Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

V Řevnicích: MMX, Bobr a Srbsko

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

V Řevnicích: MMX, Bobr a Srbsko

V Řevnicích: MMX, Bobr a Srbsko [p848][p1269][p1945]

Letos jsme se ubytovali v pivovaru Řevnice a hned po příjezdu nasedáme na kola a vyrážíme do nejbližšího jiného pivovaru, a tím je MMX v Letech u Dobřichovic. Z Řevnic se do Letů dostanete po krásné cyklostezce při řece Berounce. Je pondělní odpoledne a v rozhlehlé restauraci Pivotelu jsme sami, po chvíli my hosté vyrovnáváme skóre s personálem - přišli další dva. Varnu vidíme u vchodu do recepce hotelu. Víc technologie dnes nevyžadujeme, máme hlad a žízeň.

Pivotel MMX
Pivotel MMX

K zelí a guláši jsme si mohli vybrat ze čtyř druhů piv. Začínám samozřejmě desítkou, resp. Výčepním pivem. Dle propozic se jedná o 10,8% EPM. Pokračuju Ležákem, 12,5% EPM. Obě piva jsou dost dobře pitelná a obě jsou běžně na čepu. Ze speciálů jsou k mání: Pšeničné (12,6% EPM), které ještě dávám. Smoked American Ale bych ochutnal v menším množství, ale mají kalkulaci jen na 0,4l, tedy si ho nechám ujít :( Je třeba ještě začít s degustací Řevnic.

Výčepní světlé MMX
Výčepní světlé MMX

Další foto z pivotelu MMX


Druhý den vyrážíme na západ. Máme domluvenou návštěvu pivovaru Bobr v Zadní Třebáni, který vaří již od roku 2012. Pivovar je součástí areálu U Mlýna, kde se nachází i stejnojmenná hospoda. Tady je Bobr na čepu, ale dle recenzí tu prý nebývá v nejlepší kondici. Pivo se vaří ve sklepních prostorách bývalého mlýna a my tu dostáváme ochutnat světlou jedenáctku, která sice má rezervy, ale je dost dobře pitelná. V tancích ještě zrála polotmavá dvanáctka, tu jsme ale už nedali.

Bobr 11
Bobr 11

Děkujeme panu Schwippelovi za prohlídku a jeho čas. Pokud se chcete o pivovaru dozvědět víc, zkuste se podívat na tento článek na PI.


Další foto z pivovaru Bobr


Pokračujeme směr Karlštejn, kde dle sdělení páně Chyby bývá v jeho pivovárku otevřeno brzy ráno od cca poledne :). Bohužel dnes není otevřeno ani několik hodin po poledni (šli jsme okolo třikrát). Tedy karlštejnské pivo Karlíček neochutnáme. O 1. Karlštejnském mikropivovaru si můžete alespoň počíst v článku od Jany. V okolních obchůdcích je k dostání Karlštejnské pivo, dle basy zřejmě původem z Chotěboře.

Zavřeno
Zavřeno

V kempu Srbsko jsme pivo ochutnali už loni, ale mohli bychom jej zkontrolovat. Na čepu čtvero piv. Dal jsem si Janovo pivo, které má být svrchně kvašené - je spíše lehčí, letní pivko. Petrův ležák jsem koštnul loni a tak jako druhé pivo dávám Nealko Lok, který je trochu do citrusova, docela povedené nealko. Na tmavý Romanův speciál nemám chuť, škoda, že není na čepu kyseláč :(

Janovo pivo
Janovo pivo

Žene se déšť. Takže rychle nasednout na kolo a hurá do Řevnic, kde na nás čeká desítka a jedenáctka.

Ve středu prší, takže necháme kola ladem a vyrážíme na cesty autem, ale o tom zase až příště.[Richard Chodora] [Zobrazeno 885x] [11. srpen 2023]
[Minipivovary] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI