Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

První Karvinský pivovar

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

První Karvinský pivovar

První Karvinský pivovar [p1262]

Proč jsme se rozhodli vybudovat malý pivovar v Karviné? Chceme tím navázat na dlouholetou tradici vaření piva v našem městě, kde se pivo začalo vyrábět již v 16. století! K největšímu rozvoji pivovaru došlo za dob knížete Larische - Mönnicha na přelomu 19. a 20. století. Odtud také název nového piva „Larische “.

Varna
Varna

Pivovárek je umístěn v prostorách restaurace Ovečka – 500l varna se nachází přímo v restaurační části budovy. Hosté tak jsou přítomni vlastnímu vaření zlatavého moku. Spilka a ležácký sklep se pak nachází mimo zraky hostů. Pivovárek je schopen produkovat 1000 hl piva za rok, pivo je čepováno přímo z ležáckého sklepa z přetlačných tanků vybavených PM vaky, což znamená, že náš zákazník dostává pivo v té nejlepší možné kvalitě, se kterou je možno vůbec pivo podávat.

Spilka
Spilka

Naše piva jsou nefiltrována a nepasterována, vyráběna z moravského sladu, žateckého chmele a pivovarských kvasnic. První pivo jsme načepovali v září roku 2013 a za toto krátké období jsme si již vytvořili pravidelné konzumenty 11ti a 12ti stupňového světlého ležáku. Také 13ti stupňový ležák vídeňského typu navařen na čas vánoční měl velký ohlas. Na letní měsíce pak připravujeme pivo pšeničné, svrchně kvašené. Snad bude také chutnat!

Sklep
Sklep

Dej Bůh štěstí

Autor: Radek Cieslar, Karvinský pivovar[Pivní.info] [Zobrazeno 6573x] [22. leden 2014]
[Minipivovary] [comments: 1] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Marek Pietoň

pátek, 24. leden 2014
09:25

super, opravdové ležácké tanky naležato (Nerez blučina?) ! :) škoda jen, že spilka nemá otevřené kvasné kádě - Váš sládek přijde o to nejkrásnější - krom ochutnávání piva tedy... už se těším na ochutnávku... m


napsal(a): Marek Pietoň [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI