Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Na Kopečku ve Svitavách

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Na Kopečku ve Svitavách

Na Kopečku ve Svitavách [p959]

Škoda, že jsem loňskou dovolenou neabsolvoval až letos. Mohl jsem ochutnat zbrusu nová piva, protože ve Svitavách byla obnovena tradice vaření piva po devíti letech. V roce 2002 skončil místní průmyslový pivovar, jehož nosnou značkou byl Svitavák a později celostátně distribuován DoktoR. Letos tak na tradici navázal, jak jinak, minipivovárek, který vlastní a provozuje firma Czech Brewmasters s.r.o., restauraci, kde se "kopečkovská" piva čepují, pak vlastní a provozuje firma Typos s.r.o..

Minipivovar Na Kopečku
Minipivovar Na Kopečku

Pivo je k mání již od 14. července a v Radiměřské ulici, kde se nacházela bývalá restaurace Na Kopečku , tak můžete ochutnat nové svitavské pivo, které pro Vás vaří Svitavák Jiří Karlík, spolumajitel a jednatel Czech Brewmasters s.r.o., která jinak zabezpečuje technologické poradenství v pivovarnictví a sladovnictví.

Srdce svitavského pivovaru
Srdce svitavského pivovaru

Položili jsme panu starému několik otázek:

Jaká budete vařit piva?

Plánujeme stálou výrobu světlého kvasnicového 12% ležáku a 13% tmavého kvasnicového ležáku. Dále 12% svrchně kvašeného pšeničnéno piva typu weizen. V budoucnu to budou piva typu ale, irský stout a piva s přídavkem bylin a koření. Na pouť budeme vařit 11% jantarové pivo s přídavkem mateřídouškového medu…

Je možné si pivo u Vás koupit pouze v točené podobě?

Prozatím ano, ale v nejbližší době chystáme stáčení do „přinesených“ 5ti litrových soudků a PET lahví

Jak se Vaše piva budou jmenovat?

Název piv necháváme na naše zákazníky. Je vypsaná soutěž o název tří typů piv. Více viz info zde...

Tanky
Tanky

Jelikož je tato reportáž psaná na oprátce. Ehm, co to melu. Psaná na dálku a já tak nemám žádný vjem z piva ani restaurace, prosím Vás, kdož jste již měli tu čest s novým svitavským pivem, napište svůj názor na něj. Případně chopte se pera a vydolujte z fotoaparátu nějakou tu originální fotografii za provozu z Vaší návštěvy Kopečku...

Výčep v restauraci
Výčep v restauraci

Mně zbývá dodat, že samozřejmě držím svitavským palce a přeji jim, aby jejich pivo nebylo jen dobré, ale aby bylo vynikající a originální. Aby se nebáli experimentovat, ale na druhou stranu, aby si ohlídali chuť základního piva - pro mne světlého ležáku. Z těch netradičních piv se můžete těšit např. na karamelovou 11° s lipovým medem, která je právě navařená a kvasí.

Zajímavý průhled
Zajímavý průhled

P.S.: Děkuji za spolupráci na článku panu Jiřímu Karlíkovi, sládkovi minipivovaru Na Kopečku ve Svitavách, který se s Vámi loučí pivovarským Dej Bůh štěstí![Richard Chodora] [Zobrazeno 13081x] [5. srpen 2011]
[Minipivovary] [comments: 38] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

popelinka

pondělí, 6. květen 2013
05:40

pridavam tez komentar. Na kopecek jezdime docela casto a musim rict ze piva jsme vyzkouseli vsechny co byly na cepu a krom cyklopiva jsme se vzdy nekolikrat na danou varku vratili. Obsluha je vzdy vstricna a jelikoz mame tri deti tak trpeliva. Co se tyce jidla zaznamenavame v teto oblasti dost velke vykyvy. jednou opravdu lahudka a po druhe hruza. Jednou i se znamkou otravy. Ale vzdy to ryskneme a radi se sem vracime.


napsal(a): popelinka [Odpovědět]

kisutam

pondělí, 6. květen 2013
17:18

kisutam

to popelinka: Nejsou výkyvy v kvalitě jídla způsobené třeba tím,že si kuchaři mění směny?


napsal(a): kisutam [Odpovědět]

Adsense

13. červen 2024
00:03


posted by: Inzerce

Jakeob

pondělí, 7. leden 2013
11:54

Pokud chcete zajít na dobré pivo tak klidně. Ale (pokud nejste labužník přepalovaným olejem nasáknutých specialit) na jídlo sem opravdu nechoďte.

Měli jsme tu čest s:
Pomalu pečená krkovička v našem pivu na cibulovém ragú, podávaná s domácími haluškami se slaninkou doporučujeme

a

Pečený filet z lososa, sotýrované brambory s cibulkou a paprikou

Obě jídla totálna nepoživatelná. Na jídlo již nikdy víc.


napsal(a): Jakeob [Odpovědět]

krizak

pondělí, 7. leden 2013
14:35

krizak

to Jakeob:
No a já tam byl z jídla nadšen, tak aby se v tom jeden vyznal. Navštíveno listopad 2012


napsal(a): krizak [Odpovědět]

gormie

pondělí, 7. leden 2013
15:17

gormie

to krizak: Byli jsme tam 29.12.2012 a jídlo bylo jednoduše skvělé, stejně jako pivo. Jedinou vadou bylo neuvěřitelně dlouhé čekání na jídlo. Dokonce i polévku přinesli po extrémně dlouhé době. A to byla restaurace poloprázdná.


napsal(a): gormie [Odpovědět]

Jana

pondělí, 7. leden 2013
19:14

Jana

to krizak:
Tento jev jsem zpozorovala již ve více provozovnách. Předpokládám,že je to tím, na jakou zrovna partu v kuchyni člověk narazí. Jedna jsou holt vynikající kuchaři, druhá parta nestojí za nic. Bohužel. :-(
Konkrétně - ve Svitavách bylo, za naší návštěvy (v loňském roce)jídlo výborné. A pivo též.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jakeob

sobota, 26. leden 2013
10:26

to Jana: Je to možné. Každopádně já na kopeček na jídlo nepůjdu už nikdy víc. Nebo by mohli alespoň vyvěsit cedule: dnes vaří profík, zítra pat a mat.


napsal(a): Jakeob [Odpovědět]

Děkan

pondělí, 19. prosinec 2011
22:25

Děkan

Tuto sobotu 17.12. jsme v počtu 11 prověřili svitavský Kopeček. Z celkem širokého menu jsme zvolili 4 druhy jídel - pivovarský guláš, vepřový steak, brokolici, tatarák, z předkrmů nakládané tvarůžky v pivu a z polévek zelňačku. Na guláši i steaku jsme si pochutnali, porce byly velmi slušné (250g steak s přílohou za 159,-), tatarák byl namíchaný a rovněž chutnal, k brokolici připomínky taky nebyly, polévka výtečná. Ano, vedle škvarkového knedlíku se objevil i kupovaný, ale vytvrzený v mikrovlnce nebyl. V žádném jídle nebyla známka zkaženosti či jiné vady. Celkově jídlo hodnoceno známkou 1-. Měli jsme tedy štěstí a nebo je to stálý jev a Lukáš měl neskutečnou a ojedinělou smůlu? K pivu: na čepu byly 4 druhy, klasická 12 sv. ležák - velmi slušný říz, více chmelené, středně dlouhé doznívání, vysoká pitelnost, dále tmavý ležák 13 - průměr, lehký náznak kyselosti, méně suché než máme rádi, ve vůni karamel, v chuti již méně, přesto moc nás neoslovilo, další 13 red pale ale - velmi slušný ale, již ale postrádal živost a říz, ovocné chutě a vůně již jen v náznaku, tipovali jsme konec várky a nemýlili jsme se, přesto hodnotíme velmi slušně, posledním nabízeným druhem byl 14 vánoční speciální ležák - toho jsme mnoho nevypili, odklon od piva, v nápoji dominovali badyán a hřebíček, příliš aromatické, leželo v žaludku a určitě nevybízelo k dalšímu napití. Když jsme to tak hodnotili, ze čtyř nabízených druhů piv dvě velmi dobrá, jedno průměr a jedno pro nás nevhodné, známkou 2-. Hospoda je kuřácká, ale popelníky zřejmě na vyžádání (naštěstí), během naší přítomnosti od 10.30 do 18.00 se zastavilo dost lidí na jídlo a nikdo naštěstí nekouřil. Obsluha v podání sympatické blonďaté servírky příjemná, prostředí jsme si oznámkovali 2. Závěrem můžeme říci, že ve Svitavách se nám líbilo a doporučujeme je ostatním k návštěvě. A na závěr ještě poděkování jednomu z majitelů za exkurzi. Dej Bůh štěstí Kopečku!


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

jiri.j

úterý, 20. prosinec 2011
08:36

to Děkan: Byl jsem tam den před Tebou i s rodinou. Musím říct, že jsem byl velmi příjemně překvapen, zvláště, když jsem od pivovaru moc neočekával.Z jídel jsem zkoušel pouze chuťovky (nakládané tvarůžky, škvarková pomazánka a utopence). Vše velmi chutné (zlváště tvarůžky). U piva jsem ocenil především tmavý ležák. Světlý ležák byl solidně chmelený a rozhodně nadstandardní kvality. Red Pale Ale mělo možná svůj vrchol již za sebou, ale pořád bylo velmi kvalitní a splňovalo to, co se od daného stylu (irisch reda ale) očekává. V době, kdy se každý pouští do ostrovních pivních stylů, aniž to umí, musím práci pana sládka ocenit. Pivo vařit umí a dobré. Vánoční speciál beru jako roztomilou srandičku. Dívčí personál byl vstřícný, snaživý a milý. Myslím, že to rozhodně nebyla má poslední návštěva. Pan sládek je mimořádně ochotný a provedl mě i s 2,5 letým synem celým pivovarem. Doufám, že to na něm zanechá pozitivní stopy. A ještě jednu vzpomínku, cca v r. 1994 jsme absolvovali exkurzi ve starém svitavském pivovaru, kde jsem měli poprvé možnost ochutnat horkou sladinu, průvodce nám tehdy dělal p. Lapaor, dnes vařící pivo právě Na Kopečku. Tak Dej bůh štěstí.


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 15. prosinec 2011
15:17

Jana

Na Kopeček jsme zavítali 6.12. Výborný pivovarský guláš se špekovými knedlíky neměl chybu. Kopečkovský ležák světlý byl rovněž vynikající, hořký tak akorát, dobře pitelný. Tmavá 13°spíš sladovější, ale to není moje doména.Prý ale taky pitelný. Dostali jsme ochutnat od sládka připravovaný vánoční bylinkový speciál (14°), kterému též nebylo co vytknout.
Takže buď jsme měli štěstí my, nebo pan Elf smůlu.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Elf

čtvrtek, 15. prosinec 2011
16:11

Elf

to Jana: Nakonec ani nejde o to, jestli měl někdo štěstí, nebo smůlu. Problémem je přepokládaná škála kvality. Ponechám teď stranou standardy jednotlivých lidí, ale pokud se škála pohybuje od výborné jídlo až po jídlo po kterém se přiotrávíte, je něco hodně špatně. Podobné je to i u minipivovarů. Je jasné, že udržet si stabilní kvalitu není nic lehkého, ale pokud pivo "uhne" příliš, je načase ho vylít. Což se u nás příliš neděje. Prodá se prostě všechno. Stejně tak kuchyně, která normálně produkuje slušné jídlo, by si prostě a jednoduše neměla dovolit vypustit zkažené jídlo, nebo dokonce, podle chuti zelí, smíchat staré a čerstvé, aby se ušetřilo. Problémem tedy je loterie jakou se stává náštěva toho kterého pivovaru. Tohle mě opravdu nebaví, raději si trochu připlatím a dám si něco pořádného. Např. v Brně doporučuji nedávno otevřenou kavárnu Era, hovězí tabulová špička na smetaně a houskový knedlík vyjdou na neuvěřitelných 140 korun, přitom knedlík je domácí a výborný, poctivá omáčka a dobře udělané maso, vše bez polotovarů. Navštívil jsem třikrát a pokaždé jsem byl, s pár malými výhradami, spokojen.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Neomega

středa, 14. prosinec 2011
20:42

Pro Elfa: Mě se podařilo pivovárek po předešlé rezervaci navštívit již několikrát pokaždé i s jídlem a mohu zodpovědně prohlásit, že se sem budu i nadále vracet s pocitem příjemné obsluhy, krásného interiéru, dobrého piva a výborného jídla odpovídajícího gramáží cenám. Nevím kde jinde si ve zdejším kraji dáte 200g svíčkové se špekovými knedlíky za 110Kč (možná v Brně). A pokud člověk nepozná zkažené jídlo dříve nežli ho zhltá, pochybuji i o jeho schopnostech posoudit dobré pivo. Pivovaru přeji do budoucna mnoho úspěchů a neoprávněným kritikům častější řídkou stolici bez dosažitelnosti WC.


napsal(a): Neomega (neomega(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Elf

středa, 14. prosinec 2011
23:47

Elf

to Neomega: Jen pár poznámek k těm nesmyslům, co jste zde zveřejnil:
1.) Psal jsem, že jídlo (zelí) bylo možná zkažené. Tedy při jeho konzumaci to bylo na hraně, ale mohlo být smícháno staré s novým a nešlo to jednoduše poznat. Poznal jsem to bezpečně až díky zažívacím potížím.
2.) Je sice hezké, že většině navštěvníků jídlo chutnalo, ale co když na rozdíl ode mne měli jen štěstí, že se také neotrávili. Prostě a jednoduše tohle by se stávat nemělo. Myslím tím servírování zkaženého jídla.
3.) To že svíčková stojí 110 korun, přesněji 119 a má gramáž 200 g, není ještě dostatečný argument pro to, že je dobrá. Klidně dám za jídlo více peněz, ale očekávám odpovídající kvalitu.
4.) Říct, že "pokud člověk nepozná zkažené jídlo dříve nežli ho zhltá, pochybuji i o jeho schopnostech posoudit dobré pivo", je podobné, jako bych řekl, že člověk, který nepoznal špatnou kávu, určitě nerozumí ani čaji.
5.) Vaše přání je pak pouze trapné a hloupé.

P.S.: Ještě bych se zamyslel nad touto větou: "Mě se podařilo pivovárek po předešlé rezervaci navštívit již několikrát pokaždé i s jídlem a mohu zodpovědně prohlásit, že se sem budu i nadále vracet..." Soudím podle toho, že zřejmě neumíte číst (sarkasmus).
---------------------------------
Zpráva byla upravena 14.12.2011 ve 23:54:18


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Elf

čtvrtek, 15. září 2011
19:08

Elf

Při včerejším návratu do Brna jsem se také zastavil Na Kopečku, abych ochutnal místní pivo. Jejich Speciální karamelová 11° s přídavkem lipového medu hodně pěnila, takže její načepování trvalo dlouhou dobu. To se negativně projevilo na řízu a teplotě. Těžko tedy hodnotit. Světlá 12° a tmavá (až černá) 13° měli naopak říz dosti silný, na ležáky až příliš. U světlého ležáku dominovala trochu hrubší chmelovost, jinak bylo pivo slabší v těle, ale celkem pitelné. Tmavý ležák byl i přes silný říz povedený, v chuti lehce karamelový až po praženém sladu, středně plný a dobře pitelný.
Zato jídlo byla katastrofa, mnou vybrané bohužel nebylo k mání, tak mi servírka doporučila vepřové koleno s hruškovým zelím a třemi druhy knedlíků (na talíři byly druhy jen dva). Houskové knedlíky byly kupované molitany, ty druhé byly zřejmě chlebové knedlíky, s tím že jeden byl spálený. Maso bylo částečně oschlé, čehož jsem si bohužel všiml až později. Zelí také nic moc, ale u toho jsem si všiml, že bude možná zkažené až nakonci. Zřejmě byla zkažená jen menší část, která mohla být promíchána s novějším. Každopádně by mě zajímalo, zda mi jídlo servírka doporučila, protože se toho potřeboval kuchař zbavit, nebo doporučení myslela vážně. Jinak totiž byla milá a ochotná. Kdyby jídlo nebylo zkažené, bylo by jen mizerné, ale protože jsem byl později nucen využít sociální zařízení ve vlaku a už cesta na nádraží nebyla nepříjemnější, byla to prostě a jednoduše katastrofa.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 15. září 2011
19:19

Dwarf

to Elf: přesně tohle jídlo jsem tam měl taky a hodnocení bylo na 1*, asi není jeden den jako druhý... bohužel


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Elf

čtvrtek, 15. září 2011
20:03

Elf

to Dwarf: Kupované houskové knedlíky, kterými by se mělo říkat pěnové, nic moc zelí a kousíček masa? Jak jsem psal, i kdyby to nebylo zkažené a já neměl zažívací potíže, hodnotil bych jídlo jako velice podprůměrné. A to jsem se při pohledu do jídleního lístku docela těšil, pár jídel, nic komplikovanýho, ideální podmínky pro dobrou kuchyni.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 15.09.2011 ve 20:04:32


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 15. září 2011
20:10

Dwarf

to Elf: já toho měl plný talíř, docela jsem se přejedl... a to víš, jak vypadám :-) masa byl flák a výborný, zelíčka obě vymazlený, knedlíky dobrý... nemůžu si stěžovat... jídlo bylo daleko lepší než pivo


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Sekal

čtvrtek, 15. září 2011
20:45

Sekal

to Dwarf: Je plný talíř jediným hodnotícím kritériem?


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Elf

čtvrtek, 15. září 2011
20:58

Elf

to Dwarf: Dvě zelí? Já měl jen bílý. Knedlíky strašný, i ten co se tvářil jako domácí, za moc nestál - byl suchý a tvrdý. Ten spálený jsem ani nezkoušel. No a množství jídla na talíři by opravdu nemělo být kritérium kvality, ale já toho měl málo a hnusnýho, ty hodně a dobrýho. Tak mě napadá, že také může být velký rozdíl mezi kuchaři, kteří zrovna slouží. Každopádně se mi tam už jíst někdy v budoucnu fakt nechce.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 15.09.2011 ve 21:01:16


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Děkan

čtvrtek, 15. prosinec 2011
12:41

Děkan

to Elf: Lukáši, prověříme tuto sobotu a ve větším počtu, dám vědět.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 15. září 2011
21:51

Dwarf

to Elf: netvrdím, že tu jde o plný talíř, to byla reakce na ten "kousíček masa", páč já měl masa "plný talíř"... holt já měl kliku tady, ty ji budeš mít jinde :-) čau


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Jeron

středa, 14. září 2011
22:29

Na Kopečku jsem si pošmáknul. Teda na 12 ležáku. Opravdu lahodná hořkost,chlebnatost,kterou jsem naposled ochutnal v ležáckém sklepu jako učedník. Polotmavé s příchutí a všechna podobná piva ať už s příchutí švestek,malin nebo skořice. . . mě nějak neberou.Pivo má mít chuť piva a né něčeho.Prostředí i kuchyně na dobré úrovni.Ležák vinikající a dobře ošetřen.


napsal(a): Jeron (jeron(a)volny.cz) [Odpovědět]

Henri

pondělí, 15. srpen 2011
09:51

Henri

Pivovárek Na Kopečku mě příjemně překvapil dobrým pivem. Ochutnal jsem světlé a tmavé a obě řadím k tomu lepšímu, co lze v našich minipivovarech ochutnat. Pšenice v době mé návštěvy nebyla na čepu. Co se týče jídla, tak jsem byl také spokojen. Já osobně mohu návštěvu každému doporučit.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Traper

sobota, 13. srpen 2011
16:35

Traper

Včera jsem se konečně také dostal do Svitav. Interiér slušný,bez kouře, ani odvedle nepronikal žádný hluk. Dlužno dodat, že restaurace nebyla plně obsazena. Exteriér průměrný, rozhodně bych ho nekritizoval. Obsluha i krmě výtečná. 12° světlá průměrná, tmavé mělo zajímavý podtón po hořké čokoládě. Pšenice podle nás(nebyl jsem sám) v žádném případě, ani náhodou, nebyla vůbec ani lihovitá, ani nakyslá. Naopak velmi příjemná. Snad barva vlivem přídavku karamelového sladu malinko do zlatohněda. Páni kritici se cestou před návštěvou možná stavili v cukrárně. Závěrem podotýkám, že nejsem svitavák, ani patriot z nejbližšího okolí. Snad jsem se ke stáru naučil více pozitivně hledět na svět.


napsal(a): Traper [Odpovědět]

Dwarf

středa, 10. srpen 2011
21:14

Dwarf

navštívil jsem v sobotu 6.8. - restaurace pěkná, jídlo vynikající, dvanáctka světlá dobrá, tmavé pivo pitelné, pšenici si ale představuju úplně jinak... dostal jsem se na dno sklenice dle hesla: Není umění vypít pivo, které chutná... (první lok mi připomínal weizenbock, další už bylo něco jako U Richarda v Žebětíně, kde používají spodní kvašení...)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

smb

neděle, 7. srpen 2011
10:52

smb

Byl jsem Na Kopečku minulou sobotu . Ochutnal jsem světlý ležák i tmavou13°a obě piva mi chutnala i když jsou podle mého názoru hořčí . Jídlo bylo výborné .Bylo něco málo po jedné hodině odpolední a restaurace byla solidně zaplněna . Slečna co obsluhovala , byla příjemná a velmi ochotná . Tmavé jsem měl dvě , a i když pěnilo , žádný centimetr pod rysku se v mém případě nekonal .A abych jen nechválil , musím zmínit jednu věc , která mi celkem vadila a to byl velký hluk z vedlejší pivnice , neb jsem seděl u stole hnedle u vchodu do restaurace .Jinak to byla celkem příjemná návštěva , spojená s příjemnou vycházkou od a k nádraží míjící bývalý svitavský pivovar (jeho torzo ).Ještě jedna věc , ač jsem měl cestu od vlaku k minipivovárku v hlavě , nedalo mi to a těsně před cílem , jsem se pro "sichr" optal místních na cestu . Ptal jsem se na Radiměřskou ulici , celkem třikrát , ač byli všichni místní nikdo mi neporadil . :-? I když jsem poukazoval na , že to už to tu někde musí být. :D Ale můj orientační smysl mě nezklamal a dovedl na místo.


napsal(a): smb [Odpovědět]

Jiri Karlík-sládek

neděle, 7. srpen 2011
08:42

Pšenice je trochu jiná než obvykle, rozhodně není lihovitá ,nebo nakyslá. Nicméně mírně nakyslá chuť pšeničnému pivu patří. Hodnocení piva "žádný zázrak to nebyl" je nic neříkající ( hlavně. že je však negativní ). Mrzí mne, že jsem se s Vámi nepotkal na místě. Rád bych znal jakým způsobem přistupujete k organoleptickému posuzování piva. Sdělení ostatním.....tmavá 13°se těší velké oblibě. Pšeničné též. Bohužel pšeničného je naražen poslední sud a pro toto léto již nebude. Hodnocení exterieru je objektivní. Na tom ovšem pracujeme....po malých krůčcích


napsal(a): Jiri Karlík-sládek [Odpovědět]

Malakin

sobota, 6. srpen 2011
16:31

Malakin

Tak dneska taky konečně navštíveno. Na čepu měli světlý a tmavý ležák a kromě toho i pšenici. Světlé bylo rozhodně nejlepší - hodně chmelené, dost to připomínalo Chotěboř či Kyčmola, tmavé se ovšem taky dalo, byť to žádný zázrak nebyl, pšenice však mizerná (lihovitá a zčásti nakyslá), na ní budou muset ještě hodně zapracovat. Ceny jednotné - 28 korun za půllitr, piva jim však hodně pění, hlavně tmavé, počítejte tedy i s centimetrem pod rysku.

Jinak zvenku je to dost ošklivé, i když určitě ne tolik jako v Letech, vnitřek však bez výhrad.

Obsluha příjemná, dokonce se zeptala, zda nám pivo chutná, resp. které nám chutná nejvíc, na což člověk v minipivovarech příliš nenarazí.

Ceny jídel vyšší, ale odpovídá to kvalitě.

Pro sběratele zatím jen krýgl za 95 korun a pak taky účtenky, jinak nic.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Jana

sobota, 6. srpen 2011
18:47

Jana

to Malakin:
Jakou mají otevírací dobu?


napsal(a): Jana [Odpovědět]

moreli

sobota, 6. srpen 2011
20:38

moreli

to Jana: Celý týden od 10.30, http://www.pivovareknakopecku.cz


napsal(a): moreli [Odpovědět]

Jana

sobota, 6. srpen 2011
22:39

Jana

to moreli:
Díky za info.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

phrabina

čtvrtek, 11. srpen 2011
10:38

phrabina

to Malakin: Z architektonického hlediska považuji Lety za zajímavý počin. To, že se neodpovídá vkusu každého ještě neznamená, že je ošklivý. Porovnávat tuto budovu s Lety je nesmysl. MMX je architektura, todle výplod socialistického projektanta (tím se nechci otírat o svitavský pivovar, budovu pravděpodobně nestavěli oni). Stačí srovnat následující odkazy http://www.ovipistan.cz/archiv/pivovary/na_kopecku/foto-01.html http://www.mmxpivo.com/cs/historie
Pokud máš jiný názor, doporučuji ho podrobně rozebrat třeba na archiwebu...


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

wendy1972

čtvrtek, 11. srpen 2011
11:25

to phrabina: Zatím neznám nikoho,kdo by se chtěl do MMX vracet,je to takovej ten pivovar,který jednou za život úplně stačí.Teď je tedy otázka,zda to je zajímavej počin nebo cesta do pekla,i když stavba na mě působí jako takový předsálí pekla,jako krematorium.


napsal(a): wendy1972 (vasek.vasek11(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 11. srpen 2011
11:38

Energetik

to wendy1972: Tahle diskuse tu už proběhla, já se budu vracet znovu a rád. A tehdy těch lidí co se přikláněli k tomu, že se rádi vrátí bylo více, než nespokojenců a milovníků architektury ve stylu v novostavbě udělat kopii (většinou parodii) na staré časy.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Jakubisko

čtvrtek, 11. srpen 2011
13:42

to wendy1972:
Tak já ještě MMX vyzkouším, protože teď připravují výčepní desítku... Údajně ji chtějí mít v budoucnu místo předražené 11ky.


napsal(a): Jakubisko [Odpovědět]

phrabina

čtvrtek, 11. srpen 2011
16:35

phrabina

to wendy1972: Ne všichni jdou z krematoria do pekla, ne každý pivovar musí mít komín. Naopak u krematoria bych to očekával.
Mě se u investora velmi líbí, že postavil budovu hodnou 21. století a ne nějakou repliku postřižinského pivovaru. Já si pobyt v restauraci užil, nemohl jsem se nabažit pozorováním jednotlivých prvků a čistoty celého prostoru.
Pokud by se architekti řídili podle obecného vkusu, tak na Ještědu nemáme jehlu hotelu a vysílače, ale tuctovou dřevěnou kůlnu se zelenou střechou, která se do hor přeci tak báječně hodí, že? Ale jestli chcete diskutovat o architektuře, opravdu doporučuji specializované weby. Já jen zareagoval na vyvyšování prapodivného baráku nad stavbu s jasným výrazem.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

RoCa

pátek, 12. srpen 2011
07:25

RoCa

to wendy1972: Ja se vratim taky rad....


napsal(a): RoCa [Odpovědět]

Kari

pátek, 5. srpen 2011
12:37

Kari

Fotky z exkurze v pivovaru Na Kopečku najdete v Archivu Republiky Ovipistán zde
---------------------------------
Zpráva byla upravena 05.08.2011 ve 12:48:59


napsal(a): Kari [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI