Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Zubatý pes a nejen on

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Zubatý pes a nejen on

Zubatý pes a nejen on

Do redakce PI došly fotky od Jany Běhounkové z nově otevřeného pivního baru Zubatý pes s tím, že něco málo již napsala do rubriky Co je na čepu? Dovolte mně tento text citovat i dnes a poté se společně zamysleme nad podobnými restauracemi nejen v Praze. Jana někdy v květnu píše: "Pivní bar Zubatý pes dnes navštíven. 15 píp, na čepu z našich piv Tambor, Kout, Opat, Matuška, Kocour, Permon (od každého něco), z cizích piva dánská, skotská a norská (mj. 20°!! Two captains dipa). Aktuální sortiment na jejich webu. Otvírací doba ve všední den od 14 hod., SO od 15 a NE od 17 hod.

Pes zvenku
Pes zvenku

Majitelem je Angličan, zde usazený (jméno mu nechci komolit). Prostory poctivě rozdělené na polovinu mezi nekuřáky a kuřáky. Bar je vybudován z bývalého skladu (předtím ještě sídlo hasičů ČD), zde je moderní úprava na místě. Zatím ještě asi nevešel v mysl pivařů, takže tam bylo jen pár návštěvníků, spíše náhodných. A pokud tu nezazněla adresa, tak Petrohradská 3 (?), Praha 10. Na požádání pošlu pár fotek." Fotky jsou tu, díky Jano.

Vejděme
Vejděme

Naše piva (dle stupňovitosti a pivovaru) 25-40 Kč/0,5 l, Matuška a Kocour kolem 50 Kč/0,5 l. Cizí 55-65 Kč/0,3 l. Ta norská 20° 60Kč/0,2 l. Díky za malý report. Co se dalo ještě o tomto podniku na PI dočíst? Že hlavní prostor je bohužel kuřácký. Nekuřáci jsou odkázáni do podzemí. Ono to tak u dělených podniků zpravidla bývá, že ta "lepší" část s výčepem je kuřácká a nějaký ten salónek "vzadu" je nekuřácký, aby se neřeklo. Nebudu se pouštět do nějakých polemik. Osobně jsem velkým zastáncem nekuřáckých hospod, na druhou stranu je pro mě důležitá osobní svoboda - jak slova, tak jednání (zde majitele restauračního podniku). Takže se to ve mně docela pere...

Nabídka
Nabídka

O fenoménu tzv. čtvrté pípy toho bylo napsáno již dost. Je jistě fain do takové hospůdky zajít. Nevím, nemám přehled o pražském pohostinství, proto se ptám Vás, kdož se po Praze pohybujete, zda pivaři lačnící po různých pivech jsou schopni uživit všechny takové hospody, které mají 15 i více výčepních kohoutů? Je v takových podnicích dost hostů na to, aby se naražené pivo nestačilo zkazit? Co musí takový restauratér nabídnout navíc, aby se k němu hosté rádi vraceli a měl pivo vždy v té nejlepší kvalitě?

Interiér u Zubatého
Interiér u Zubatého

Od otevření Zubatého psa už přeci jen uplynul nějaký čas (díky jiným aktuálnějším článkům) a tak se ptám, zda už vešel v mysl pivařů a zda je hojně navštěvován, zda má pivo bezvadně ošetřené? Jak je to zde s jídlem, nebo snad stačí jen pivní nabídka?[Richard Chodora] [Zobrazeno 11160x] [28. červen 2011]
[Restaurace] [comments: 8] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

phrabina

čtvrtek, 30. červen 2011
23:30

phrabina

Zvědavost mi nedala a dnes (středa 30.6.) jsem se v Psovi na jedno stavil. Dal jsem čtyři, všechna byla v naprostém pořádku. Přízemí i vestavěné patro byly kolem 19:00 poměrně obsazené, postupně přicházeli další lidé. Pokud Majk neposílí obsluhu, bude mít brzy problém, kmitala na hranici možného. Nyní je podzemí a většina baru nekuřácká, pouze 3 místa u dveří a patro kuřácké. Seděl jsem na baru a kouř mě neobtěžoval, díky dobré vzduchotechnice tady není kouření žádným problémem.
Moc nechápu otázku co musí hospoda s více pípama nabídnout navíc, aby se k němu hosté rádi vraceli. Ty, které mám v Praze rád, nabízejí bezkonkurenční péči o pivo – sklady a pivní vedení chlazené na přesnou teplotu až ke kohoutu, pravidelnou sanitaci, nepřekonatelný výběr piva. V případě Zubatého Psa mimo českých špiček 2x Mikkeler, 2x Brewdog, 2x Nogne O. Co chceš od pivního baru víc? Nerozumím. Nechci být jízlivý.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

honza1205

pátek, 1. červenec 2011
03:58

honza1205

to phrabina: Já tam byl naposled minulej tejden a servírka byla marod.Lidi si chodili na bar sami a nikdo neměl problém.Je fakt,že schody v hospodě jsou pro obsluhu zničující.


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Adsense

22. duben 2024
17:43


posted by: Inzerce

vrána

úterý, 26. červenec 2011
14:29

vrána

to phrabina: Safra, taky už se tam musím dokopat, jen ten finančák hned naproti mi kazí chuť už předem :D :D


ICQ: 153647890

napsal(a): vrána [Odpovědět]

DanD

čtvrtek, 30. červen 2011
09:41

DanD

Ono je stejně jen otázkou času, než se i u nás úplně zakáže kouření v hospodách. A to bude jen dobře. Na západě se to osvědčilo, hostinští říkají, že po dočasném poklesu nakonec návštěvnost stoupla a dnes chodí víc lidí, i takoví, kteří dříve nechodili, protože jim vadil kouř.
A znám i kuřáky, co podporují zákaz kouření, protože aspoň budou mít důvod s tím konečně seknout.


napsal(a): DanD [Odpovědět]

honza1205

středa, 29. červen 2011
23:02

honza1205

Chodim tam pravidelně.Lidí tam chodí dost a pivo je vždy ošetřený welmi dobře.Mají jen studenou kuchyň,naloženej hermelín,škvarky(ty jsem ještě neměl)výpečky a klobásu na prkně.Majitel říkal,že teplý tam mít nemůže(nařízení hygieny)Je to zajímavý,páč naproti je šílená díra,kde snad krysy i bydlej a tam se vesele vaří.A rozdělení na kuřáky a nekuřáky je tam vyřešený jak nejlíp to v tomhle prostoru šlo.A zase to tu zvrhne v debatu o kouření.Fsázim se o Antošův Ejl,minulej tejden jsem ho pil v Zubáčovi a byla to láska až do půlnoci :)


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

honza1205

středa, 29. červen 2011
23:11

honza1205

to honza1205: Navíc na stálo tam je snad jen Kout a to je dobře :) Ostatní piva se mění.


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

phrabina

čtvrtek, 30. červen 2011
12:44

phrabina

to honza1205: kuchyně v nově otevřených hospodách se musí kolaudovat podle současných předpisů, starší prostě běží dál, předpokládám. Jinak by museli zavřít kuchyně v polovině hospod.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

hroch

čtvrtek, 30. červen 2011
13:05

hroch

to phrabina: S tou platností v době kolaudace máš pravdu, platí to i například o záchodcích množství zaáchodů na počet židlí, invalidi, bezdotykové splachování, bezdotykové umyvadla. Dalším problémem je, že někdy bývají úřady "přesvědčeny" konkurencí, aby nevznikla další kuchyně a již v době projektování dělají takové potíže-zvyšují požadavky, že to majitel nového provozu radši vzdá.


napsal(a): hroch [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI