Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Proč jít na Designblok

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Proč jít na Designblok

Proč jít na Designblok [p539]

Můj oblíbenec pan doktor Plzák ve své knížce Poruchy manželského soužití, první učebnici o manželství v celosvětovém měřítku vůbec, vysvětluje, že digitální je vše, co lze vyjádřit pojmy nespojitých veličin, zatímco analogové je vše, co má charakter veličin spojitých. A následně to, že emoce jsou obsahy bdělého vědomí, mající spojitý charakter, zatímco myšlení je také obsahem bdělého vědomí, ale má povahu nespojitou, tedy digitální. A také to, že emoce mají k chování inertní vztah.

Emoce…
Emoce…

Já to vnímám tak, že jde-li o emoce, mohu se prostě nakrásně odpoutat od logiky, od sledu příčin a následků, od přísné hierarchie pojmů. Nemusím uvažovat jak moc relativní je vzoreček é se rovná em cé na druhou. Nemusím mít na mysli, že jedna a jedna jsou někdy tři, což i mě se stalo třikrát…

Designblok
Designblok

A na Designbloku je to přesně o této svobodě. Je cosi opojného a osvobozujícího v možnosti nemuset vše pojímat rozumem. Jde o emoce. Emoce, které se uvnitř mě rozezvučí a znějí. A není nutné je explikovat, stačí se pokusit je popsat… Je to o pocitech, barvách, náladách, vůních… Světlo tu není pouhou okačivnou komponentou, má svou barvu, jas, náladu či teplo, které lze vnímat i fyzicky…

Designblok probíhá v Praze na Vltavské v budově bývalých Elektrických podniků a je to akcička za dvě kilča. A není to vůbec špatné položit se na vlny emocí! Stačí se tak jen rozhodnout. A lhostejno, kolik proměnných předurčuje emoční rozpoložení.

Na letošním Designbloku je daleko více dámských toalet než pánských. V přízemí je u dámských toalet lakonický nápis: Pánské WC je nahoře! Ale v té zajímavé budově je páternoster. Lze se tedy svézt stylovou zdviží k vykonání prosté potřeby.

Dáte Stellu?
Dáte Stellu?

Design nás obklopuje všude. Pivo nevyjímaje. Že potkám na Designbloku i pivo mě ale přecijen překvapilo. Stella Artois, třetinka za 25 v celkem líbivém skle za zálohu 50 korun mě zase tolik neoslovila. Plánoval jsem se z Designbloku stavit ještě v některé oblíbené pivní štaci, tedy proč nutit se do kompromisů.

Překvápko ale čeká v mezipatře. K páternosteru se postavte čelem a jděte chodbou nalevo. Narazíte při troše pátrání na instalaci firmy Spyron. Mhe-he-he! A tam mají Tambora !

Někdo může nelibě nést, že je čepován do pouhého třetinového kelímku. A může jej i zaskočit, že někdy je za symbolickou desetikorunu a jindy zdarma. Patrně se vyplatí navštívit prostor několikrát.

Design a kelímek…
Design a kelímek…

Zdarma je, když ve stánku je „akce“. To vím od pana Richtera, jednatele Spyronu. Protože jsem chtěl vypadat chytře, vědoucně jsem kýval hlavou a neřešil co je akce. Pražskokrálovédvorská kapela Undergaters právě zavařovala marmelády a toto jamování mohlo býti třeba jednou z akcí. Dnes (ve čtvrtek) a v sobotu krom marmeládování chlapci jedni sehraní i koncertují.

Pípy a design…
Pípy a design…

No a já se zdržel. Emoce. Pěkný prostor, báječná muzika, báječné pivko. Nedalo mi to a znovu jsem pana Richtera otravoval. Zajímalo mě, proč tam mají pivo. A také rád mluvím s lidmi a nejen protože každá subkultura má odlišný jazyk a lidé ze světa designu samozřejmě také. A tak poslouchám plynutí těch slov o prostoru, téměř industriálním, který k instalaci výčepu přímo vybízel. A proč Tambora? Chtěli jsme něco exotického…no a Nasik je tak trochu kamarád. Krásný svět, kde exotika začíná za hranicemi středních Čech… A kde kamarádství projevuje se skvělým pivem na čepu na skvělé akci.

Design je tady a design je i tam…
Design je tady a design je i tam…

Dal jsem světlého Tambora jedenácku na ex- a tak mi zbyl jen -otický kelímek. Ale vyměnil jsem jej za jiný, opět plný. Při Tamborovi projíždím jakási alba s wallpapers & surface, oči přecházejí, kruci, timhle si tak vytapetovat obývák!

Opravdu příjemné čtení!
Opravdu příjemné čtení!

Koukám také na sličné výčepní, zajímá mě, co předčítá při čepování návštěvníkům. A je to publikace Dvůr Králové nad Labem, vlastivědné čtení. Z prosince loňského roku. Má podtitul Vývoj pivovarnictví na královédvorsku a letošní nový pivovar Tambor. Na křídovém papíře fotky… Až teď jsem si uvědomil, jak má Tambor zmáklý design. Loga, etiket, lahví, korbelů, džbánů, tácků, reklamních materiálů.

A protože v prostorách Spyronu se cítím dobře, moc dobře, pociťuji něco jako hrdost. Hrdost, že české firmy mají kvalitu, že jsou a šlapou… Publikaci vyžebrávám, mají jich ještě tak dvacet, neváhejte! Hezký průřez historiíí, hospodami, pivovary a rody spojenými s Královédvorským pivovarnictvím! Kouzlo starých černobílých fotografií vedle barevného dneška…

I české firmy jedou…
I české firmy jedou…

Vnímám, jak moc prostředí ovlivňuje výsledný pocit z konzumace piva. Jsou to pěkné chvilky… Užijete si to… Máte čas do neděle.[Rosťa Kloubek] [Zobrazeno 6937x] [7. říjen 2010]
[Události] [comments: 14] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Silvinka

úterý, 12. říjen 2010
09:03

Bacha, kluci, XCLNT je zkratka nového G-pivka pro horké letní večery, obsahuje totiž "insect repelent", což je patrné ze zkratky ;)


napsal(a): Silvinka (silviera(a)seznam.cz) [Odpovědět]

honza1205

pátek, 15. říjen 2010
14:01

honza1205

:D to Silvinka:


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Adsense

25. únor 2024
10:46


posted by: Inzerce

Rosťa

pátek, 15. říjen 2010
16:14

Rosťa

to honza1205: Mě to taky pobavilo, četl jsem to totiž nejprve jako "incest repelent"...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

honza1205

neděle, 17. říjen 2010
23:25

honza1205

to Rosťa: Tak to já ne,ale sedělo by to :D


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

honza1205

sobota, 9. říjen 2010
19:37

honza1205

Designblok musim říct trochu zklamání.Tambora jsem nevynechal,je výbornej,ale spousta nespoutanejch a nekonvenčních mladejch si tam tahala ten XCLNT zázrak vod Géčka,působěj s tim divně.Musim říct,že ta láhev na živo vypadá dost tuctově,obsah snad kometovat nemusim.


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Rosťa

sobota, 9. říjen 2010
19:50

Rosťa

to honza1205: Kruci! A to tam dneska někde rozdávali? Nebo to nosili někde zvenku? Ve čtvrtek jsem nic takového neregistroval... Možná ale designová výstavka prostě jen přilákala výrobek chemičky, jehož těžiště není v obsahu, leč toliko v designu...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

val

sobota, 9. říjen 2010
21:43

val

to Rosťa: A počkej, až uvidíš ty chladničky, ve kterých se bude géčko ikscelent prodávat :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

phrabina

neděle, 10. říjen 2010
14:33

phrabina

to Rosťa: Gambáče rozdávali tuším na 4. podlaží v expozici Mojemoje prezentující nové album Toxique. Jinak jsi mi, Rosťo, způsobil velké zklamání. Páternoster v sobotu nejezdil a já se na něj kvůli tvému článku tolik těšil.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 10. říjen 2010
20:51

Rosťa

to phrabina: Tak to je mi moc líto, bráško! Já ve čtvrtek přemohl dávné infantilní strachy a sjel páternosterem tři kola dokola, opravdu je podlaha pořád dole! Možná právě kvůli takovým jedincům to nakonec típli :) Tak se na mě nezlob, ano? Třeba se to jen porouchalo a já v tom nejedu! :o Pošlu ti MMS, jak to jelo i s livrejovaným průvodčím, chceš?


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

honza1205

neděle, 10. říjen 2010
16:44

honza1205

to Rosťa: Nevim kde se to tam bralo,nosili tam buď Stelu nebo XCelenta.Stánek Stely jsem viděl Géčko ne.Jo a nejel a páternoster nejel,ale vzhledem k tomu,že tam nebylo k hnutí a bylo tam hafo malejch dětí tak se to dá asi i pochopit.


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Sekal

neděle, 10. říjen 2010
23:21

Sekal

to Rosťa: Komu by to bylo líto, tak doporučuji např. Finanční úřad pro Prahu 1 ve Štěpánské, ale pouze v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu, jinak se člověk přes vrátnici nedostane. Tambor tam ale bohužel chybí.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Lucie Krebesova

pátek, 8. říjen 2010
15:24

Povedené pivo, povedený článek, povedený autor. Pěkný


napsal(a): Lucie Krebesova [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 10. říjen 2010
20:54

Rosťa

to Lucie Krebesova: No paráda! Tak ještě jednou, Lucko. Viděl jsem tě naposledy v roce 1985! Počítání ti šlo, ne? Tak co konečně zajít na pivo?


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

pátek, 8. říjen 2010
07:51

Honza Světpiva.cz

Diky za info. Zitra se tam chystam...PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI