Rastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Ossegg, Vinohrady a nebo Beergeek?

Pivní cesty


verze pro tisk

Ossegg, Vinohrady a nebo Beergeek?

Ossegg,  Vinohrady a nebo Beergeek? [p1954][p1347]

Po poměrně dlouhé době se dostávám vlakem do Prahy a toho nelze nevyužít. Lehce po třinácté hodině končím na Václavském náměstí a už mi kručí v břiše, tak se vydávám na oběd do pro mě zatím neochutnanéhopivovaru Ossegg . Příjemné prostředí, super obsluha a na čepu tuším čtyři klasická piva a jeden speciál.

Vchod
Vchod

Jelikož je dost teplo tak začínám 10° spodňákem, kterého nazývají Athanasius. Výborné výčepní pivo, které do mě zapadlo dost rychle. Číšník už přináší plný talíř s obědem a mění prázdnou sklenici za plnou, tentokrát ležák Philipp 12°, který je taktéž velmi dobrý. Na zapití chutného jídla si objednávám netradičně chmelenou APU – Wernherus 12° ta mi chutnala asi nejvíc.

APA
APA

U vedlejšího stolu sedí sympatický pán, z kterého se nakonec vyklubal pan provozní. Po krátké rozpravě mi dává ještě ochutnat decku tmavého Balthasara 13°, docela příjemné, kávové až pražené pivo. Provozní mi nabízí i návštěvu spodních prostor, kde se nachází technologie – tří nádobová varna a 9 cylindrokonických tanků vlastní výroby a také pivovarská restaurace, která je z důvodu malé návštěvnosti bohužel zavřená.

Varna
Varna

V pivovaru vaří čtyři stálá spodně kvašená piva a na pátém kohoutu rotuje pokaždé jiný speciál. Ossegg není jenom v Praze, matčinný pivovar se nachází na severu ve městě Osek (proto Ossegg). Tady se nachází i cisterciácký klášter. Další pobočky můžeme najít třeba v Madridu nebo Drážďanech. Dobré jídlo a výborné pivo, to je Ossegg, který opouštím a pokračuji dál.

Výčep
Výčep

Další fotky z pražského Osseggu najdete zde...

Jelikož mám nějaké zařizování na Floře, tak by byl hřích nestavit se veVinohradském pivovaru . Nedávno jsem degustoval plechovky z tohoto pivovaru, takže i když byla všechna piva velice dobrá, tak mě na čepu zaujalo pouze jedno a to Summer 69 - lehký, citrusový, velmi chutný ejlík.

Summer 69 APA
Summer 69 APA

Poměrně prostorná hospoda, z které jsou udělané velké prosklené otvory, za kterými je vidět technologii pivovaru, byla docela prázdná. Dopíjím a z Vinohradského, už je to co by kamenem dohodil do svatostánku pražských pivních geeků.

Další fotky z Vinohradského pivovaru najdete zde...

Exteriér
Exteriér

Ano, přesně tak, další a poslední zastávka je pivotékaBeergeek. Z počátku si na baru připadám jako na nádraží, protože extrémní výběr 26 druhů svítí nad kohoutem jako odjezdy vlaků. Na rozjezd dávám lehkou Pool Party 8° od Chrousta.

Nabídka
Nabídka

Přichází i pan majitel, který je zároveň majitelem pivovaru Sibeeria, což se odráží na nabídce (6 druhů a plná lednice plechovek, právě od Sibeerie) a taky si hned jedno z jejich piv dávám – Sorbet Blackcurrant sour ale 11° je příjemný hodně ovocný a adekvátně kyselý kyseláč (věděli jste, že majitelé pochází právě ze Sibiře?).

 Sibeeria Blackcurrant Sorbet
Sibeeria Blackcurrant Sorbet

Na tabuli svítí i poměrně dost zahraničích pivovarů, volím jedno z těch slabších a to Oud Beersel Hibiscus Lambic – luxusní lambic, ale i když to je pouze 0, 2 tak mi chvilku trvá, než ho dopiju.

Oud Beersel Hibiscus Lambic
Oud Beersel Hibiscus Lambic

Milý pán na druhé straně baru mi odpovídá na všechny dotazy a dává mi ochutnat i po dně Freigeist Ibrixxxis lichtenhainer 12°. Tahle divočina mě moc nezaujala, sám výčepní přirovnává tenhle německý pivovar k našemu Crazy Clown Brewery. Dalším Chroustem se snažím uzemnit kyselinky ze všech předchozích kousků a jejich Gamma DDH 15° to zvládá dobře.

Chroust Gamma
Chroust Gamma

Už jsem pomalu na odchodu, ale místo jednoho neobsazeného kohoutu se naráží pro mě doteď neznámé SQBRU, o kterém se dozvídám, že je létající pivovar studentů z Podskalské. Tenhle gose s limetkou a mátou 12°, kterému říkají Sůldava prostě musím ochutnat. Dobře jsem udělal, suprová práce.

SQBRU Sůldava lime and mint Gose
SQBRU Sůldava lime and mint Gose

Platím, zvedám se a jdu najít cestu na to opravdové nádraží…

Další fotky z Beergeeku najdete zde...[Richard Chodora jr.] [Zobrazeno 277x] [5. červenec 2021]
[Pivní cesty] [comments: 5] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Dwarf

sobota, 10. červenec 2021
11:25

Dwarf

psal to opravdu junior? styl psaní mi nápadně připomíná seniora ;)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Chody

sobota, 10. červenec 2021
14:07

Chody

Dwarf: Jestli oni nebudou příbuzní :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

25. červenec 2021
21:59


posted by: Inzerce

Dwarf

neděle, 11. červenec 2021
16:37

Dwarf

Chody: copak o to, ale styl psaní se snad nedědí ;) nicméně asi jo :D


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Michal_CB

pátek, 9. červenec 2021
08:42

Michal_CB

Hezký pivní výlet :) V Osseggu se mi taky líbilo, ve Vinohradském jsem byl naposledy už velice dávno, tak pět let zpátky; prostředí měli hezké ale pivo nedobré, tak jsem rád že se zlepšili a že je na čase jim dát další šanci. A koukám, že v Sibeerii šli s cenami hodně nahoru.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 09.07.2021 ve 08:46:06


napsal(a): Michal_CB [Odpovědět]

RičrD_9

pátek, 9. červenec 2021
15:47

RičrD_9

Michal_CB: Ossegg byl za mě asi nejlepší, piva z Vinohradského mi chutnala
a v Beergeeku byly ceny vysoký celkově, ne jen u Sibeerie
---------------------------------
Zpráva byla upravena 09.07.2021 ve 15:57:02


napsal(a): RičrD_9 [Odpovědět]


Navštivte nás na InstagramuReklama na PI