Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Obžerství - to není jen o dobrém jídle…

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Obžerství - to není jen o dobrém jídle…

Obžerství - to není jen o dobrém jídle…

Když letos v dubnu otvíral můj dlouholetý kamarád Pavel Holčák svoji novou hospůdku, věděl jsem, že se mám zase na co těšit. Nebyl to jeho první počin co se podnikání v pohostinství týče a jelikož vždy upřednostňoval piva z malých pivovarů, nebylo pochyb, že tomu tak bude i nyní.

Leč poprvé se jednalo o podnik ryze pražský. Proto jsem se ani příliš nedivil, když se na čepu objevil Staropramen. Vyrukovat na Pražáky s nějakým pro ně neznámým pivem, to by skutečně nebyl asi nejlepší začátek. Konkurence je vysoká a při nezájmu zákazníků by podnik mohl brzy zkrachovat. Na to se musí jinak. Nejlepší je začít s nějakým všeobecně známým pivem, nechat si vybavit hospodu a pak „nenápadně“ sortiment obohatit o něco zajímavějšího…

Takto to udělali i v Obžerství. Z počátku kompletní sortiment sudového „Staráče“ byl brzy „okleštěn“ o Granáta, který se v malé sídlištní hospůdce – jak se dalo předpokládat – neměl šanci prosadit. Jakýmsi zpestřením – snad to bylo i tím, že se otvíralo pár dní před Velikonocemi – bylo zpočátku také zelené Starobrno. Ani toto pivo ovšem příliš neoslnilo.

Copak nám to točí?
Copak nám to točí?

Dnes už zde sázejí na vyzkoušené značky. Těmi jsou kromě zmiňovaných „S“ např. medový Kvasar z Černé Hory, který se majiteli již jednou osvědčil, a nově i 12% Jihoměšťan, tj. pivo Jižního města čili Prahy 11. [Petrovice sice patří k jiné městské části, s Prahou 11 ovšem sousedí, tak není důvodu, proč by i zde nemohli toto pivo točit...]

V plánu jsou i různé speciály, o čemž bude vždy zmínka na jejich webu. Ten sice ještě nemají, ale prý už se na tom pracuje, tak snad se brzy dočkáme.

Předminulý pátek (9. listopadu) se v Obžerství nabízel i poslední dobou tolik diskutovaný Podkováň. Podobně jako v Pivní tramwayi, tak i zde se s tímto pivem loučili. Pohřeb č. 2 se ovšem nekonal. Bylo to spíš o tom, pokecat si naposledy u „starého“ podkováňského piva s lidmi, kteří jej kdysi točili, resp. pili v pražských studentských klubech Lev (dnešní El Magico), Blanice a v neposlední řadě i Turbíně baru.

Co dneska točí?
Co dneska točí?

A dojmy? Podkováň byl jako vždy (někdo určitě nebude souhlasit, ale mně to pivo prostě chutná) super, což se o Jihoměšťanovi, bohužel, říci nedalo. Ač nový soudek, pivo chutnalo velmi zvětrale. Prý to závisí na tom, kde se pivo uvaří. Kromě Pivovarského domu se na jeho výrobě podílí i jiné pivovary. Slyšel jsem něco o „Jihoměšťanovi z Kácova“, ale možná je to jenom fáma. Pokud víte víc, podělte se o tom s námi…


Pár důležitých informací

Restaurace Obžerství

  • Jakobiho 327 (budova Chromservisu)
  • Tel: 774 87 96 97
  • e-mail: obzerstvi@seznam.cz (raději volejte, na odpověď byste se mohli načekat)
  • kuchyň pouze studená

Otvírací doba

  • Po – Pá: 14 – 01:00,
  • So – Ne: 13 – 01:00

Spojení

  • metro C – Háje + bus 240, 267, 271 – zast. Jakobiho,
  • popř. metro A – Skalka + bus 271 – zast. Jakobiho


[Marek Kamlar] [Zobrazeno 10524x] [22. listopad 2007]
[Restaurace] [comments: 8] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Malakin

úterý, 27. květen 2008
09:10

Malakin

To siki: Zkus se poptat na Bulovce. Tam se ted Jihomestan vari. Loni se tam stacel do klasickych NRW lahvi, tak nevidim duvod, proc by to nemohlo jit do tech s patentnim uzaverem. Rucni stacecka to zvladne.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

siki

pondělí, 26. květen 2008
21:01

siki

to revere: Ono se stáčí i do patent. lahví? Kde je k dostání a jak často?


napsal(a): siki [Odpovědět]

revere

pondělí, 26. květen 2008
20:32

revere

Rád bych podotkl, že Jihoměšťan není 12% ale 11% a to právě proto, že se jedná o pivo Prahy 11. Jinak je pořád stejně dobré a i z patentní lahve patří k tomu nejlepšímu v oblasti českého pils.


napsal(a): revere [Odpovědět]

Veru

úterý, 25. prosinec 2007
00:53

Dodatečně se omlouvám za tiskovou chybu na tabuli. Jihoměšťan je opravdu 11° pivo a není ani polotmavé, jak mi bylo vysvětleno, ale nejtmavší ze světlých. Vyskytuje se u nás přibližně 1x do měsíce. Aktuální info o pivech najdete na naší stránce na www.ceske-hospudky.cz Těšíme se na návštěvu. :o)))
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 29.12.2007 ve 14:11:37


napsal(a): Veru (Veronika83(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Adsense

20. květen 2024
11:35


posted by: Inzerce

Marek Kamlar

středa, 5. prosinec 2007
11:49

Jihomestan je skutečně 11%. Kluci v Obzerstvi to popletli. Ted uz to uvadeji spravne.


napsal(a): Marek Kamlar [Odpovědět]

phrabina

úterý, 27. listopad 2007
12:51

phrabina

Jihoměšťan byl uvařen postupně v Pivovarském domě, Kácově a na Bulovce. Osobně mi také nejvíce chutnala Kácovská varianta, krásné chmelové aroma, velmi pitelné.
Jen mě zaráží foto s cedulí Jihoměšťan 12. I současnou variantu na Bulovce jsem pil jako jedenáctku.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Tomáš Kroupa

pátek, 23. listopad 2007
14:38

Tomáš Kroupa

Ano, Jihoměšťan se vskutku vyráběl v Kácově (neměl chybu!), nyní jej vaří Franta Richteru na Bulovce, mají ho tam pod názvem Rubín. Jestli se vaří ještě někde jinde, to netuším... Minipivovar na Bulovce mám moc rád, ale Jihoměšťan z Kácova mi chutnal mnohem více...


Rosťa

pátek, 23. listopad 2007
07:57

Rosťa

Marku, díky, již léta čekám na podnik, kam u nás v Petrovicích, zajít! Konečně! Buďiž pochváleno Obžerství a dej Bůh štěstí!!!!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI