Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Na pivu v ráji aneb I v Plzni se točí dobré pivo II

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Na pivu v ráji aneb I v Plzni se točí dobré pivo II

Na pivu v ráji aneb I v Plzni se točí dobré pivo II

V Plzni existují místa, které jsou pivařům notoricky známá svou nabídkou piv. Pomineme-li tři zdejší minipivovary (Lochota, Purkmistr, Lotr ), můžete zajít např. do Vinárny Hrozen (Klášter 12 kv. + střídající se piva), i když má poslední návštěva byla velmi negativní - ochutnána dvě piva ze tří točených a obě zkyslá. Takhle se pivní osvěta opravdu nedělá :(

Večer pak můžete zavítat do Žumberské stodoly (Prácheňská perla 14, Koutské kv. 12, Gh a PU + sem tam střídající se piva). Ale abych navázal na svůj článek z prosince 2005, musím říci, že se v poslední době v Plzni objevilo několik podniků s na čepu pro Plzeň netradičními pivy. Škoda jen, že se povětšinou nejedná o prvotřídní podniky, ale na druhou stranu pro dobré pivo, je člověk schopen obětovat cokoli...

U Junáka
U Junáka

Takže, co je v Plzni nového? Prvně bych zmínil restauraci U Junáka , kde je kromě fádních Svijan na čepu i rohozecký Podskalák za cenu více než příjemnou - 15 Kč. Nejnovější zprávy však avizují zdražení na 18... U Junáka se i vaří, tedy pokud je tomu konstelace hvězd nakloněna.

Kousek od Lautensacků přes Saský most dojdete ke sv. Rochovi, kde vládne Bakalář ve trojím provedením - 10, 11 ptm a 12 - za víceméně stejnou cenu do 20 Kč. Občerstvení je jen studenou kuchyní, zato téměř domácí prostředí...

Bakalář U Rocha
Bakalář U Rocha

Nedávno probleskly na BeerBorci zprávy o točeném Krakonoši v Plzni. Musím se přiznat, že se mi tam ještě nepodařilo zajít, ale informace jsou tyto: Hospoda se zove U Krakonoše, nachází se na Doubravce naproti Baumaxu. Zajdete sem spíše jen na pivo, na čepu kromě Gh Krakonoš 10 (13 Kč) a Krakonoš 12 (16 Kč). Dále se v hostinci U Zity točí Herold 10 a 12. Zde jsem však také ještě nebyl.

Restaurace Eden
Restaurace Eden

Poslední pivní počin v Plzni pak je znovuotevřená restaurace Eden , která se nachází na rohu hned vedle bývalého kina Eden, a kde Vás na rohu zaujme netradiční logo Měšťanského pivovaru v Poličce. Ano, jako v ráji se může cítit pivař, protože Poličské pivo je opravdu vynikající a pro Plzeň tím pravým osvěžením. V restauraci je prozatím pouze studená kuchyně, ale jen dočasně - do týdne čtrnácti dnů byste si měli moci objednat i něco teplého.

Otakárek poličkový
Otakárek poličkový

Ale zpět k pivu. Prazdroj za 32 Kč komentovat nebudu a vlastně ani nemůžu, vždyť kdo by to pil, když tu mají Poličku. Jako první dávám Otakara - tedy 11% za 19 Kč. Pivo je přineseno do baculatého půllitru s uchem. Po něm jde na řadu samozřejmě Záviš - tedy 12% za 20 Kč. Chuťově i cenově minimální rozdíl. Mám ho doma i v lahvovém provedení a nějaký zřetelný rozdíl mezi nimi nenacházím.

Záviš
Záviš

Zůstávám tedy u "plnotučného", které je servírováno v pohárku, což já radši. Dávám se do řeči s provozovatelem restaurace a samozřejmě se ptám, co jej vedlo k tomu, že bude točit zrovna Poličku. Odpověď je jednoduchá: Spolupracuje s ní prý již dlouho, takže proč ne zrovna v Plzni. A já tomu tleskám, už jen proto, že se tak dostane Polička i do Vrčeně...

Polička na čepu
Polička na čepu

Popřejme tedy restauraci Eden, aby pivaři chodili a nejen oni, aby vbrzku začala fungovat kuchyně a Eden se tak stal opravdovou restaurací. Plzni pak přeju víc takových vlaštovek, ať je zde na čepech co nejvíce značek...

Příště bych se chtěl zaměřit na mé blízké okolí a článek by se mohl jmenovat I na Nepomucku se točí dobré pivo. První vlaštovky už začínají cvrlikat, takže až to někdy objedu na kole...[Richard Chodora] [Zobrazeno 10737x] [5. červen 2009]
[Restaurace] [comments: 20] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

host

pátek, 20. listopad 2009
21:34

host

Aby jste věděli co je zač pan hospodský tak čtěte :
Jíra

Pane řediteli,

Mám jeden zásadní dotaz za velkou skupinu plzeňských příznivců Vašeho skvělého pivka. Dočkáme se i u nás v pivní "poušti", že po krátké, leč ze strany nás konzumentů rozhodně úspěšné anabázi, nám bude dopřáno logo Vašeho pivovaru opět v našich končinách potkávat?

Děkuji za všechny věrné abonenty a přeji hodně dalších úspěchů za udržení tradice poctivého českého ležáku.

Vážený pane Jíra, nedávno jsme neúspěšně zahájili dodávky našeho piva do restaurace Eden u hlavního vlakového nádraží v Plzni, hostinský pan Karel Nadrchal. Bohužel, pan Nadrchal, vedoucí této restaurace, je pro nás velmi nesolidní muž. Po 2 úvodních dodávkách piva nám dluží dodnes cca 22.000,- Kč. Za uvedených okolností nemáme příliš chuti dodávat pivo nesolidním lidem. Pro nás je nejdůležitějším partnerem hostinský, resp. prodejce piva. Vidíte, kdo je pro nás důležitým partnerem.

Kromě toho, dokud nebudeme mít instalovanou dodávku inertních plynů na pivovaře, čili do příštího jara, naše trvanlivost piva bude ve skutečnosti velmi omezená a tak jsme celou věc s Plzní zatím odložili.

Celý článek najdete zde : http://pivni.info/offline-rozhovor/645-karel-witz-odpovida.html


napsal(a): host [Odpovědět]

Luboš S.

pátek, 19. červen 2009
07:10

Luboš S.

Tak v restauraci Eden je změna. Při včerejší návštěvě jsme zjistili změnu značky. Místo Poličky se točí Rebel. Promiň Chody, že jsem tě se zprávou předběhl.
Prý byli hoši z Poličky málo "flexibilní". Třeba nám o tom napíše více Roman?


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]

Adsense

11. prosinec 2023
19:35


posted by: Inzerce

Roman Holoubek

středa, 10. červen 2009
18:12

Roman Holoubek

Tak radost byla předčasná. Zatím bude na čepu to co popsal Chody. Až se situace vytříbí, tak se uvidí jak dál.

PS: Vše je v rukách návštěvníků. Pokud bude přibývat těch co rádi Poličku, pak může nastat ono vytříbění.


Roman Holoubek

pondělí, 8. červen 2009
16:44

Roman Holoubek

A co byste chtěli? Poličské nefiltrované 11, nebo 12? Malá sondáž. Rozmyslete si to do zítra, prosím. Protože, pokud se domluvíme, tak ve středu by mohl být návoz. A nedávno na: http://www.pivnidenik.cz/clanek/3884-Fenomen-tmave-desitky/index.htm proběhla pochvala tmavé desítky z Poličky od Martina Jaroška. Tak bychom ji také mohli zavést v Edenu?

To strny: tak jsem vás nepředběhl, jen jste mne inspiroval k dotazu :)


strny

pondělí, 8. červen 2009
16:54

strny

to Roman Holoubek: Já dávám hlas pro 11ku...ať začínáme popořadě:-)


ICQ: 339891299

napsal(a): strny [Odpovědět]

Michal

pondělí, 8. červen 2009
19:57

Michal

to Roman Holoubek: Já sem též pro Otakara :)


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Chody

pondělí, 8. červen 2009
21:32

Chody

to Roman Holoubek:
Já jsem samozřejmě pro Záviše, už kvůli sklínce :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

strny

pondělí, 8. červen 2009
14:49

strny

Během tohoto týdne bude v Edenu pípa PU nahrazena pípou s kvasnicouvou Poličkou :) Teď nevím, jestli Otakara i Záviše, ale rozhodně to napíšu do "co je na čepu" až to bude aktuální...pokud mě někdo nepředběhne.


ICQ: 339891299

napsal(a): strny [Odpovědět]

Paja

pondělí, 8. červen 2009
07:59

Paja

Na Kladensku je to bida, ale docetl jsem se tu i zajimave veci o kterych jsem nevedel... Takze pridavam svoje typy: Zakolany - hriste: Cerna Hora, asi 3 druhy, Hostivice (coz uz moc Kladensko neni) Bakalar polotmavy na benzince u stare Karlovarske. A pak jsem videl Bakalare i nekde v Tuchlovicich nebo Straseci.


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Ňy Wom

pondělí, 8. červen 2009
00:02

Myslím, že stran Plzně by ještě stál za zmínku Rohozec v kombinaci se Sviňáky v baru Casa de locos na Americké. Dále Chodovar ve sličných Starých časech u zimního stadionu, a ostatně i jinde. Klášter je k mání i v centru, v zařízení U Starýho psa, což je podnik dovedně ukrytý v podzemí jednoho z domů v Riegrově ulici. Nedaleko od Edenu je v baru Hemingway k dostání Modrá hvězda, i když ne vždy. A Herold s Bakalářem mají v Plzni ještě nejméně jedno zastoupení, a to na Doubravce v nálevně U Beránka.
Ovšem Polička v Edenu - to je zpráva roku.


napsal(a): Ňy Wom [Odpovědět]

Docent

neděle, 7. červen 2009
19:22

V Plzni začala s "cizími" pivy experimentovat i pivnice V Plachovce. Standardně mají 10 Gambrihnus, 12 PU, 13 a 18 Master, 11 a 13 Chodovar, a jako přídavek byl v květnu 11 Platan a teď je 11 Ježek :-).
Jinak Kladensko je opravdu pivní humus, já to vyřešil tak, že si občas cestou zajedu koupit Berounského medvěda nebo něco v Chýni, radši si to vychutnám doma, než jít do smradlavý zahulený putyky na Géčko ;).


napsal(a): Docent [Odpovědět]

Jarda

sobota, 6. červen 2009
10:15

To u nás na Kladensku jen G-Krušovice-Staropramen a tak pořád dokola. Když jsem zajel na kole kousek dál a narazil na Bakaláře, tak jim akorát došel. ::cry Ó my se nemáme.
Má-li někdo nějakou lepší zkušenost, sem s ní, prosím.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

swooper

sobota, 6. červen 2009
11:38

swooper

to Jarda: odkud ty přesně jseš ? :) že jsem tě ještě na Kladně neviděl :) Chvíli tu bakaláře točili v hotelu Merkur, ale jak ho předělali na ubytovnu tak je tam G11...sem tam se dá ale už narazit na Bernarda no..to je ale bohužel vše ::cry nato jak je Rakáč blízko a jak je zavedenej v místních marketech by se to točit moh ....


napsal(a): swooper [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

sobota, 6. červen 2009
19:27

Honza Světpiva.cz

to Jarda: A jak se vede kladenskymu pikopivovaru? Uz ho tu dlouho nikdo nekritizoval:)


Jarda

sobota, 6. červen 2009
21:59

to Honza Svetpiva.cz:
To jako Vorel? Vždy, když jsem se tam zastavil, tak to byla normální hospoda s G a na dotaz, kdy se bude vařit pivo, jen pokrčení rameny. Tak už se tam ani nechodím ptát.

to swooper:
Bernarda si občas dám, když je hezky, na zahrádce na pěší zóně. Spíš si ale vozím ze služebek regionály a pochutnám si doma. Ven není na co jít a navíc všude zahuleno. No a točené pak na víkendových výletech. A na toho Bakaláře jsem narazil v Horním Bezděkově.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Henri

neděle, 7. červen 2009
20:19

Henri

to Jarda: Na Kladensku je to s pivem opravdu slabé. Občas mívají Rohozec ve Stodole vedle medvědária. Jinak asi jenom ten Bernard, dle mě nejlepší asi mají v Restauraci Máka v Kročehlavech u rybníku, tam mají kompletní sortiment vč. nefiltrovaného a točeného nealka. V nejbližším okolí točí Primátora na letišti AK Kladno a ve Velké Dobré U Kosů, tam mají i točenou polotmavou 13°.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

neděle, 7. červen 2009
20:42

Honza Světpiva.cz

to Henri: na Kladensku mam jako zamestnanec CSA polovinu kolegu, obcas tam jezdim. Tak kdyz se domluvime, muzeme tam udelat nejakou zajimavou degustaci. Jen najit misto...


Jarda

neděle, 7. červen 2009
21:49

to Henri:
Dík za tip, přes Dobrou jezdíme na kole. Jinak Stodolu znám, vzhledem k otvírací době (2x týdně večer) jsem ji ale ani nezmiňoval. U toho rybníka mě to vypadlo. Bernarda si občas dávám ve Starém Kladně na zahrádce, dvanáctka je tam výborná. Ale nějak si zvykli dávat tak půlcenťák pod míru...:( Pak se občas ještě narazí na Budvar. Ale jinak vážně s výběrem bída.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

swooper

pondělí, 8. červen 2009
00:26

swooper

to Jarda: Mno ono ani s tim Budvarem to neni nic moc ...nejvíc se dá ochutnat na hokeji :) nebo dvanda v Dundee Jamu...jinak ani nevim no...bar Máka je na Bernarda dobrej, ale pro mě z ruky..možná by to chtělo napsat Rakovnickejm a Náchodskejm obchodákum ať si tady něco vybojujou nebo taková pivovarská hospoda z Chýně :) to by bylo něco
A málem bych zapomněl na super Louny na Sítné(v podchodu) v legendární Formance neboli Ve Vagónu :))
Jinak pro ty cyklisty tak je možná zajímavá hospoda v Čelechovicích , kde měli Žatec 10, pak pardál Na Hradle v Dubí a to je tak vše v našem fádnim rybníčku....


napsal(a): swooper [Odpovědět]

val

pátek, 5. červen 2009
20:52

val

...mlask :-)


napsal(a): val [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI