Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Otevřený dopis právnímu oddělení Plzeňského Prazdroje

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Otevřený dopis právnímu oddělení Plzeňského Prazdroje

Otevřený dopis právnímu oddělení Plzeňského Prazdroje

Pivovar Prazdroj podal na Pivovar Kout na Šumavě trestní oznámení pro nekalou soutěž a do redakce Pivního.infa přišel tento otevřený dopis:


Vážený pane doktore!

Již potřetí moji osobu kriminalizujete, alespoň tak já to cítím, pokud na mě podáváte trestní oznámení. Dne 15. 3. 2010 jsem byl pozván k výslechu pro nekalou soutěž. Jako záminku pro toto trestní oznámení jste využili toho, že jsem stočil pivo do patnácti až dvaceti sudů s označením “Plzeňský Prazdroj“, a argumentovali jste tím, že došlo z mé strany o nekalou soutěž a zneužití značky Pzeňský Prazdroj. Vyšetřovateli jsem sdělil - a sděluji to i vám - že jsem Koutské pivo nikdy nevydával za různé tekutiny vyprodukované ve Vašem podniku a Vašich pobočkách po celé Evropě. O tom se mohli přesvědčit Vaši „obchodní zástupci“. Rovněž já Vám sděluji, že naše pivo bylo řádně označeno „Pivovar Kout na Šumavě„ a v tom já nevidím zneužití značky Vaší zprofanované společnosti.

Mám za to, že spíše než podávat žaloby na malé pivovary byste se měli vrhnout do provozů svých podniků, abyste zase vařili pivo takové, které se proslavilo ve světě. Již zhruba před třemi lety jsem Vám, pane doktore, nabídl, že pokud to již neumíte, můžete přijít a my Vás to rádi naučíme. Mám pro Vás jednu otázku, pane doktore: Zúčastnili jste se v minulých čtyřech letech nějaké degustační soutěže? Já odpovím za Vás: Nezúčastnili. Odpovím za Vás i proč. Vyhlášený a tradicí opěvovaný Prazdroj je až na 44. místě a Gambrinus tam není vůbec. Viz odkaz.

Co se týká nekalé soutěže, o tom bych polemizoval. Já si nekupuji restaurace a nenabízím statisíce jako Vaše společnost. Já nabízím pouze poctivé české pivo. Jsme rádi, když si na našem pivu lidé pochutnají, kdežto Vy nabízíte tekutinu nevábné chuti a vůně, která nemá s českým pivem nic společného. Klamete spotřebitele, že vyrábíte pivo dle staré technologie, a přitom dobře víte, že Váš „výrobek“ nemá nic společného s klasickým českým pivem. Proto jsou Vám malé pivovary trnem v oku. Bojíte se toho, že lidé začnou srovnávat poctivé české pivo s Vaší hodně nakyslou sloučeninou, co nazýváte pivem. Již nyní lidé přicházejí na to, co to vlastně v Plzni tvoříte. Nebýt nás, malých pivovarů, tak už by lidé zapomněli, jak má chutnat pravé české pivo.

S pozdravem Míru a poctivému pivu Zdar!

Jan Skala, majitel pivovaru Kout na Šumavě


Neuplynula ani hodina a přišla reakce v podobě vyjádření druhé strany.


Dobrý den,

pan Skala udělal svým otevřeným dopisem z trestního oznámení na svoji osobu veřejnou záležitost. Proto dovolte, abych Vás za Plzeňský Prazdroj informoval o skutečnosti, že jsme podali na pana Skalu opakovaně trestní oznámení. Pan Skala využíval naše sudy a stáčel do nich svůj výrobek, ačkoliv jsou ve vlastnictví Plzeňského Prazdroje a jsou zřetelně označeny naší ochrannou známkou.

Situaci na trhu dobře dokresluje také nedávno zvýšená záloha na naše sudy. Tímto opatřením chceme předejít zneužívání našich sudů, jejich přepracování a přeprodeji jiným subjektům, doma i v zahraničí.

S pozdravem,

Jiří Mareček, tiskový mluvčí | Plzeňský Prazdroj, a. s.


Asi mi nenáleží tuto záležitost komentovat, nicméně se s Vámi rozloučím pozdravem:

Pivu zdar a Koutskému zvlášť![Richard Chodora] [Zobrazeno 15023x] [16. březen 2010]
[Glosy] [comments: 95] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Fanda.Z

pátek, 9. duben 2010
09:19

Nejzajímavější na tom všem je, že do jejich sudů stáčeli pivo pomalu všechny minipivovary v Republice už v době, když ještě Koutský pivovar nebyl ani otevřen a nikomu to nevadilo. Proč si vybrali právě Koutský pivovar? Jasně, protože díky němu vyšlo před čtyřmi roky v Plzni najevo, jakou kyselinou Gigant konzumenty celá léta napájel, proto zrovna jeho nenávídí a snaží se ho likvidovat. Ať se radši postaví k vaření své kyseliny a oblbování lidí čelem, když např. tvrdí že jejich patok není v žádném případě vařený z vodovodní vody apod. Koutskému pivovaru přesto vše držím palce.


napsal(a): Fanda.Z [Odpovědět]

Milan

úterý, 6. duben 2010
14:24

Milan

Pan Skala je nějak mimo ne? Plzeňský pivovar na něj podal trestní oznámení, že stáčí svůj výrobek do jejich sudů. Je jasné, že se to děje, ale dá rozum, že se to nesmí. V článku mi chybí jasné: "Plzeň lže, nestáčím!" nebo: "Jsem hlupák, přišli mi na to! Omlouvám se." Ostatní debaty, jsou irelevantní.


napsal(a): Milan [Odpovědět]

Adsense

18. duben 2024
00:53


posted by: Inzerce

siki

pondělí, 5. duben 2010
22:42

siki

Já sem poslal do Plzeňského Prazdroje návrh na další trestní oznámení týkající se poškozování jeho dobrého jména a klamání zákazníka, konkrétně pak, že prodejci jeho výrobky Pilsner Urquell a Gambrinus nabízejí jako dvanáctku, resp. desítku, což je jasné klamání spotřebitele a výrobce by měl dohlédnout na to, aby se jeho produkty prodávali takové, jaké jsou a nepřisuzovala se jim stupňovitost, ke které mají daleko..... Už je to týden, bohužel mi ještě nikdo neodpověděl...


napsal(a): siki [Odpovědět]

Pavel R.

pondělí, 5. duben 2010
22:47

Pavel R.

to siki: :D :D :D Komiku


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Njorloj

úterý, 6. duben 2010
10:10

Njorloj

to siki: dobrý tah :D - musím, ale potvrdit, že to i funguje (v malém) onehdá na jedné restauraci v našem městě byl na ceduli napsaný černý Kozel 12° i napadlo mě, jestli nejde taktéž o klamání zákazníka a přes ten jejich formulář sem tam napsal. Obratem přišla odpověď že Kozel by měl být nabízený jako 10° a týden nato se změnila i cedule na oné hospodě. Sám sem zvědav co Vám odpoví.:D


napsal(a): Njorloj [Odpovědět]

Dan

úterý, 6. duben 2010
13:51

Dan

to siki:
Třeba teď právníci z PU objíždí ty tisíce hospod, kde se jejich europiva točí a ověřují, jestli je to pravda, že jsou všichni hospodští tak nepoctiví a šidí zákazníky a pošlapávají dobré jméno pivovaru, uváděním nepravdivých údajů :D


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Komár

pondělí, 5. duben 2010
21:23

Po té „aférce" s tetra-hopem by měl možná někdo zainteresovaný sednout a napsat otevřený dopis číslo II. Mohlo by v něm stát: 1/ Prazdroj volá po poctivosti výroby českého piva a zapomíná na jednu zásadní podmínku - jeho výrobu ve vymezeném území. Sám ji totiž porušuje licenční výrobou značek v zahraničí (Rusko, Polsko, Maďarsko, Slovensko). 2/ Naštvaný výrobce Tetra-hopu nařkl Prazdroj z poškození svých obchodních aktivit a potvrdil, že Prazdroj tento přípravek nakupoval v letech 2002 až 2005 či 2006 ve velkém.
Plzeňskému Prazdroji tak sotva leží osud českého piva na srdci. Spíš si touhle cestou chce jen na úkor konkurence posílit postavení na trhu.


napsal(a): Komár [Odpovědět]

Sekal

pátek, 26. březen 2010
15:51

Sekal

Včera jsem dostal Kout v Lucerně do půllitrů od Plzně, není to příjemný pocit. Bál jsem se, že rychle spadne pěna a pivo bude působit zvětrale a chutnat jako PU.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Miloš

pátek, 26. březen 2010
15:17

Miloš

Dobrý den přeji!
Velmi zajímavá kauza. Myslím si, že nezbývá, než se jí zabývat. Pokusím se ji dotáhnout do konce.
Byť některé mé kroky budou vypadat asi absurdně, ale bude je nutno je učinit. O výsledcích, budou-li jaké, budu informovat P.T. čtenářstvo.

S pozdravem
"Trpaslíci, nedejte se!"
Miloš


napsal(a): Miloš [Odpovědět]

Jarda

neděle, 21. březen 2010
20:27

Souhlas s emu.
To je právě ta jedinečnost českého piva, to co mu dává tu úžasnou chuť a tu chuť na pivo další. Každý určitě pil v zahraničí chuťově prázdné pivo, které mělo přes 5% alkoholu a které by s přehledem pokořila leckterá naše hypermarketová devítka.
Dávám na výběr:
Chyše světlý ležák Prokop 4,0% nebo Gambrinus světlé výčepní 4,1% ?
Chýně světlá desítka 3% případně Kolařská jedenáctka 3,5 % proti Krušovicům světlé výčepní s 3,8% nebo Braníku se 4,0% ?
A z větších pivovarů, co takhle Bernard světlé (výčepní) s 3,8% ? Chutná, že?
Nevím jak do očí, ale já osobně bych se styděl podívat do svého žaludku, kdybych do něj poslal tu "lepší" desítku s 4,2-4,4%, kde důkladným prokvašením nezůstala žádná chuť a nic zdravého z piva :)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 21.03.2010 ve 20:31:57


napsal(a): Jarda [Odpovědět]

Ludwig

neděle, 21. březen 2010
15:25

Ludwig

Nejsem pravnik a nevim co je to nekala soutez, ale vim co je to oblbovani zakaznika.. to je prodej 12°ky s obsahem alkoholu 4,4%.hahaha.. bezte se bodnout!
4,2%-4,4% maji lepsi DESITKY z ruznych malych pivovaru, ne z chemicek.
Ze se nestydite podivat lidem do oci!!


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

emu

neděle, 21. březen 2010
19:24

emu

to Ludwig: posuzovat kvalitu piva podle obsahu alkoholu je úplně mimo !


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Ludwig

neděle, 21. březen 2010
20:38

Ludwig

to emu:
Emu, ja tady neposuzuju piva dle obsahu alkoholu.
Jde mi jen o to ze DVANACTKA z 4,4% je trosku divna, ne?


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

siki

neděle, 21. březen 2010
21:14

siki

to Ludwig: Ahoj, zjisti si, kolikaprocentní piva vařejí v Chýni. Tam i 15° má míň alkoholu, než kdejaká dvanda... A chutnají skvěle...


napsal(a): siki [Odpovědět]

Dan

neděle, 21. březen 2010
21:55

Dan

to siki:
Piva z Chýně nejsou úplně ideálním příkladem, protože u nich není čas na ležení a dodržování nízkých teplot. Proto jejich piva většinou nemají říz a mají nižší obsah alkoholu. Důvod je zcela prozaický, vaří pro mnoho utajených odběratelů a tak nemají čas na delší ležení...
A že by vždy jejich piva chutnala skvěle? Spíš jak kdy...
A pokud se třeba vaří kouřové, tak je kouř cítit i z piv, kde nemá co dělat, což je patrně způsobeno mícháním várek.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 21.03.2010 ve 21:56:32


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Ludwig

pondělí, 22. březen 2010
10:15

Ludwig

to Dan: to siki:
Ja jsem si zjistil napr. Chodovar 10° tmava (Ok, sice tam pridavaji sladidlo.. ) tak ta ma 4,3%
Takova dost silnejsi 10°.
Nevim kolik ma Kacovska 10°, ale kdyz mi to u Klokocnika nacepovali, sel jsem se k vycepu zeptat zda-li mi omylem nedali 12°.. :D
To se me normalne jeste ne :D stalo, ale v takovem pripade se i rad ztrapnim.
Neco tak skvelyho jsem snad nikdy predtim a i potom uz nepil, mozna s vyjimkou Koutske 10°, ta byla taky exkluzivni.


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

Dan X

pondělí, 22. březen 2010
08:31

to Ludwig: Záleží na kmenu použitých kvasnic.


napsal(a): Dan X (dan.hulka(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Elf

pondělí, 22. březen 2010
14:34

Elf

to Ludwig: Divná bejt nemusí. Záleží na použitém kmenu kvasnic a hloubce prokvašení. Dříve bylo normální pivo tolik neprokvašovat, bylo v něm pak více zbytkového extraktu (díky tomu byla dříve piva asi často plnější než je dnes) a méně alkoholu.
Ale všichni vědí, že dnešní Plzeň už není ani ta dvanáctka, ovšem původní obsah alkoholu si pořád drží.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

honza1205

úterý, 27. duben 2010
23:45

honza1205

to emu: To je pravda,ale Plzeň 12 (4,4%) a třeba Svijany Máz 11 (4,8%)taky o něčem vypovídají....


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Dan

pondělí, 22. březen 2010
10:36

Dan

to Ludwig:
Já sice desítky moc nepiju, ale pokud porovnám, ty z mého pohledu nejlepší, tak mají téměř stejný obsah alkoholu.
Kácov - 4,0%
Herold - 4,1%
Žatec - 4,1%
Kout - 4,2%
Neznám u všech obsah EPM, ale je vidět, že když se pivo dělá správně a poctivě, tak z hlediska obsahu alkoholu vychází podobně.
U velkochemiček je to většinou jinak. Obsah alkoholu rozhodně není parametrem pro porovnávání piv.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

val

sobota, 20. březen 2010
23:42

val

to Hanz: Jak už jsem řekl - těžko bude Prazdroj, který vezme dvacet tisíc sudů, mít stejnou cenu jako pivovar Horní Lhota, který jich vezme padesát.


napsal(a): val [Odpovědět]

Chody

pátek, 19. březen 2010
19:23

Chody

Druhý otevřený dopis zde...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Paja

pátek, 19. březen 2010
11:01

Paja

Tak to je prusvih. Ale zalezi, jak to bylo, kde p. Skala sudy vzal a jestli je ve vztahu k nemu ma PP smluvne osetrene. Z cisi reakce jsem pochopil, ze pivovar muze plnit i sud dodany hospodskym. To je ale problem hospodskeho (a jeho smlouvy na zalohu sudu). Neresme pripad klamani zakaznika, o ktere tu zjevne nejde. Kdyz to o kategorii snizim a prirovnam asi takhle: predstavme si, ze zavedou zalohu na PET lahve a budou uzavreny jakesi smlouvy o zpetnem odberu mezi vyrobci napoju a distributory. A jejich soucasti bude, ze distributor nebude vyuzivat lahev k jinym ucelum a vrati ji i s etiketou. A mnozi z nas si vozi pivo z minipivovaru domu v PETkach, ktere jsme nekde vzali. A ted paralela - kdyz prijdu do minipivovaru pro pivo, vyhodej me s tim, ze mi ho nenacepujou do cizi zalohovany lahve? Tezko. Problem bude mit obchodak, ktery se mnou na zalohu lahve neuzavrel podminky a ja vlastne ani nevim, ze jsem si za cenu zalohy lahev vlastne nekoupil. Problem by mel minipivovar jenom v pripade, kdyby zaroven distribuoval limonady a tak lahve odebiral na smlouvu a vracene lahve zaclenoval do sve vyroby a daval do obehu se svym produktem... Drzim Koutu palce!


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Friquet

čtvrtek, 18. březen 2010
12:10

PP potřebuje publicitu pánové a i negativní reklama se počítá. Koutší budou dle mě exemplárně potrestáni a když to nebude stačit, odskáče to další minipivovar.
Manažeři SABM to vědí a když na lidi nezabírají ani lidská Géčka na dvoře pivovaru, tak se budou soudit a bude se o nich psát...


napsal(a): Friquet [Odpovědět]

Friquet

čtvrtek, 18. březen 2010
12:11

Koutští - pardon


napsal(a): Friquet [Odpovědět]

CzechBeerMan

čtvrtek, 18. březen 2010
08:29

CzechBeerMan

Pane Marečku , jděte se i s Vašimi uctivými sudy bodnout , Vy jste v pivovaru právníci a doktoři a mluvčí , a "public relations manažéři" .... ale to
je tak vše ! Tím to o pivu u Vás v Prazdroji končí. Víte je mi milejší sedlák co používá selský rozum ! A co umí uvařit pivo ....


Elf

čtvrtek, 18. březen 2010
09:13

Elf

to CzechBeerMan: Jenže když si ten sedlák se selským rozumem co umí vařit pivo, půjčí, nebo jinak opatří sudy právníků a doktorů a využívá je pro svou obchodní činnost, tak to prostě není v pořádku. A právníci a doktoři si pak na něho mohou došlápnout, i kdyby vařil nejlepší pivo na světě a oni to nejhorší, žijeme totiž naštěstí v právním státě.

P.S.: V tomto případě není podstatné jaké pivo v Plzni vaří a jakým způsobem ho tlačí do hospod, jádro sporu je zcela jinde.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Lubos

čtvrtek, 18. březen 2010
07:54

Lubos

Maslím si, že kdyby měl PU problém se sudy jen po ekonomické stránce, tj velká ztrátovost, dávno to řešil jinak. Dnes přece není problém použít na sud třeba čárový kód nebo RFID čip a smluvně ošetřit vracení sudů (termín, penále atd). Potom by ani teoreticky nemusely být zálohy.


napsal(a): Lubos [Odpovědět]

bomberek1

středa, 17. březen 2010
20:54

Držím pěsti klukům z Kouta, ať to v pohodě ustojí. A Prazdroji se budu vyhýbat ještě větším obloukem než doteď.


napsal(a): bomberek1 [Odpovědět]

Jirka Bejček Stehlíček

středa, 17. březen 2010
20:11

Nádhera !!! Téma jako řemen !!!

Na tento problém jsem zavedl řeč již v roce 2004, kdy jsme v Tramwayi začali ve vetším čepovat i jiná pifka z tzv. Čtvrté pípy. Přequapovalo mne, že nejen ti nejmenší z nejmenších pivovárečků, ale i ti z průmyslových, nicméně pro nás na Spořilově neznámých pivovarů, nám dováželi SVÉ pifka v naprosto různých (i německých a jiných) sudech. Na mé dotazy mi zcela přesvědčivě odpovídali, že DŮLEŽITÉ, je to uvnitř! Asi už tenkrát tušili reklamní nápad od PU... :-)
O to víc mne mile potěšilo, že již v té době taky jeden malý z malých - svým výstavem, nikolif chutí a qualitou!!! - Milan Rambousek - ač jistě není ten, který si může finančně dovolit fše - vozil SVÁ piva JEN ve SVÝCH VLASTNÍCH sudech... A další případ z poslední doby : Broumy a Martin Matuška. Spolu s Martinem jsme toho nadiskutovali o sudech moc a já mu od začátku tvrdil, že 30ti litrové soudky jsou pro nás čtvrtoavícepípáky nejlepší řešení. Remcal, že narval strašně moc pěněz do padesátek. Ale co nakonec udělal ? Řval sice jako tur, ale nechal si další sudy 30ti litrové vyrobit. A zálohy ? Ani u jednoho neexistují. Každý komu se poštěstí mít čest čepovat jejich sqělá pifka si toho váží natolik, že nepřipadá v úvahu, aby jejich sudy nějak zašantročil !!!
To jen tak na okraj. Já taky v Tramwayi čepuji speciály do bezlogového a ZA SVÉ VLASTNÍ peníze koupeného skla. Neb by mi přišlo blbý načepovat jeden speciál do skla od jiného speciálu a tvrdit, že uvnitř je to co říkám já a né to co mají na logu na sklenici...
Ještě fsufka k sudům. Výrobní cena se pohybuje okolo 3000,-Kč/sud
a tak giganti, kteří zde začali před cca 15ti lety ovládat trh v celku jasně usoudili, že není možné tuto sumu chtít po hospodských, neb na to zkrátka nemáme mít jen v obalech desetitisíce vlastně "mrtvých" tzn. nevydělávajících peněz a tak přišli s cenou okolo 600,- za sud. Sám jsem zvjědaf kam se ta cena v budoucnu za zálohu nakonec vyšplhá, či jestli to budou řešit nějak jinak ???
Jinak Koutu moc fandím, ale zkuste to vy Koutští se svými vlastními sudy a vše bude v poho a celá PU ať si pak trhne. Na vaši chuť a kvalitu nemá a tak jim nedávejte zbraně proti vám do ruky...
Jirka Bejček Stehlíček.
První Pivní Tramway.
Hospoda ALIANCE P.I.V.


napsal(a): Jirka Bejček Stehlíček [Odpovědět]

val

čtvrtek, 18. březen 2010
07:22

val

to Jirka Bejček Stehlíček: Cena tři tisíce za sud bude "základní doporučená cena". Pochybuju, že by PU a podobně velké pivovary nakupovaly sudy za stejnou cenu jako nějaký minipivovar či dokonce soukromá osoba.


napsal(a): val [Odpovědět]

Jirka Bejček Stehlíček

pátek, 19. březen 2010
20:31

to val: To asi ano, ale stejně se k té šetistofce asi nedostane ?!??

P.S. Chlapi není někdo mezi vámi právník znalý problému a zároveň fanda malých :-), aby sem na PI hodil svůj naznačený názor ? Já vím že to normálně stojí peníze, ale s ohledem na to KOLIK lidí tady ZADARMO a RÁDO radí ostatním :-)), tak bych se přimlouval za nějakou množstevní slevu, neb nás to bude číst mraky :-).
JBS.


napsal(a): Jirka Bejček Stehlíček [Odpovědět]

val

pátek, 19. březen 2010
21:40

val

to Jirka Bejček Stehlíček: K šesti stovkám asi ne, ale okolo 1 500,- až 1 800,- to klidně být může, což je dost podstatný rozdíl. To je můj soukromý odhad, vycházím ze své znalosti cen tlakových nádob. Jak to opravdu je, se asi nikdo nikdy nedozví, leda že by třeba Rosťa sbalil fakturantku Prazdroje a při svitu luny z ní vymámil zapovězené tajemství :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Hanz

sobota, 20. březen 2010
21:20

to val: Cena 3000,- za jeden KEG je cena zcela nově pořízeného sudu.


napsal(a): Hanz [Odpovědět]

Chotěbeer

pondělí, 22. březen 2010
16:38

to Jirka Bejček Stehlíček: Cena 50 L kegu je 1908, + DPH ,ostatní jsou o pár stovek lacinější (podle objemu )co Jiří píšeš je naprostá pravda .Každý ať si ohlídá svůj majetek , na to má svaté právo .Co by asi pan Skala říkal kdyby jeho sudy ( pokud by si je všechny nakoupil )někdo používal .Vážím si lidí kteří si nakoupili sudy svoje .Uvedl bych případ zde místního pivovaru Chotěboř .Ti nakoupili v secondhandu sudy kde byly loga vyperforovány a mají svatý pokoj .Je možné nakoupit tento secondhand a ta cena přijde kolem 1000,kč tak je nyní záloha .Ať si o pivě myslí kdo co chce ale majetek má být vždy toho kdo si ho koupil!!!


napsal(a): Chotěbeer [Odpovědět]

Jarda

středa, 17. březen 2010
19:02

Možná jsem to přehlédl, ale ani v dopisu p. Skaly, ani v diskuzi, jsem se nedozvěděl, jak to doopravdy bylo.
Skutečně je nepoužil, nebo je použil a dal na ně svoji samolepku? Pak teprve je o čem diskutovat.

Jinak ale pokud se v sudech od rychlokvašek objevilo Koutské, tak je to pro PU spíš zatraceně dobrá reklama. Poprvé to mohlo doopravdy zachutnat. A i fotbalové řepy a reklamní masáží nabuzení snobi možná poprvé ochutnali pivo.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Luboš S.

středa, 17. březen 2010
20:41

Luboš S.

to Jarda: Nevím jak dnes, ale měli jsme u nás Kouto v sudu párkrát (už to bude tak dva roky, než nám skončila naše vesnická hospůdka), ale vždy jsme je dostali v "plzeňských" sudech bez jakéhokoliv přeznačení.


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]

Trhac

středa, 17. březen 2010
18:49

Trhac

Když to tak čtu, tak by mě docela zajímalo, jak to Kouťáci s těma sudama udělali, jestli je fyzicky zmasakrovali nebo zboku jen přelepili? To by potom mohli vesele nálepku strhnout a sudy vrátit a vše je ok, ne? Akorát by teda museli zatáhnout vlastní sudy...


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Njorloj

středa, 17. březen 2010
16:17

Njorloj

Zajímavé téma, ale asi bude záležet na tom, jak Kout ony sudy nabyl. Pokud je získal na smlouvu za zálohu a nevrátil, tak je asi něco špatně - v jiném případě, dle mého není. Vím, že výrobní cena sudu není cena zálohy, ale to vše je přece na dodavateli, ošetřit si vše smlouvou tak, aby nebyl škodný, v jiném případě je to jeho hloupost. Běžně vyhazuju do tříděného odpadu zálohované lahve a nepociťuji, že bych se něčeho nekalého dopouštěl. Pokud dodavatel poskytuje obaly jen za zálohu, která nekryje jeho náklady a bez smlouvy, je to přeci jen jeho problém - v dnešní společnosti bych ho označil minimálně za najivního. Příjdu do nápojky a požádám o sud, bez jediného slova o vratnosti platím 1200+1000 záloha za sud. Zajímalo mě, jestli tím, že jsem zaplatil zálohu a nic nepodepsal a sud nevrátil, mohu dle zákona porušit nějak právo dodavatele. Každý druhý sud má logo jiného pivovaru, nebo je logo přeupraveno kladivem a majzlíkem a obsah poznám jen podle víčka. Jestli ono by nebylo lepší, ošetřovat každé půjčení sudu smlouvou, kterou při placení každý zákazník podepíše. Ano je to do jisté míry otravování zákazníka, ale je to prostě potřebné. Analogicky - včera jsem řešil s kamarádem půjčování kol od ČD - když si chci půjčit kolo musím předložit 2 doklady totožnosti, složit zálohu 1000 Kč a PODEPSAT nájemní smlouvu, pak je mi kolo v hodnotě 10k zapůčeno. U tak drahého obalu, jako nerez sud je by mělo být konáno obdobně. Každopádně celou kauzu stejně bude řešit až soud, který bude mít příslušné podklady, my můžeme pouze diskutovat nad systémem půjčování sudů.


napsal(a): Njorloj [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 18. březen 2010
07:54

Energetik

to Njorloj: Ty smlouvy - to je to, co dělá Krakonoš...


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Weetek

středa, 17. březen 2010
12:11

Weetek

To je skutečně nepříjemná věc, tohleto. I když by srdce volilo postavit se na stranu Koutu, není nejmenších pochyb, že své pivo do cizích sudů rozhodně stáčet neměl. Jeho dopis je pak obsahem úplně mimo a urovnání celé věci nepochybně nepomůže, naopak.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Elf

středa, 17. březen 2010
11:26

Elf

Opravdu nechápu, proč se tu někdo rozčiluje nad kvalitou plzeňského piva, o které v tomto případě vůbec nejde. Jádro sporu je přeci jinde a i když bych rád fandil Koutu (nebo minipivovaru obecně), tady je právo na straně plzeňských.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Jakubisko

středa, 17. březen 2010
11:38

to Elf:

Nevím, jestli je právo na straně chemiků z Plzně, ale je fakt, že když si jedu pro pivo do malého pivovárku, tak mi ho stočí do mého sudu a jestli je na něm logo PU nebo Svijan je jim jedno a neptají se co s tím budu dělat... Problém bych spíš viděl v tom, kdo si to pivo do cizího sudu nechá stočit a za co ho poté vydává. V tomhle případě si nemyslím, že v Koutě by byli takoví pitomci a vydávali své pivo za plzeňskou tekutinu. Spíš si nějaký šejdíř hospodský či obchodník chtěl přivydělat. Takže můžu jen p. Skalovi držet palce a doufat, že si ohlídá komu a do čeho své vynikající pivo stáčí.


napsal(a): Jakubisko [Odpovědět]

Dan

středa, 17. březen 2010
11:47

Dan

to Jakubisko:
"když si jedu pro pivo do malého pivovárku, tak mi ho stočí do mého sudu"

A to je právě ten problém. Ten sud není tvůj, ale pivovaru. Ty ho máš pouze na zálohu zapůjčený.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Jakubisko

středa, 17. březen 2010
11:49

to Dan:

Já se nepřu, jen popisuju realitu...


napsal(a): Jakubisko [Odpovědět]

Dan

středa, 17. březen 2010
12:17

Dan

to Jakubisko:
Tak realita to je. On asi nikdo nebude řešit, když si někdo přijede naplnit jeden sud pro sebe. Ale pokud to někdo má na podnikání, jak to patrně v případě Koutu bylo, tak to už je jiná.
Je zbytečné o tom dále diskutovat, neznáme detaily a okolnosti.
Faktem je, že je možné že právníci z Prazdroje našli další způsob, ja "dostat" malé pivovary.
Uvidíme, já Koutu moc fandím, ale mám obavy, že tady mají plzeňští lepší kartu ve hře...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Elf

středa, 17. březen 2010
12:38

Elf

to Jakubisko: Tady ale nejde ani o vydávání jiného piva za Plzeňské, jde o to, že sudy PU byly na zálohu půjčeny a tím pádem měli být i vráceny a ne zneužívány druhou/třetí stranou.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Jakubisko

středa, 17. březen 2010
12:55

to Elf:

Já to chápu... Jen jsem psal, že ten problém se sudy a jejich plnění menšími pivovary je (bohužel) už dlouhou dobu, všichni o tom vědí, část lidí a pivovarů to dělá a teď najednou se ozve zrovna PU a opřou se zrovna do Koutu... Ale jak psal Dan výše, neznáme podrobnosti, takže je asi zbytečné to rozebírat.


napsal(a): Jakubisko [Odpovědět]

Dan

středa, 17. březen 2010
10:55

Dan

Včera jsem v jedné nejmenované restauraci dostal Colu do sklenice s logem Gambrinus!
Páni právníci z Prazdroje, zasáhněte, žalujte Coca-Colu pro nekalou soutěž! :D


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Malakin

středa, 17. březen 2010
11:13

Malakin

to Dan: Toto srovnání je trošku mimo, páč sklenice dostává hospoda za výtoč nebo jako jakýsi úplatek a je tedy na ní, co s nimi udělá, resp. co do toho natočí.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Dan

středa, 17. březen 2010
11:40

Dan

to Malakin:
Myslím že to není tak úplně jedno. Jak PU, tak Coca Cola by si měli ošetřit, aby jejich značky nebyly poškozovány. Je to úplně stejné jako s těmi sudy, akorát v menším měřítku. Protože pokud to přeženu, tak majitel hospody může do skla od PU točit jen Colu a vydělávat na tom, přičemž majitel skla přichází o zisky.
Už jsme se přeci mohli dočíst jak si Prazdroj začal hlídat piva na soutoči, kde se čepovalo na jeho zařízení, tedy chlazení a výčepu, jiné pivo.
Jde o stejný problém jako se sudy a je dost možné, že se přidají další, třeba Heineken a to by pak mohlo být pro některé malé pivovary dost likvidační...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

VlJa

středa, 17. březen 2010
10:19

VlJa

Bohužel, na škodu koutskému pivu, je pan Skala je velmi svérázná postava a spor s PU o tom vypovídá. Souhlasím i s tím, že výše uvedený dopis napsat právníkovi - opravdu nevím co si od toho slibuje. :-? Nicméně pokud PU vyvolalo tento spor, jak je možné, že jsem letos v únoru dostal načepováno G10 ze sudu s nápisem Pivovar Dobruška ? Vysvětlí mi to pan tiskový mluvčí ?


napsal(a): VlJa [Odpovědět]

Zdeněk

čtvrtek, 18. březen 2010
12:18

zdenek

to VlJa: Koukám, že ti pan mluvčí asi neodpoví,dovolím si odpovědět za něj.Kdysi jsem vozil s kamionem plzeňský pivo po velkoskladech.Občas se stalo, že mezi vrácenými sudy na paletách byl cizí sud.Když se na něj při vykládce přišlo,dal se stranou a napsal protokol. Mohlo se stát, že se na cizí sud nepřišlo a tím pádem se dostal na linku k naplnění.


napsal(a): Zdeněk [Odpovědět]

sv.Václav-Karlovy Vary

středa, 17. březen 2010
09:51

Zde uvedenená spekulace, že jakýkoliv pivovar naplní svoje pivo do kegů PU a přes velkoobchod s nápoji jej prodá jako PU nevidím reálně, to by ještě musel získat originál plastová víčka na hrdlo nebo tato víčka padělat.Takový obchod jde udělat jedině přímo pivovar - výčep bez obchodního mezičlánku.


napsal(a): sv.Václav-Karlovy Vary (cermak.vaclav(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Malakin

středa, 17. březen 2010
11:08

Malakin

to sv.Václav-Karlovy Vary: To, bohužel, nejsou spekulace, ale fakta.

Co se oněch sudových víček týče, tak v menším množství sehnat nepoužité problém není, ve větším však asi ano, ale nezapomeňte, že žijeme v ČR, kde je možné všechno, tedy i únik od výrobce. Když to jde u tácků, etiket a jiných suvenýrů, které jsou mezi sběrateli dříve než v samotných pivovarech, tak nevidím důvod, proč by to nemohlo jít i s kouskem plastu. Každopádně z některých sudů lze víčko sundat tak, že zůstane nepoškozené, ale jestli i z G, tak na to už si nepamatuju, páč v hospodě, kde jsem kdysi dělal, jsme tento produkt naštěstí točili jenom párkrát.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

jiri.kana

středa, 17. březen 2010
09:15

jiri.kana

Pokud Kout opravdu systematicky používá k produkci svého zisku cizí majetek, tak asi opravdu není co řešit.
A vůbec už nechápu, co pan Skala sledoval svými zoufalými žvásty adresovanými panu Marečkovi. Jestli chtěl maximálně zhoršit své vyjednávací pozice a demonstrovat svou mimoňovitost, pak mu musím pogratulovat, povedlo se mu to báječně. :(


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Sekal

středa, 17. březen 2010
10:06

Sekal

to jiri.kana: No dobrá, ale jestli mluví pan Skala pravdu a stočil pivo do 20 sudů PU (sice použil cizí majetek pro stočení svého piva, ale těžko jej podezírat, že by své pivo vydával za PU), vidím v tom trochu zlý úmysl si na Kout došlápnout. Jestliže záloha na 20 sudů činí 20 tisíc, musí to nutně být pod rozlišovací schopnosti PU (když jsem byl v jedné nejmenované chemičce na auditu, lítalo jim v luftě na vratných obalech 500 milionů Kč při výstavu cca 1 milion hl). Aniž bych jakkoli obhajoval stáčení do cizích sudů, asi Kout začíná PU vadit, jinak by nad tím mohli mávnout rukou, z toho mám opravdu radost.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

jiri.kana

středa, 17. březen 2010
10:25

jiri.kana

to Sekal:Jistě, tu a tam se to asi stát může, psal jsem, že by se to nemělo dělat systematicky (a já opravdu nevím, jestli se tak systematicky dělo nebo ne a snad je to z mého vyjádření patrné).
Na druhou stranu, pokud bych si myslel, že má na mě Prazdroj spadeno a měl za to, že je mu každá záminka pro mé napadení dobrá, tak bych si speciálně na jeho sudy dával obzvlášť pozor.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Henri

středa, 17. březen 2010
09:02

Henri

Tato kauza mně rozpolcuje. Na jednu stranu samozřejmě fandím Koutskému pivovaru, protože vaří dobré a poctivé pivo a jeho rostoucí obliba leží PU v žaludku. Na druhou stranu je potřeba si přiznat, že není možné si přisvojovat cizí majetek. Chápu, že nákup vlastních sudů je pro minipivovary nákladný, ale cesta přisvojení si cizího sudu není asi ta správná a neposouvá nás to blíže k civilizovanému světu, ale zase na ten příslovečný "Balkán", zrovna tak jako třeba plnění piva do PET lahví. Nepíší se již 90 léta minulého století a některé věci by pro nás zkrátka neměli být samozřejmé, pokud chceme být součástí civilizovaného světa. A to i za tu cenu, že si zkrátka za kvalitní pivo připlatíme. Vždyť to přeci ani není normální, že dobrá a poctivá piva jsou levnější nežli ty průmyslové výrobky z těch velkotováren, které nemají s pivem krom neoprávněně používaného názvu nic společného. To ale nic nemění na tom, že PU se domáhá práva ke svému majetku. Akorát mě udivuje, že podal trestní oznámení pro nekalou soutěž. Kdyby podal trestní oznámení pro krádež, to bych pochopil. Někdo mu sebral jeho sudy. Ale nekalá soutěž? Já když někde na nějaké akci vidím naražený sud s logem PU, tak se nechám velice dobře ujistit, že v něm něco z produkce PU opravdu není. Jednou jsem byl na nějakých závodech, kde bylo u stánku inzerováno nejmenované pivo. Jelikož mně jeho přítomnost na oné akci udivila, tak jsem se podíval na sud na kterém bylo logo PU. Obsluhující mladík mi nebyl schopen uspokojivě vysvětlit co opravdu čepuje a tudíž jsem si pivo nedal. Na pivních slavnostech a pod. většinou uspokojivou odpověď dostanu, ale v každém případě pro mně je logo PU na sudu důvod k obezřetnosti a rozhodně pivovaru který takový sud používá nemůže logo PU žádným způsobem prospět, ale naopak bez dostatečného vysvětlení uškodit.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

pechi

středa, 17. březen 2010
09:21

pechi

to Henri: přesně tak! mělo to být o nekalé soutěži a né o záloze na sudy (tu ať si chlapci z PU zvýší třeba na 10000 nebo ať použijí recept Krakonoše na jméno, asi někde udělali předtím chybu...). Nekalá soutěž je, když tvrdím, že mám PU i vevnitř sudu a prodávám to jako PU, což tento případ zřejmě není.


napsal(a): pechi [Odpovědět]

Roman Holoubek

středa, 17. březen 2010
07:02

Roman Holoubek

Ti co se rozčilují v diskuzi pode mnou (vyjma PetraV, Emu a Tomase) dle mne nepochopili v čem je jádro pudla.

Zaplacením zálohy na sud, NEZNAMENÁ, že ten sud už je můj. Hodnota KEG sudu se pohybuje okolo 3.000,- Kč. Používá-li někdo bez souhlasu majitele jeho majetek jinak než je určeno (dosaď: plní-li si do cizího sudu své vlatní pivo) dopouští se skutečně "krádeže".

A o to lidem z PP, a.s. jde. Zvýšení zálohy na 1.000,- Kč ze 600,- Kč má jen zmírnit množství krádeží. Mimochodem, u nás se už dlouho 50 l KEG zálohuje touto částkou.

PS: celý spor není o pivu a jeho chuti, ale o majetku.

Nebo vám by se líbilo, kdyby jste třeba někomu půjčili na týden (měsíc) oproti záloze (ve výši čtvrtiny hodnoty) kolo a on už vám jej nikdy nevrátil a mnoho let na něm jezdil? (a třeba na něm ještě vozil vaši slečnu, kterou vám přebral)

PPS: než jsem to dopsal, tak ještě doplňuji Energetika.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 17.03.2010 ve 07:04:08


Energetik

středa, 17. březen 2010
07:08

Energetik

to Roman Holoubek: Absolutně přesný, díky! O tom to je - záloha NENÍ částka za prodej do osobního vlastnictví. A příměř ke kolu sedí jako pověstná prdel na hrnec ;)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

ladin

středa, 17. březen 2010
07:49

to Roman Holoubek: Nezlobte se na me, ale pokud nekdo nekomu pujcuje cokoli jen proti zaloze (existuje na ty sudy smlouva?) za zlomek ceny dane veci, tak je v prvni rade vul a muze si za problemy sam. A je mi zcela jedno zda to dela plzenska chemicka, nebo pujcovna kol, nebo pivovary formou dotovane sklenene lahve. Spor Kout versus PU me z pohledu PU docela udivuje, protoze medialne na tom vydelat nemohou a trestni oznameni skonci odkladem, ledaze by prokazali, ze Kout vydaval svoje pivo za PU...


napsal(a): ladin [Odpovědět]

Energetik

středa, 17. březen 2010
07:58

Energetik

to ladin: Nesmysl, už vidím to nadšení, když budou chtít pivovary jako zálohu na sud třeba 3 000 Kč... Když už se teď prská na zvýšení ze 600 na 1000 :)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Roman Holoubek

středa, 17. březen 2010
08:11

Roman Holoubek

to ladin: A z čeho usuzujete, že to není smluvně ošetřené? Tak jako každý rozumný hospodář i u nás je součástí rámcové smlouvy s odběratelem část věnovaná hospodaření s obaly, z níž vyplývá, že jde stále o náš majetek se všemi právními důsledky.

Ještě dovětek. Množící se krádeže obalů o velikosti 10 a 15 l nás už před časem donutily zvýšit na ně zálohu do výše 3.000,- Kč. Žel slušní lidé pak trpí kvůli nenechavcům (doplňte - některým mini, některým vinařům, některým domovařičům, apod.).

A ještě jedna závěrečná douška - znovu opakuji, že PP, a.s. zcela chápu. A v tomto problému nejde o pivo, ale o krádež majetku.

A v odpovědi pana Marečka je zřejmé, že žaloba není podána na záměnu piva v hostinci, ale na zneužívání jejich majetku (sudů).


ladin

středa, 17. březen 2010
08:22

to Roman Holoubek: Neusuzuji, ze to neni smluvne osetrene, mel jsem tam otaznik. Pokud kdokoli porusi podminky smlouvy, pak at si to vyzere. Ale opravdu mi prijde jednodussi chtit zalohu ccca ve vysi sudu a neotravovat se se smlouvama, vyhruzkama, pokutama.
Jestli jsem to spravne pochopil, tak nebyla podana zadna zaloba u soudu, ale jen trestni oznameni na policii- pro PU to predstavuje temer nulove naklady, vse jde na ucet policie a vetsinou (tady to zjevne neodhadli) to druhou stranu dostatecne zastrasi.


napsal(a): ladin [Odpovědět]

tereza

středa, 17. březen 2010
09:02

to Roman Holoubek:
On to vyhlášení války ze strany PU má ještě jednu rovinu. Jsou v Českých zemích pivovary (zrovna jeden z nich v takovém průšvihu lítá), které jsou schopny domluvit se s velkoobchodníkem, ten jim připraví auto sudů PU a oni do nich nastáčí svoje pivo a vrátí do VO, který jej prodá pod některou značkou PU. Tady nejde o kvalitu, tady jde o poměrně velký balík peněz z rozdílu ceny piva z PU a piva regionálního pivovárku, o který se může pivovar a VO šábnout. A PU zvesela klesají tržby nejen díky krizi, ale díky takové "hospodářské soutěži". Nejsem žádným velkým příznivcem PU a G bych nepolknul, ani kdybych lezl týden přes poušť, ale dodržení základní slušnosti při výrobě piva je snad základ.


napsal(a): tereza (zdenek.reska(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Malakin

středa, 17. březen 2010
09:18

Malakin

to tereza: Podle mých informací v tom ale nelítá onen pivovar, ale velkoobchod, který si u něho stáčení piva do G-sudů objednal. Onen minipivovar na to doplatil jenom tím, že když se tento podfuk provalil, tak mu ze dne na den klesl odbyt o třetinu až polovinu a to není u zrovna málo. Každopádně toto s výše uvedeným příliš nesouvisí, páč se to týká spíše poškozování značky, byť třebas směrem nahoru.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 17.03.2010 ve 11:06:41


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

tereza

středa, 17. březen 2010
09:21

to Malakin:
Samozřejmě, tento pivovar jsem neměl na mysli. Byl bych nerad, aby to někdo takto pochopil a já tím způsobil koutskému pivvaru nějakou újmu na jméně. Omlouvám se za nepřesnou formulaci.


napsal(a): tereza (zdenek.reska(a)seznam.cz) [Odpovědět]

julek

středa, 17. březen 2010
22:08

to tereza: Proc nebyt konkretni ? Jaky minipivovar ?


napsal(a): julek [Odpovědět]

tereza

čtvrtek, 18. březen 2010
08:52

to julek:
Protože nemám kompetence zasahovat do vyšetřování a ovlivňovat jej zveřejňováním věcí, které jsem získal mimo rámec běžných sdlovacích prostředků. Ale měl jsem na mysli jeden menší pivovar na sever od Prahy, kde se toto běžně dělo a kde se na to přišlo.


napsal(a): tereza (zdenek.reska(a)seznam.cz) [Odpovědět]

julek

čtvrtek, 18. březen 2010
08:58

to tereza: Diky za odpoved.


napsal(a): julek [Odpovědět]

hroch

středa, 17. březen 2010
19:30

hroch

to Roman Holoubek:
Tento problém se vrací každý rok. Dle sdělení sládka z koutu před třemi lety v létě, s tímto druhem sporu už měli v té době zkušenost. Jelikož na těch pár sudů z logem existoval kupní doklad od nějakého překupníka tenkrát to skončilo. Daný problém otvírá PU opakovaně a jistě oprávněně (viz nedávný článek PU se ztrácí sudy- stopy vedou k vinařům). Loni dokonce PU rozpoutaly velké kontroly skladů pivovarů- alespoň na liberecku, kontrolovali celníci. Na jaře na základě těchto problému svijany obnovovali sudy a ostatní přeznačovali (do března 09 byla cca jedna třetina sudů od Svijan-Drinks Union, staropramen, konrad atd). V létě podobnou akci dělali i v konradu- část sudů měnily s těma danýma pivovarama a ostatní přeznačovali a dělali kompletní repasy. Ono ty sudy do předloňska neskutečně kolovaly mezi pivovarama podle narážení, vyjímkou jen pivovary Bohemia-jiný průměr, Chodovar-všechny v černém plastu s logem za zálohu 2000Kč. Největší ztráty pivovarů byly kolem nového roku 2009 kdy nerez byl ve zběrnách za 105Kč/kg takže když někdo koupil pivo bez občanky za zálohu sudu 600 a dal ho do sběrny měl půlku piva zadarmo. Ty sběrny fakt vypadaly hrozně plný sudů. PU je největší hráč a sudy prodává téměř všude, tímpádem má i největší škody a nejvíc kolem sebe kope.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

hroch

středa, 17. březen 2010
19:45

hroch

to hroch:
Navíc celá kauza připomíná opravdu pokus v regionu zostudit pivovar Kout. Jak jsem psal i střední pivovary před přeznačováním měli až třetinu cizích sudů. Jestliže Kout vyrobil loni 30000hl a vše do sudů, i kdyby sud otočil za rok třicetkrát, což je nepravděpodobné- spíš míň, tak potřebují na zajištění provozu 2000sudů 50litrů, něco jde do třicítek a tak je reálné číslo na třech tisících sudech. Pak opakovaně vyvolaná kauza kvuli dvaceti sudům je spíš nafouknutí problému a ukazuje na určitý strach(předpoplach) PU z chuťově zajímavější konkurence.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

středa, 17. březen 2010
08:30

Honza Světpiva.cz

to ladin: jenze ono by to zaclo u velkoobchodu. Kdyz vezmu kamion piva, z jakehokoliv pivovaru, zaplatim jen a sudech mnohem vetsi sumu. Pokud budu mensi VO, vezmu Avii piva, stejnak ta castka bude mnohem vetsi, nez platim dosud. Proste se obeh piva zpomali...

Ono take zalezi, jestli se jedna o homebreware a jeden sud na nekomercni ucely, nebo o pivovar,ktery si tech sudu "pujci" vic...


Energetik

středa, 17. březen 2010
06:54

Energetik

No, musím se také přiklonit na menšinovou stranu (PetrV, emu, tomas), ale ty sudy jsou prostě Prazdroje, ať se to někomu líbí nebo ne.... Čili nechápu, co tím pivovar Kout chce docílit. Jejich pivko je výborný, ale v této záležitosti se prostě Prazdroji nedivím...

Jinak k těm zálohám, Krakonoš v Trutnově má své sudy tuším za 700 Kč zálohy, ale na jméno proti občance a když do 14 dnů nevrátíš, začne ti běžet nepříjemné penále a po určité době to začínají vymáhat zpět, i soudní cestou... Prostě je to posuzováno jako krádež, záloha - nezáloha. Čili nevím, čemu se tady kdo diví, svým způsobem to prostě je krádež sudů z Prazdroje, ať chováme ke Koutu seběvětší sympatie. Ale o tom opačném extremismu jsem tu už mluvil - to je kolikrát větší sranda než PR články Prazdrojů atp. - viz. tradičně příspěvek vala ::lol Ono kdyby úplně teoreticky takto využíval (kradl) Gambrinus sudy třeba ze Strakonic či Rakovníka, tak tu ty samé osoby puknou vzteky, jak že si to ten zlý Prazdroj vůbec může dovolit ::lol


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

jarek

středa, 17. březen 2010
06:19

Je to smutné, ale právně to prohraje.Že si vybrali zrovna tento pivovar je jasné.Pivo totiž do těchto sudů stáčejí i jiné a ne malé pivovary pro hospody kde se točí G(levnější a zákazníkům více chutná).Jediné co p.Skalovi zbývá, přehrát právní odpovědnost na hospodu,která si nechala do obalu naplnit pivo.Bude to boj,ale krach spřízněné hospody je lepší než tohoto pivovaru.Upozorňuji, že právní oddělení Krušovic a PP si to rozdá a vyhraje.Částka bude obrovská a na odvoláních protistrana dojede.


napsal(a): jarek (jak(a)seznam.cz) [Odpovědět]

val

středa, 17. březen 2010
08:11

val

to jarek: Prazdroj musí vyhrát! Poctivý plzeňský pivovar chráněný hordou poctivých plzeňských právníků nesmí padnout! Škoda jen, že tolik hospod zanikne. Nebudou sudy, ze kterých by se točilo, protože je různí zlí Skalové a odporní homebreweráři organizovaně a hromadně rozkrádají a dokonce cíleně poškozují imáge poctivého plzeňského piva, když do nich velkovýrobně ve skrytu šumavského hvozdu stáčejí svoje patoky. Po městech bude jezdit cisterna a kdo si vystojí frontu na náměstí, dostane natočeno do vlastního kýble. Proti zbývajícím nepoctivcům zasáhne na způsob ČEZu ozbrojené komando Prazdroje.


napsal(a): val [Odpovědět]

Sekal

středa, 17. březen 2010
00:45

Sekal

Napišme Búrům do Plzně společně: Ať žije Kout!


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

pechi

středa, 17. březen 2010
00:32

pechi

Ano, Kout začal vadit, začal vadit svým výborným pivem. PU promine, ale záloha na sud byla zaplacena, tak o co tu sakra jde? Nikdo přece nebude vydávat o pár tříd lepší pivo za Prazdroj, to by musel být pan Skala blázen. Já sám jsem viděl nejeden případ, že je pivo stočeno do jiného sudu, prostě jen byl třeba po ruce. Pamatuju doby, kdy v pivovarech obíhaly umělohmotné basy-přepravky s logy snad všech pivovarů od Šumavy po Tatry, vadilo to snad někomu? PU už přežívá jen z podstaty vybájené značky, která je, bohužel, dnes už prázdná a stejně jako vychvalované G bývala před lety co do kvality hodně vysoko. Pane Skalo, nedejte se a proti těm zločincům konejte! Třeba dobrým a poctivým pivem, loga ze sudů nějak ošmirglujte.


napsal(a): pechi [Odpovědět]

siki

úterý, 16. březen 2010
23:28

siki

A sakra, to abych se taky bál žaloby, své domácí pivo stáčím do lahví s patentním uzávěrem, většinou Bernard.... Snad mě to projde:-) Nemají šanci, nebo je snad zakázáno plnit něčí majetek, který mám na zálohu zapůjčen něčím jiným, než jen tím, co si majitel přeje, aniž by to někde výslovně uvedl? Prohrajou... A ty tisíce lidí, který si nechávají natočit Gambáče do PETky od Dobré vody....to je v pořádku? Aby to pak náhodou někdo nevypil jako tu Dobrou vodu (já to nebudu, piju kohoutkovou) :-) A zvýšená záloha na sudy? Už sem o tom psal, jde o rychlý příjem hodně peněz.... sudů je v oběhu několik desítek tisíc, takže zvýšená záloha jistě pomůže kapse majitele, nikoliv však hospodského, pro kterého je záloha téměř nevratná (a PU to ví), protože sudy v 90% vyměňuje za plné, a to do nekonečna, málokdy pouze vrací, snad jedině zkrachuje-li, nebo je osvícen a začne brát pivo místo Gambáče (kromě Koutu samozřejmě, pak mu ty sudy zase zůstanou:-) )


napsal(a): siki [Odpovědět]

Dan

úterý, 16. březen 2010
21:44

Dan

To je neuvěřitelné, jak daleko jsou ochotni v Plzni zajít.
Na druhou stranu je to důkaz, že jim malé pivovary začínají vadit, protože díky nim se lidé mohou opět vrátit k opravdovému pivu a těch lidí je čím dál víc! A to i mezi mladými, kteří nemohou pamatovat, jak opravdová plzeň kdysi chutnala.
Když žaloby, tak my měli začít podávat hromadné žaloby spotřebitelé, které plzeňská chemička podvádí, trvale jim lže a pod kdysi slavnou značkou, prodává vodovou tekutinu s příchutí piva.

Pivovaru Kout držím palce!


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Njorloj

úterý, 16. březen 2010
21:40

Njorloj

To už na tom plzenští chemici musí být opravdu hodně špatně a koutské jim asi leží pěkně v žaludku, když se handrkují kvůli pár sudům, na kterých zapoměli lidičky z Kouta rozklepnout logo (alespoň tak jsem to pochopil). Před měsícem jsem uříznul vršek plzeňskýho sudu, ve snaze vytvořit nerez-varnu, nebudu snad souzen za vraždu? :D :D :D


napsal(a): Njorloj [Odpovědět]

PetrV

úterý, 16. březen 2010
21:35

PetrV

No nevím. Ať si o Prazdroji myslí každý, co chce. Ale to, že se sudy kradou je prostě fakt. A myslím, že o to snad v nějakém tom trestním oznámení šlo. Co je pravda a co se prokáže je jiná věc a jsou od toho kompetentní orgány, od toho je tu právní stát. Pivovaru Kout jinak fandím, ale ten dopis je prostě úplně mimo mísu a ty urážky jsou neprofesionální. Chápu rozhořčení pana Skaly, ale mám pocit, že podstata toho sporu je jinde než v chuti piva.


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

emu

úterý, 16. březen 2010
21:44

emu

to PetrV: myslím si to samé a jsem rád, že to někdo napsal dřív, než jsem se do toho pustil já!


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

tomas

úterý, 16. březen 2010
22:41

tomáš

to PetrV: Taky jsem tentoktokrát pana Skalu s tím otevřeným dopisem moc nepochopil. Fakt je, že jednoduše získaný sudy na zálohu od PU patří do výbavy každýho druhýho domácího vařiče piva. Zrovna teď je v aktuálním článku na homebrewing.cz hezky zdokumentována rozborka kegu od Kozla. Hádám, že určitě řádně koupenýho za výrobní cenu se souhlasem pivovaru......


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Dan

úterý, 16. březen 2010
23:02

Dan

to tomas:
Řekl bych, že tyto sudy nejsou jen ve výbavě domácích vařičů, ale i některých mini. Už jsem několikrát viděl sudy PU, použité někde na opravdové pivo a popsány byly jen fixem.
Ale tyto hříšníky raději nejmenovat, neb agenti z PU jsou určitě ve střehu :D


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Malakin

středa, 17. březen 2010
07:36

Malakin

to jarek: Pokud měl pan Skala ty plzeňské soudky řádně označené svými sudovkami, což mu jistě každý výčepní jeho piva potvrdí, neměl by s tím mít problémy. Vždy se to dá totiž uhrát na to, že měl sudy pouze dočasně půjčené a že je plánoval časem vrátit. Navíc, pokud se nepletu, na těch soudcích není nikde psáno "Neprodejné" či "Majetek pivovaru...", jak tomu bývalo např. před r. 1948 na většině tehdy zálohovaných pivních lahvích, ale jen "Pilsner Urquell", a z toho není zcela zřejmé, že se tyto sudy nesmějí použít někým jiným nebo že se mají vrátit zpátky pivovaru do tolika a tolika měsíců od zaplacení zálohy, pouze si to můžeme domýšlet.

to siki: Srovnávat láhve s patentním uzávěrem a KEGy není tak úplně na místě, páč u těch lahví se tak nějak předpokládá, že nebudou vráceny ze 100 % (něco se rozbije, něco skončí v jiném pivovaru apod.) a že já coby majitel pivovaru, jehož pivo do ní bylo původně stočeno, tak něco málo prodělám (výrobní cena láhve je vždycky vyšší než výše zálohy, např. u obyčejných NRW je výrobní cena cca 3,50 Kč, zatímco záloha jen 3 Kč), ale svým způsobem máš pravdu. Pivovar si sám musí nastavit tak velkou zálohu, aby omezil ztráty na co nejmenší míru. A netýká se to jen lahví, ale samozřejmě i KEGů. Pokud tedy v Prazdroji vědí o tom, že jsou jejich KEGy využívány jinými, tak proti navýšení záloh nejsem, ba naopak. Otázkou však zůstává, jak na to zareagují samotní hospodští. Většina asi u PU zůstane, ale část možná kvůli tomu přejde jinam. A to je jen a jen dobře. Kdo chce totiž moc, ten bude mít ve výsledku mnohem méně.

to Dan: Když jsou v minipivovarech používány KEGy s logem PU, tak nám to většinou nevadí, ale jak se postavit k tomu, kdy minipivovar používá KEGy některého z malých či středních pivovárků a kdy tedy malý škodí malému, resp. chudý okrádá méně chudého? Docela rád bych slyšel tvůj názor, neboť zrovna daný problém řeším v jednom článku a nevím, zda udělat nějakým způsobem cenzuru fotky, z níž je toto zřejmé, nebo ne.

P.S. Tuto aféru bychom rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Pokud totiž Kout nakonec prohraje, což je v našem právním státě, kde vítězí ten, kdo má lepší právníky, a ne ten, kdo má pravdu, celkem možné, budou následovat další a další žaloby a pár minipivovarů kvůli tomu třebas i skončí.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 17.03.2010 ve 09:21:20


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Dan

středa, 17. březen 2010
10:25

Dan

to Malakin:
Jak se zdá, není to tak jednoduché a bude záležet na právním výkladu. Pokud si něco půjčím, s tím že to chci vrátit, tak to nemůže být kvalifikováno jako krádež. Otázka je, jak je to se zálohováním. Zaplacením zálohy se nestává majetek mým, ale pouze zapůjčeným. Otázka je, jak s ním mohu nakládat.
Když si v supermarketu zapůjčím za zálohu 10,- nákupní vozík, tak ten se tím nestane mým. Mohu ho použít pro daný účel a zase vrátit. Slabinu vidím v tom, že nikde není napsáno, jak dlouho můžu mít vozík u sebe a kam až s ním mohu dojet. Protože pokud bych to porovnal s tou sudovou aférou, tak bych ten vozík mohl klidně odvézt k sobě na chatu a tam v něm mít svůj nákup a časem, ho někdy vrátit.
Ovšem s těmi sudy je to tak, jako bych ten vozík použil pro vytváření svých zisků, jeho umístěním u svého obchodu, pro své zákazníky.
Zpátky k těm sudům. Je klidně možné, že tato kauza způsobí řetězovou reakci a i další, třeba i menší pivovary začnou svoje sudy více hlídat a přitvrdí v podmínkách jejich zapůjčování.
K tvému dotazu, jak posuzovat když si chudý mini půjčí a používá sudy od trochu méně chudého. Podle mne, pokud k tomu nemá souhlas od majitele sudů, tak to může být problém.
Přeci jenom jde o majetek (sudy), většinou o ochrannou známku, tedy o značku a navíc logo pivovarů na sudech je i reklamou pro daný pivovar.
Asi si budeme muset počkat na další vývoj.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Malakin

středa, 17. březen 2010
07:40

Malakin

to jarek: Pokud měl pan Skala ty plzeňské soudky řádně označené svými sudovkami, což mu jistě každý výčepní jeho piva potvrdí, neměl by s tím mít problémy. Vždy se to dá totiž uhrát na to, že měl sudy pouze dočasně půjčené a že je plánoval časem vrátit. Navíc, pokud se nepletu, na těch soudcích není nikde psáno "Neprodejné" či "Majetek pivovaru...", jak tomu bývalo např. před r. 1948 na většině tehdy zálohovaných pivních lahvích, ale jen "Pilsner Urquell", a z toho není zcela zřejmé, že se tyto sudy nesmějí použít někým jiným nebo že se mají vrátit zpátky pivovaru do tolika a tolika měsíců od zaplacení zálohy, pouze si to můžeme domýšlet.

to siki: Srovnávat láhve s patentním uzávěrem a KEGy není tak úplně na místě, páč u těch lahví se tak nějak předpokládá, že nebudou vráceny ze 100 % (něco se rozbije, něco skončí v jiném pivovaru apod.) a že já coby majitel pivovaru, jehož pivo do ní bylo původně stočeno, tak něco málo prodělám (výrobní cena láhve je vždycky vyšší než výše zálohy, např. u obyčejných NRW je výrobní cena cca 3,50 Kč, zatímco záloha jen 3 Kč), ale svým způsobem máš pravdu. Pivovar si sám musí nastavit tak velkou zálohu, aby omezil ztráty na co nejmenší míru. A netýká se to jen lahví, ale samozřejmě i KEGů. Pokud tedy v Prazdroji vědí o tom, že jsou jejich KEGy využívány jinými, tak proti navýšení záloh nejsem, ba naopak. Otázkou však zůstává, jak na to zareagují samotní hospodští. Většina asi u PU zůstane, ale část možná kvůli tomu přejde jinam. A to je jen a jen dobře. Kdo se chce totiž moc, ten bude mít ve výsledku mnohem méně.

to Dan: Když jsou v minipivovarech používány KEGy s logem PU, tak nám to většinou nevadí, ale jak se postavit k tomu, kdy minipivovar používá KEGy některého z malých či středních pivovárků a kdy tedy malý škodí malému, resp. chudý okrádá bohatšího? Docela rád bych slyšel tvůj názor, neboť zrovna daný problém řeším v jednom článku a nevím, zda udělat nějakým způsobem cenzuru fotky, z níž je toto zřejmé, nebo ne.

P.S. Tuto aféru bychom rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Pokud totiž Kout nakonec prohraje, což je v našem právním státě, kde vítězí ten, kdo má lepší právníky, a ne ten, kdo má pravdu, celkem možné, budou následovat další a další žaloby a pár minipivovarů kvůli tomu třebas i skončí.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Valik

úterý, 16. březen 2010
21:09

Uplne vidim kancelar tiskovyho mluvciho, jak ma jeden monitor vyhrazen on-line na pivni.info a reaguje zde do hodiny na vse, co se zde dotyka Prazdroje :-) Do ted si tady vsichni delali srandu z toho, ze nektere prispevky do diskuzi pisi oni sami a ted se to de facto potvrdilo. Co tam ti lidi taky maji jinyho delat, kdyz pivo v jejich fabrice uz vari pocitace. A jeste se divi, ze to lidi poznaj!


napsal(a): Valik [Odpovědět]

val

úterý, 16. březen 2010
20:46

val

To jako vážně? Není to nějakej fór? Nechce se mi tomu věřit. Vážený plzeňský prazdroji, strčte si svoje sudy do prdele a táhněte do jižní Afriky.


napsal(a): val [Odpovědět]

Jára

úterý, 16. březen 2010
20:33

Jara

Klasický příklad toho, jak velká firma nezvládá PR komunikaci. A důkaz toho, že v Prazdroji kromě výroby nefungují dobře ani jiná oddělení.


napsal(a): Jára [Odpovědět]

Krišot

úterý, 16. březen 2010
20:20

Krišot

jestli někdo zneužívá značku pilsner urquell, tak jsou to přímo plzeňští.Ten patok co teď vaří vydávají za kdysi výstavní značku.To se starým dobrým prazdrojem nemá nic společného


napsal(a): Krišot [Odpovědět]

Trhac

úterý, 16. březen 2010
20:05

Trhac

No to sou blbečci, že si to svoje tragické jméno eště snižujou takovejhlema vtipama...by mě zajímalo, kdo z těhle 2 pivovarů asi tak zneužívá dominantního postavení na trhu:-D
Jinak Koutu přeji vše nejlepší v boji proti chemičce:-)


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI