Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

květen 2012

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv květen 2012






Česká společnost Pivovary Lobkowicz v těchto dnech uvádí na trh novinku nazvanou REFRESH [čti refreš]. Jedná se o pivo smíchané půl napůl s limonádou, které připravili v Pivovaru Černá Hora na Blanensku. A to hned ve dvou příchutích.

Pivovary Lobkowicz tak reagují na vysokou poptávku po ovocných pivech s nízkým obsahem alkoholu, tzv. radlerech. „Míchané nápoje REFRESH obsahují jen 2,2 % alkoholu, takže výborně osvěží obzvláště v horkých letních dnech. Zároveň si ale uchovávají jemnou pivní hořkost,“ uvedl Vlastimil Zedek, sládek černohorského pivovaru.

Spotřebitelé mohou ochutnat REFRESH ve dvou ovocných variantách – brusinka s grepem a limetka s pomerančem. Ta první spojuje příchuť grapefruitu a příjemně kyselé brusinky, v té druhé se snoubí osvěžující chuť limetky a šťavnatého pomeranče. Při jejich výrobě nejsou použita umělá barviva.

Anglický výraz REFRESH v češtině znamená osvěžit, občerstvit, vzpružit, což se pro nízkoalkoholické osvěžující ovocné pivo perfektně hodí,“ uvedl Libor Navrátil, marketingový ředitel skupiny. Nápoj je určen zejména pro ženy a mladé lidi, kteří se pivu doposud vyhýbali zejména pro jeho hořkost.

REFRESH se vyrábí z černohorského ležáku, ke kterému je v poměru 1:1 přimíchána ovocná limonáda. Díky tomu, že pivovar v Černé Hoře v zimě rozšířil výrobu o zařízení na míchání sirupů, vyrábí se limonády určené pro míchaný nápoj přímo v pivovaru.

Pivovary Lobkowicz nabízejí míchaný nápoj REFRESH ve skleněných lahvích o objemu 0,33 l a v sudech o objemu 20 l. Prodejní cena v restauracích se předpokládá kolem 25 Kč za půllitr.

Tisková zpráva

Ochutnejte REFRESH,  pivo smíchané půl napůl s limonádou [p261]


Nové pivo Rafun vyhlašuje Funmánii

[středa, 9. květen 2012]

Netradiční crazy kampaň si pro novou značku piva RAFUN připravila společnost CBIC a.s. provozující Vyškovský pivovar. Chystá první netalentovou show pro všechny, kteří sice neoplývají božským hlasem či nadáním, ale i oni konečně mohou něco vyhrát!

Celý článek naleznete zde...


Tradiční pochod Pivovarská čtvrtka letos slaví 15. výročí od organizace prvního ročníku. Pořadatelem je pivovar Holba, který každoročně zve na start stovky milovníků turistiky, krásné přírody a ryzího piva z hor. Pivovarská čtvrtka se stala největší akcí svého druhu v regionu, na kterou se sjíždějí turisté z celé republiky, aby se vydali po vyznačených trasách napříč Jeseníků a současně zavítali do hanušovického pivovaru.

Loni pochod absolvovalo více než 2700 lidí a velký zájem očekává organizátor i letos. Podobných aktivit totiž ubývá, protože většina pořádaných akcí se dnes orientuje hlavně na zábavu. Pivovarskou čtvrtku vítají nejen turisté a příznivci ryzího piva z hor, ale všichni, kdo rádi vyrazí do přírody. Letos Holba ve spolupráci se značkaři z Klubu českých turistů připravila celkem 7 tras různé náročnosti. Nejkratší túra je dlouhá 10 km a je to v podstatě příjemná vycházka, naopak nejdelší jsou 2 trasy v délce 21 a 22 km. Ta nejnáročnější vede kolem pramene Tiché Orlice přes Jeřáb a nabízí jedinečné výhledy do okolí. Zvedá se totiž do výšky přes 1000 m a vrchol Jeřábu protíná hranice krajů Olomouckého a Pardubického. Velmi oblíbené jsou trasy kolem Zámečku a zříceniny Nového hradu, které navíc zpestřuje program, zaměřený na jedinečnost těchto míst, opředených pověstmi i záhadami.

Akce má své webové stránky www.pivovarskactvrtka.cz, kde je možné se zaregistrovat, ale i napsat zážitky z minulých ročníků. Najdete tady přehledný popis tras letošního ročníku, mapy, startovací místa a program. Loni se on line registrovalo celkem 800 účastníků a to pomohlo k rychlejšímu odbavení přímo na startovních místech. „Letos je to už více než 700 a přitom do akce zbývají ještě necelé tři týdny. To ukazuje na velký zájem,“ říká Lenka Krellerová z marketingu pivovaru Holba a dodává:

Proto posílíme hlídky nejen na startu, ale také odbavení v cíli na nádvoří pivovaru, aby vše proběhlo hladce a téměř bez čekání.

Pochod startuje mezi 8 a 10 hodinou ze 3 míst – Šumperka, Králíků a Hanušovic.

Dospělí zaplatí 50 Kč, děti 30 Kč a senioři od 70 let mají start zdarma. Každý startující získává mapu trasy, poukázku na občerstvení a kupon do tomboly. V cíli pak všichni obdrží diplom a odznak pochodu. Vhod určitě přijde čerstvě načepovaná Holba, možnost občerstvení i příjemné posezení s hudbou u pivovarských rybníků. Pro zájemce jsou navíc připraveny prohlídky pivovaru s odborným výkladem a navštívit mohou i expozice nového Pivovarského muzea.

Startovací místa

Šumperk – SOU, ul. Generála Krátkého (u Kauflandu)

Králíky - náměstí

Hanušovice - Pivovar Holba

Trasy

1) Králíky – Hanušovice 22 km

Nejnáročnější, vede přes pramen Tiché Orlice a Jeřáb, kde je při jasném počasí nádherný výhled do okolí. Vrchol Jeřáb se zvedá do výšky téměř 1003 metrů a jeho vrchol protíná hranice krajů Olomouckého a Pardubického. Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice – pramen Tiché Orlice – Jeřáb – Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.

2) Králíky - Hanušovice 20 km - Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice – Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.

3) Šumperk - Hanušovice 18 km – Trasa s překvapením na zřícenině Nový Hrad (pověst o bílé paní). Trasa vede ze Šumperka od středního odborného učiliště – Nové Domky – rozcestník Pod Lomem – rozcestník Nad Lomem – Nad Skálami – Osikov – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – Pivovar Holba

4) Hanušovice - Hanušovice 10 km – Trasa s překvapením na zřícenině Nový Hrad. Trasa vede z Pivovaru Holba přímo k Novému Hradu a zpět do pivovaru.

5) Hanušovice - Hanušovice 12 km - Trasa s překvapením na „Zámečku“. Trasa vede z pivovaru k rozcestníku Pod Vršavou a dále na Zámeček a z tama zpět do pivovaru.

6) Hanušovice - Hanušovice 16 km - Trasa s překvapením na zřícenině Nový Hrad. Trasa vede z pivovaru do Hynčic dále Kopřivná – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba

7) Hanušovice - Hanušovice 21 km – Trasa s překvapením na zřícenině Nový Hrad. Trasa vede z pivovaru do Hynčic na Potůčník – Křížový vrch – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba

Tisková zpráva







Rok od uvedení Cool Lemonu na trh spouští Staropramen novou kampaň

V pondělí 7. května se v televizi poprvé objeví nový reklamní spot na letošní přírůstek do portfolia Staropramenu – osvěžující pivo s ovocnou příchutí a nízkým obsahem alkoholu Staropramen Cool Grep. Kampaň „Zažeň žízeň Grepem“ navazuje na loni velmi úspěšnou produktovou kampaň na tehdejší novinku na trhu - Staropramen Cool Lemon. Hasiče žízně v ní letos doplní šamani s hláškou „Cool it“.

Když loni v polovině května na trh vstupoval Cool Lemon, kategorie těchto piv u nás v podstatě neexistovala. Ve Staropramenu vsadili na potenciál tohoto segmentu a zacílili své aktivity na netypické konzumenty piva - mladé dospělé spotřebitele a ženy. A odvaha se vyplatila. Již po prvních měsících se prodeje začaly pohybovat v řádu miliónů půllitrů Cool Lemonu měsíčně a tento trend trvá dodnes.

Za úspěšnými prodeji Cool Lemonu byla kromě vydařené receptury také dlouhodobá systematická kampaň zahrnující cílenou on-line komunikaci, PR aktivity, ATL kampaň, ochutnávkovou roadshow, promo na letních akcích i v obou prodejních kanálech retail i gastro,“ vzpomíná na loňskou 360-stupňovou kampaň Eva Zlámalová, manažerka značky Staropramen.

Na loni fungující koncept letos Staropramen Cool Lemon a Cool Grep v komunikaci navážou. „Opět se budeme soustředit na komunikaci produktových benefitů pro vybrané příležitosti konzumace. To znamená osvěžení a menší obsah alkoholu. Více než loni jsme však kladli důraz na odlehčenou a zábavnou atmosféru, která je pro příležitosti, kdy se tato piva pijí, typická. S novým konceptem šamanů zahánějících žízeň Cool Grepem se cílová skupina spotřebitelů bude setkávat až do konce léta,“ říká k právě startující kampani a marketingové podpoře Eva Zlámalová. „A s našimi šamany bude zábava,“ dodává s úsměvem.

Televizní kampaň začne půlminutovým spotem. Kreativa kampaně je dílem agentury Young&Rubicam. Spot vznikl stejně jako loni v produkci společnosti Dawson s režisérem Janem Zajíčkem. Média naplánovala a nakoupila agentura Universal McCann.

V této fázi televizní spoty doplní kampaň na Facebooku. „Jsme nyní teprve na začátku kampaně, která se bude s blížícím se létem postupně stupňovat. Spotřebitelé se mají určitě na co těšit,“ avizuje Zlámalová a dodává, že bližší informace k dalším fázím marketingové podpory zveřejní z konkurenčních důvodů až v době jejich zahájení.

Staropramen Cool Lemon a Cool Grep rozšiřují pivní kategorii a měly by být všude tam, kde lidé hledají osvěžení. Uhasí žízeň na plážích, budou zpestřením na letních party, obohatit můžou také grilování či osvěží jen tak v parném odpoledni ve stínu slunečníku. Večer bude možno se jimi osvěžit v barech, hospodách či restauracích. Prodávají se jak v segmentu retail, tak v segmentu gastro.

Tisková zpráva


Je tomu právě 30 let, co spatřil světlo světa litovelský Moravan. Cestu k zákazníkům si razil pozvolna, ale zato vytrvale. V prvním roce 1982 se ho vystavilo 4.793 hl a o rok později to bylo už více než 11. 000 hl. Dnes se tento vyzrálý „třicátník“ a mezi Moraváky nejoblíbenější pivo zaslouženě těší přízni konzumentů a ročně se ho vypije celých 65 tisíc hl.

Celková produkce Moravanu dosáhla 1 mil. 200 tisíc hl a to je množství, které by naplnilo 45 olympijských plaveckých bazénů.

Letos v květnu se Moravan poprvé objeví na trhu také v 1,5 litrových PET lahvích ergonomického tvaru, umožňujících opakované uzavření. Jde o praktický obal, určený všem jeho příznivcům, který se dobře prodává hlavně v létě. Konzumentům je Litovel Moravan k dispozici dále v sudech, klasických skleněných lahvích a plechovkách.

U zrodu Moravana stál bývalý sládek a nynější předseda představenstva pivovaru Litovel Miroslav Koutek, který je autorem receptury a dodnes si dobře pamatuje, jak jedenáctka vznikala. „V rámci zpestření tehdy poměrně chudého pivního trhu jsme měli za úkol vytvořit nové pivo. Mělo být silnější než běžná desítka, která se tehdy pila nejvíce, a obsah alkoholu měl být nižší než u ležáku. Zvolili jsem zlatou střední cestu a uvařili hned 2 várky, to bylo 400 hl světlé jedenáctky. Bedlivě jsme sledovali každou fázi výroby a pravidelně jsme ji degustovali přímo z ležáckého tanku. Pivo bylo moc dobré a s přibývajícími dny zrání se krásně chuťově „zakulacovalo“. Po třicetipěti dnech jsme kvasničák zfiltrovali, stočili a Moravan byl na světě,“ vzpomíná Miroslav Koutek.

Litovel Moravan je charakteristický hustou bílou pěnou, sytou zlatou barvou a dokonale vyváženou plnou chutí, typickou pro pivo vyráběné klasickou technologií. Vždy se vyznačoval lahodnou vyšší hořkostí, která dotvářela jedinečný charakter tohoto piva dříve i nyní. Má vysokou pitelnost, a taky proto se dobře prodává nejen v lahvích, ale také jako sudové láká štamgasty k příjemnému posezení u čerstvě načepovaného půllitru. Nejen pivní znalci oceňují výborný říz, které pivo získává kvašením na otevřené spilce i pozvolným dokvášením v ležáckých tancích. Jde o přirozené nasycení piva oxidem uhličitým, takže ho není třeba dále dosycovat.

A co se změnilo? Především obaly, etikety a taky cena. Moravan se stáčel do tehdy celostátně používaných sjednocených lahví typu EURO a do sudů. Lahve byly označeny etiketou i přesto, že etiketu tehdy měly jen ležáky, černá a speciální piva. Neexistovala krčková ani zadní etiketa jako dnes. Na etiketě byla uvedena i cena, protože byla stejná ve všech obchodech. Moravan stál 2,30 Kč (dnes je to kolem 11 Kč), zatímco běžná desítka 1,70 Kč a dvanáctka 2,80 Kč. Stupňovitost se vyznačovala na korunkovém uzávěru. Trvanlivost piva byla stanovena dle ČSN od 7 do 10 dnů a datum výroby se označoval na okraji etikety zářezem do příslušného očíslovaného políčka dne a měsíce.

Tisková zpráva

Litovel Moravan slaví třicet let a na trh přichází v novém obalu [p274]

Samson University BeerPong

[pátek, 4. květen 2012]

„Rození zemědělci“ vyhráli první beerpongovou tour v Česku

Pivo Samson na půl roku zdarma, to je první cena pro vítěze jarního finále „Samson University BeerPong Challenge“. Dvoučlenný ryze mužský tým s názvem „Rození zemědělci“, který tak trochu naznačuje, jakou vysokou školu tihle dva borci studují, ustál všechny záludnosti 16členného finále a v pražském Klubu 10 se zapsal do historie českého BeerPongu.

Spojení piva a zábavy funguje mezi mladými léta letoucí. A teď mají stolní fotbálky, šipky a kulečník v Česku nového konkurenta. BeerPong, jediný sport, při kterém nemáte žízeň.

Studenti měli při deseti zastávkách Samson University BeerPong Challenge přece jen pár výhod. U házení jim asistovaly krásné Samson Girls, vše bylo pod dohledem rozhodčího a moderátora v jedné osobě a ti nejlepší z každého kola automaticky postupovali do velkého jarního finále.

To hostil Klub 10 na Strahově, místo BeerPongu zaslíbené. A když deset výherců z předešlých kol doplnilo šest divokých karet, šlo se na to. Atmosféra byla strhující. Například tým z jihu Čech si do Prahy přivezl hodně hlasité fandy. Nakonec ale ani to nestačilo.

Historicky prvním vítězem celé Samson University BeerPong Challenge se totiž stali „Rození zemědělci“ z pražské Zemědělské fakulty. A budou se mít skvěle. Pivovar Samson jim ze svého portfolia věnoval pivo na půl roku zdarma. Druhý tým Freeride si odnesl dárkovou kazetu pivovaru Samson a třetí Topenáři zvedli nad hlavu karton piv.

Jarní túra byla takovým nultým ročníkem a na podzim chystáme BeerPong rozjet ve velkém. Potvrdilo se nám totiž, že je to zábava spojená s pivem, která lidi baví,“ říká obchodní ředitel Samsonu David Posekaný.

Informace, fotky a videa najdete už teď na zcela nových webových stránkách www.samsonbeerpong.cz nebo na http://www.facebook.com/samsonbeerpong, kde už se začíná formovat armáda fanoušků.

Věděli jste, že BeerPong se na amerických univerzitách objevil už v 70. letech?

Pravidla BeerPongu:

Základem je dlouhý stůl a dva dvoučlenné týmy. Jde o to trefit pingpongovým míčkem kelímky soupeře s pivem sestavené do tvaru trojúhelníku. Trefíte se a soupeř pije. Vyhrává ten, kdo vystřílí všechny soupeřovy kelímky.

Tisková zpráva

Samson University BeerPong [p226]




Představujeme novou značku CROSS MIX

[čtvrtek, 3. květen 2012]

Vyškovský pivovar představil k prvnímu výročí převzetí výroby společností CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY, a.s. novou vlastní značku – CROSS MIX.

Velké oblibě nejen mezi mladými a ženami se těší v posledním období nápoje vytvořené smícháním piva a limonády, v zemi původu známými pod názvem Radler.

Pro nadcházející období připravila naše společnost rovnou dva druhy těchto nápojů. Základem je pivo, které je ve správném poměru smícháno s limonádou. Běžně a nejčastěji jde o světlé pivo s citrónovou limonádou.

V našem pivovaru jsme představili pod názvem BEERMIX CITRON s kapkou maliny osvěžující nápoj, kde základem je světlé výčepní pivo a limonáda s příchutí citrónu, jejíž chuť je ozvláštněna dotekem malinové chuti. S obsahem alkoholu 2,2 % obj. jde o standardní, ale chuťově výjimečný, nápoj svého druhu.

Pro ty, kteří vyžadují osvěžující pití bez alkoholu, jsme připravili BEERMIX FREE DARK s kapkou višně. Jde o směs nealkoholického piva s limonádou kolového typu s přídavkem višňové chuti. Obsah alkoholu je nižší, než je tomu u nealkoholických piv a to 0,2 % obj., což je v České republice doposud málo obvyklé.

Křest nové značky a jejího loga se uskutečnil před více jak šestisty přítomných dne 27. 4. 2012 v areálu pivovaru Vyškov. První velmi pozitivní ohlasy na harmonickou chuť obou nápojů máme již od účastníků křtu. Kmotrem nové značky CROSS je v regionu populární kapela DARK GAMBALLE.

Oba nápoje CROSS MIX jsou v prodeji již od 1. 5. 2012. Dodáváme jak ve vratných lahvích, tak i v KEG sudech.

CROSS MIX – osvěžení a lehkost

Tisková zpráva

Představujeme novou značku CROSS MIX [p262]

Prodej charitní dvacítky

[čtvrtek, 3. květen 2012]

Sedm spojených

[čtvrtek, 3. květen 2012]


Nový název bazénu bude Dudák

[čtvrtek, 3. květen 2012]

Na letišti vytočili statisíce piv

[čtvrtek, 3. květen 2012]



Kvildský pivovar

[středa, 2. květen 2012]

«« « Strana 3 z 3
1 2 3

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI