Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Co jsme si uvařily, to jsme si vypily

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Co jsme si uvařily, to jsme si vypily

Co jsme si uvařily, to jsme si vypily

Před časem jsem psala o celosvětové akci Pink Boots Collaboration Brew Day. A že k akci se připojil, jako jediný z České republiky plzeňský pivovar Proud. Na Mezinárodní den žen tady uvařili exkluzivní várku piva Hazy IPA, včetně nealkoholické verze. A v pondělí 26. dubna jsme měly možnost konečně nová piva ochutnat.

Proud Hazy IPA
Proud Hazy IPA

Opět pod vedením sládkové pivovaru Proud, paní Lenky Strakové, se sešly ženy z oboru pivovarnického k degustaci nejen výše uvedených piv, ale i dalších od spřátelených pivovarů. Zatím, bohužel, pouze stále virtuálně. Ti dva (jestli jsem dobře počítala) muži, kteří byli přítomni, byli v drtivé menšině proti 26 ženám. Ale nestěžovali si, alespoň ne nahlas. Byl to velmi příjemný pondělní večer, se zábavou jak pracovní, tak i neformální.

Ponožky
Ponožky

Dobře jsme se pobavily, pokecaly, i zdrbly některé nepřítomné mužské zastupitele pivovarů, jež zde reprezentovala ženská část. Snad jim aspoň znělo v uších. A pevně doufáme, že další setkání, které je plánované předběžně na červen, bude už tváří v tvář. Poděkování do Žatce za nádherné zelené "chmelové" ponožky, prý do těch růžových holinek. Já si ale myslím, že to je škoda, tam by nevynikly. Osobně je budu používat jako cyklo, abych se mohla chlubit.

A jaká piva jsme ochutnaly? Samozřejmě oba "Proudy": nealko Hazy IPA i "alko" Hazy IPA, obě s chmely Pink Boots Blend 2020, Cashmere, Ahtanum, Citra, Loral a Sabro. Se sladem pale ale a ovesnými vločkami. Nealko verze o hořkosti 33 IBU a barvou 7 EBC, alko se 70 IBU a 13 EBC, 6,8% alk. a 14% EPM.

Vzorky
Vzorky

Dále pak:

  • Dva Kohouti - světlý ležák 12°, Místní pivo, alk. 4,9%, 40 IBU
  • Monopol - světlý ležák 12°, 5,2% alk.
  • Kbely - 12 proutníků, 12° Velikonoční ptm. ležák za studena chmelený, 5 % alk.
  • Vinohradský pivovar - Coconut Galaxy, Hazy session IPA, 4,9% alk.
  • Zlatá kráva - svrchně kvašená 12° Farm Dog, 5,5% alk., slady ječné, pšeničné, ovesné a žitné, chmel Azaka
  • Trilobit - 15° Vánoční ptm. bock, s německými chmely. Vařeno ve spolupráci s Kynšperským zajícem
  • Zichovec - 17° NEIPA Strata
  • Budvar - exportní speciál 16,5° Budvar Reserve, 7,5% alk., určený výhradně pro export

Žádné z piv nemělo chybu, myslím, že všechny jsme si pochutnaly. Jak bylo zřejmé, byť skryté monitoru, spoludegustovali i rodinní příslušníci. Doma mi bylo řečeno: "Piva výborná, ale ten babinec!"[Jana Běhounková] [Zobrazeno 1292x] [28. duben 2021]
[Události] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI