Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Svatý Václav bubnuje v Brně

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Svatý Václav bubnuje v Brně

Svatý Václav bubnuje v Brně

1) Je čtvrtek 30. září 2010 a my vyrážíme do klasické plzeňské restaurace Řemeslnická beseda. Na stole nacházíme poutač na Svatováclavské pivo z produkce K Brewery a samozřejmě jej objednáváme. Chviličku sice koketujeme s tím, zda není Svatováclavské totožné s Velenem, ale první napití nás vyvádí z omylu - tohle opravdu není Velen. Pivo na počest sv. Václava je rozhodně lepší a hustší. Dobrý vjem umocňuje i zajímavá sklenice originálního tvaru.

Svatováclavský speciál
Svatováclavský speciál

Bojím se pít tuhle specialitu celé odpoledne, proto se pouštím do piv dalších. Ale jak Klášter 11 kvasnice, tak i Lobkowicz Premium - opět natočený do nechutného půllitru - nesahají václavské specialitě po kolena. Nemluvě o zkaženém Démonovi. Tady se jasně ukazuje ten fakt, že všeho moc škodí a na hospodu typu Řemendy by dle mého mdlého rozumu stačilo max. 8 kohoutů, kde by se různá pivečka dala v čase prostřídávat.

Prémiové pivo v korytu
Prémiové pivo v korytu

Sklo pro svůj prémiový produkt nemá K-Brewery vůbec vychytané. Nechápu, proč krásný tenkostěnný pohárek musí být doplňován tímto korytem pro prasata. Admine, kde je blijící smajlík...

2) Na Slunce ve skle jsem měl domluveno, že do prodejny získám, snad jako první v Plzeňském kraji, královédvorské pivo Tambor stáčené do klasických NRW lahví. Co se může zdát dalekým snem se stává skutečností a vězte, že 90 kousků z celkových sta je rozprodáno za cca 10 dní. Lahvový Tambor je totiž výborně pitelné pivo a i v jeho filtrované verzi je cítit nádherná chuť minipivovaru. Pokud získám do prodejny někdy další vzorky královedvorského piva, budu moc rád...

Tambor ve Vrčeni
Tambor ve Vrčeni

3) Letošní zájezd na Strojírenský veletrh do Brna se samozřejmě nemohl obejít bez návštěvy některé brněnské restaurace. Letos svoji návštěvu plně věnujeme pivovaru Dalešice. Prvně zasedáme na uliční zahrádce Zelené kočky, kde nasazujeme laťku hodně vysoko kvasnicovou jedenáctkou. Dáváme jídlo a já si poprvé pochutnávám na vynikajících žebrech, které jsou opravdu víc o masu než o kostech. K zapití této lahůdky slouží celkem 6 nefiltrovaných jedenáctek.

Zelená kočka
Zelená kočka

K večeru chceme změnit značku a lokál. Bohužel, u Pegase mají zrovna rezervačky na večeře, kde nikdo nesedí a u Richarda 2 mají rezervačky všude a hrozí nebezpečí, že každou chvilku někdo přijde a právem nás vyhodí. Po dlouhém procházení brněnského centra nacházíme azyl v restauraci Freeland, kde na nás čeká jeden stolek.

Na čepu je zde dalešická jedenáctka ve filtrovaném provedení. Není to sice ono, ale brzy se tu zapíjíme a dalších 6 kousků je bez problémů na světě. Trošku mě mrzí, že se zde na úkor jiných dalešických piv točí i Svijany Máz a Starobrno :( Letošní Brno je tedy jen o Dalešicích, ale musím uznat, že jsme o nic nepřišli. Dalešické pivo se zdá být velmi dobrým společníkem dnešním večerem...

Závěrem můžu říct jediné a to, že všechna tři koštovaná piva - Svatováclavský pšeničný speciál; Tambor 12 a Dalešická jedenáctka - stojí za košt a věřím, že Vám budou víc jak chutnat.[Richard Chodora] [Zobrazeno 8136x] [12. říjen 2010]
[Události] [comments: 13] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Rovermania

čtvrtek, 14. říjen 2010
10:40

Rovermania

Já naopak plně souhlasím s Chodym, ty neohrabané půllitry KBT se mi extrémně nelíbí a vždy prosím o točení piva do tenkostěnné varianty (např. Klášter 11) je-li možnost.. Jinak sklenice Svatováclavského speciálu je naopak nádherná a již jsem ji zakoupil pro svou sbírku v pivnici v Jámě v Praze.


napsal(a): Rovermania [Odpovědět]

Chody

středa, 13. říjen 2010
19:07

Chody

Tak kvůli Vám mají KB tohle hnusný sklo... U nás z toho nepije už ani pes :-8


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

28. únor 2024
09:51


posted by: Inzerce

Kejna

čtvrtek, 14. říjen 2010
14:03

Kejna

to Chody: Kvůli mě taky :-) .. u tohoto druhu dám vžycky přednost tlustostěnnému krýglu s uchem před slečinkovskou skleničkou :-)


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Sekal

středa, 13. říjen 2010
10:39

Sekal

Mně se od KBT nejvíc líbí tento Lobkowicz půllitr, ale s logem Ježka.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Honza

středa, 13. říjen 2010
10:14

honza

Taky nesouhlasím s autorem. Půlitry od KBT jsou super. A podle toho co mi říkal hospodský tak ta unikátní "křivá" sklenice, ve které byla Svatováclavská 13 je součástí Pivní cesty, kterou KBT od začátku září realizuje na vybraných hospodách. více info mají na webu. http://www.cestapivnichznalcu.cz/


napsal(a): Honza [Odpovědět]

Energetik

středa, 13. říjen 2010
09:42

Energetik

Taky nesouhlasím s autorem článku, půllitry od KBT jsou vyvedené a evokují staré časy. Dokonce mám doma jeden historický kousek (ze kdy to nevím) a až na jemně vyryté logo Rychtáře je totožný s jejich novými půllitry. Stejně tak se mi líbí Lobkowicz.

Naopak zase musím souhlasit, že Dalešické pivo (pro mě nefiltr. 13°) patří k absolutní špičce našeho pivovarnictví.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Sekal

středa, 13. říjen 2010
10:27

Sekal

to Energetik: Kdys ji pil naposledy (nefiltr. 13°)? Mě přijde, že se Dalešice zhoršily, konkrétně nefiltr.13°, s 11° nemám zkušenost.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Elf

středa, 13. říjen 2010
16:16

Elf

to Energetik: Jo, jsou to repliky historických krýglů. A navíc mě teda také vyhovuje, jeden mám dokonce v naší sesterské hospodě jako štamgastskej.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Energetik

středa, 13. říjen 2010
11:35

Energetik

to Sekal: nevím přesně, bude to tak půl roku, takže nějaký čas to je. V Praze je k dostání jen ve Zlejch časech, či Piv. klubu, takže vždy dle aktuální nabídky. Nedávno jsem ale pil 11° a také podobná zkušenost jako s 13°. Nejméně mě "bral" Fledermaus.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Daník

středa, 13. říjen 2010
06:44

Osobně se mi velmi velmi líbila ta krásná sklínka na Václavský pšeničný spešl, jen mě mrzí že jsem neukecal děvčata v Řemendě aby mi ho prodali. Opravdu povedený kousek designu.


napsal(a): Daník [Odpovědět]

tomino

úterý, 12. říjen 2010
21:50

tomino

taky se mě ty půllitry od KBT líbí.


napsal(a): tomino [Odpovědět]

jiri.kana

úterý, 12. říjen 2010
20:06

jiri.kana

Tak to já s ležákem z "koryta pro prasata" problém nemám. Ba naopak, docela se mi líbí. Ale po hlavě bych tím dostat nechtěl...


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Frantisek Vrbaty

úterý, 12. říjen 2010
20:51

to jiri.kana: Přesně tak, ten půllitr je tak obyčejný, až je krásný. A ještě k tomu všemu mi připomíná půllitr co měl můj děda. Takže sto lidí, sto názorů.


napsal(a): Frantisek Vrbaty [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI