Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Na kole okolo Nepomuka

Pivní cesty


verze pro tisk

Na kole okolo Nepomuka

Na kole okolo Nepomuka

Na nenáročný cyklistický výlet s minimálním převýšením jsme se vydali jedno letní sobotní odpoledne. A co cyklistovi zpříjemní cestování lépe než doušek zlatavého moku. Vyrážíme z domova (Vrčeň) po stezce Helenka do Kláštera pod Zelenou Horou do Nepomuka, kde naproti kostelu sv. Jana Nepomuckého byla nedávno otevřena Vinotéka U Magdalény (cca 6km). Vínu moc nerozumíme, ale na čepu tu má být pivo ze Žumberka.

Z výlohy vinotéky
Z výlohy vinotéky

Na čepu je jedenáctka, další piva by měla být k dispozici v PET, ale těch jsem si při té žízni nevšiml. Pivo dost pění, možná je to tím, že asi není kdovíjaká výtoč a chlazení je zapnuto až při naší objednávce. Celkově pivo není špatné, ale bohužel teplejší :( Asi nebudeme mít potřebu se tu příště stavět. Škoda.

Žumberk 11
Žumberk 11

Pokračujeme do kempu Nový Rybník (cca 4 km), který provozuje nepomucký Automotoklub a kde by měla být na čepu mj. piva Kapr 10 a Štika 11. Obojí světlá, v Čižicích u Bizona vařená (resp. "přeetiketovaná" - Bizon a Kameník?). Sortiment doplňuje tmavý Sumec. Všechna tato piva si můžete zakoupit v dárkovém balení i jednotlivě. Jsou uloženy v prosklené lednici společně se sortimentem bizoních piv.

Piva pro Nový Rybník
Piva pro Nový Rybník

Koštujeme od každého čepovaného po třetince a musíme přiznat, že jedenáctka je o hodně lepší. Pro návštěvníky kempu se jistě jedná o příjemné zpestření pivní nabídky, kterou doplňujou produkty plzeňského giganta.

Štika
Štika

Kdybychom pokračovali dále, dojeli bychom do Žinkov, kde se nachází krásný zámek jako z pohádky (cca 4km), v jehož útrobách pamatuju restauraci Pasant, ale to už je těžká historie. V Žinkovech už jsme letos na kole byli a o pivovaru se tam již desetiletí jen mluví :( Vracíme se zpátky do Nepomuka. Nemůžeme přece vynechat Zlatou Krávu (cca 5 km) a zkontrolovat její kvalitu.

Pivovar Zlatá Kráva
Pivovar Zlatá Kráva

Bohužel není na čepu desítka, která by v tomto horku přišla k chuti. Z ležáků je na čepu Plnotučná 12 a polotmavá Jiskra 13. Z ejlů pak YellowCow 12 s chutí do citronů a standardní Tractor IPA 14. Nepomucká piva potvrdila svou kvalitu a nasadila laťku dnešního výletu hodně vysoko. Osobně bych snad nemusel Jiskru, ale to je víceméně můj problém.

YellowCow
YellowCow

Na Zelenohorskou poštu je to co byste kamenem dohodili (cca 1 km). Cedule hlásá, že ve zdejší kavárně je na čepu pivo z malých pivovarů. Dnes je to místní Zlatá Kráva, kterou ze zřejmých důvodů vynecháváme a pivo od Šenkýřů ze Štáhlavic, konkrétně Lopata 10, které je také velmi dobré a při tónech rége by do Vás padalo jedno za druhým.

Vstup do kavárny
Vstup do kavárny

To už je ale čas sjet z kopce domů (cca 3,5 km), kde nás čeká poslední pivní zastávka. V Pivní prodejně Pod Zelenou Horou bývá pro kolemjdoucí o víkendech naraženo. Končíme tedy kvasnicovým Konradem IQ, který si z minipivovarskými ležáky rozhodně nezadá.

Doma
Doma

Tachometr ukazuje ujetých necelých dvacet příjemných kilometrů. Tenhle výlet zvládne každý, vždyť jsme se ani pořádně nezapotili...[Richard Chodora] [Zobrazeno 1854x] [18. červenec 2020]
[Pivní cesty] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Dwarf

neděle, 19. červenec 2020
14:14

Dwarf

tak proč vlastně vyjíždíš, když se ani nezapotíš ;)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Chody

neděle, 19. červenec 2020
20:52

Chody

Dwarf: Protože je to lepší, než jít pěšky :D


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

5. říjen 2023
03:45


posted by: Inzerce

Dwarf

pondělí, 20. červenec 2020
10:58

Dwarf

Chody: no... po 20 km pěšky by sis ta piva už zasloužil ;)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI