Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Co dělají v Podkérkonoší, když pérší? (den 4 -6)

Pivní cesty


verze pro tisk

Co dělají v Podkérkonoší, když pérší? (den 4 -6)

Co dělají v Podkérkonoší, když pérší? (den 4 -6) [p193]

Co se dělo od soboty do pondělí se dozvíte zde...

Den čtvrtý je vyhrazen Harrachovu, kde po procházce k Mumlavským vodopádům směřují naše kroky do Sklárny Novosad a syn . Absolvujeme prohlídku sklárny, muzea skla a samozřejmě nemůžeme opomenout ochutnat místní mok, když už se zde vaří to "nejlepší pivo roku v Čechách" a navíc je v ceně vstupného jeden třetinkový nápoj v místní restauraci zdarma. Znáte mě, na třetinky si moc nepotrpím, takže "volné" nápoje uplatňují děti za limonády a já si dávám dvě piva, ale normální. Navíc limonáda je skoro o 10 Kč dražší...

Muzeum skla
Muzeum skla

Myslel jsem si, že na čepu bude veškerý sortiment pivovaru a docela se těšil na Huťskou osmičku, která ovšem k mání nebyla. Jen skláři si na ní pochutnávají při práci. Tmavého Čerťáka nekoštuju, takže nám zbývá světlý František 12 zde čepovaný za 39,- Kč, což se mi zdá docela dost. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že se nacházíme na turisticky dost profláklém místě a lepší harrachovské pivo za tuto cenu, nežli třeba PU za 35...

František na místě činu
František na místě činu

Pivo není rozhodně špatné, ale že bych si z něho sedl na prdel, to tedy opravdu ne. Je dost hutné (jsme také v huti, že) a mně nějak moc nesedne, ale dva kousky nejsou problém. Zajídám topinkami s třeným pivním sýrem a jdeme dále. Ostatně v restauraci není vidět, že by tam někdo vysedával zbytečně dlouho. Většina lidí sem přišla hlavně uplatnit volný nápoj a to je dle mého škoda. Chybí mi zde takový ten hospodský šrumec.

Harrachovská varna
Harrachovská varna

Další minipivovar mám tímto "splněn". Víte, mě nebaví se hnát za ochutnanými pivy točenými porůznu na "čtvrtých" pípách. Neříkám, že si je tam s chutí nedám, ale v pivovarské restauraci má přeci chutnat nejlépe. Děti se ještě vyblbnou na harrachovské bobové dráze (což je docela drahý špás) a hurá "domů", kde na nás čeká točený Krákora a turnaj v ping pongu.

Další den se zastavujeme v soukromém muzeu (teď si už opravdu nevzpomenu, kde to vlastně přesně bylo :(), kde je od všeho trochu. I pivní lahve a starý výčepní pult tam najdete. Poté zajíždíme do Jičína. Tady zrovna probíhá výstava kutilství éry socialismu. Vedle různých sekaček, traktorů či pil zaujme pípa vyrobená z konvice na mléko.

Domácí pípa
Domácí pípa

Dost dobře jsem nepochopil její význam. To se do ní nalily lahváče, nebo přečepovalo pivo v hospodě? Myslím, že i za socíku nebyl problém koupit sud a půjčit přenosnou pípu. Pokud jste tedy byli zběhlí v narážení, které nebylo tak jednoduché jako dnes (abyste nedopadli jako pan Hanzlík ve filmu Slavnosti sněženek).

Vrchol letošní dovolené má přijít ve čtvrtek, jediný den, kdy ani jednou nezaprší. Musí se splnit hlavní bod - výstup na Sněžku. Neznalí situace parkujeme v Peci pod Sněžkou a vyrážíme nejkratší cestou k vrcholu - Obřím dolem. Kolegové dávají na první boudě pivo, já nemám nějak na Svijany či Velveta chuť.

Už tam budem
Už tam budem

Zpočátku se jedná o krásnou procházku a ty panoramata panečku. Nebudu Vám popisovat svoje pocity při výstupu, ale s výletem na Kokořín se to rozhodně nedá srovnat. V boudě pod Sněžkou jsou na čepu nějaká polská (euro)piva, ale tady se jen ohříváme, protože ze slunného počasí se dostáváme pomalu do vichřice. Už nás čeká je kousek, který se ale dost táhne. Konečně jsme tam. Na pokraji smrti vysílením... Splněno!

Krákora na Sněžce
Krákora na Sněžce

Říká se, že jsme pivní národ, ale na vrcholu nejvyšší hory Česka je hospoda v Polsku :( Naštěstí na čepu trutnovský Krakonoš. Za tři kelímkáče dáváme 200,- Kč a vítr nám hned sebírá pěnu, která letí vstříc dalším turistům a do nížin... V české poštovně jsou levnější plechovky, ale profláklých značek. Krakonoš nám rozhodně dělá dobře a tak lépe zvládáme sestup, po kterém nás čeká večeře v nedalekém Vrchlabí, ale o tom zase až příště...[Richard Chodora] [Zobrazeno 6380x] [25. září 2011]
[Pivní cesty] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Energetik

pondělí, 26. září 2011
08:30

Energetik

Huťská osmička je výborná, na to jakou má "voltáž"...

Jinak u Harrachova to jsou Mumlavské vodopády.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

pi

pondělí, 26. září 2011
08:52

pi

to Energetik:
Dík za upozornění. Opraveno.


napsal(a): pi [Odpovědět]

Jana

neděle, 25. září 2011
21:38

Jana

Chybí mi zde takový ten hospodský šrumec..

Tak to tam zrovna nebyly zájezdy Němců. V tom případě by si Tě nikdo ani nevšim, pokud by řeč nesouzněla s nimi. :-( Zažito na vlasní voči i kůži.
Místní 8°se dá koupit na vrátnici (tam co jste kupovali vstupenky)v PETce. Není špatná.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Adsense

5. červen 2023
15:16


posted by: Inzerce


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI