Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Jan Kvasnička a Martin Gruntorád odpovídají...


verze pro tisk

Jan Kvasnička a Martin Gruntorád odpovídají...

Jan Kvasnička a Martin Gruntorád odpovídají...  [p208]

Další offline rozhovor se rozhodli absolvovat pánové z pardubického pivovaru: Ing. Jan Kvasnička - ředitel pivovaru a předseda představenstva a Martin Gruntorád - sládek.

Pardubický pivovar produkuje dvě hlavní značky: Základní řada nese jméno Pernštejn a speciální 19% tmavé pivo pak Porter.


Pavel Karásek, Ovipistan.cz

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že k Vašemu pivu jako produktu (ať už se jedná o Pernštejn nebo o Porter) nemám žádné výhrady, chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně marketingu Vašeho pivovaru.

Poměrně často jezdím přes Pardubice vlakem a jelikož tam přesedám na vlaky směrem Hradec Králové, zajdu často přímo do pernštejnské Pivovarky. Ale pokud je mi známo, je jinak i v samotných Pardubicích celkem problém na Vaše pivo narazit. Mé dotazy jsou tedy následující:

1) Jaký podíl produkce je spotřebován přímo na Pardubicku, jaký podíl produkce připadá na zbytek ČR a jaký je podíl exportu?

Asi 80 % piva se distribuuje v Pardubickém kraji, zbylých 20% připadá na ostatní kraje ČR. Export tvoří jen asi 7% celkového prodeje.

2) Před pár měsíci jsem zaznamenal vznik pernštejnské prodejny v mém rodném Hradci Králové, čemuž jsem (přes až bájnou řevnivost mezi oběma městy) velmi rád, nicméně přeci jen bych přivítal i šanci ochutnat Pernštejna/Portera v Hradci točeného - je v dohledné době něco takového možné očekávat?

Bohužel Hradec je pro pardubické pivo tvrdý oříšek, na pivko můžete zajít do Bufetu Březhrad nebo do Hospody u Meruny.

3) Jaká je současná pozice a budoucí ambice Perštejna/Portera na pražském trhu? V rámci hospod, které točí piva z celé republiky se Vaše pivo objevuje naprosto výjimečně - je nějaká jiná šance Vaše pivo v Praze ochutnat?

V Praze můžete ochutnat láhvové pivo Porter, dodáváme ho do sítě Interspar. Další místa prodeje jsou uvedeny na našich stránkách.

Předem děkuji za odpovědi a do budoucna držím palce a fandím Vám. S pozdravem...


Richard Chodora, Pivní.info

Zdravím, měl bych na Vás několik otázek:

1) Vlastní a používá Váš pivovar technologii HGB? Pokud ano, která piva jsou na ní upravována a jak?

Ano, náš pivovar disponuje touto technologií.

2) Vaří se všechna piva, nebo je některé "míchané" (např. 11 z 10 a 12 nebo polotmavé)

Pomocí systému HGB piva standardizujeme, tak aby vyhovovala platné legislativě.

3) Neuvažujete o rozšíření sortimentu i o jiné pivní druhy? Piva pšeničná, různé ale apod.?

Ne, náš sortiment je dostatečně široký.

4) Některé pivovary vaří např. na Vánoce silnější speciály. Samozřejmě vím o Porteru, ale nechtělo by to i nějakou specialitku ve světlém provedení?

Možná se dočkáte příští rok.

5) Prodává se Vaše nealko pivo i pod jinými značkami než Backer? Tady mám na mysli zejména, zda jej nevaříte i pro jiné pivovary? Pokud ano, pro které?

Ne, nevaříme.

6) Vyrábíte vlastní limonády, nebo jen distribuujete produkty Koli Kolín?

Vyrábíme vlastní sudové limonády, lahvové distribuujeme.

7) Existuje někde na Plzeňsku podnik, kde si můžeme dopřát točené pivo Pernštejn? Záměrně se neptám na Portera...

Bohužel ne.

8) Jaké máte nejmenší sudy? Neláká Vás prodávat sudové pivo i v malých dávkách, tedy v 10 - 15l sudech KEG?

Prodáváme menší balení na prodejnách Pivovarka.

9) Neuvažovali jste někdy, že byste srovnali řadu Vašich vařených piv pod jednu nosnou značku - Pernštejn? Takže bychom si mohli koupit pivo Pernštejn Porter či Pernštejn Backer?

Zatím ne, děkujeme za váš námět k zamyšlení.

10) Jaká je pravděpodobnost, že když přijedu do Pardubického kraje např. na dovolenou, že si budu dávat točené pardubické pivo?

Neměl by být problém.

11) Nemá či neměl nějaký investor zájem vstoupit do Vašeho pivovaru. Mám na mysli např. K Brewery...

Nebudeme jmenovat, zájem byl.

Pivo Pernštejn mi zachutnalo a přeji Vám do budoucnosti, aby se Váš výstav zvedal, avšak ne až tak dramaticky, abyste nemuseli sáhnout k úsporným opatřením.


Jiří Kaňa

1) Máte v portfoliu v českých podmínkách výjimečné pivo, navíc s dlouhou tradicí - 19% Porter. Není škoda, že je to přes svou jedninečnost a známost jen regionální produkt?

Škoda to určitě je, ale je těžké proniknout na celý trh ČR, jsme regionální pivovar.

2) Vaříte na stupňovitost, nebo používáte HGB?

Obojí.

3) Vaše pivo se mi i ve vašem regionu jeví být dost málo viditelné. Čím přesvědčujete východočeského pivaře, aby sáhnul právě po Pernštejnovi?

Díky omezeným finančním prostředkům je to hlavně kvalita a tradice.

3) Všimli jste si, že na webové prezentaci vašeho pivovaru v těch pohyblivých obrázcích nahoře na úvodní stránce popírá lahvové pivo fyzikální zákony? :-)

Ano, víme o tom. Snad to tolik nevadí…

Děkuji za odpovědi a přeji mnoho zdaru vašemu pivovaru.


Marek Kamlar

Milý Pernštejne,

již 12 let jsi mým pravidelným společníkem pokaždé, když zavítám do Pardubic. Srovnám-li přitom dnešek s minulostí, kdy každá má cesta za tvým pivem byla dlážděna utrpením, neboť v celých Pardubicích jsi byl téměř nedostatkým zbožím, musím ti poblahořát: jsi totiž opět vidět a já si tě tak mohu dopřávat, jak se mi zlíbí. Jednak si tě v točené podobě mohu dát přímo na vlakovém nádraží - sice jen ve stánku na jednom z nástupišť, ale i to se počítá - a jednak v restauraci Pivovarka, kde jsi výborně ošetřen a kde je radost tě pít. No a v lahvové podobě si tě zase mohu koupit v nedalekém Albertovi či přímo ve tvé pivovarské prodejně. Takže za to, že už tě nemusím hledat po celých Pardubicích, mnohokrát díky.

Co se mých otázek týče, zde jsou. Není jich moc, ale aspoň něco:

1) Z čeho pramení pojmenování tvého nealka? Má to nějakou souvislost s anglickým slůvkem "Backer" nebo je to odvozeno od něčeho jiného?

Ano, je to anglické slůvko – backer a znamená zpátečník – zpět do střízlivosti.

2) Proč je tvá pardubická pivovarská prodejna v pondělí otevřena až od 12:00? Zrovna v pondělí bych uvítal i dopolední provoz, neboť tou dobou Pardubicemi pravidelně projíždím a mohl bych se tak pro pár lahvinek vždycky stavit. Takhle mám ovšem smůlu a ty vlastně taky. Nešlo by s tím tedy něco udělat? Nebo by se to finačně nevyplatilo?

Děkujeme, zvážíme to.

3) Proč nelze ve tvé pivovarské restauraci zakoupit lahvové pivo? Ve dne to člověku samozřejmě nechybí, neboť si může skočit do vedlejší prodejny, ale pokud dorazím do Pardubic až k večeru a chtěl bych potom s sebou nějakou tu lahvinku na památku, resp. na pozdější domácí degustaci a nemám zrovna čas běžet "až" do Alberta, musím zamáčknout slzu a odejít či spíše odjet s prázdnou. Dočkám se někdy nějaké změny?

Děkujeme za připomínku, dohodneme s provozovatelem restaurace a napravíme.

4) Letmým pohledem na tvé webové stránky do sekce "Limo Pernštejn" zjišťuji, že kromě točených limonád, které pocházejí z tvého pivovaru, nabízíš i limonády lahvové, které jsou však původem z Kolína. Mohl bys mi vysvětlit, proč to? Nemáte snad stáčírnu, která by dokázala plnit staré typy sodovkových lahví nebo je za tím něco jiného? V souvislosti s limonádami by mě také zajímalo, co se skrývá ve tvém pojetí pod termínem "perníková příchuť", kterou má být charakteristická Kofikola. Je to syntetického původu nebo do ní přídáváš nějaké perníkové koření, příp. jeho macerát?

Převažuje distribuce v plastu, o stáčecím zařízení na lahve neuvažujeme. Omlouváme se, ale na tuto otázku nelze odpovědět, jen to, že se snažíme, aby naše výrobky byly co nejvíce přírodní.

Tolik mé dotazy. Za odpovědi předem díky.


Všem děkujeme za dotazy a přízeň, velmi si toho vážíme.

Ing. Jan Kvasnička, ředitel

Pivovar Pernštejn a.s.

Pardubice[Richard Chodora] [Zobrazeno 9487x] [15. prosinec 2009]
[Offline rozhovor] [comments: 18] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

milan chlumecký

středa, 29. květen 2013
21:39

Dobrý den.Rád bych věděl proč má stejnou značku pivo Delegát z Pardubického pivovaru to samé z Břeclavského pivovaru.Děkuji.


napsal(a): milan chlumecký (milan.chlumecky(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Jana

středa, 29. květen 2013
21:55

Jana

to milan chlumecký:
Vydržte, už brzy se odpovědi dočkáte. :-)


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Adsense

25. únor 2024
08:58


posted by: Inzerce

Sekal

středa, 16. prosinec 2009
14:13

Sekal

Já si vždycky lámu hlavu, na co se zeptat, vždycky mě to napadne až po přečtení off-line rozhovoru. No nic. Nemohu si pomoci, ale přivítal bych od pánů trochu košatější odpovědi, vyčlenit si na to víc než 5 minut. V rozhovorech bývá obvyklé, že odpověď je delší než otázka, zde tomu tak není. Když to porovnám třeba s panem Witzem, tohle pánové odflákli. Patrně jim zabírá čas jiná forma marketingu. To s tím HK mu věřím, leta tam frčel Votrok a pak v Pernštejnu zachrápali, ale Pernštejn byl k vidění i na Kolínsku, teď ho tam nevídám.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

val

středa, 16. prosinec 2009
00:22

val

Odpověď na HGB je vskutku diplomatická perla, to samé s limonádama ("na otázku nelze odpovědět..."). Logicky z toho vyplývá, že HGB ředí všechno, perníková příchuť je chemické šméčko a limonády se stáčí v Pardubicích z kolínského sirupu. Je zde někdo, kdo by dokázal poskytnout relevantní info?


napsal(a): val [Odpovědět]

bobo

úterý, 15. prosinec 2009
23:34

Pardubický Porter je super, od leta som stiahol cca 80 kúskov v 330ml flašiach, a čapované cca 20 0,4L :))), máme ho v Košiciach stabilne, samo, že okrem iného, teraz to striedam so Zlatým Bažantom Porter (za týždeň 28x 0,33L) a Rožňavským Portrom 5L. Porter je super pivko!


napsal(a): bobo (peboxz(a)azet.sk) [Odpovědět]

VozechV

úterý, 15. prosinec 2009
18:59

VozechV

Velmi diplomatické odpovědi.
Především ty týkající se HGB a řezání piv.
Na otázku jak je vyrobena polotmavá desítka, jak je vyroben tmavý speciál "14" Granát? Byla by odpověď řezáním světlého a tmavého piva, užitím HGB a využitím protláčky při výrobě 19% Portera?

Naznačuji, ale vím, že tomu tak je.

Ale tím neříkám, že jsou to špatná piva. Mne například onen Granát chutná a Portera si svátečně také občas dám.


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

píra

úterý, 15. prosinec 2009
18:35

píra

Myslim, že problém zavřené prodejny v pivovaru se týká i víkendů...


napsal(a): píra [Odpovědět]

Malakin

středa, 16. prosinec 2009
10:48

Malakin

to píra: V sobotu je pardubická pivovarská prodejna otevřena od 9 do 12:00, problém s "blbou" otevírací dobou se tak týká pouze pondělků.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

píra

středa, 16. prosinec 2009
15:30

píra

to Malakin: Já se dostanu do Pardubek pouze jako turista a to o víkendu. Sobotnědopolední otvíračka je pro mně tedy málo. Uvítal bych, kdyby v Pivovarce prodávali láhve i suvenýry.
Taky bych rád ochutnal Pernštejna v některé pražské hospodě...


napsal(a): píra [Odpovědět]

Chody

pondělí, 7. prosinec 2009
19:40

Chody

Jen připomínám, že své otázky můžete do redakce PI zasílat ještě do čtvrtka 10.12.2009...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 3. prosinec 2009
23:36

Dwarf

základní otázku mám na Tebe, Chody? proč nebereš na BB Portera jeko značku, ale jako podznačku??


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

píra

pátek, 4. prosinec 2009
17:07

píra

to Dwarf: Proč by měl?


napsal(a): píra [Odpovědět]

Dwarf

sobota, 5. prosinec 2009
21:30

Dwarf

to píra: nezdá se mi degradace Portera na úroveň Bazala, myslím si, že patří tam, kde je třeba i Kelt nebo Velvet (když si za příklad srovnání vezmu Ostravar)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

píra

sobota, 5. prosinec 2009
21:44

píra

to Dwarf: To jsou pozůstatky beerboreckého pravěku. Kdyby se to zadávalo dnes, byly by to všechno podznačky. O tom na BB proběhlo už několik diskuzí..


napsal(a): píra [Odpovědět]

Dwarf

sobota, 5. prosinec 2009
21:55

Dwarf

to píra: já vím... a proto mi není jasné, proč se to nebere stejně... pravěk-nepravěk
tím spíš, že to rozhodl Chody, který propaguje 1 pivovar=1 značka, ale holt ne vždycky... tudíž je to pak celý na palici
---------------------------------
Zpráva byla upravena 05.12.2009 ve 21:58:03


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Chody

neděle, 6. prosinec 2009
08:55

Chody

to Dwarf:
Já bych třeba tuhle problematiku řešil úplně jinde...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 06.12.2009 ve 08:56:43


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Dwarf

neděle, 6. prosinec 2009
10:49

Dwarf

to Chody: tak půjdeme ven?? :D


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Chody

neděle, 6. prosinec 2009
10:53

Chody

to Dwarf:
Jo přijeď na pivo :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI