Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

květen 2012

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv květen 2012Svatovítské pivní slavnosti Dobřany

[čtvrtek, 31. květen 2012]

Jak jsme Vás informovali zde, chystá se v Dobřanech pivní akce zaměřená na minipivovary. Dobřanští pivovarníci nemluví do větru a tak ani ne do týdne přichází propozice akce, která nese jméno Svatovítské pivní slavnosti.

Plakát

Z plakátku je vše zřejmé. Snad jen doplním, že Valášek a Harrach dodá sudy, osobně se neúčastní. I tak je ale účast víc jak zajímavá. Obzvláště pak pivo hostí ze Slovenska a Francie neochutnáte v našich končinách každý den. A co napsali francouzští hosté k účasti v Dobřanech?

"Francouzský minipivovar „BRASSERIE ARTISANALE DU CHATEAU FORT“ a jeho sládek pan Jean-Christophe Viot jsou rádi, že se mohou zúčastnit pivních slavností v Dobřanech a seznámit Vás se svým pivem.

Minipivovar „BRASSERIE ARTISANALE DU CHATEAU FORT“ byl založen v roce 2004 a funguje s restaurací téhož jména. Pan Jean- Christophe Viot, sládek, ho převzal roku 2007.

Pivovar se skládá z varné kádě obsahu 2,5 hektolitrů a ze čtyř kvasných kádí / tanků, ve kterých také pivo uzrává. Objem výroby je 250 hektolitrů sudového piva ročně. Dvaceti a třicetilitrové soudky piva jsou prodávány hlavně v severovýchodní Francii, v oblasti mezi městy Lille a Remeš, a pochopitelně v departementu „Les Ardennes“, kde se minipivovar nachází.

Dále sládek nabízí své pivo široké veřejnosti na různých pivních slavnostech, festivalech a u příležitosti různých potravinářských veletrhů.

Nabízí následující druhy piva:

- světlé: pivo zlaté barvy s květinovou vůní a s příjemnou doznívající hořkostí v ústech (6% alkoholu)

- polotmavé: pivo rubínové barvy s jemnou příchutí karamelových sušenek (6,5% alkoholu)

- triple: pivo polotmavé barvy, která přechází do oranžové (ovocná příchuť pomeranč a merunka) s významně hořkou příchutí (9% alkoholu)

- passe stout: černé pivo s kávovou a čokoládovou příchutí a s vanilkovým nádechem (6,5% alkoholu)

- pšeničné: pivo typu německého Weizenbier s citrusovou příchutí, bez přidání jakéhokoliv koření (4,5% alkoholu)

Pivo, které se prodává v lahvích, je vyrobeno belgickým pivovarem „Millevertus“, který ho vaří podle receptu pana sládka Viota (který nevlastní vlastní stáčečku).

Na vaše zdraví!

Dej Bůh štěstí!"

Já si myslím, že se máme 16. června v Dobřanech nač těšit. Přijedete se také podívat?

[pi] 07:34 [permalink] [comments: 2]

Pivní království v Nota Bene

[čtvrtek, 31. květen 2012]
Minipivovarů na Břeclavsku přibývá

[středa, 30. květen 2012]
Pivovar Velké Popovice, který láká stále více návštěvníků, nyní rozšiřuje návštěvnickou trasu o nový úsek. Za účasti marketingového ředitele Plzeňského Prazdroje Granta McKenzieho, starostky Velkých Popovic Martiny Čermákové a Jindřišky Eliáškové, která řídí oddělení cestovního ruchu a péče o historické dědictví, dnes v 11 hodin přestřihl slavnostní pásku k nové části trasy významný host Václav Kozel, dirigent Big Bandu Českého rozhlasu. Prohlídka s příznačným názvem „Po stopách Kozla“ nyní provede návštěvníky pivovaru také unikátním tunelem vedoucím z ležáckých sklepů přímo na stáčírnu. Ve zcela nové podobě se ukáže i historická varna, sklepní prostory s novým výčepem a expozice u stáčírny.

Stále se snažíme pro návštěvníky pivovaru vylepšovat naše služby, aby se dozvěděli zajímavou formou maximum informací o pivu, které si získává stále více obliby u nás i v zahraničí. Nedílnou součástí celé expozice a příběhu piva Velkopopovický Kozel je samozřejmě jeho maskot – živý kozel Olda. První se do pivovaru dostal již ve třicátých letech až z Užhorodu a i nyní jako živoucí symbol pivovaru zakončuje celou návštěvnickou trasu,“ uvedl Tomáš Raboch, vedoucí Turistických služeb.

Pivovar ve Velkých Popovicích si získává stále větší oblibu nejen z řad milovníku dobrého piva s bohatou tradicí, ale také na straně výletníků. Vloni tuto trasu navštívilo téměř 30 000 lidí. Nyní mohou účastníci prohlídky „Po stopách Kozla“ nově projít z ležáckých sklepů 40 metrů dlouhým tunelem přímo na stáčírnu a prohlédnout si historickou varnu z roku 1928 v nové úpravě, kterou prošla v první čtvrtině tohoto roku. V ležáckých sklepích pak mohou návštěvníci ochutnat velkopopovická piva v autentickém prostředí z nového jedinečného výčepu.

Když jsem díky svému příjmení dostal nabídku od velkopopovického pivovaru otevřít novou trasu, neváhal jsem. Velkopopovický Kozel patří k mým oblíbeným a velmi rád se blíže seznámím s výrobním postupem a především historií, která se k pivu váže. Když se člověk seznámí s celým příběhem, začne pivo vnímat přece jen trochu jinak,“ uvedl Václav Kozel dirigent Big Bandu Českého rozhlasu.

Nová etapa výstavby návštěvnické trasy navazuje na první fázi projektu, která byla dokončena v roce 2009. Novinkou tehdy bylo zpřístupnění Návštěvnického centra s Kozlím obchodem, kde si vyznavači značky Velkopopovický Kozel mohli zakoupit nejrůznější suvenýry s oblíbeným motivem kozla. Návštěvníci mohli nově projít historickou varnou z roku 1928, následně se v kinosálu a expoziční místnosti dozvědět o rodinném příběhu Ringhofferů a samotném Pivovaru Velké Popovice.

Velkopopovicko představuje region s krásnými historickými, kulturními a přírodními památkami v těsné blízkosti Prahy. Zveme vás na návštěvu Velkopopovického pivovaru, který zde stojí již 135 let a v současnosti je výchozím i cílovým bodem pěších turistických výprav, cyklistů, rodin i mezinárodních exkurzí. Významnou měrou do regionu zasáhl podnikatelský duch barona Ringhoffera a jeho rodiny, která výrazným způsobem stála nejen u zrodu velkopopovického pivovaru. Dodnes se na jeho počest pořádá tradiční Pochod krajinou barona Ringhoffera.

Tisková zpráva


Organizátoři hudebního festivalu Colours of Ostrava dnes spolu s pivovarníky z Ostravaru představili sytě červený jedenáctistupňový festivalový ležák Ostravar RED, který Ostravar uvařil speciálně pro období blížícího se hudebního svátku. „Díky pivovaru Ostravar bude letos na Colours barevné i pivo,“ řekla při představení nového piva ředitelka festivalu Zlata Holušová. Nové pivo budou lidé moci ochutnat již před festivalem. V hospodách, restauracích a obchodech Moravskoslezského kraje se objeví na počátku června.

V uplynulých 115 letech jsme se nikdy nesnažili o to, aby měla naše piva jinou než tradiční pivní barvu. Nebyl k tomu důvod,“ uvedl při představení nového piva vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. Po spojení s hudebním festivalem Colours of Ostrava se ale situace změnila. “Nechali jsme se barveným festivalem inspirovat a začali přemýšlet, zda by se dalo uvařit pivo, které by mělo tradiční chuťový profil Ostravaru, ale úplně jinou barvu a bylo tak na první pohled jiné,“ přibližuje ostravský sládek příběh nového piva Ostravar RED.

Ostravar RED je jedenáctistupňový ležák. Ten v nabídce ostravského pivovaru doposud chyběl. Oproti běžným typům piv má Ostravar RED netradiční sytě červenou barvu.

Výsledná barevná podoba každého piva je zpravidla dána typem použitého sladu, přičemž mezi nejčastějí barvy patří různé tóny zlaté, hnědé a černá. My jsme ale chtěli docílit barvy, kterou by u chuťově tradičního piva nikdo nečekal,“ vysvětluje vrchní sládek. “Červená je přitom barva Ostravaru a ke značce tak přirozeně patří,

Podle Kornase ostravští pivovarníci od začátku hledali vhodný přírodní koncentrát, který požadované zabarvení piva způsobí. A nebylo snadné ho najít. „Hledali jsme totiž takový, který by našemu pivu dokázal dát novou barvu, aniž by výrazně ovlivnil jeho chuťový profil.

Nakonec ostravští pivovarníci sáhli po přírodním koncentrátu z černé karotky. „Díky jeho účinkům získalo naše pivo nádhernou sytě červenou barvu, a přitom si uchovalo tradiční chuťové vlastnosti Ostravaru, což především znamená hořkost a říz,” říká k novince z Ostravaru Kornas “Protože však jde o jedenáctistupňový červený ležák, je jeho hořkost ve srovnání s našim tradičním ležákem jemnější. Po vychlazení na optimálních osm stupňů pivo působí osvěžujícím dojmem. Což je pro teplé letní dny v době festivalu velký benefit a doufáme tak, že lidem zachutná,” dodává vrchní sládek.

Nový červený jedenáctistupňový ležák Ostravar RED bude součástí letošního festivalového pivního menu. „Ostravar RED však mohou ochutnat všichni i mimo samotný festival.“ říká Zuzana Cieciotková, manažerka značky Ostravar, s tím, že Ostravar pošle nové červené pivo i do klasické distribuce, takže ho lidé budou moci ochutnat v hospůdkách nebo si ho koupit v lahvi domů. „Na trhu se Ostravar RED objeví začátkem června a vydrží na něm až do Colours,“ říká závěrem manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Charakteristika nového barevného festivalového piva Ostravar RED

Ostravar RED je po limitované edici extra silného speciálu Ostravar STO15, který připomíná letošní 115. narozeniny, v pořadí druhou letošní novinkou ostravského pivovaru. Jde o 11° červený ležák s obsahem alkoholu 4,9%. Byl uvařen spodním kvašením s použitím tradiční ostravarské receptury. I přes červenou barvu si tak zachovává hořkost a říz typický pro Ostravar. Ve srovnání s tradičním ležákem z produkce pivovaru je však jeho hořkost jemnější. Po vychlazení na optimálních osm stupňů pivo působí osvěžujícím dojmem.

Tisková zpráva

Festival Colours of Ostrava inspiroval pivovarníky v Ostravaru k uvaření barevného piva [p296]

Olomoucký Beerfest letos otevře slavnostní naražení soudku s pivem Holba Šerák, proslulou jedenáctkou z produkce hanušovického pivovaru Holba, která patří k nejoblíbenějším pivům v kraji i celé republice.

U piva Holba, Zubr a Litovel budou moci návštěvníci Beerfestu posedět v pivních stanech s kapacitou 500 míst. Nejoblíbenější piva na Moravě potečou z více než desítky výčepních zařízení. Na čepu budou ležáky a výčepní piva všech tří značek, ale také speciály. Litovel tady poprvé představí svrchně kvašený speciál ALE z produkce vlastního minipivovaru a nebude chybět ani Litovelský Wit, který má za sebou úspěšnou premiéru.

Připíjet se bude také Zubrem MAXXIM, uvařeným u příležitosti 140. výročí přerovského Zubra a z výčepních píp dále potečou oblíbené jedenáctky z produkce všech tří pivovarů – Holba Šerák, třicátník Litovel Moravan - vítěz Zlaté pivní pečeti 2012 a Zubr Gold, nejlepší jedenáctka v republice a Pivo roku 2012, ležáky i nealko piva. Nabídku a chuť zpestří letní novinka Zubr YUZU, pivo s příchutí exotického yuzu a limetky a také ochucené pivo Escape. Přijďte si připít nejlepšími pivy domácích značek na Beerfest, který proběhne od 30. května do 2. června na Korunní pevnůstce v Olomouci

Tisková zpráva


Plzeňský Prazdroj připravil na oslavu 170. výročí zrodu plzeňského pivovaru a prémiového ležáku Pilsner Urquell limitovanou edici zlatých a stříbrných pamětních medailí. Nejvyšší kvalitu garantuje dvorní mincovna České národní banky a jméno profesora Jiřího Harcuby, který stojí za jejich návrhem.

Foto

Zlatou medaili v limitované edici 170 kusů nechal Plzeňský Prazdroj razit ve vyhlášené České mincovně v Jablonci nad Nisou, aby u příležitosti 170. výročí zrodu ležáku Pilsner Urquell připravil milovníkům plzeňského piva překvapení a sběratelům jedinečnou příležitost vlastnit tento unikátní pamětní kousek plzeňského pivovaru.

Pamětní medaili z ryzího zlata jsme nechali razit našim věrným příznivcům, pro které je plzeňský pivovar a ležák Pilsner Urquell opravdovou hodnotou. Cenná medaile jim má připomínat dlouhou a zajímavou historii jejich oblíbeného piva,“ okomentoval ražbu pamětních medailí Zdeněk Vik, manažer obchodních služeb z Plzeňského Prazdroje.

Pamětní medaile ponese kromě pečeti s Pivovarskou bránou a letopočtem 1842–2012 také podobiznu Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů plzeňského pivovaru. Svým návrhem dodal medaili patřičný lesk významný český designér profesor Jiří Harcuba a poctivé rytecké řemeslo odvedl Lubomír Lietava.

Zlatá pamětní medaile má průměr 19 mm, je vyrobena ze zlata a váží 3,49 g. Každá má svoje unikátní číslo od 1 do 170. K této limitované edici vydává Plzeňský Prazdroj i 500 kusů stříbrné medaile o průměru 34 mm váze 16 g čistého stříbra.

Ražené pamětní medaile jsou v historii Plzeňského Prazdroje zcela unikátní a nabízejí sběratelům cenných pamětihodností možnost rozšířit jejich soukromé sbírky. Cena zlaté medaile je 9 500 Kč včetně DPH a stříbrné medaile 1 500K č včetně DPH. Medaile jsou určeny k volnému prodeji, v maximálním počtu tří kusů pro jednu osobu lze objednat osobně v Dárkové prodejně Plzeňského Prazdroje v Plzni, v Pilsner Urquell Experience Shop v Praze, U Lužického semináře 11 nebo na adrese: darkovaprodejna@pilsner.sabmiller.com.

Akademický sochař profesor Jiří Harcuba, jenž stojí za návrhem pivovarských medailí, je žijícím klasikem a legendou československé a české mincovní tvorby. Výjimečná osobnost českého designu užívá zcela ojediněle tradiční metody a základy umění pro tvorbu mincí po tisíciletí příznačné: na rozdíl od svých kolegů mince nemodeluje a nedolévá přes negativní formu do sádrového pozitivu, ale návrhy do kotouče ztvrdlé sádry ryje, jak je tomu zvyklý i při práci se sklem. Ve srovnání s ostatními návrhy je specifický stavbou reliéfu i provedením detailů. K jeho výjimečnosti přispívá nejen schopnost vystihnout reálnou podobu zobrazovaných osobností, ale především jí svou osobitou interpretací vtisknout zcela jedinečný ráz.


Vynést sud plný piva na dřevěném nosiči z Ostravice na Lysou horu. To bude úkol čtyřčlenných týmů, které se přihlásí do závodu Radegast Beskydský šerpa. Zájemci o splnění extrémního úkolu si musí pospíšit, protože počet startovních čísel je omezen na 50. Akreditace startuje v pondělí 28. května na stránkách www.radegast.cz. Podmínkou k úspěšné registraci je sestavení čtyřčlenného týmu, vyplnění formuláře a zakoupení 10 piv Radegast. Unikátní šerpský závod se uskuteční v rámci extrémního závodu Adrenalin Cup v sobotu 23. června.

Úkolem čtyřčlenných týmů bude dopravit co nejrychleji plný sud s pivem z Ostravice na vrchol Lysé hory. To znamená zdolat přes 900 metrů převýšení, poradit si s tradičními rozmary počasí a dobře spolupracovat s kamarády. Sud ponesou šerpové na tradičním dřevěném šerpském nosiči, který se používá k zásobování horských chat.

Závod zavítá do Beskyd už počtvrté. „Zájem o start je každý rok velmi vysoký. Stále se najde dost chlapů, kteří rádi přijmou výzvu a zažijí spolu něco mimořádného. Účastníci předešlých tří ročníků se vždy shodli na tom, že samotná účast v závodě je obrovským zážitkem,“ přiblížil hlavní motivaci účastníků závodu Michal Kučera, junior manažer značky Radegast.

Lákadlem pro dokončení závodu v limitu 4 hodin je odměna pro každý tým. Tou je 50litrový sud s pivem Radegast. Nejrychlejší tým se může těšit na 4 sudy a speciální pohár.

Závodníci se do závodu Radegast Beskydský šerpa mohou přihlásit na internetových stránkách www.radegast.cz. Aktuální informace budou i na stránkách www.adrenalincup.com. Konec registrací 21. června 2012.

Tisková zpráva


Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11

[středa, 30. květen 2012]

Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11, které se uskuteční 9. června 2012 v Ústí nad Labem, lákají na skvělý hudební program, ale především, pochopitelně, na pivo.

Dne 9. 6. 2012 od 13:00 se již tradičně v ústeckém letním kině uskuteční Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11. Co se hudebního programu týče, asi největším tahákem, bude zcela jistě veleúspěšný písničkář Tomáš Klus, skupiny Chinaski, UDG nebo Andělem za kapelu roku ověnčení Mandrage. Hlavní scénu, na které zmíněné účinkující můžete vidět a slyšet ještě doplní skupiny O5 a Radeček a Koblížc! Na druhé scéně se nám představí zástupci ústeckého kraje, mladé rockové party Let Me Fall a Hot Pants, dále raper, písničkář a bavič v jedné osobě Vojtaano, známý z pořadu „Na stojáka!“ a účastník pěvecké TV show Hlas Česko Slovenska David Weingartner se svojí skupinou X-Left To Die.

Prodávat se již tradičně bude celá řada oblíbených pivních značek, takže si jejich fanoušci mohou dopřát například piva Zlatopramen, Březňák, Dačický, Louny, Heineken, nealkoholické Fríí, velkou prezentaci na akci bude mít nový produkt Zlatopramen Radler citron a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem. Tyto produkty jsou velmi oblíbené a vyhledávané mladými lidmi, a proto pro ně budeme mít připravený zábavný a atraktivní program.

Vloni na slavnosti přišlo 7,5 tisíce návštěvníků, vypili celkem 250 sudů piva.

Na slavnostech budeme i letos od lidí vybírat prázdné kelímky. Snažíme se tak snížit dopad našich slavností na životní prostředí. Za 10 kelímků obdrží sbírající návštěvníci od hostesek los do slosování o sudy zdarma, za 0,5m kelímků dostanou zadarmo pivo a los, za 1m tričko a los.

Partnery Pivovarských slavností Zlatopramen jsou Hitrádio FM a Deník.

Tisková zpráva


Poprvé v historii tak počet účastníků překročil tři tisíce. Ve srovnání s loňskem je to o 475 turistů více a poslední ročníky ukazují, že popularita pivovarského pochodu každý stále roste. Potkávají se na něm turisté z celé republiky, aby pokořili desítky kilometrů na 7 trasách.

Pivovar Holba je připravil ve spolupráci s Klubem českých turistů v Šumperku. Největší zájem byl tradičně o ty méně náročné v délce 10 km přes Nový hrad a 12 km kolem Zámečku, kde turisty nadchl zajímavý program.

Podle dávné legendy tady totiž Sv. Kryštof pomáhal dostat se poutníkům přes vodu. Je totiž jejich patronem a stejně tak i řidičů. V sobotu si turisté legendu připomněli a kdo úspěšně přeskákal potok s malým Sv.Kryštofem v rukou, byl odměněn ručně vyklepaným medailonem s grafikou Sv. Kryštofa.

Příjemně nás to překvapilo a oceňujeme důvtip organizátora. Jde o zajímavý příběh, který s nadšením poslouchali nejen děti, ale i dospělí. Čtvrtkou jsme doslova nadšeni a příští rok jdeme znovu“, říká Mirka ze Zábřehu, která pochod absolvovala s manželem a 3 dětmi.

Všechny trasy vedly krásnou přírodou v bezpečně schůdném terénu. Letos přálo i počasí a účastníci ocenili výbornou organizaci i výbavu na pochod. Startující dostali mapu pro správnou orientaci, poukázky na občerstvení a kupon do tomboly. Nádherné počasí a vidina orosené Holby „tlačila“ účastníky k cíli, takže někteří letos zaznamenali svůj osobní časový rekord.

Už kolem poledne dorazili do cíle první turisté z nejkratších tras. V pět odpoledne se sešli na nádvoří pivovaru všichni, aby zapili našlapané kilometry ryzím pivem z hor. Ocenili příjemnou zábavu s hudbou a především možnost podívat se do pivovaru. Tradičně nechyběla ani tombola. Její výherce letos z pivovaru neodcházel pěšky, ale odjížděl na značkovém horském kole.

Tisková zpráva


Lanovku otestují sudy s Holbou

[středa, 30. květen 2012]

Sudy s ryzím pivem z hor se stanou prvními pasažéry nové lanovky v lyžařském areálu Příčná ve Zlatých horách. Ve čtvrtek 31.5. tady totiž proběhnou zátěžové testy, nutné pro běžné zprovoznění lanovky. Testování začne kolem poledne a potrvá po celý zbytek dne.

Sudy s našim pivem poskytujeme pro zátěžové zkoušky pravidelně. Holbu si rádi dají turisté a lyžaři, a proto nebude chybět ani tady,“ říká Vladimír Zíka z pivovaru Holba.

Provoz lanovky musí garantovat maximální bezpečí a tomu podléhaly všechny etapy její výstavby.

76 čtyřmístných sedaček zatíží celkem 380 padesátilitrových sudů s Holbou, na každou sedačku se počítá s pěti sudy. Celkově půjde o zátěž 24 tun, která důkladně prověří brzdný systém, proto je zapotřebí zatěžovat jen poloviční kapacitu lanovky.

Nová lanovka Doppelmayer s kapacitou 152 čtyřmístných sedaček v běžném provozu odbaví 2400 osob za hodinu a na samý vrchol sjezdovky vyveze lyžaře nebo turisty za 10 minut. Její výkon umožní plynulý provoz i při vysokém vytížení sjezdovky dlouhé 1300 m s převýšením 176 m. Lanovka bude v provozu, stejně jako ta původní, po celý rok. Jejím zřizovatelem i majitelem je město Zlaté hory. Oblast Zlatých hor je turisticky významná a nová lanovka by měla podpořit potřebnou infrastrukturu pro letní i zimní sporty.

Tisková zpráva


Tradiční Den Kozla na nádvoří pivovaru Velké Popovice oslaví letos 16. června své 20. jubileum. Návštěvníci tu mohou od 11 hodin strávit příjemný den s kovářským řemeslem, grilováním a vypilovanou chutí Velkopopovického Kozla 11°. Na Den Kozla se chystá rovněž zápis do české knihy rekordů. K vidění totiž bude nejdelší gril v České republice, na kterém „kluci v akci“ Filip Sajler a Ondřej Slanina předvedou svou kulinářskou show. Hudební scénu ovládne Walda Gang, Hamleti či Žlutý pes. Na Dni Kozla mohou také všichni prvně ochutnat limitovanou edici piva z dílny popovických sládků – Medový Kozel.

Symbolem letošního dvacátého výročí se stane poctivé kovářské řemeslo a nejdelší gril v České republice. Ručně kovaný erb pro nejdelší gril, bude slavnostně „pokřtěn“ přímo před zraky účastníků pivních oslav. Díky rekordní délce 21,25 metru, se velkopopovický pivovar stane součástí České knihy rekordů. „Každý rok se snažíme zaujmout milovníky Kozla zajímavým programem, který zážitek z pivních slavností náležitě doprovodí. V posledních několika ročnících Dne Kozla jsme návštěvníkům ukázali umění některého z tradičních poctivých řemesel, protože na poctivém řemesle stojí kvalita a obliba našeho piva. Pro letošní kulaté výročí tomu nebude jinak, návštěvníci se budou moct seznámit s náročnou prací kovářského řemesla. Kovářští mistři nám pomohou dokončit nejdelší gril v Čechách, aby bylo na čem připravit grilované pochoutky, které k pivu Velkopopovický Kozel neodmyslitelně patří,“ láká Vladimír Vaněk, senior manažer značky Velkopopovický Kozel.

Na grilu předvedou své kulinářské umění i „kluci v akci“ Filip Sajler a Ondřej Slanina, kteří budou svými vstupy návštěvníkům oslav obstarávat ty nejlepší grilované speciality, samozřejmě podlévané popovickým pivem. Mistři kováři nejenže předvedou nejrozmanitější kousky řemeslného umění, ale ujmou se také pípy, aby se přiučili něco z kumštu výčepních a dokázali načepovat popovické pivo v jeho síle, decentně nahořklé chuti a s patřičnou řízností, která k němu patří. Na oplátku se popovický sládek postaví čelem ke kovářskému nářadí.

Opravdovou lahůdku připravuje hudební scéna v podání hereckého vokálně-instrumentálního kvarteta Music band Hamleti v čele s Alešem Hámou a Daliborem Gondíkem, který je i moderátorem celého dne. Dále na pódiu vystoupí Walda Gang s rockovou interpretací legendárních písní Waldemara Matušky a o hudební vyvrcholení se postará klasika české hudební scény Žlutý pes.

Příležitost prověřit svou zručnost v čepování může během celodenních oslav také veřejnost, a to v soutěži o nejlepšího výčepního piva Velkopopovický Kozel 11°. Pro účastníky Dne Kozla jsou tradičně k dispozici prohlídky, na které se mohou těšit za poloviční vstupné.

Tisková zpráva


Rádi bychom vám nabídli ZDARMA mobilní aplikaci pro telefony s operačním systémem Android na hledání a zobrazení informací o převážně českých pivech z databáze pivních listů vytvořenou spolu s Aliancí P.I.V..

V databázi je momentálně zaneseno téměř 500 piv z cca 100 pivovarů.

Najdete zde informace, které znáte z výčepů restaurací v Alianci P.I.V., zejména: typ piva, stupňovitost, obsah alkoholu, hořkost, složení a další.

Touto aplikací bychom vám chtěli zjednodušit výběr piv přímo u stolu ve vaší oblíbené restauraci.

Těšíme se na vaše hodnocení a komentáře, které nás budou motivovat k rozšiřování o další funkce.

Pivní listy na Google Play

Pivní listy - zjistěte, jaké pivo pijete...


Z Parukářky bude pivní park

[pondělí, 28. květen 2012]


Co kápne z Budvaru

[pondělí, 28. květen 2012]Čižické léto bude s Bizonem

[neděle, 27. květen 2012]Každému stejně

[pátek, 25. květen 2012]


Více než třicet druhů piva, bohatý doprovodný program pro děti i dospělé a skupiny jako Buty, Petr Bende & band, Fleret, Premier nebo Reflexy. To jsou mimo jiné lákadla ZlínBíírFestu 2012, jehož areál vyroste od pátku 15. do neděle 17. června přímo v centru Zlína pod Velkým kinem.

Chtěli jsme ve Zlíně konečně udělat zajímavý festival pro malé i velké, který osloví nejen pivaře a fandy dobré muziky, ale také gurmány a především celé rodiny s dětmi. Dospělí mohou ochutnat více než třicet pivních speciálů z celé České republiky včetně takových unikátů jako je až čtrnácti nebo osmnácti stupňové pivo. Zároveň si mohou dát vyhlášená zlínská grilovaná kolena nebo výbornou svíčkovou z Kroměříže. Pro řidiče chystáme i osvěžující nealko pivo. Pro děti pak samozřejmě limonádu a hlavně několik vystoupení kouzelníků včetně karnevalu známého Jirky Hadaše, skákací hrady, soutěže a jiné atrakce. Na své si přijdou i milovníci čtyř kol, protože pro ně je vyhrazena další velká část doprovodného programu,“ říká hlavní organizátor ZlínBíírFestu 2012, Stanislav Vorel.

Pivo máme rádi všichni, ale ruku v ruce s alkoholem musí jít také zodpovědnost za volantem. Proto jsme oslovili promo tým, který přiveze simulátor nárazu v autě, použití speciálních brýlí – simulace opilého chodce, trenažér jízdy na motocyklu. K dispozici bude i dětské mini dopravní hřiště a o dalších ukázkách v rámci bezpečnosti jednáme také s hasiči a policií, která přislíbila ukázku nových dálničních speciálů a další techniky. Jako třešnička na dortu určitě potěší i ukázka rally vozů z týmu Martina Bujáčka, Antonína Tlusťáka, nebo sbírka old-timerů. A pro hokejové fandy připravujeme autogramiádu hokejistů z týmu PSG Zlín.

Záštitu převzali hejtman Zlínského kraje i primátor Zlína

Symbolického naražení prvního sudu se v pátek o půl šesté večer ujme primátor Zlína, MUDr. Miroslav Adámek, který společně s hejtmanem Zlínského kraje, MVDr. Stanislavem Mišákem, převzal záštitu nad celou akcí. Potom už se mohou návštěvníci těšit na hudební večer spojený s degustací pěnivého moku, během kterého vystoupí populární skupiny Reflexy, Street 69 nebo brodská formace Nohow.

V sobotu Premier, BUTY a hokejisté PSG Zlín, v neděli Petr Bende s Fleretem

Sobotní program startuje od desáté dopolední, kdy se otevřou brány areálu. Během dne mohou návštěvníci degustovat, čeká je zábavný program s Radiem Čas, pivní a jiné soutěže pro dospělé i děti, autogramiády hokejistů a rallyových jezdců, kouzelnické vystoupení a také oblíbené skupiny nejen ze zlínského regionu. O odpolední zábavu se postará kapela Premier, Kačes a jeho Nový rumpál nebo revival legendárních Kabátů – Second Hand. Hlavní hudební hvězdou sobotního večera pak bude skupina BUTY, která před pár dny vydala po šesti letech nové CD a v plné polní opět vyráží dobývat festivaly a podia.

V rámci nedělního programu se kromě už zmíněných atrakcí mohou především děti těšit na populárního kouzelníka Jirku Hadaše, který pobaví svým zábavným karnevalem. Po něm se na podiu objeví zlínská stálice Jazzzubs. V odpoledních hodinách se můžete v rámci autogramiády potkat a popovídat si s hokejisty zlínského extraligového klubu PSG Zlín. A podvečer bude patřit dalším hudebním legendám. Nejdříve vizovické skupině Fleret a na závěr celého festivalu pak zazpívá své hity Petr Bende, který vystoupí i s celou kapelou. Celým programem festivalu bude provázet moderátor Ondřej Carda.

Ke vstupence pěkný dárek, do 17 let navíc zdarma

Vstupné jsme zvolili opravdu velmi lidové. Za celý víkend 250 korun, v pátek stokoruna, za sobotu nebo neděli 120 Kč, k tomu navíc i zvýhodněné rodinné vstupné. Děti a mládež do 17 let mají navíc vstup úplně zdarma. A ke každé vstupence od nás dostanete na památku i degustaci skleněný půllitr ZlínBíírFest a jeden světlý pivní speciál u výčepu, což je dohromady bonus nějakých 65 korun,“ zmiňuje velmi přijatelnou cenu vstupného Stanislav Vorel.

Originálním platidlem ZlínBíírFestu je tzv. „Baťák“, který má dle webových stánek www.zlinskypivnifestival.cz překvapivě bohatou a zajímavou historii.

Plakát

Tisková zpráva


Další, v pořadí 21. Pilsner Urquell Original Restaurant byl slavnostně otevřen v pražských Stodůlkách, v moderním administrativním a rezidenčním centru City West. Bokovka, jak se restaurace nazývá, vnáší do výlučně moderní architektury prvky a atmosféru klasické české pivní kultury.

City West, administrativní centrum Západního města s bezprostředně navazujícím rezidenčním komplexem Britská čtvrť, získalo v nové restauraci jedinečné prostory pro setkávání lidí. Restaurace, ač obklopena moderní architekturou, se hrdě hlásí svojí celkovou atmosférou a výzdobou, která ilustruje bohatou historii české pivní kultury, k tradici českých hospod. Zdánlivý rozpor mezi moderní architekturou a dobovým interiérem posiluje význam a originalitu tohoto místa v Západním městě.

Koncept PUOR se opírá o sílu značky Pilsner Urquell a o kvalitu tohoto piva,“ vysvětluje Jiří Kaleta, jeden z majitelů Bokovky, své rozhodnutí využít koncept Plzeňského Prazdroje a dodává: „Restaurace či dobrá hospoda představuje normální život, je součástí jeho společenské stránky. Proto je samozřejmé, že i moderní administrativní a rezidenční centra potřebují tradiční restauraci. Samozřejmě s odpovídající kvalitou služeb a prostředí.

Kapacita vnitřních prostor restaurace činí 250 míst, venkovní zahrádka nabízí 90 míst. Otevřeno je denně od 8.00, kdy můžete začít den pořádnou snídaní. Na čepu je samozřejmě plzeňský ležák Pilsner Urquell čepovaný z pivních tanků, a nechybí ani nealkoholické pivo Birell.

Neobvyklým prvkem, se kterým se v Bokovce na rozdíl od mnoha jiných restaurací setkáte, je otevřený výhled do kuchyně. Host tak může pozorovat pracovní ruch a zručnost kuchařů při přípravě pokrmů.

Nová restaurace konceptu Pilsner Urquell Original Restaurant se otvírá v roce, kdy Plzeňský Prazdroj slaví 170 let od uvaření první várky piva Pilsner Urquell. Jako symbolické připomenutí historie vaření piva v Plzni a dovozu tohoto jedinečného ležáku do Prahy předal starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka majitelům Bokovky „pro štěstí“ původní koňskou podkovu pivovarských koní, kteří nejen dopravovali pivo po Plzni, ale vozili jej i do Prahy.

Pilsner Urquell Original Restaurant je koncept Plzeňského Prazdroje a představuje plzeňský ležák v prostředí, které odpovídá české pivní kultuře. Dominantním jednotícím prvkem je typický výčep s měděným krytem (replikou víka pivovarské varné pánve) přímo naproti vchodu. Dřevěný stylový nábytek, kazetové obložení stěn, interiérové doplňky a originální výčepní stojany vytvářejí pro hosty příjemné prostředí. Výzdoba interiéru je tvořena dobovými artefakty a kopiemi historických originálů. Nechybí obrazy, dobové fotografie, certifikáty, reklamní cedule, dobové reálie a artefakty, které podtrhují bohatou tradici vaření piva v Čechách a proslulost značky Pilsner Urquell.

Tisková zpráva


Generální ředitel společnosti Volvo Truck Czech s.r.o. Robert Grozdanovski předal na nádvoří Plzeňského Prazdroje první tři nákladní vozidla z nově pořízené flotily 35 automobilů typu Volvo FLH 18. Oproti dosud používaným vozidlům mají vyšší tonáž a větší ložnou plochu, splňují emisní normu EURO 5 a zároveň mají nižší spotřebu vzhledem k převezenému objemu nákladu. Ročně tak Plzeňský Prazdroj ušetří desítky tisíc najetých kilometrů.

Foto

Koncem května Plzeňský Prazdroj rozšíří vozový park své tzv. sekundární distribuce* o 35 nových nákladních automobilů Volvo FLH 18 s nápojovou nástavbou. Tato vozidla bude Prazdroj využívat v celé republice, každému distribučnímu centru přidělí jeden až čtyři vozidla.

Volva FLH 18 mají vyšší tonáž a větší ložnou plochu než vozidla dosud používaná v Prazdroji, proto se zefektivní rozvoz zejména mimo aglomerace. Nové vozy splňují emisní normu EURO 5 a zároveň umožňují přepravit větší objem nákladu za nižší spotřebu pohonných hmot. Nový model aut také vyniká nízkými provozními náklady, které jsou garantovány servisní smlouvou „Gold kontrakt“ a systémem Dynafleet pro optimalizaci spotřeby,“ říká Robert Grozdanovski, generální ředitel společnosti Volvo Truck Czech s.r.o.

Na plachtách nových vozů budou převážně motivy značky Pilsner Urquell, nově ale budou v některých regionech republiky jezdit tato auta i s brandingem Velkopopovického Kozla, řada moravských distribučních center použije motivy značky Radegast.

Provozem nových nákladních vozidel dosáhneme mimo jiné také snížení zatížení životního prostředí. Díky nakládce až 18ti palet snížíme počet jízd, což bude znamenat úsporu paliva a také nižší zatížení životního prostředí. Vedle úspor vody a energie jde o další součást naší strategie trvale udržitelného rozvoje,“ říká Drahomíra Mandíková, ředitelka oddělení firemních vztahů a komunikace v Plzeňském Prazdroji.

Řešení od společnosti Volvo Trucks zvítězilo ve výběrovém řízení, jehož kritéria zahrnovala technické parametry vozidla, nejvýhodnější komplexní řešení a také ekologické aspekty provozu vozidel.

*koncový rozvoz piva z distribučních center k jednotlivým zákazníkům a odběratelům

Tisková zprávaGambrinus opět rozšířil skvělou pověst českého pivovarnictví a piv. Výrazně totiž zabodoval v mezinárodní pivní soutěži Australian International Beer Awards, jejíž výsledky byly vyhlášeny v Melbourne. V kategorii piv plzeňského typu získal stříbrnou medaili Gambrinus Premium, bronzové vyznamenání si odnesl Gambrinus Excelent. Prestižní soutěže se letos zúčastnilo rekordních 258 pivovarů ze 41 zemí. Ve všech kategoriích o úspěchy bojovalo celkem 1 344 druhů piv.

Mám obrovskou radost z toho, že piva Gambrinus uspěla ve velké konkurenci piv z celého světa a byla hodnocena mezi nejlepšími. Tím se potvrzuje, že naše pivo a české pivovarnictví vůbec má ve světě stále skvělý zvuk a těší se uznání i popularitě,“ říká Jan Hlaváček, který pochází z rodiny sládků, která pivo Gambrinus vaří již bezmála osmdesát let. „I v současnosti sklízíme úspěchy především díky maximální péči o pivo, nejkvalitnějším českým surovinám a zachování tradiční receptury a varních postupů, zkrátka všech hlavních aspektů, jež stojí za úspěchem piva Gambrinus již mnoho let,“ dodává Jan Hlaváček. Díky tomu je Gambrinus též nositelem chráněného zeměpisného označení České pivo.

Australian International Beer Awards, která byla založena v roce 1993, se každoročně těší většímu zájmu. Jedná se o třetí největší profesionální pivní soutěž na světě. Ocenění se udělují pouze pivům, která splňují kombinaci náročných parametrů kvality – zejména vyváženou chuť, aroma a celkový vzhled. Ve spolupráci s University of Ballart ji pořádá Královská zemědělská společnost se sídlem ve Victorii. Letošní ročník obsahoval 24 kategorií.

Více informací o produktech Gambrinus naleznete na www.gambrinus.cz

Tisková zpráva


Slavnosti piva Rebel 2012

[středa, 23. květen 2012]


Pilsner Urquell se jako tradiční partner stane součástí i letošního ročníku Prague Food Festivalu. V Královské zahradě Pražského hradu se ve dnech 25. až 27. května 2012 prémiový ležák propojí s nejrozmanitějšími specialitami zahraniční kuchyně. K párování piv z portfolia Plzeňského Prazdroje s českou kuchyní promluví ve svém programu plzeňský sládek Václav Berka. Prezentace prémiového ležáku a výuky čepování se ujme zkušený Pilsner Urquell Master Bartender Lukáš Svoboda.

Foto

Prémiový ležák Pilsner Urquell přirozeně a dlouhodobě podporuje kvalitní gastronomii, kterou bez diskuze reprezentuje právě Prague Food Festival. „Pivo Pilsner Urquell podporuje partnery a projekty, které se snaží pozvednout české gastronomické prostředí. Proto jsme už několik let partnerem nejprestižnější kulinářské akce v ČR,“ říká Jan Šolta, manažer značky Pilsner Urquell.

Z portfolia piv Plzeňského Prazdroje mohou návštěvníci festivalu kromě prémiového ležáku Pilsner Urquell degustovat i některé novinky. Kromě nového piva Fénix se svěžím aroma pšeničného sladu, pomerančové kůry a špetkou koriandru se objeví na festivalu již známé a oblíbené pivo Master ve všech jeho variantách. Starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka jednotlivá piva doprovodí odborným komentářem a doporučí k nim vybrané pokrmy navržené předními českými šéfkuchaři.

Samostatné pozornosti se prémiovému ležáku Pilsner Urquell dostane během soutěže v programu Pilsner Urquell Master Bartender. Zájemci z řad laické veřejnosti se ujmou pípy a pod dohledem světového mistra v čepování Lukáše Svobody mohou zažít pocit dokonale načepované „plzně“. Ti nejzručnější si kromě užitečných rad a informací z historie i výroby piva Pilsner Urquell odnesou titul Výčepní učeň Pilsner Urquell PFF 2012.

Mnozí návštěvníci na Prague Food Festivalu dostanou možnost postavit se za výčep poprvé. „Nejdřív nechám načepovat zájemce jejich první půllitr zcela po svém. Jsou spokojeni do té doby, než zkusí načepovat další pivo podle správných zásad čepování. Teprve pak vidí ten rozdíl – v pěně, v chuti. Těší mě jejich upřímný údiv a nadšení, že odteď budou dohlížet na péči o pivo i ve své oblíbené hospodě. To je přesně moment, kdy má moje škola čepování opravdový smysl,“ sděluje své zkušenosti Master Bartender Lukáš Svoboda.

Tisková zpráva


6. ročník cyklistického závodu Litovelským Pomoravím přináší sportovní zážitek všem cyklistům a současně upozorňuje na nebezpečí konzumace alkoholu při jízdě na kole.

Letos je nově její součástí Pumptrack, modulární cyklo dráha pro výuku jízdy v terénu, kterou povede světový šampion v biketrialu Josef Dressler.

Cyklisté se mohou vydat na 2 trasy podle náročnosti v délce 18 a 30 kilometrů. Ta kratší je nenáročnou příjemnou projížďkou a je určena pro všechny, kteří rádi šlápnou do pedálů s heslem akce „Kdo nesleze, ten vyhraje“. Startuje se 26.5. ve 14 hodin od pivovaru Litovel, kde od 12 hodin proběhne prezentace. Připraven je také zábavný program s hudbou a posezením u nealko piva Litovel Free. Účastníky čeká řada zábavných úkolů přímo na trase, ale i pivní nealko doping a cyklo výzvy pro ty, kteří už mají hodně našlapáno.

Pro všechny zájemce jsou připraveny čipy na měření osobního času a vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny. Startovné je zdarma a všichni startující dostanou dárek.

Tisková zpráva


Jaké pivo pili staří Sumerové?

[úterý, 22. květen 2012]

Ovocné pivo viselo na stromě

[úterý, 22. květen 2012]


Strana 1 z 3 » »»
1 2 3

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI