Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Vinárna Hrozen Plzeň

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Vinárna Hrozen Plzeň

Vinárna Hrozen Plzeň[p245]

Možná si pomyslíte, že jsem se zbláznil, že jsem se odvrátil od piva. Není tomu tak, ale dnes Vás chci opravdu pozvat do vinárny, Vinárny Hrozen. Jedná se o nový plzeňský podnik, který najdete v Palackého ulici č. 8.


Vítejte v Hroznu
Vítejte v Hroznu

A proč Vás sem chci pozvat? To je velmi jednoduché. Na fasádě se skví zelená cedule s nápisem Klášter. Ne, nejedná se o nějakou značku mešního vína, ale o logo středočeského pivovaru v Mnichově Hradišti (či nad ním). Vůbec poprvé mohou plzeňané a věřím, že nejen oni, ochutnat toto pivo v točené podobě (lahvová jedenáctka se prodává i v západočeských Normách).

Kvasnicový Klášter
Kvasnicový Klášter

A hned byl vybrán na Plzeň docela těžký kalibr - kvasnicová dvanáctka - vynikající to mok. Jiné točené pivo zde nedostanete, i když ... ale o tom až později. V lahvích však můžete okusit novopacké pivo Hemp Valley Beer s výtažkem konopí.

Klášterský kvasničák Vám tady natočí do ologovaného půllitru (dle mého názoru má až dost silné sklo) za 19 Kč či do třetinky na nožičce, za tu pak dáte korun 12. Osobně mi k pití víc vyhovovaly třetinky.

Obslužný pult
Obslužný pult

Samozřejmě je zde velký výběr vín a to sudových i v láhvi. Dalším kladným bodem hodnotím kvalitní kuchyni s někdy i trošku netradičními jídly. Přes poledne můžete zajít na oběd na nabídku několika hotových jídel.

Minutka
Minutka

Interiér je příjemný s vinařskou tématikou. Zdi jsou původní, očištěné. Velmi kladně hodnotím nekuřáckou místnost, kde je i mini stoleček pro děti. Takže až půjdete z plzeňského terária Aqua Zoo, můžete se sem celá rodinka přijít občerstvit. Zajímavostí může také být, že v hlavní místnosti (s výčepem) Vám určitě nebude zima od nohou. Zdejší podlaha je totiž vyhřívaná.

Nekuřácký salonek
Nekuřácký salonek

Byl jsem zde zatím jen dvakrát a obsluha byla vždy veskrze vstřícná. Jediné, co by se jí dalo vytknout, je poměrně dlouhá prodleva mezi výměnou sudů, ale to se snad časem a praxí personálu spraví.

Vyvalte sudy
Vyvalte sudy

Poslední zvěsti praví o tom, že by se snad na čepu občas mohlo objevit další zajímavé pivko, které by měl pan majitel dovézt ze svých cest na Moravu, kde nakupuje vína. Takže se nechme překvapit, co nás zde čeká. Už bylo na čepu pivo z Dalešic, osobně mi uteklo o několik minut.[Richard Chodora] [Zobrazeno 12187x] [1. duben 2007]
[Restaurace] [comments: 8] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

sobota, 12. prosinec 2009
17:43

Chody

Tak bohužel musím konstatovat, že včera opět pivo - Klášter - nakyslé. Naražený Opat byl dobrý, leč nakyslou vůni buď získal z trubek nebo skla. Jinak je nově zprovozněn sklep, kde se točí také dva druhy piva. Nejlepším pivem večera se tak stal až přeražený Telčský Zachariáš. Ačkoliv jsem obsluhu upozornil na nakyslost piva, pivo bylo podáváno dál a nakonec (i když jsem jej vrátil skoro celé) ho chtěli ještě zaplatit. V létě jsem tu měl zkyslou Holbu a Klášter. Tak nevím, jaké zkušenosti máte Vy ostatní, ale pro mě už Hrozen pomalu přestává existovat. Škoda:(


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Chody

sobota, 22. prosinec 2007
19:36

Chody

Včera jsem byl v Hroznu, pivo bez chyby, ale bohužel opět podražilo, kvasnice z Kláštera tedy pořídíte již za 25 Kč. Od včerejška také na čepu Berounský medvěd, nebo Klepáček?, 14% za 30 Kč.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Tomáš Semrád

pondělí, 1. říjen 2007
08:43

Ach jo, zpočátku všechno super, po čase pomalý úpadek a končí to zkaženým pivem. Vždycky když se objeví takovéto či podobné info nebo report o netradičním pivu v místě, kde by to málokdo čekal, mám radost, že se dokáží malé pivovary s netradičním produktem prosadit i pod komínem velkopivovaru, aby si nakonec po čase člověk přečetl, že pivo bylo zkažené...Není to škoda, ptám se proč?


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 27. září 2007
19:55

Chody

Dnes na čepu též Berounský medvěd, Klášter byl bohužel již zkažený ...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

29. únor 2024
19:27


posted by: Inzerce

Chody

čtvrtek, 19. červenec 2007
09:49

Chody

Cena piva se vyšplhala o neuvěřitelné čtyři koruny, tedy již na 23 korun ...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Vašek

středa, 11. duben 2007
13:36

Vašek

Příjemné posezení, dobrá kuchyně i obsluha. Mohu jen doporučit


napsal(a): Vašek [Odpovědět]

Chody

pátek, 6. duben 2007
21:14

Chody

Tak jsem navštívil Hrozen potřetí a zjistil jsem drobné změny:
1) Tlustostěnné půllitry vystřídali obyčejné
2) Na pípě se usadilo logo Májový ležák 13 (bohužel nebyl)
3) I tak mi chutnalo z třetinky víc


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Michal

pondělí, 2. duben 2007
21:56

Michal

Dalešice?! Škoda že sem to propás. Jinak už se těšim na to další pivo. Zase tam musim někdy zajít.


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI