Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Na pivo? Do Stodoly!

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Na pivo? Do Stodoly!

Na pivo? Do Stodoly!

Žumbera patří již drahná léta mezi klasické plzeňské restaurace. A mezi dvě, které odjakživa točí Gambrinus 12%, což nebylo a není v Plzni tak úplně běžné. Jak jsem se pomalu vzdaloval od plzeňských piv, přestávaly pro mě existovat i podniky s těmito pivy na čepu. Je tedy pochopitelné, že jsem cca před čtyřmi lety nezaznamenal vznik hudebního klubu - Žumberská stodola, který se nachází v patře nad restaurací. Dříve zde prý byly krejčovské dílny.

Dům u Žumbery
Dům u Žumbery

Pravdou je, že podniky typu music clubu už nevyhledávám. Ale když se na Pivním.infu objevila zpráva, že se zde točí i protivínský Platan 12 a to hned v kvasnicovém provedení, zavětřil jsem. Mrknu na jejich web, je otevřeno sice denně, ale až od osmnácté hodiny, což není pro nás přespolní zrovna přívětivé. Kéž by plátýnko točili i dole v restauraci.

Roman Dolejší, provozovatel Žumberské stodoly
Roman Dolejší, provozovatel Žumberské stodoly

Od provozovatele, pana Romana Dolejšího, jsem se dozvěděl, že v restauraci vládne jeho otec, který nechce o jiných pivech ani slyšet, odjakživa se zde přece točí G12! Další slova pana Romana mě však nadchla "Pokud by jste chtěli, můžu Vám otevřít nějaký den třeba již odpoledne a klidně obstarám i jiná piva." To je slovo chlapa a také do pranice, kterému se nedá odolat.

Interiér
Interiér

Mezitím se mezi výčepními pivy zabydluje i Koutská kvasnicová dvanáctka, takže ve stodole vždy můžete ochutnat šest druhů točených piv - mimo dvě plzeňská ještě Granáta a Prácheňskou Perlu z Protivína. A občas opravdu soudek něčeho pro Plzeň exotického. Co bude k mání v budoucnu se vždycky dozvíte na Pivním.infu.

Pivní nabídka
Pivní nabídka

Poprvé nám návštěva nevyšla (na čepu byl Berounský medvěd), ale podruhé, kdy byl avizován Podkrkonošský speciál z Nové Paky, již ano. Přátelé dali pro začátek kvasnicové Kouto a byli nadšeni, prý je lepší než v Koutlandu! Já začal Novopackým pivem, které bylo tak dobré, že jsem u něho zůstal celé odpoledne.

Interiér
Interiér

Kdyby Vám nestačil výběr piva točeného, můžete se směle podívat do lednice, kde na Vás čeká více jak dvě desítky piv českých i světových značek. A kdyby Vás neuspokojilo pivo, je zde velmi široká (snad v Plzni nejširší) nabídka kvalitního alkoholu od kubánských rumů po whisky. Já jsem neodolal lahvi Oboloně, přece jen ukrajinské pivo není v Čechách častým hostem. A mohu prohlásit, že tato ukrajinská jedenáctka je velmi dobrým pivem.

Z nabídky lahvových piv
Z nabídky lahvových piv

Vlastní klub je zařízen tak trochu ve stylu retro s prvky vesnické stodoly. Hudební produkci nemohu soudit, budete muset zajít a zkusit na vlastní kůži. Při naší návštěvě se nám trefili do noty, protože k dobrému pivu se promítala dobrá česká komedie z restauračního prostředí, hádejte která ....

Interiér
Interiér

Závěrem lze jen říci, že v Plzni vyrůstá další pivně zajímavý podnik. Pan Roman je velmi vstřícný k vyzkoušení jiných pivních značek, které bychom v západočeské metropoli nikdy nemohli ochutnat, za což mu moc děkuji. A doufám, že se v budoucnu do Stodoly znovu podíváme a ochutnáme další výborné pivo v té nejlepší kvalitě natočení.

Interiér
Interiér

P.S. Než jsem stačil tento článek publikovat, navštívili jsme Stodolu podruhé. Na čepu vynikající Bakalář 12 a příště snad bude Rychtář, ne ten z Domažlic, kterému život zkrátili plzeňští, ale z Hlinska. Uvidíme, ale zdá se, že si postupně budeme moci v Plzni pochutnat na pivních lahůdkách z celé republiky. Dej Bůh štěstí![Richard Chodora] [Zobrazeno 8190x] [24. září 2007]
[Restaurace] [comments: 1] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Vašek

pondělí, 24. září 2007
13:05

Vašek

Prostředí velmi zajímavé, příjemné a pivo vynikající hlavně co nabídky se týče nemá v Plzni konkurenci zřejmě díky panu Romanovi. Mohu jen doporučit.


napsal(a): Vašek [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI