Březňák ve fotografiích
Jak to vlastně v tom pivovaru dělají
Březňák ve fotografiích
Když mi psal Malakin, že mi pošle několik fotografií z exkurze v pivovaru Velké Březno (dnes již pod majitelem Heineken) pro doplnění článku pana Petra Fraňka Cesta za Březňákem , nějak jsem na fotky pozapomenul a dostal se k nim až v těchto lednových dnech. Připadlo mi škoda, zveřejnit tento materiál jen jako fotogalerii, proto Vám dnes předkládám exkurzi v pivovaru, kde se vaří Březňák, ve fotografiích. Doplním snad jen popisky jednotlivých fotek. Bohužel jsem nikdy ve Velkém Březně nebyl, takže berte moje komentáře s rezervou.
Pohled zvenku
Kdybych se někdy vyskytl v sobotu v UL, asi bych neodolal
Jsme tady dobře
Vstup do pivovaru
Mobilní stáčírna sudů
Historie pivovaru v kostce (chybí snad jen 2008 - stává se součástí Heineken)
Proces výroby piva
Sladovna - cedule
Sladovna
Dřívější pivovarská studna
Budovy pivovaru
Varna - cedule
Varna Velkého Března
Varna Velkého Března
Spilka - cedule
Otevřená spilka
Sklep - cedule
Ležácké tanky
Přetlačné tanky
Desková filtrace
Lahvovna - cedule
Linka na plnění lahví
Lepidlo
Ve Velkém Březně se stáčí i Zlatopramen
Víčko Březňáka na Lounech
Victor Cibich - cedule
Degustační místnost
Co tu točí?
Warning: preg_replace(): Unknown modifier '0' in /mnt/data/accounts/c/chodypi/data/www/pivni.info/www/conf/functions_general.php on line 704
Velkobřezenská mozaika
Restaurace Tivoli
Restaurace U dubu
Fotografie bych si snad dovolil jen doplnit Malakinovým diskusním příspěvkem pod článkem Cesta za Březňákem:
"Tak jsem v sobotu taky omrknul nitro velkobřezenského pivovaru a zde jsou některé mé postřehy, které v článku nezazněly:
V pivovaru jsou celkem dvě spilečná oddělení: jedno s železobetonovými káděmi, druhé v nerezu. Exkurze chodí pouze do prvně zmiňovaného.
V pivovaru je pouze stáčírna lahví, do KEGů je Březňák stáčen v Krásném Březně. Tam zase naopak nemají stáčírnu lahví a tak lahvují v Březňákovi. Pivo obou pivovarů tedy cestuje sem a tam. Výjimkou je pouze kvasnicový Březňák, který je - mj. i z důvodu kratší trvanlivosti - stáčen přímo u zdroje, a to ručně.
Závěrem už jen otázka k zamyšlení: Napadlo by Vás, že pan Cibich by mohl být nejportrétovanějším Čechem všech dob? Mě tedy rozhodně ne. Ale pomyslím-li na ty miliardy etiket a desetitisíce tácků a sklenic s jeho podobiznou, o jiných reklamních materiálech ani nemluvě, není se čemu divit...
Jinak cena prohlídky činí 60 korun, studenti a důchodci to mají za 40. V ceně máte nejméně jedno malé pivo, někdy i víc. Záleží na tom, na koho při svém putování po pivovaru narazíte."
[Richard Chodora] [Zobrazeno 10512x] [15. leden 2009]
[Exkurze] [comments: 1] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Diskuse k článku
Vložit komentář
Komentáře
Malakin
pátek, 16. leden 2009
09:30
Já bych za Chodyho doplnil snad jen to, že ta desková filtrace už se v Březně nepoužívá. Mají ji tam jenom na ozdobu.
Na rozdíl od Petra Fraňka jsme také měli víc štěstí - byli jsme totiž jen tři a atmosféra prohlídky tudíž byla o něčem jiném. Naším průvodcem navíc nebyla žádná studentka, ale kastelán zdejšího zámku. I když profesně nepivovarník, o pivu věděl vážně hodně. No a když se k nám potom v degustační místnosti připojil i Milan Zajpt, zdejší podsládek a sladmistr, a s jedním z nás začali vzpomínat na společné kamarády, spolužáky a kolegy z pivovarů, v nichž kdysi pracovali, bylo o zábavu rázem postaráno. Kéž by se všechny exkurze nesly ve stejném duchu...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 24.06.2012 ve 10:55:05