Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Klub malých pivovarů

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Klub malých pivovarů

Klub malých pivovarů

Ve středu 25. listopadu 2009 jsem byl svědkem vskutku historické události. V Plzni, hlavním městě piva, se otvíral podnik, který tu (myslím v Plzni) ještě není. Podnik, jenž je prvoplánově určen pivařům. Nehledejte zde žádnou vysokou gastronomii, hledejte zde vysokou úroveň českého a vlastně i středoevropského pivovarnictví. Hledejte zde místo, kde se setkáte s lidmi stejně postiženými jako Vy. Hledejte zde místo, kde si pivo vychutnáte všemi smysly, protože Klub malých pivovarů (dále KMP ) je striktně nekuřácký...

Když se na PI objevil článek čerpající z informace ČTK, rozběhla se pod ním diskuse, která mi docela mrzí. Obzvláště z Prahy se ozývaly hlasy jako: v čem je tento podnik tak jedinečný, čím se liší od např. Zlejch časů nebo se zde rozebíral problém malé pivovary vs minipivovary apod. Rejpalům, kteří nenavštívili a už kritizují, bych vzkázal, že minimálně jedno prvenství tento podnik v celostátním měřítku má. A sice tím, že se nachází v komplexu minipivovaru, kde je v nájmu, tudíž vlastně konkurentem domovského podniku.

Malé pivovary místo jídelny
Malé pivovary místo jídelny

KMP totiž naleznete v areálu Panství Lautensack v Plzni na Rychtářce, kde své pivo Lotr vaří v pivovaru Groll pan Kapr. A dveře do království malých pivovarů naleznete hned vlevo za hlavním vchodem do Panství. Tam, kde se dříve nacházela Lotrova jídelna.

Je první den provozu a vlastně jen takové představení. Samozřejmě není ještě vše tak, jak by mělo být. Určitě zde později naleznete bohatší výzdobu. Pokud byste tu snad nenašli spřízněnou duši na rozhovor, budete se moci začíst do pivních aktualit, které by měly být čerpány z Pivního.infa.

Prozatimní pivní výstavka
Prozatimní pivní výstavka

Provozovatelem tohoto pozoruhodného podniku je Petr Strnad, známý to pořadatel Dýšinských pivních slavností, za podpory Venci Fialy z Pivních cest. V prvních dnech bude otevřeno každou středu a víkend (pátek-neděle) vždy od 14 hodin, v průběhu času snad bude otevřeno každý den.

Na otevíračce jsou jen dva druhy piva z celkového počtu standardních čtyř - druhé chlazení ještě není instalováno. Nevadí, točený Klostermann a pšenice od Herolda jsou dobrými zástupci českého piva. V pátek by pak už mělo prýštit pivo ze čtyř kohoutů. Na rozjezd byste si mohli objednat také pivo Opat z Broumova - Olivětína, snad i v nějaké ochucené verzi.

Točený Klostermann v Plzni
Točený Klostermann v Plzni

První den přišel podpořit svoje pivo i obchodní zástupce pivovaru Herold pro západní Čechy a vězte, že mu chutnala nejen březnická pšenice a že rozvoj tohoto podniku viděl velmi optimisticky. Snad má pravdu...

A návštěvy lidí od kumštu - tedy různých pivovarníků - by zde měly být, když ne na denním, tak určitě na pravidelném pořádku. Vize je taková, že by mohl být vždy víkend s pivem určitého pivovaru, které by v pátek představil např. sládek či jiný představitel pivovaru.

Zástupci z Březnice chutnalo
Zástupci z Březnice chutnalo

Jak zde má být na čepu jen pivo malých pivovarů, tak byste tu měli narazit i na pochutiny malých regionálních výrobců. S teplou kuchyní nepočítejte, zato nakládaný hermelín či utopenec by neměl být problém. Velmi zajímavou laskominou je např. slad v chilli, opravdu dobré "zobání" k pivu z bělečského pivovaru. Jen nevím, zda lednice plná produktů od Kofoly není už moc velké sousto. Co zkusit nějakou regionální sodovkárnu?

Zobání k pivu
Zobání k pivu

Pivo byste zde měli dostat do patřičného skla. Pokud některý pivovar své sklo nemá nebo je plno a počet sklenic nestačí, dostanete pivo do vlastních KMP půllitrů s uchem. Pro štamgasty se nabízí zhotovení půllitru vlastního.

Vlastní sklo
Vlastní sklo

Podívejme se ještě na tiskovou zprávu (tz), zda jsem nezapomenul nějaké důležité informace. Dle této tz by zde v klubu měly být k dispozici i informace o prohlídkách či zážitkové gastronomii. V nabídce budou různé propagační materiály. Koupit si budete moci pivní suvenýry, jako sklenice, lahve či různá dárková balení.

Měly by se zde pořádat různé degustace, soutěže, přednášky a besedy. "Chceme veřejnosti nabídnout možnost ochutnání zajímavých a netradičních piv, mnohdy z poměrně velké dálky, které se kromě několika pivních akcí nedají sehnat prakticky jinde než na místě vzniku, jak se říká - kolem komína" vysvětluje Petr Strnad. V nabídce klubu budou např. ovocné speciality, pšeničná piva i belgické pivní speciály, které produkují nezávislé pivovary - i když jejich výstav je s porovnání s našimi minipivovárky závratný.

Pan provozovatel
Pan provozovatel

V Plzni tak vznikne i logistická výpomoc mezi třemi dobrému pivu zaslíbenými podniky. Podobná piva by tedy postupně měla být na čepu v KMP, ve vinárně Hrozen a v Žumberské stodole. Nikdy by se ale nemělo stát, aby bylo stejné pivo na čepu ve více podnicích. Takže, když to Vaše nestihnete zde, budete mít ještě šanci jej v Plzni ochutnat jinde.

Budoucí štamgasti?
Budoucí štamgasti?

Nemusím snad zdůrazňovat, že tomuto novém plzeňskému projektu fandím a že se těším, až prostory KMP zase navštívím. Ono je vždy příjemné, když podnik vede (teď si vypůjčím hojně používané označení z jiného serveru) srdcař, kterým Petr určitě je. Pokud jsem něco napsal nepřesně, nebo pokud by pánové Strnad nebo Fiala chtěli něco doplnit, prosím je o účast v diskusi pod článkem.[Richard Chodora] [Zobrazeno 13037x] [29. listopad 2009]
[Restaurace] [comments: 24] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

pátek, 26. březen 2010
20:29

Chody

Klub se stěhuje! Od 31.3.2010 jej najdete na nové adrese: Plzeň, Nádražní 16 (bývalá restaurace Hamburk)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

honzajs

úterý, 22. prosinec 2009
15:21

paráda!!!! skvost!!!! zejtra vyrážim....


napsal(a): honzajs [Odpovědět]

Adsense

4. prosinec 2023
18:25


posted by: Inzerce

strny

úterý, 1. prosinec 2009
15:15

strny

Všem velké díky za podporu! Doufám, že se průběžně se všemi sejdu na pivku. Ať už v KMP, nebo kdekoliv jinde, kde se točí dobrá piva! :)


ICQ: 339891299

napsal(a): strny [Odpovědět]

Martin C.

úterý, 1. prosinec 2009
10:46

Martin C.

Tak nechť se vám dílo daří!


napsal(a): Martin C. [Odpovědět]

VozechV

pondělí, 30. listopad 2009
12:16

VozechV

Také se připojuji k přejícím a nechť Vám vydrží jak nadšení, tak peníze.

A nyní jen malé rýpnutí, nicméně v dobrém. Klub malých pivovarů, v pořádku, ale co tam pak dělají piva z "prozatímní výstavky" (Peroni, Zagorka, Faxe, ...)?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 30.11.2009 ve 12:58:44


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

strny

úterý, 1. prosinec 2009
15:17

strny

to VozechV: Díky :) Já vím, že ta výstavka není vytvořená zrovna z malých pivovarů...proto je to prozatímní výstavka, než seženu jen lahve odpovídající názvu :)


ICQ: 339891299

napsal(a): strny [Odpovědět]

Kozel 14

pondělí, 30. listopad 2009
11:41

to bomber,j.kana:Ano,neosobní až mírně arogantní obsluha
vizáže "Veksláček z druhý půlky 80.let".Při všech mých návštěvách
u Lochoty vždy stejné..


napsal(a): Kozel 14 [Odpovědět]

Henri

pondělí, 30. listopad 2009
11:48

Henri

to Kozel 14: Při mé návštěvě restaurace U Lochoty, se mě tento popisovaný týpek, pokusil "omylem" navýšit útratu o 100 Kč. S kuchyní jsem také nebyl spokojen, protože jsem dostal jako přílohu neuvěřitelně oschlé a tvrdé knedliky. Škoda, protože pivo bylo výborné a toto mi hodně zkazilo dojem a další návštěvu si budu velice rozmýšlet.

A nyní k tématu článku: Také přeji KMP mnoho štěstí a spokojené zákazníky. A pokud to bude dělané z lásky a i pro peníze, tak to snad nemůže mít ani chybu.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 30.11.2009 ve 11:53:59


napsal(a): Henri [Odpovědět]

gambrmen

úterý, 1. prosinec 2009
02:53

gambrmen

to Kozel 14: Ja nikdy s touto dvojkou (ucesy ale J.Jagr v 18ti letech) problem nemel, ale bude to asi tim ze tam chodim pomerne casto, a jen na 2-4piva takze to je jednoducha matematika.


napsal(a): gambrmen [Odpovědět]

Weetek

pondělí, 30. listopad 2009
10:35

Weetek

Chody, jelikož hned v úvodu článku cítím osten kritiky a stín hořkosti, připomínám, že i "Pražáci", teda konkrétně já, měli z tohoto počinu radost a přáli mu štěstí.
Pokud je to málo manifestační, můžu přidat a napsat to velkými písmeny: NOVÉMU PLZEŇSKÉMU PODNIKU PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ A SPOUSTU SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ !!!
Co mi v té prvotní zprávičce vadilo a přišlo trochu přefouklé, byly ty kejkle s "prvním takovým podnikem v tuzemsku". Tedy nikoliv kritika samotného podniku (těžko můžu kritizovat něco, co jsem ještě neozkoušel - a stejně tak nemohu ani chválit), ale krapítek barnumské zprávy. Ostatně myslím, že kdo chtěl, pochopil hned.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Kejna

pondělí, 30. listopad 2009
09:03

Kejna

i já Ti Strny držím palce, i já nemám žádné zkušenosti s vedením hospody a tak se i já cítím povolán dát Ti fakt dobrou radu :-)
Dělej to jenom pro peníze, protože jedině to vede k maximální snaze uspokojit zákazníka a dlouhodobému úspěchu.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Energetik

pondělí, 30. listopad 2009
08:37

Energetik

Ještě jednou i zde, strny, držím palce! Teď pravděpodobně budu muset na SVS již v pátek ráno, abychom stihli i návštěvu tvého klubíku :-)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

siki

neděle, 29. listopad 2009
21:02

siki

Držím palce.....


napsal(a): siki [Odpovědět]

bomber

neděle, 29. listopad 2009
16:56

Plzeňáci, ať se vám daří, my z jižní Moravy můžeme závidět. Už se těším, až se do Plzeňského kraje podíváme, určitě se zastavíme. Letos jsme byli v Plzni 2x v Dýšině a na Slunci ve skle a pokaždé jsme projeli všechny mini pivovary v okolí, velmi nás překvapili Dobřany, Stříbro. Trochu nás naštval pingl u Lochoty, ale jinak super.


napsal(a): bomber [Odpovědět]

jiri.kana

neděle, 29. listopad 2009
17:55

jiri.kana

to bomber: Trochu nás naštval pingl u Lochoty
Tak to nejste první ani poslední...


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Zlý Časy

neděle, 29. listopad 2009
16:39

Zlý Časy

Držím Ti taky palce a doufám,že budeš mít brzy narváno a to ne jen náhodou.Dobré rady nepotřebuješ,pan Kamlar Ti je poskytne,protože jich má spoustu-hlavně s provozováním pohostinství. Čus Hanz.


napsal(a): Zlý Časy [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 29. listopad 2009
17:08

Rosťa

to Zlý Časy: ano, soudruzi! Ukazuje se, soudruzi, ze některým soudruhům dvacet let prezenční hostinské služby nestačí k pochopení tak složitého organizmu jako je hospoda! Přitom berou statisíce! Čukinové a jiní!
Plzeňácí držte se! A bděte a pijte, nechť vám klub vzkvétá jako nám i budoucím zlý časy!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Malakin

neděle, 29. listopad 2009
17:28

Malakin

to Zlý Časy: Každý potřebuje dobré rady. I člověk, který už má nějakou tu zkušenost s pohostinskou činností za sebou. Zda si je dotyčný vezme k srdci a řídí se jimi nebo ne, to už je věc jiná.

Jinak ještě dodám, že podobný klub chtěli před lety zakládat v Plzni i bratři Krýslové. K jeho realizaci však nakonec nedošlo. Ale možná je to tak i lépe. Strny je jedním z nás, tj. konzumentem, o zákazníka tak bude postaráno určitě mnohem lépe.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

neděle, 29. listopad 2009
18:00

Honza Světpiva.cz

to Malakin: Marku, jednu vec Ti opravdu nemuzu uprit. Tvoji schopnost donutit cloveka reagovat, i kdyz se uz nekolikrat zarekl, ze se Tvym poucovanim nenecha, no, rekneme vyprovokovat...

Ale neda mi to - pochopil jsem spravne, ze pivni pociny bratri Kryslu by vedly v pripade zrealizovani pivniho klubu( k cemuz muze jste dojit)k vysledku, ktery by pivare(nejen pijaky, ale i pivomilce, srdcare a jim podobne) odrazoval? Pokud jsem to pochopil spravne a ty jsi toto chtel rici, ptam se proc? Protoze ted maji bowling/restauraci/pivovar/hotel/zastresene parkoviste? nebo je to jiny duvod?

Nebo jsi mel na mysli neco jineho? Muzes mi prosim Te tu to svoji nedokoncenou poznamku doplnit a vysvetlit? Diky...


Malakin

neděle, 29. listopad 2009
18:24

Malakin

to Honza Svetpiva.cz: Pochopil jsi to špatně. Takhle to vůbec míněno nebylo. Pouze jsem naznačoval, že člověk, kterej se věnuje jedné věci, bude mnohem lepším provozovatelem takového klubu než někdo, kdo dělá víc věcí najednou. Do detailů však zabíhat nebudu. Dva dny si počkej a vysvětlení najdeš v mém dalším článku, na kterém zrovna pracuju.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

neděle, 29. listopad 2009
18:57

Honza Světpiva.cz

to Malakin: dekuji za objasneni...


Rosťa

neděle, 29. listopad 2009
19:12

Rosťa

to Honza Svetpiva.cz: pusť si v hlavě malá kina, chceš snad řešit malakina?


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Malakin

neděle, 29. listopad 2009
16:19

Malakin

Strny, v tomhle ti velmi fandím. A pokud to skutečně nebudeš dělat jenom pro peníze, jak je v podobně laděných podnicích - např. zrovna v Praze - zvykem, ale budeš to dělat z lásky k pivům z malých pivovarů, vidím budoucnost tohoto klubu velmi obstojně.

P.S.: Dám ti dvě dobře míněné rady:

1) Nikdy nečepuj zkyslé pivo. Za těch pár ušetřených stokorun zkažení pověsti své nebo pověsti samotných pivovarů vážně nestojí.

2) Ke svým zákazníkům se chovej vždycky slušně, i kdybys byl unaven sebevíc. A když budeš mít náhodou plno a někomu budeš muset návštěvu odepřít, vždy to dělej se vší slušností. Pokud člověka vyhodíš způsobem, jakým to dělá např. obsluha nejmenované pražské hospody, tj. sprostými nadávkami a urážkami, už se k tobě vážně nikdy nevrátí.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

strny

úterý, 1. prosinec 2009
15:10

strny

to Malakin: Díky za přání! Jdu do toho s tím, že ty dvě rady by měly být samozřejmostí :)


ICQ: 339891299

napsal(a): strny [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI