameňov, za účasti zástupcov cirkví v okrese Bardejov - rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej.

Viac informácií na : www.kupele-bj.sk

PROGRAM 1.pivného festivalu 23.6.2013 v Bardejovských kúpeľoch:

12.00 – 13.00 hod. – hudobné vystúpenie Základnej umeleckej školy Michala Vileca

14.00 – 17.30 hod. – hudobné vystúpenie Dychoviek : MYSLAVČANKA z Košíc, ORDZOVIANKA zo Spišského Podhradia, KODURKA z Košíc, SEBEDRAŽSKÁ z Prievidze, CHEMLON + mažoretky z Humenného

17.30 – 18.30 hod. – vystúpenie ľudového rozprávača JOŽKA JOŽKU

18.30 – 20.00 hod. – hudobné vystúpenie spojené s výstavou obrazov – p. LIBERA (harmonika)Strana 1 z 4 » »»
1 2 3 4

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI