Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Tam, kde není stálá nabídka

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Tam, kde není stálá nabídka

Tam, kde není stálá nabídka

Všimli jste si také, že pomalu ale jistě přibývá pivních nadšenců i z řad výčepních či spíše majitelů restauračních provozů? Z dob minulých je v Česku zvykem, že restaurace točí vždy jen pivo (piva) z jednoho pivovaru. V posledních letech byl trend v tzv. přítoči, nebo-li obohacení pivní nabídky o další značku či značky. Jistě chvályhodné. Ale lidem jako já se časem každé pivo častou konzumací tzv. přepije. Proto také nemohu být štamgastem v žádné hospodě. I když ...

Trendem uspokojování pivních srdíček se v současnosti stávají podniky, které ke své základní pivní nabídce mají ještě další pivo, říkejme mu třeba "exotické", které není normálně v kraji běžné. Ta další piva se střídají, takže pokaždé máte šanci ochutnat něco jiného a v tom je to krásné kouzlo.

Chtěli byste také do takové restaurace či hospody chodit na pivko, ale nevíte, zda někde ve Vašem okolí něco takového existuje? Tady máte ty, o kterých vím a možná je znáte i z informací na Pivním.infu.

Modrý abbé Klatovy
Modrý abbé Klatovy

Začnu, jak jinak, Pivním studiem Modrý abbé v čele s panem Petrem Pavlasem. Tento pozoruhodný podnik najdete na Dobrovského ulici 150 v Klatovech pod letním kinem. V současné době je zde na čepu vždy devět piv. 6-7 píp je obsazeno protivínskými a koutskými pivy. Standardně Platan 11 (světlá i tmavá), 12, 14 a Koutské 10, 12, 14 tmavá. 1-2 pípy pak těmi "exoty".

Osobně jsem měl tu čest zde ochutnat takové skvosty jako Poutník, Skalák, Kácov, Vyškov či Polička, celkově se v Klatovech již vystřídalo více než třicet značek. Devátá pípa je vyhrazena pro domácí nealko pivo PIVola. Modrý abbé má otevřeno každý den kromě soboty (i pro mě škoda) od 16 hodin a můžete si být jisti, že pivo zde natočené dostanete v té nejvyšší možné kvalitě. Co je zrovna na čepu se dozvíte zde ...

Vinárna Hrozen Plzeň
Vinárna Hrozen Plzeň

Zůstaneme zatím v Plzeňském kraji, a to přímo v jeho srdci. Ano i tady v mecce plzeňské legendy a nejprodávanějšího beer nápoje takový podnik existuje a v poslední době to rozjel takříkajíc naplno. Ano mluvím o Vinárně Hrozen, kterou naleznete na Palackého ulici 8. Otevřeno je ve všední dny od 11, v sobotu pak od 13 hodin.

V Hroznu se i dobře najíte a pro nepřátele cigaretového dýmu je zde nekuřácký salonek. K jídlu si můžete dát vždy kvasnicový ležák Klášter, který doplňují střídavě další piva. Nejčastěji si zde můžete pošmáknout na Oslavanech, Dalešicích či Berounském medvědu, ale už jsem tu ochutnal i dražíčský Lipan, Opat či Žatec. Naopak utekl mi Janáček a Sv.Norbert. Podotýkám, že piva jsou povětšinou kvasnicová. Nejnovější informace z Hroznu se dozvíte od pana majitele Pavla K. na Pivním.infu v sekci "Co je nového "

Žumberská stodola Plzeň
Žumberská stodola Plzeň

V Plzni se ještě v září loňského roku slibně rozjížděl Music club Žumberská stodola, kde, krom stálého sortimentu G12, PU, Prácheňské Perly a kvasnicové Koutské dvanáctky, jsme si pochutnali na Podkrkonošském speciálu či na Bakaláři z Rakovníka. Jako další pivečko byl přislíben hlinecký Rychtář, ale bohužel již na něj nedošlo. Nebo ano a já o tom nevím? Informace ze stodoly nemáme ...

Obžerství Praha
Obžerství Praha

Další lokalitou, kde najdeme tzv. střídací piva je samozřejmě Praha. Prvně bych zmínil Obžerství, které naleznete na ulici Jakobiho 327 v Praze-Petrovicích. Standardní nabídku zde tvoří produkty Pivovarů Staropramen. Ale z dalších píp Vám do sklenic potečou mj. piva z Černé Hory, Jihlavy, Broumova, Dalešic či Podkováně. Informace o dění v Obžerství se pravidelně dozvídáte na PI v sekci Co je nového?, díky Veru ... Jinak Obžerství má již vlastní web, ale bohužel se tam prakticky nic nedozvíte.

První pivní tramway Praha
První pivní tramway Praha

Další podnik v Praze najdete na konečné tramvají na Spořilově a má příznačný název První pivní tramway Praha. Vždy na čepu naleznete PU, Pardál, který zrovna střídá G, Primátor Weizenbier. Na čtvrté pípě pak naleznete "exotiku". Co je právě na čepu, či co se připravuje, se bohužel nedozvíte jinak, než když zavoláte přímo do tramwaye (272 765 683).

Stejně tak se nikde nedozvíte, co právě točí v Pivovarském klubu, který najdete v Křižíkově ulici 17 v Karlíně. Vybrat si můžete vždy ze šesti piv s tím, že vždy si můžete poručit ležák Štěpán, který vaří bratrský Pivovarský dům. Pivovarský klub je otevřen denně od 11 hodin.

Pivní galerie Praha
Pivní galerie Praha

Další podnik naleznete v Holešovicích v ulici U Průhonu 9, kde se nachází Pivní galerie. Krom nepřeberného množství lahvových piv jak českých tak zahraničních si tu můžete objednat vždy dvě značky točené. Otevřeno je ve všední dny od pravého poledne. Aktuální nabídku točeného piva naleznete zde ...

Opusťme naší stověžatou a vydejme se společně do Brna. Zde najdeme na Štefánikově ulici 24 Hudební klub Fléda, jehož součástí je pivnice - Klub Netopýr. Základní sortiment tvoří ležáky Budějovického Budvaru a zajít sem můžete každý den od 18 hodin. Na stránkách se mj. dozvíte i co je právě na čepu, co se připravuje a co se točilo. Právě točená piva lze i hodnotit.

V Liberci - Harcově na ulici Švabinského na vysokoškolských kolejích (blok F) naleznete Kulečník u Hrocha, kde kromě Svijanského portfólia si můžete povětšinou ve čtvrtek vychutnat další piva z malých českých pivovarů. Z dvaceti piv, která zde již našla dočasné útočiště namátkou uvedu Poličku, Chodovar, Janáček, Podkováň aj. O tom, co je na čepu, jste se také dozvídali i na PI. Dnes již tomu tak není.

Přiblížili jsme si tedy společně několik málo podniků, kde Vás může příjemně překvapit nabídka piva. Nechce se mi ale věřit, že by takových hospod nebylo po republice více. Proto bych chtěl požádat Vás, čtenáře Pivního.infa, abyste upozornili na ostatní restaurace, kde dochází k více či méně pravidelné obměně piva. Napište o nich, prosím, do diskuse pod tímto článkem. Upozorněte, prosím, provozovatele na možnost zveřejňování jejich aktuální nabídky ...[Richard Chodora] [Zobrazeno 12005x] [6. duben 2008]
[Restaurace] [comments: 17] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Slávista

středa, 21. květen 2008
08:38

Slávista

No jo, s Mechováky je to těžký... Ale fakt - nejen, že u nich téměř není k dostání pardubické, tak ani v Pardubicích není tak nějak k dostání Hradecký Votrok ;)
Spojení měst? Proč ne. Hradec Králové by bylo celkem příjemné předměstí Pardubic!!! Jsem pro.


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Dwarf

úterý, 20. květen 2008
22:08

Dwarf

Hradubice nejspíš nikdy nebudou... nedá se vyloučit postupné urbanizační spojení obou měst, ale to ještě neznamená, že se musejí přejmenovat do jednoho názvu (např. na Ostravsku taky přechází jedno město do druhého, aniž by nějaké z nich ztratilo svůj název)... aby se Pardubice spojily s Mechovem - no to snad ani ne :-)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

emu

úterý, 20. květen 2008
19:14

emu

Dneska jsem shodou okolností byl ze studijních důvodů v Hradci a na jedné besedě se strategičtí plánovači a geografové shodli, že je jen otázkou času, kdy dojde k propojení Pardubic a Hradce Králové v jednu aglomeraci ;) že tomu nezabrání ani obrovská rivalita těchto měst. Ostatně pardubické pivo v Hradci prakticky neseženete, ač je to odsud asi 20 km :-)


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Dwarf

úterý, 20. květen 2008
18:26

Dwarf

nojo, Mechovák, aby si nemusel rejpnout :-)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Adsense

14. duben 2024
02:48


posted by: Inzerce

Libor

úterý, 20. květen 2008
16:41

Libor

to Chody: však ti to napísal: Hradec Králové :-) :-) :-) :-) :-)


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Chody

úterý, 20. květen 2008
16:04

Chody

to Elf:
Jaké je tedy krajské město Pardubického kraje :-?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Elf

úterý, 20. květen 2008
15:38

Elf

V Brně šlo také zajít do Zelené kočky na Dalešice, které tam stále jsou, ale už chybí oslavanská Františkova třináctka. Škoda. Minulé léto jsem v ZK ochutnal Strakonického Velkopřevora 14. Ale v Brně prostě a jednoznačně vítězí Netopýr. Někdy ty piva nejsou to pravé ořechové, ale kde jinde seženete např. Old Ale 18 nebo Vojkovický extra speciál 22. Obě piva byla vynikající.

toSlávista: Jen taková drobnost, Pardubice nejsou krajské město, tím je Hradec Králové a ano, jsem původem z Mechova:o)


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Ludw.

neděle, 13. duben 2008
12:29

Ten clanek nahore je super, jen je skora ze za cely Brno je tam jen 1 hospoda (Fleda) Ja bych rozhodne doporucil jeste Hluchou Zmiji na Jugoslavske, a PODOTKL ze se tam da vychutnat vynikajici pivo (Dudak, Sklepak, Policka, Svijany atd.. vzdy neco nepasterovaneho..) a nejlepsi na tehle hospode je ze se tam N E K O U R I !! (Kdo chce kourit, zapali si venku!!) Tak to ma byt, bud si chci vychutnat pivo, a nebo si zajdu do udirny!
Bohuzel nemaji zadnewww. stranky.. Otevreno denne od 17:00 do ??.


napsal(a): Ludw. [Odpovědět]

Chody

středa, 9. duben 2008
19:41

Chody

Zapomněl jsem uvést, že kdo chce vědět, co je na čepu U Hrocha v Liberci může si napsat na mailovou adresu hroch.liberec(zav)seznam.cz


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Paja

středa, 9. duben 2008
07:42

Paja

To Martin Stros: Tak jsi me predbehl. Zrovna vcera jsem tam byl - Zatec 11, 12 - Export, Opat medove... Ale byl jsem zklaman :(. Ja dal 11, kamos Krakonose, Zatec 12, ale vratil se ke Krakonosovi. A to bych rekl, ze ta 12 byla lepsi nez ta ostatni dve (11 a medove).
Nicmene mi neprijde, ze by byla nejasna budoucnost podniku. Sice je fakt, ze tam moc lidi nebyva, ale majitel se snazi prave poradat ty ruzne akce ke standardu Krakonose. Skoda, ze neaktualizuje stranky www.uradnice.com, takze ted tam jsou informace minimalne pres tyden stare...


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Martin Štros

úterý, 8. duben 2008
15:14

Já bych klidně zmínil i zde celkem známou restauraci U Radnice na Žižkově... poslední dobou se tam piva hodně střídají a jsou to samé lahůdky! Na čepu vždy 6 druhů pivka a ani jedno milovníka piva neurazí. Sice jsem slyšel něco o nejasné budoucnosti podniku, ale současný stav pivaře opravdu uspokojí!


napsal(a): Martin Štros [Odpovědět]

umbob

pondělí, 7. duben 2008
12:50

umbob

Brno-Lesná.Domací klub Gurmán.Březňák 10,12,Polička 11,Strakonický sklepák 12, Zlatopramen tmavý 12. Občas něco vymění.Tak jen doufejme,že Heineken ty severočeské nezničí příliš rychle a jestli jo,tak že majitelé najdou adekvatní náhradu:-)


napsal(a): umbob [Odpovědět]

laďa

pondělí, 7. duben 2008
11:00

Lada

Byla tu zmínka o Kudějovi /někdy mu říkám Kurděj, snad se na mně v hrobě nezlobí. P.Kuděj byl, tuším, vrstevník Haška, znali se a vztah k humoru jim nebyl jistě cizí/. "U Kuděje" je ,pro mně olomoučáka, nejlepším vstupem ke konzumaci kvalitního piva. Hospůdka je nenápadně v suterénu obytného domu na Krapkově ul., nedaleko hotelu Sigma. Otvíračka je pravidelně každý den od 15 hod. a zavírá se v 23, o víkendu možná později - nevím přesně. Zařízení má duši, což je dáno starosvětsky působícím ineriérem, ve kterém se uplatňuje i starý nábytek. I veškerá výzdoba odkazuje na období první republiky, případně starší. Dále ke kouzlu zařízení přispívá určitá sevřenost, plocha je malá a hosté k sobě mají blízko, doslova fyzicky. Pak je tu /pro mně hodně zásadní/ výhoda nekuřáckého prostředí.Nikotin tu prostě nepřeráží vůni piva a skvělé tlačenky / nebo škvarečků v sádle, obé doporučuji/, nekuřácké prostředí láká k pivu i netradiční konzumenty a večer bývá obsazeno. Zcela obsazeno, místo se pak uvolní až po desáté večer. Postupně se dostávám k jádru pudla a tím je pivo a obsluha. Za pípou nacházíme s uspokojením pravidelně studentky. Proč s uspokojením? Protože jsou pohledné, usměvavé, rychlé při obsluze a pivo dovedou natočit. Vždy raději koukám na mladou, sympatickou tvář než na znuděný ksicht nějakého profesionálního "čepmena". Bez diskuze - děvčata přispívají k atmosféře hodně až moc. A jsme u toho, proč sem vlastně chodím. Pivo a ještě jednou PIVO. Hospůdka má trvale v nabídce pět druhů a kraluje produkce z malých pivovarů. Vyjímkou je trvale nabízená Holba Šerák, který jsem neměl nikdy potřebu degustovat, protože jsou tu onačejší kousky. Předně je tu Moritz deset ze stejnojmenného hostinského pivovaru v Olomouci, který je s Kudějem spřízněn. Dále můžeme ochutnat pivo z Prvního městského pivovaru Lipník - kvasnicová jedenáctka.Svijany nabízí třináctku, objevuje se Polička, Pelhřimov /Poutník/, Broumov /Opat/ občas i jiné chuťovky. Nesmím zapomenout na Bon ze Zašové, který se zde nedávno projevil špičkovou kvasnicovou dvanáctkou. Olomouc je /na naše poměry/ velké město, ale podobný výčep zde nenajdete. Občas zde zvu i bývalé spolužáky, stoly bývají večer pravidelně zadány. Takto si představuji pivnici /nevaří se, ale o hladu nikdo být nemusí/ a jsem vděčný, že ji mohu navštěvovat. Laťka je posazena vysoko a ostatní hospody pak srovnávám s Kudějem. Většinou k jejich škodě. Kdo ochutná skutečné pivo, toho už pak běžná europrodukce nemůže plně uspokojit. Tož tak z Hané.


napsal(a): laďa [Odpovědět]

Chody

pondělí, 7. duben 2008
09:20

Chody

to phrabina:
Tak to je asi nějaká moje chyba. Nevím, kde jsem vzal tu otevíračku v Obžerství, takže ji radši smáznu ...
Tak už vím, odkud jsem čerpal. Možná by stálo za to, zde ... ty údaje opravit ...
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 07.04.2008 ve 09:23:15


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Slávista

pondělí, 7. duben 2008
09:09

Slávista

Dobrý článek. Tak trochu jsem nad stejným problémem exotických piv dumal v pátek. Šlo o město Pardubice a bohužel o ústup těchto piv.
Pardubičky, U Vojáčků. 12° Dačický vytlačen Pernštejnem.
Ohrazenice,U Zamastilů. 10° Ježek vytlačen Pernštejnem.
Hospoda ve Starém Hradišti: Už před drahnou dobou skončil Zubr, nyní G a Pernštejn.
Bistro Kréta: Zlatopramen 11° a Dačický 10°skončili, podnik přebrali plzeňští patokáři.
Dále se v Pardubicích vyskytoval i Rebel a Svijany. Vše je pryč. Z regionů zbyli jen Pernštejn s Rychtářem a v jednom podniku Litovel. Takže na krajské město pěkná pivní nuda.


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

phrabina

pondělí, 7. duben 2008
09:07

phrabina

Obžerství otevírá ve všední dny v 11.30, vaří obědy. Nebo je nějaká změna?


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

phrabina

pondělí, 7. duben 2008
08:59

phrabina

Napadá mě U Kuděje, Krapkova 20, Olomouc. Podrobnosti bych nechal na někom místním, zas tak často tam nejsem.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI