Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Gambrinus, i když Gold, poslední

Jak vlastně to pivo chutná


verze pro tisk

Gambrinus, i když Gold, poslední

Gambrinus, i když Gold, poslední

Třetí kolo degustací dvanáctek První pivní extraliga nepřineslo žádné veliké překvapení, dvanáctistupňový vyslanec Černé Hory těsně zvítězil. Druhé místo Staropramenu asi opět vyvolá emoce. Ale zkuste si to někdy sami, neovlivněni etiketou a předsudky budete určitě překvapeni. Na posledním místě skončil, také nejtěsnějším rozdílem, Gambrinus Gold.

Třetí degustace ležáků
Třetí degustace ležáků

Do semifinále postupují první čtyři dvanáctky, ale ještě před semifinále se uskuteční čtvrté základní kolo, aby šanci dostaly všechny české, moravské a slezské dvanáctky, které se dají běžně koupit v obchodech.

Dnešní konečné pořadí
Dnešní konečné pořadí

Výsledky anonymní degustace III. kolo První pivní extraliga:

1) Černá Hora Kamelot | 4,3,5,5,4,3,2,3 | 29 |

2) Staropramen Ležák | 5,3,3,3,3,4,4,5 | 30 |

3) Starobrno Ležák | 3,4,8,2,4,2,3,5 | 31 |

4) Holba Premium | 6,5,6,4,4,2,4,3 | 34 |

..............................................

5) Vyškovské pivo Džbán | 5,4,6,6,3,5,4,2 | 35 |

6) Krušovice Ležák | 5,6,7,2,5,2,5,4 | 36 |

7-8) Ostravar Premium | 4,5,6,3,3,6,4,5 | 37 |

7-8) Vratislav Premium | 4,5,5,5,5,6,5,2 | 37 |

9-10) Primátor Premium | 5,5,7,6,4,6,6,3 | 42 |

9-10) Zubr Premium | 6,6,8,2,4,6,6,4 | 42 |

11) Gambrinus Gold | 7,4,6,3,4,7,5,7 | 43 |[František Trantina] [Zobrazeno 10223x] [2. září 2010]
[Degustace] [comments: 47] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Sarah

středa, 22. září 2010
22:45

A kdy bude příští kolo?


napsal(a): Sarah (zaba(a)mail.cz) [Odpovědět]

jedenznich

neděle, 3. říjen 2010
23:05

to Sarah: 4. kolo proběhlo ve středu 29.9., článek by měl vyjít co nejdříve.


napsal(a): jedenznich [Odpovědět]

Adsense

20. květen 2024
11:45


posted by: Inzerce

jedenznich

středa, 8. září 2010
00:01

No uznávám, že s tím Goldem jsme se trochu sekli, což nám dali diskutéři náležitě sežrat. Abych se z toho nějak vylhal, tak bych řekl, že to bude tím, že nikdo z nás si tento produkt normálně nekupuje, tak ani pořádně neví, jakp se to vlastně jmenuje.. Takže všem, kteří dostali osypky z nepřesného označení, se omlouváme za způsobenou újmu :-))


napsal(a): jedenznich [Odpovědět]

BCH

úterý, 7. září 2010
19:44

BCH

P.S. Vážený Honza Světpiva.cz, ohledně hodnocení by mě spíš zajímal pojem božské pivo, když ho v rámci hodnocení ve své stupnici používá PPE. Je to pivo od boha, nebo jaká je pro něj nějaká definice ? Pokud stupnicí nepitelné-božské pivo hodnotí PPE, ta by mě docela zajímalo, která piva v ČR podle nich patří mezi božská.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

jedenznich

středa, 8. září 2010
00:09

já například považuju za božská piva od pana Matušky, ty však do této soutěže nepatříto BCH:


napsal(a): jedenznich [Odpovědět]

BCH

středa, 8. září 2010
19:30

BCH

to jedenznich: Ok. Já teda zatím ochutnal produkt pana Matušky na Strahově a musím říct, že mně velmi chutnal.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

BCH

úterý, 7. září 2010
19:03

BCH

Takže ještě jednou (a už naposled) pro zopakování já se nepovažuju a nikde nepíšu, že jsem první pivní extraligista a pivní hvězda, proto si můžu rýpnout na TOPku v ČR a to na první pivní extraligu, pokud mají v degustacích řekněme drobné chyby, které moc prvním pivním extraligistům (dále již pouze PPE) v ČR neodpovídají. Abych jenom nerýpal, tak moje degustace, se přesto kupodivu víceméně shodují s PPE. Já tedy degustoval celý lahvový půllitr neanonymně, ne 1 dc anomymně. V krátkosti mé dugustace. Nealkoholická piva-celkem oddedustováno 21 značek v ČR a první místo u mě taky obsadil Bernard. Dvanáctky jsem ochutnal ze všech činných průmyslových pivovarů a toho co dugustovala PPE, tak u mě by zvítězila jedenáctka Džbán, další pořadí Ostravar, Primátor, poslední místo by obsadily dvanáctky Gambrinus a Krušovice. Ale jak už bylo asi tisíckrát napsáno rozdíl je pokud se dugustuje anonymně 1 dc (a teď to není křivda na PPE, ale ty degustace moc neberu) a neanonymně, případně si troufám tvrdit i anonymně 0,5 l.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

župní přebor

úterý, 7. září 2010
19:58

to BCH: Jo,takhle si rozumíme. Přece nám všem jde o totéž, o dobré pivo. Není třeba nikoho posílat do 4. b třídy okresního přeboru nebo mu upírat nárok podělit se o výsledky své degustace jen proto, že výsledky někomu nevoní. O chybách klidně pišme, ať je to příště lepší. Taky tam vidím chybu, pan František použil pro slovo lager obrat dvanáctka a to není totéž. Kdyby nechali slovo ležák, bylo by vše v pořádku, dvanáctky a jedenáctky klidně mohou soutěžit spolu.


napsal(a): župní přebor (hox(a)ho.cz) [Odpovědět]

píra

úterý, 7. září 2010
16:17

píra

Z mého pohledu je to jednoduché: Podobné články čtu výjimečně (jako v tomto případě, kde mě zaujal počet kometářů), výsledky degustací, jichž jsem se nezúčastnil, mne nezajímají. Ať pivo pije Šuráň, Jakl, Chody nebo Klaus. Je to stejné, jako s různými soutěžemi. Opravdu nehledím na to, jestli má nějaké pivo pečeť z té či oné soutěže. To, že někomu něco chutná neznamená, že to bude chutnat i někomu jinému. Záleží také na čase, načasování, náladě.
Ty časy, kdy se mohl člověk řídit výsledkovou listinou prestižních soutěží a v oboru byly kapacity, jejichž slovo bylo posvátné, jsou již sto let pryč.
Jen mě udivuje, proč si tolik lidí honí triko na PI. Od toho mají jiné servery a periodika (někdy i své).


napsal(a): píra [Odpovědět]

Oliheň

úterý, 7. září 2010
16:59

to píra: Jasně, že každému chutná něco jiného a že z výsledků jakékoli degustace neplyne nic o tom, jestli to bude chutnat třeba mně. Jen to jen zajímavá informace, mnohem zajímavější než výkřiky typu: tohle mi strašně chutné nebo tohle je hnus, když ti vykřikující vidí etiketu. PPE se snaží o určitou poctivost, tak to zkusme taky! Nebo nezkoušejme a pijme každý, co chce. Proč ale nadávat těm, co to zkusí? PPE má osm hodnotitelů, kteří se evidentně mezi sebou moc neznají a nemají stejné chutě. Proto se občas v hodnoceních rozcházejí. Ale dohromady to už jistou objektivitu má. Jistou. Ne buvíjak absolutní. A tak to beru já a těším se na pokračování. A píro, proč by si tu někdo nehonil trika? Je to server o pivu, tak ať píše každý, koho pivo zajímá, ne? Nebo chcete každého vyhnat na jeho server?


napsal(a): Oliheň (olihen(a)super.cz) [Odpovědět]

Malakin

úterý, 7. září 2010
20:54

Malakin

to Oliheň: Mně by se docela líbilo, kdyby se pod každým článkem z degustací (nejen PPE) objevil jmenný seznam hodnotitelů a jejich chuťových preferencí, např. Jan Šuráň - miluje piva ochucená všemožnými extrakty, dále pak ejly a mnohá jiná nečeská piva, pokud možno vyrobená s užitím nečeských surovin; Ladislav Jakl - dtto s jistými odchylkami; Petr Buriánek - je spíš na přechmelená a svrchně kvašená piva; Jirka Bejček Stehlíček - milovník ležáků, kterému však nejsou ani jiné pivní styly cizí; František Trantina - zástupce pivovaru produkujícího převážně piva českého typu, na která pravděpodobně nedá dopustit atd. Pokud by se k tomu navíc přidaly názory hodnotitelů na jednotlivá piva, hned by to bylo o něčem jiném a nevypadalo by to tak moc trapně, jako když se k jedné tabulce připlácnou dvě fotky a skoro žádný text. Zatím nejhorší zpracování vašich degustací, pane Trantino. Bohužel.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 07.09.2010 ve 22:15:24


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

úterý, 7. září 2010
21:36

Honza Světpiva.cz

to Malakin: A co by jsi k pripadnemu clanku pod sebe napsal Ty? Pivni nacionalista, vseznalek, davive reflexy od horkosti 30IBu vyse? Nebo neco jineho?


Weetek

středa, 8. září 2010
11:16

Weetek

to Malakin: A kdyby se o každém hodnotícím přidalo ještě to, co si o něm myslí kolektiv na pracovišti a domovní důvěrnice od nich ze vchodu, mohla by se zase obnovit kdysi tolik populární funkce kádrováka a jistě by se nějaký šikovný Malakin, který toho na každého hodně ví, našel. Že, Marku?


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

VozechV

středa, 8. září 2010
13:44

VozechV

to Weetek: :D :D :D

Hezké. Pane Kamlare, je to sice od Weetka vyhnané do absurdní podoby, ale vy sám jste tomu svým kádrováním preferencí degustátorů přispěl.

Samozřejmě, že je vše subjektivní, ale to u každé lidské činnosti, tak to bylo, je a bude.

Jinak dávám za pravdu panu Kočkovi, alespoň k vyššímu stupni objektivity hodnocení dojdeme, nebudeme-li znát jaký vzorek hodnotíme. Protože, jsme všichni ovlivněni svou preferencí značek. Například pan Kamlar svým známým a pochopitelným Šerákofilstvím. Ačkoli v současné době si myslím, že k němu není velký důvod.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 08.09.2010 ve 17:59:25


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

župní přebor

středa, 8. září 2010
17:11

to Malakin: Naprosto souhlsím s tím, aby byl referát o příštím kole PPE obsáhlejší. A klidně i se jmenným seznamem degustátorů. Ale ta jejich sebecharakteristika, to je kravina. Třeba já bych o sobě musel napsal: má rád dobré pivo jakéhokoli typu, pokud možno ve větším množství.


napsal(a): župní přebor (hox(a)ho.cz) [Odpovědět]

župní přebor

sobota, 4. září 2010
13:26

Jan Šuráň je béčko ze 4. třídy okresního přeboru? A co kopeš ty, BCH?


napsal(a): župní přebor (hox(a)ho.cz) [Odpovědět]

BCH

neděle, 5. září 2010
12:42

BCH

to župní přebor: Aspoň se nepovažuju za prvního pivního extraligistu a nedávám výsledky degustací na vědomost veřejnosti, jako pánové, kteří se za to považují a v hodnocení dvanáctek mají jedenáctky, pletou si názvy a mají podivné hodnocení - asi hodnotili dle stupnice 1 nepitelné až 10 božské pivo, ale pak je to u nich bez komentáře ...


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

neděle, 5. září 2010
12:57

Honza Světpiva.cz

to BCH: jo jo, vypada to tak. ! je nejhur. Proto piva, ktera mela nejmin bodu, jsou v cele poradi:)

Ale vazne. Chody, nechces udelat nejakou degustaci? Urci pravidla, Malakin se urcite rad prida, jako ze treba se musi vypit tretinka ci tak nejak. A stejna piva pak ohodnoti hvezdy jako je BCH a vyznamny badatel. A druhou skupinu muzou byt nymandi jako jsou Burianek, Suran atd...urcite by bylo zajimave srovnayt vysledky obou protipolu...


Chody

neděle, 5. září 2010
14:17

Chody

to Honza Světpiva.cz:
Honzo, až si budu chtít udělat zase nějakou degustaci, tak si s kamarádama sedneme, v klidu ochutnáme vzorečky a ohodnotíme podle svého. Já k tomu kapacity z Prahy opravdu nepotřebuju. Od toho tu máme zrovna třeba degustace PPE, která je svým pojetím docela zajímavá a mně se její princip zamlouvá...
Vy si degustujte podle nějakých Vašich "obecných" pravidel. Já si budu degustovat podle svých...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 6. září 2010
13:22

Malakin

to Honza Světpiva.cz: ...že se třeba musí vypít třetinka. Jo, nějak tak bych to skutečně viděl. Z jednoho dvou loků člověk možná pozná nějakou tu technologickou chybu při výrobě či následném stáčení piva, ale zda je dané pivo pitelné i ve větším množství, příp. zda se do něho dá tzv. propít, to už, bohužel, ne.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

pondělí, 6. září 2010
14:27

Honza Světpiva.cz

to Malakin: MArku, ale zkousky "propitelnosti" se prece taky delaji. Neco na ten zpusob delal na jare Vyzkumak...


BCH

pondělí, 6. září 2010
20:21

BCH

to Honza Světpiva.cz: Ani za hvězdu se nepovažuju, ale jak píše Malakin, žádná první pivní extraliga z jedné decky určitě nepozná, zda je pivo nepitelné, čí božské. Proti prvnímu pivnímu extraligistovy panu Šuráňovi nic nemám, na druhou stranu kdybych měl minipivovar, tak bych si pro něj nenechal vařit pivo ve Strakonicích (to není nic proti samotnému pivovaru ve Strakonicích) a ještě jeden poznatek z Piv. domu, který mně docela zarazil a to teplota na spilce ta se tam pohybovala v době mé exkurze určitě nad 15°C, což taky není asi to pravé ořechové. P.S. Ať žije božský první pivní extraligista a první a jediný první pivní extraligový odborník v ČR pan Šuráň.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

pondělí, 6. září 2010
22:38

Honza Světpiva.cz

to BCH: Takze kdybyste mel minipivovar, koupite si staceci linku, k tomu davkovac, abyste delal samp? Hm, ekonomicky velice zajimave.
A ta posledni poznamka mela byt vtipna, nebo vtipna na vasi urovni?


Chody

úterý, 7. září 2010
07:37

Chody

to Honza Světpiva.cz:
Myslím, že byla řeč o klasické čepované dvanáctce Štěpánovi. Tobě se kamarádi z pivodomu nepochlubili :-?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

úterý, 7. září 2010
10:49

Honza Světpiva.cz

to Chody: no ale Samp je prece dlouhodoba zalezitost, ne?


Jarin

úterý, 7. září 2010
09:54

Jarin

to BCH: a proč by na spilce nemohla být teplota přes 15°C? Teplota vzduchu nemusí odpovídat teplotě kvasného procesu. Slyšel jste někdy o nádobě opatřené duplikátorem? Piva vyráběná v pivovarském domě jsou i svrchně kvašená a tento kvasný proces vyžaduje i vyšší teplotu.


napsal(a): Jarin [Odpovědět]

Malakin

úterý, 7. září 2010
13:40

Malakin

to Jarin: Na jaře jsem měl možnost shlédnout jeden budoucí pivovárek (pár zkušebních várek již proběhlo, ale oficiálně ještě nefunguje, tak proto píši budoucí) a tam jako málokde žádné nepřirozené způsoby chlazení nepotřebují. Mají totiž velmi hluboko umístěné sklepy a k tomu i dva velké zásobníky plné ledu. Radost pohledět. Kéž by takových mini vznikalo víc.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Jarin

úterý, 7. září 2010
22:16

Jarin

to Malakin: Tak jen doufejme, že se nikdy neodhodlají vařit pšeničná a jiná svrchně kvašená piva
---------------------------------
Zpráva byla upravena 07.09.2010 ve 22:26:00


napsal(a): Jarin [Odpovědět]

BCH

úterý, 7. září 2010
19:15

BCH

to Honza Světpiva.cz: To už neřeší nic na situaci. Pokud někdo hodnotí pivo stupnicí nepitelné až božské pivo a dává toto hodnocení na vědomost čtenářům a veřejnosti, tak by ten dotyčný měl mít náležitě ochutnané všechny druhy piv v ČR, což i při počtu průmyslových pivovarů (minipivovary radši nebudu brát v potaz) není zrovna málo, ale nechci podceňovat první pivní extraligisty, ale zároveň je určitě ani nepřeceňuju.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

úterý, 7. září 2010
21:47

Honza Světpiva.cz

to BCH: a kdo ty vysledky precenuje? Domnivam se, minimalne u propiranych Surane a Burianka, ze maji dost odegustovano na to, aby mohli rict svuj nazor.

A nejde prece o to mit odpite vsechny piva. Na kazde soutezi, na kazde degustaci zalezi na tom, kdo se prihlasi s jakym pivem. pripadne jake pivo je vybrano. U lezaku by to musela byt dlouhodoba soutez vsichni proti vsem a vysledku se nedoberete. Proto jsem se otazal Chodyho, jestli by nechtel udelat degustaci podle svych/vasich/zde dohodnutych pravidel. A nejlepe u piv, ktere byly uvedeny zde v clanku. Pak by srovnani bylo nejjednodussi.

A myslim si, ze je lepsi hodnotit piva, ktere neznate. Kdyz dam ceske vzorky cizincum, kteri ceska piva i pili, i treba jeste nemeli, hodnoti piva na zaklade svych zkusenosti chuti daneho vzorku, je to absolutne neovlivnene predchozi zkusenosti, znackou, brandem, image atd...

Jinak bozske/nepitelne, snad nebudu plest, vzniklo kdysi na degustaci v pivovarskem dome. A pokud vim, jednicka se nedava, devitka vyjimecne.

A ano, z deci se da poznat, jak na tom pivo je. Pitelnost mozna z tretinky. Jenze to bych pak musel pit cely vecer jednu zncku, rekneme 4 pulllitry, dalsi den dalsi znacku atd... A verim ze u pate znacky by me to uz moc nebavilo...

a posledni vec - verim tomu, ze znacka hodne, ale opravdu hodne ovlivnuje mineni. Takze kdyz pijete a vite co, nikdy nemuzete rict svuj nestranny nazor.


župní přebor

neděle, 5. září 2010
23:54

to BCH:
A proč by si od tebe měli nechat schvalovat název? A proč by s výsledky své degustace podle tebe nesměli seznámit jiné pivaře? Co jsi za člověka? Udělej svou degustaci a pochlub se. Ale nenádávej do okresních přeborů lidem, co tě strčí do kapsy.


napsal(a): župní přebor (hox(a)ho.cz) [Odpovědět]

Oliheň

pondělí, 6. září 2010
15:34

to BCH: Sice se údajně nepovažuješ za pivního extraligistu, evidentně ale rád soudíš druhé. Já se naopak těším, že na netu od teď najdu záplavu informací o dalších podobných degustacích. Alespoň úrovně PPE, pokud ne lepší. A když horší, no a. Furt lepší než přemoudřele známkovat degustace druhých.


napsal(a): Oliheň (olihen(a)super.cz) [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

úterý, 7. září 2010
10:53

Honza Světpiva.cz

to BCH: VAzeny BCH, jake je spravne hodnoceni piva?


Chody

úterý, 7. září 2010
19:21

Chody

to Honza Světpiva.cz:
Ano, ale o Šampu zde očividně nebyla řeč. S Šampem jsi začal Ty :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Maty

pátek, 3. září 2010
20:50

Gambáč, i když "zlatý", ukázal, že je bez marketingové a cenové podpory prostě jen obyčejným pivem. Což u této značky už jaksi nikoho nepřekvapuje.


napsal(a): Maty [Odpovědět]

BCH

pátek, 3. září 2010
19:06

BCH

Ti extraligisté, nebo by se spíš měli jmenovat béčka ze 4.třídy okresního přeboru asi před degustací bumbali speciály, protože si pletou pojmy-Gambrinus Gold neexistuje, Vyškov džbán je jedenáctka a ne dvanáctka a podivné hodnocení od 2-7 ?! při celkem jedenácti vzorcích... Suma sumárum maximální ztrapnění.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

BCH

pátek, 3. září 2010
19:07

BCH

to BCH: opr. hodnocení od 2-dokonce až do 8...


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

pátek, 3. září 2010
19:18

Honza Světpiva.cz

to BCH: Ceska supnice hodnoceni piva je 1 az 9, kde za 1 je nejlepsi...


Jarin

sobota, 4. září 2010
14:36

Jarin

to BCH: zřejmě žádné pivo nebylo tak vynikajicí, aby si zasloužilo ododnoceni známkou 1 a současně ani tak nepoživatelné, aby bylo hodnoceno 9 (a více). ve zprávě o degustaci není popsán degustační protokol a ani bodová stupnice, pouze výsledky. mezi uvednými pivy by se našlo více jedenáctek


napsal(a): Jarin [Odpovědět]

Chody

pátek, 3. září 2010
19:46

Chody

to BCH:
Proč by každý nemohl hodnotit podle své stupnice?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

VlJa

pátek, 3. září 2010
08:35

VlJa

Vítězství Kamelotu mne vůbec nepřekvapuje - na dovolené jsme postupně zdolali soudky Kácov 12°, Ježek 11°, Rychtář natur 12°, Kamelot 12° a Kouto 12° a všichni do jednoho jsme se shodli, že nej byl Kamelot


napsal(a): VlJa [Odpovědět]

karl2

pátek, 3. září 2010
00:06

vzhledem k vítězství bráníku v minulé degustaci není druhé místo dalšího "patoku" ze smíchova vůbec překvapivé. hádám, že obě jedenáctky jsou nasládlé, poměrně alkoholické a vzorek degustátorů toto asi má rádo. můj šálek kávy to ale není...

jinak ten braník jsem ochutnal v letním vedru z lahve (našel jsem v ledničce - ne vlastní) a byl jsem překvapen a to poměrně příjemně. ale šlo o jednu lahev, takže to beru s rezervou, ještě zkusím.


napsal(a): karl2 [Odpovědět]

alovisius

čtvrtek, 2. září 2010
22:47

Když píšete, že jste degustovali dvanáctky, tak proč tam tedy figuruje Vyškovský Džbán/ jedenáctka/ a nikoli Březňák?


napsal(a): alovisius [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

pátek, 3. září 2010
09:58

to alovisius: Na Březňáka také dojde, a ta jedenáctka Vyškovský Džbán se tam nějak vloudila, potvora ...


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

Trhac

pátek, 3. září 2010
10:18

Trhac

to alovisius: No přesto je vtipné, že jednáctka tolik dvanáctek natrhla, se ani nedivím :) Džbán je až příliš pitelná záležitost:-)


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

jirin

sobota, 4. září 2010
14:29

jirin

to Trhac: No ja ted zacal brat basu pul Dzbanu, pul Breznaku a Breznak je lepší, škoda že to spletli, docela by mě zajímalo, jak by se umístil.


napsal(a): jirin [Odpovědět]

Mára

čtvrtek, 2. září 2010
21:01

Mara

Extraliga...to sou výsledky jak s Birellem. Gambrinus Gold neznám,ale Premium, třeba točenej na Starý poště je vynikající


napsal(a): Mára [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI