Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Žižkovská Merenda už je i o pivu

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Žižkovská Merenda už je i o pivu

Žižkovská Merenda už je i o pivu

Merenda by byla jen další z řady celkem dobrých hospod, jakých jsou v Praze stovky a kdyby se majitelé před časem nerozhodli podlehnout sympatickému trendu „čtvrté pípy“ mohlo to tak i zůstat. Naštěstí jim však komerční neúspěch speciálu Master v kombinaci s „hardwarem“ od PP po krátkém váhání umožnil po vzoru Tramwaye, Obžerství či Zlých časů aplikovat strategii „proměnlivé čtyřky“.

Merenda byla otevřena v roce 2003 v prostorách bývalého klubu „Žižkovská kotelna“ na tom nejžižkovějším Žižkově v Husitské ulici kousek od Tachovského náměstí. Interiér byl kompletně zrekonstruován a jednoduché vkusné zařízení restaurace v úrovni ulice v kombinaci s téměř výlohovitými okny, která přes den velice příjemně prosvětlí interiér, dává tušit, že tento podnik se těm lokálním žižkovským poněkud vymyká. V kontrastu s lehkým vzdušným stylem restaurace je sklepní prostor s barem, který je jako stvořený pro větší privátní akce či sledování sportovních přenosů. Obě varianty bývají často hlučnějšího charakteru a odizolování a hloubka tohoto prostoru tak chrání okolí. Z vlastní zkušenosti vím, že akce jsou tu občas – zde si dovolím vypůjčit výrazivo mé jedenáctileté neteře – fáákt hustýý.

Restaurace Merenda
Restaurace Merenda

Oba majitelé Merendy jsou denně v lokále a jejich přítomnost na place působí nesmírně blahodárně, všichni známe občas problémy s najatými pikolíky. Oba jsou navíc tak říkajíc od fochu - vyučení kuchaři s dlouholetou praxí z podniků proslulých excelentní kuchyni a kvalita jídel tomu odpovídá. Ceny s kvalitou korespondují, nečekejte zde žádnou extrémní láci, Merenda, jak již řečeno, není obvyklá žižkovská hospoda, ale vzhledem k estetickému i chuťovému zážitku zjistíte, že ca. 100,- až 150,- K za Váš pokrm je přiměřená cena. Dorazíte-li ve všední den na oběd, pak budete příjemně překvapeni polední nabídkou hotovek nadprůměrné kvality za příznivých cca. 70,-K.

Výčep v Merendě
Výčep v Merendě

Pivo byla, jak zmíněno výše, donedávna klasická PP trojkombinace, tedy Prazdroj, černý Kozel a „oblíbené“ devítkové Géčko s kvalitou nikterak oslnivou. Pokrokový počin rotujících sudů na čtvrté pípě však zcela mění pohled na tento podnik a zařazuje jej do jiné kategorie, je skvělé, že k nemalému potěšení milovníků piva existují podobná zařízení a že se Merenda po jejich bok již v tomto smyslu řadí. Velmi si přeji aby bylo jen houšť, aby se „regionální čtyřka“ stala standardem nebo alespoň signifikantním atributem slušného podniku, v mých očích tomu tak už je.

Interiér žižkovské restaurace
Interiér žižkovské restaurace

Pivní sortiment resp. jeho historie na „čtyřce“ je už dnes poměrně pestrý – stálí i náhodní návštěvníci kvitují nabídku víc než pozitivně a každý sud tak vydrží maximálně 2-3 dny – a i když rozjezd byl poměrně opatrný až konzervativní (Bernard, Regent, Svijany, Březňák, ..) stal se postupně odvážnějším (Poutník, Litovel, Dačický, Janáček, ..) a dokonce se objevilo i první nefiltrované pivo (Svijanský Kvasničák) a to je směr (i díky značnému úspěchu), kterým se bude výběr nadále ubírat. Je potěšitelné slyšet takové zprávy a nezbývá než radostně čekat, protože mají-li v budoucnu dorazit takové skvosty jako Hukvaldské pivo, Freudovo pivo či Lašský Vulkán, tak je skutečně na co. Stálým návštěvníkem zde, po rekonstrukci pivovaru údajně bude i proslulé berounské zvířátko, takže uvidíme ...

Pro internetové surfaře dodávám, že Merenda zatím svou webovou stránku nemá a Vaší fyzické návštěvě tak ta virtuální předcházet nemůže. Slibuji, že budu ve vlastním zájmu osvětově působit, aby se alespoň na PI krátká informace o aktuálním sudu na čtyřce objevila. Merendě držme palce.[Jan Kejnovský] [Zobrazeno 15593x] [16. duben 2008]
[Restaurace] [comments: 16] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ivan

pondělí, 19. listopad 2012
11:41

ivan

V Merendě jsem několikrát byl a vše bez jakýchkoli problémů. Pohodová hospoda s dobrým pivem.


napsal(a): Ivan [Odpovědět]

MERENDA

neděle, 18. listopad 2012
06:45

merenda

to tom:
Takže jestli mají slečny z naproti Blaze problém s tím,že nám rozbily okno a my jsme se snažili řešit jejich situaci po dobrém tak ať příště nechodí si po okolních restauracích půjčovat peníze a neprosí o sud piva...S pozdravem Merenda...A to,že jsme jsme PARTNEŘI jak v osobním i pracovním životě to snad je líp...máme pořád své stálé hosty a spoustu rezevarvací, které se týkají i cizinců..Servírka je Martina a maká celý týden a pořád PRO MERENDU dělá spoustu věcí..např..rekonstrukce pivnice- 2 měsíce vlastní ruční práce..Takže, dovolená na "MALTĚ"..přeji komentátorům apod. Dobrou chuť - pokuď se jim jedná o totéž..DOBRÉ PIVO..Mirek a Martina


napsal(a): MERENDA [Odpovědět]

Adsense

4. prosinec 2023
18:10


posted by: Inzerce

tom

pondělí, 12. listopad 2012
10:32

Byl jsem tam cca 3x a chodil bych i dal, kdybych tam nenarazil posledně na arogantní ženskou, (obsluhovala nahoře). No to co je za dílo to se snad nedá ani popsat. Si myslí, že když občas podrží majiteli, že si může vše dovolit...omyl s takovou obsluhou půjde Merenda brzo do kopru.


napsal(a): tom (tom(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Děkan

úterý, 13. listopad 2012
13:55

Děkan

to tom: Souhlasím, zřejmě na stejnou "příjemnou" ženskou jsme narazili v září, má první a dosud poslední návštěva v Merendě skončila velmi rozpačitě.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Kejna

pátek, 16. listopad 2012
17:02

Kejna

to Děkan: Dneska se tam po delší době chystám, tak mě hoši děsíte, snad to nebude tak zlé .. i když budu dole na plátně zírat na tenis, tak zreviduju i vršek.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Kejna

pondělí, 19. listopad 2012
08:47

Kejna

to Kejna: takže já si nemůžu stěžovat, paní nahoře, pán dole, kocouří IPA i Tomáš Berdych na plátně, v pátek všechno v pohodě, nebyl důvod ke stížnostem.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

martin

úterý, 5. duben 2011
22:04

Nejhorsi obsluha, jakou jsem za posledni dobu zazil. Arogantni, neprijemny cisnik, toci podmiru.

Urcite tam nechodte, temer cokoli je lepsi nez tohle.


napsal(a): martin (navstevnik.merenda(a)seznam.cz) [Odpovědět]

padour

pondělí, 19. duben 2010
09:24

http://www.merenda.cz/


napsal(a): padour [Odpovědět]

Pavel

středa, 24. únor 2010
16:42

Pavel

Čus Merendo!
Těšíme se na koncert 1.dubna u vás - MAZACÍ HLAVA GENERÁLA MARŠÁLA.


napsal(a): Pavel [Odpovědět]

Dan

pondělí, 9. březen 2009
18:13

Dan


---------------------------------
Zpráva byla upravena 24.02.2010 ve 20:26:19


napsal(a): Dan [Odpovědět]

phrabina

úterý, 10. březen 2009
10:28

phrabina

to Dan: doporučuji trasu U Klokočníka - U Bansethů - Zlý časy (v Ne zavřeno) + několik zastávek tramvají na konečnou - První Piwní Tramway nebo
Pivovarský klub - hospoda pivovaru Chýně (hned pod Merendou) - U radnice - U slovanské Lípy (koutská, ovšem kolísající úroveň piva)


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

tomas

úterý, 10. březen 2009
10:50

tomáš

to phrabina: Nevíte někdo jak to vypadá v pivní Tramwaji? Stávající majitel asi končí, viz: http://www.sreality.cz/hotely-penziony-a-restaurace/pronajem/praha-4-zabehlice-1976866714


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Veru.Obžerství

úterý, 27. květen 2008
23:20

http://stredo.ceskereality.cz/nemovitost.html?qpr=AWC&qid=849&qlid=20666&c=013021&lite=&cache=63761&qsid=&shmenu= škoda


napsal(a): Veru.Obžerství (obzerstvi(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Moro

pátek, 18. duben 2008
11:42

Moro

Vždy, když si přečtu něco takového, tak mi "vyleze závistlivé oko". Kdyby hostinští v mém dostupném okolí udělali něco podobného se čtvrtou (třetí) pípou, byl bych radostí bez sebe. Ale bohužel - my nemůžeme - my máme smlouvu ::cry


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Kejna

pátek, 18. duben 2008
11:19

Kejna

všem se omlouvám za chybějící interpunkci - strašně nerad dělám chyby - bylo to všechno nějak narychlo a dodávám, že v Merendě je právě k mání Janáček a chystá se (už dnes či zítra) Regent (obě dvanáctky), do budoucna už to snad pánové dají do "co je nového?"


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Weetek

středa, 16. duben 2008
09:40

Weetek

Jistě chválihodný počin, ta hostující soutoč. Já ale pamatuju, že v Žižkovské kotelně býval skoro kompletní sortiment Nové Paky, s nostalgií a zároveň lehkým mrazením vzpomínám, jak když podnik končil, až do rána jsme dopíjeli sud Valdštejna...s předvídatelnými následky :-)


napsal(a): Weetek [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI