Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Poslední Bizon na průhonických prériích už byl uloven aneb Coloseum U Bezoušků

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Poslední Bizon na průhonických prériích už byl uloven aneb Coloseum U Bezoušků

Poslední Bizon na průhonických prériích už byl uloven aneb Coloseum U Bezoušků [p253]

Neplánovaně volná červencová neděle, děti na prázdninách, ochořelá žena, krásné počasí a kamarádi kdesi po dovolených, z toho může být jen sportík a pro samotáře pak jedině kolo. Tak tedy neváhám, vklouznu do žlutého trikotu a vytahuji svůj stroj z garáže. Tvrdit, že nemám plán, nemohu snad ani doma a tak v čase oběda, krátce po ujetí třicátého kilometru dorážím na průhonické náměstí s cílem U Bezoušků zkontrolovat působení nového vlastníka.

U Bezoušků z venku
U Bezoušků z venku

Kdo se obával, že značka Coloseum minipivovar zahubí, se může uklidnit. Na první pohled není žádná dramatická změna vidět, pouze nové vývěsní štíty hlásají nabídku všudypřítomného PP (zde předpokládám nějakou komplexní smlouvu pro celý řetězec). Dříve doplňkový Bernard je tak minulostí. Docela vtipně mi působí plzeňská tabule s nabídkou „domácího“ piva a to už ani nerozebírám, co si představuji pod domácím pivem a co pod pivem z minipivovaru.

Pilsner Urquell- domácí pivo
Pilsner Urquell- domácí pivo

Stále příjemná zahrádka je již vybavena PP slunečníky a láká na víkendové grilování. Vůně je to opojná a i přes malinko vyšší ceny se ochutnání dobrůtek, které kuchař griluje přímo na zahrádce, vyloženě vnucuje. V nabídce jsou jak různá masa a klobásy, tak i zelenina a vybere si zde každý. Já se však nakonec na radu roztomilé servírky uchyluji k hovězímu gulášku za 129,- K a ani ten nezavdává sebemenší záminku k litování.

Průhonický gulášek
Průhonický gulášek

Jsem tady však zejména kvůli pivu a neznalý poměrů si jako první objednávám Pantátovu desítku, která se s Coloseem stala desítkou Bezouškovskou za 28,- K. Vaří ji však stále pan Černohorský a pokud mě paměť mých chuťových pohárků nešálí, tak stále stejně dobře. Je krásně vyvážená, pitelná, hlaďounce klouzavá a voňavá. V kombinaci s ujetými kilometry se začínám poněkud roztékat na židli a je mi hezky. Dopíjím a dojídám současně, cítím se krásně a jako moučník si, kupodivu, místo palačinky objednávám šestnáctku za 35,- K 0,4l.

Bezouškova desítka
Bezouškova desítka

Jak je zřejmé z nadpisu, jsou časy Bizonů v Průhonicích už nenávratně pryč a jeho nástupce se zove Veselou šestnáctkou. Nemohu si pomoci, přijde mi to jako vážně hloupé jméno. Ale podstatnější je, že chuť je stále báječná a to, co dominuje, bych nazval sladkou hořkostí.

Bizon nebo Veselá šestnáctka?
Bizon nebo Veselá šestnáctka?

Z bezouškovské nabídky definitivně vypadla dvanáctka Malvaz a přes to, že mi to nikdo výslovně nepotvrdil, mám teorii proč. Myslím si totiž, že celá ta síť restaurací, ať už je to Jarmark či Coloseum nesmí nabízet jiný ležák než ten Jihoafrický a Malvaz tak musel vyklidit pole Prazdroji co je i u nás již jen Urquellem. Je-li to jinak, rád se nechám poučit.

Bezouškova varna
Bezouškova varna

Musím říci, že personál v Jarmarkovských uniformách byl velmi milý a rychlý a vzhledem k tomu, že dříve jsem se v Průhonicích občas setkal s neochotou, hodnotím tento fakt velmi pozitivně. Změny v lokále nejsou žádné. Varna stále stojí na svém místě a tak zřejmě až plánovaná přestavba bývalé mexické restaurace ve dvoře na pizzerii trochu změní charakter tohoto místa.

Posezení na zahrádce
Posezení na zahrádce

Ač se majitel změnil, pivo zůstalo stejné a to je nejpodstatnější, byl jsem se svou návštěvou velice spokojen a každé následné šlápnutí do pedálů se mi zdálo nějaké lehčí. Jsem rád, že Průhonice zůstávají na pivní mapě a těším se na další návštěvu.[Jan Kejnovský] [Zobrazeno 11989x] [23. červenec 2008]
[Minipivovary] [comments: 11] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Kejna

pondělí, 24. listopad 2014
19:44

Kejna

Tak přátelé, včera jsem se hodlal osvěžit v Průhonicích tradičně lahodnou desítkou a na dveřích nápis "z technických důvodů zavřeno", dle informací personálu z pizzerie Coloseum, je zavřeno nenávratně a pivovar (technologie?/ firma?) se přesouvá kamsi do centra Prahy. .. dost smutné ..


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Chody

úterý, 25. listopad 2014
07:18

Chody

Kejna: Takže pivovar v Průhonicích přesouvám do zavřených :(


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

25. únor 2024
09:18


posted by: Inzerce

Jana

čtvrtek, 27. listopad 2014
18:55

Jana

Kejna:
Pivovar(technologie) se opravdu přesouvá-přesunul (důvod neznámý)a to Kláštěrní vinárny v Praze. Tam by měl vzniknout nový mini, stejného majitele.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

úterý, 25. listopad 2014
09:35

Jana

Chody:
Vydrž do čtvrtka. Možná získám nějaké bližší informace.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Kejna

sobota, 29. listopad 2014
21:00

Kejna

Jana: mě se tu nevěří .. ?? :)


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Kejna

pátek, 25. červenec 2008
15:31

Kejna

to tomas: pokud by tohle začali policajti kontrolovat, byl by to pro mě konec cyklistiky, protože právě ty hezké zastávky jsou na ní jednou z nejkrásnějších věcí. ano, taky jsem to někdy přehnal, ale občerstvit se decentně dobrým pivem je pro správného sportovce nejen příjemné ale i zdravé :-).


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

tomas

čtvrtek, 24. červenec 2008
21:52

tomáš

to Jarda: Mně teda policajti zatím nikdy nestavěli a to jezdím na kole hodně často. Je ale pravda , že takový ti strejcové co zaparkujou kolo před hospodou , dají si svých pravidelných 8 piv a potom se pokoušejí na kole jet domů a motají se po silnici , ti jsou v černý kronice hodně často. Cykloturisty , který si dají někde po cestě 1-2 piva a jedou zas dál , policie potichu toleruje. Alespoň jsem se za poslední roky nikdy s kontrolou nesetkal.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Jarda

čtvrtek, 24. červenec 2008
21:35

Jedna desítka, jedna šestnáctka, mezitím jídlo, asi za hoďku zas dál. Mám totéž za sebou, také na kole, vaří tam dobře, pivo výtečné. Jenže: Odhadem 0,4-0,5 promile, nevím kolik vážíš. V normálním světě žádný problém ani v autě. V zdejším Kocourkovstánu riziko, že tě nějaký zakomplexovaný strážník bude vysírat a druhý den jsi na titulní straně Blesku : opilý skorovrah za řídítky. Na druhém konci Prahy na rozdíl od tebe slušný člověk přemýšlí, co se slunnou sobotou. Natáhne koskované bermudy od vietnamců, krepsilonové ponožky a sandály, jeho stokilová fešanda fialové legíny a šup do hypermarketu.
Děcka se vzteknou u Mc Donalds, ženuška ve výprodeji výhodně nakoupí další legíny a on vylemtá šest úžasných gambáčů. Druhý den leží na gauči, drbe si vejce a čte Blesk. Ošklivě tě zdrbe. Zas jeden hezký víkend za námi.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Kejna

čtvrtek, 24. červenec 2008
09:46

Kejna

to Roman Holoubek: naprosto souhlasím s Vaším hodnocením desítky, byl pro mě fakt problém utrhnout se a nepožít více. Alespoň jsem se utěšoval, že výlet zakončím v Obžerství, kde však měli bohužel vypito (tedy Staropramen jsem odmítl):-(.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Roman Holoubek

čtvrtek, 24. červenec 2008
09:27

Roman Holoubek

Škoda oné dvanáctky - byla výborná. Ale to platí o celé Bezouškovské produkci. Mimochodem - dle mne jejich desítka patří mezi špičku ve své kategorii u nás. Když se tak o tom zmiňuji, tak jsem spíše na plnotučné, ale z desítek mám nejraději právě Průhonice, Kout, Chýni a BON.

Jinak Veselé pivo - je druhotný název pro čtrnáctku z Vrchlabí - takže nic originálního.


umbob

středa, 23. červenec 2008
22:34

umbob

V Průhonicích jsem byl s kámošama minulý víkend v rámci 5.pražské pivní procházky(i když Průhonicemi jsme už trochu vypadli z mapy:-) a musím autorova slova potvrdit. Pivo i guláš výborné, taktéž obsluha(často to vypadalo jako boj o hosta, když se u našeho stolu během 3minut stavili 3 číšníci a číšnice s dotazem, jestli nám něco nechybí:-)


napsal(a): umbob [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI