Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Prodlouženým víkendem k zajímavému pivu: den první

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Prodlouženým víkendem k zajímavému pivu: den první

Prodlouženým víkendem k zajímavému pivu: den první

Je 7. května, krátce po šesté večerní. Zrovna si to mašíruju s novou Večerníčkovou knihou „Dějiny piva – od zrození po současnost“, kterou jsem den předtím koupil na netu za velmi výhodnou cenu a kterou jsem si byl osobně převzít, když v tom zazvoní telefon a na druhém konci kamarád Martin: „Co děláš? Nezajdem do Chýše na Norberta?“ A já na to: „Tam se mi moc nechce, radši bych na Bohemii Classic, mají půllitr s novým logem...

Jsem zrovna v Kobylisích, odkud je to do Čimic, kde se ona Chýše nachází, jen kousek, takže se nakonec přeci jen nechávám ukecat. Ale pod podmínkou, že pak spolu zajdeme i na tu Bohemii. V Čimicích na konečné jsem za 15 minut, Martin však nikde. Nevadí, zatím tedy mrknu, co mají na čepu ve stánku. Tam kromě G i Démon. Co bych si asi tak dal? :-)

Občerstvení na konečné v Čimicích
Občerstvení na konečné v Čimicích

Démona točí jen do čtyřek. Když ale výčepákovi vysvětlím, že mě dneska čeká ještě několik piv a velká tedy nemůžu, slituje se nade mnou a do téže skleničky mi od oka natočí malé, které je však ve výsledku stejně velkým, neb když opadne pěna – což netrvá ani minutu – mám to cenťák pod míru. Ale stěžujte si, že vám někdo natočil velké za cenu malého, že jo?

Démon ve mně a v tom přijíždí autobus od Kbel a v něm již nedočkavý Martin. „Sedej, sjedeme o zastávku níž, ať to nemáme tak daleko!“ Výstup z autobusu, pak kousek zpátky do kopce, první ulicí vpravo a po několika desítkách metrů jsme tam – před barem Chýše.

Bar Chýše: poutač
Bar Chýše: poutač

Na čepu zrovna trojí verze strahovského Norberta: světlý ležák, tmavá 14ka a pšenice. Martin dává velké světlé a já malou pšenici. On spokojený, já tak napůl. Ne že by pšenka nebyla pitelná, ale nějak to nebylo ono. Když jsem to pil naposledy – někdy předloni – chutnalo to jinak. Líp. Tím však nechci říct, že by to byl obecně nějaký patok, to vážně ne. Prostě mi to dneska nějak nechutnalo.

Bar Chýše
Bar Chýše

Jako druhý chod objednávám malé tmavé (opět mírné zhoršení v porovnání s tím, jak to znám přímo ze Strahova) a Martin – poté, co dopije světlé, které od něj ze zvědavosti taky koštnu a s nímž jsem také mírně nespokojen – pro změnu pšenici, kterou si posléze jakožto zdejší dnešní nej pivo nechává ještě natočit do dvoulitrové skleněné lahve, aby měl druhý den co popíjet.

Výkladní skříň Baru Bohemia Classic
Výkladní skříň Baru Bohemia Classic

Dvě pivečka však na ochutnání bohatě stačí, platíme tedy a vyrážíme o dům dále. Naší další štací je Kandertova 13, resp. Bar Bohemia Classic nacházející se na této adrese. Na čepu jenom desítka, ale za pouhých 16 korun. Nevídané, zvláště na Prahu. Levnější už je snad jen Kácov U Klokočníka, jinak vážně nevím.

První pivo před námi a brzy i v nás. Oba se shodujeme na tom, že je nějaký divný. Asi jsme dostali něco, co stálo chvíli na pultu a pak bylo dotočeno. Špatným sudem to rozhodně nebylo, neb druhé a třetí bylo docela pitelné. Sice ne tak jako v lednu, kdy jsem zde byl naposledy a kdy jsem na toto pivo musel pět jen a jen chválu, ale pít se vážně dalo.

Bar Bohemia Classic
Bar Bohemia Classic

Další už jsem ale nedával, neb jsem toho měl za večer ažaž a zapíjet prohru našeho národního týmu v hokeji taky zrovna nemusím, Martin však ještě jedno do sebe nasoukal. Pak už následovalo jen placení, koupě nových půllitrů a v mém případě ještě i dvou lahváčů, které jsem zde viděl vůbec poprvé a které byly jen za 13 korun i s lahví, a nakonec cesta noční Prahou domů a při té příležitosti i konečné dořešení plánů na náš zítřejší společný cyklovýlet.

Bohemia Classic: pivo, které
Bohemia Classic: pivo, které "zbystří Vaše smysly"


[Marek Kamlar] [Zobrazeno 7877x] [1. červenec 2009]
[Restaurace] [comments: 5] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Juri

čtvrtek, 2. červenec 2009
14:48

Mám dotaz na pivo Bohemia Classic. Je v tom pivu skutečně rozdíl od Vratislavického Kornada nebo se tam prostě dá jen jiná etiketa?
Dále v jaké stupňovitosti (10%,12%) se vaří jejich piva?


napsal(a): Juri [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 2. červenec 2009
17:29

Malakin

to Juri: Co se produktů týče, tak jejich web ( http://www.pivobohemiaclassic.cz/produkty.html ) mluví o výčepním pivu a ležáku, nicméně dvanáctku jsem v tom jejich baru nikdy nepil, tak ji asi dodávají někam jinam.

Co se tvé druhé otázky týče, tak lépe věřit tomu, že se jedná o úplně jiné pivo než o "pouhého" Konráda. Osobně si však myslím, že je to jedno a totéž. Bohužel, ne vždy to jako Konrád chutná. Jednou je to totiž suprově slaďoučké pivo, které úplně pohladí po jazyku (takhle to třeba chutnalo v lednu při mé první zdejší návštěvě), jindy zase drsně nahořklé, které mám skoro problém vypít (takhle mi třeba chutnal lahváč, kterého jsem dával při mé nedávné cestě na slavnosti do Dýšiny a kdy jsme to měli ve dvou problém dopít). Škoda těch výkyvů. :(


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Adsense

20. květen 2024
10:51


posted by: Inzerce

Tchoř

pondělí, 6. červenec 2009
22:24

to Malakin:
Tuto značku jsem ještě nepil, ale napadá mně paralela s trojicí značek Opat/Novic/Rampuš. Nedávno jsem slyšel, že se broumovské lahvové v rámci jedné stupňovitosti liší jen nálepkou. To možná, ale koupil jsem v Tesku (nedlouho po sobě) krabice dvanáctistupňových Noviců, ti první byli lahůdka, ti druzí na hranici poživatelnosti. Podobnou zkušenost mám i u krumlovských piv. Škoda, v malém pivovárku mívají občas starosti s vyrovnaností kvality, což se u jalových "prémiových" značek z CKT nadnárodních chemiček pochopitelně nemůže stát...


napsal(a): Tchoř [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 2. červenec 2009
07:16

Chody

to Tchoř:
Takhle obrácené je to od začátku RS :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Tchoř

středa, 1. červenec 2009
20:51

Tak jsem zvědavě klikl na odkaz na tento (mimochodem zajímavý) článek a pak jsem si všiml, že úvodní obrázek, či spíš pozadí (prefix-piva.jpg), je zrcadlově obrácen. Nebo je to schválně otočené rotámirP a já jsem si toho všiml mezi pravidelnými čtenáři jako poslední blbeček, co Chody? :)


napsal(a): Tchoř [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI