Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam


O pivovare Stupavar

[pátek, 8. březen 2013]

Naš pivovar je bez vlastnej hospody. Dodávame pivo do okolitých prevadzok. Priamo v pivovare máme predajňu, kde predaváme pivo v plastových 1L pet flašiach a 5l party sudkov.

Nase stabilne produkty budu ležiak Jantar 12°, svetlá Jedenástečka a Tmavý special 14°. Budeme robit aj sviatočne piva momentalne nam k Velkej noci zreje Zázvorova 12°. V letnych mesiacoch plánujeme pšeničný Weizen 12°

Naš pivovar vznikol z homebrewingu, kde sme si traja kamarati skušali varit pivo v domacich podmienkach. Nadšenie neopadalo ani po malých prvých neuspechoch a pokračovalo vzdokonalovani sa. Vybudovali sme si maly domací pivovar, kde sme varili rozne pivne druhy vrchne/spodne kvasene, no najvačši doraz sme kladli na poctivy ležiak, ktory sme "dokonale" poznali. A časom sme si ho vyšperkovali podla našich predstav. Pivo malo uspech na našich ochutnavkach pre široku verejnost. Asi pred rokom sa objavila informacia, že je na predaj komplet technologia byvaleho pivovaru v Trencine o objeme varne 1000l. V tom čase sme sa aj spojili s našim terajšim investorom a technologiu sme kupili. Od toho okamihu sme zanechali naše zamestnania a pustili sme sa do pre nas "velkeho neznameho".

Pivovar sme si vybudovali viacmenej svojpomocne. Či už pri stavbe uprav prenajatych skladovych priestorov a aj pri skladani technologie. Investor sa dobre postaral o všetky potrebne papiere a povolenia, ktore bolo rovnako naročne ako samotna výstavba pivovaru.

Dnes je pivovar funkčny a začiname novu etapu, prerazit u este širšej verejnosti s našimi pivami. Varime infuzne. Použivame základne suroviny. Kvasi sa v spilkach a dokvasuje v leziackych tankoch. Naše pivo nefiltrujeme/nepasterizujeme.

Na zdravi!

Luboš Kružic

autor: pi | Blok 08:20 [permalink] [comments: 6]


Pivní slavnosti v Pacově 2. června 2012

[pondělí, 14. květen 2012]

Rok s rokem se sešel a opět je tu jaro. Loni jsme uspořádali Pivní slavnosti v Zámeckém parku a pro velký ohlas jsme se rozhodli, že založíme tradici Pivních slavností v Pacově.

Loni jsme začínali, ještě nebylo vše tak, jak bychom si představovali. Letošní Pivní slavnosti nejsou pouze slavností piva a příležitostí pro milovníky zlatého moku, ale i oslavou Mezinárodního dne dětí. Naším přáním je, aby se na slavnostech sešla celá rodina. Dospělí ochutnají pestrou nabídku piva a všichni společně se pobaví.

Letos jsme ve spolupráci s Rodinným centrem Sovička za přispění místních firem připravili zábavné odpoledne se spoustou soutěží a atrakcí pro nejmenší návštěvníky slavností. Celé zábavné odpoledne pro děti bude ukončeno loutkovým divadelním představením souboru Teatro Truhla - Pavel Truhlář z Prahy.

Proto jsme Slavnosti piva spojili s oslavou MDD a tímto netradičním spojením bychom chtěli veřejnost přesvědčit, že Slavnosti piva nemusí být jen o pivu, ale že to může být i rodinná zábava.

Kromě Rodinného minipivovaru Pacov, který slavnosti pořádá, se dále zúčastní a můžete ochutnat i jejich pivo: Minipivovar v Jelínkově vile - Velké Meziříčí, Minipivovar Kozlíček - Horní Dubenky, Pivovar Na Rychtě - Ústí nad Labem, Klášterní pivovar Želiv, německý pivovar Veldensteiner.

Podle požadavků hostů bude pivo čepováno do kelímků i do skla. Případní zájemci o exkurzi do minipivovaru pořadatele se přihlaste nejméně 7 dní předem. Sběratelé pivních suvenýrů též nepřijdou zkrátka. Každý minipivovar vždy přiveze dostatečné množství svého propagačního materiálu, jako jsou pivní etikety, sklo, tácky apod.

Celý den budou hrát k poslechu i tanci kapely Schift, Bonebroke, Evergreen band.

Věříme, že se vše povede a bude nám přát počasí.

Němcová Vlaďka; Rodinný minipivovar Pacov

autor: pi | Blok 12:33 [permalink] [reaguj]


Pivovar Holice

[středa, 12. leden 2011]

Do redakce PI dorazil tento mail, tak jestli můžete někdo pomoci...

Dobrý večer,

mám k Vám velikou, moc velikou prosbu - mám vnučku, která se už pomalu chystá na architekturu a vždy, když přijede k nám do Olomouce, tak ji v rámci časových možností provezeme kolem pivovaru v Holici, protože ji budova pivovaru úplně učarovala.

Víme, že je veřejnosti nepřístupný a v tom je právě ten háček. Nepomohli byste nám k možnosti exkurze v této budově, možná by stačil jeden člověk s oprávněností do té krásné budovy vstoupit a který by si na nás udělal chvilku čas, za což bychom mu rádi zaplatili.

Nebo byste možná věděli, kam se s naší prosbou máme obrátit, prosím.

Moc Vám děkuji za odpověď a přeji pěkný večer a pohodové další dny.

S pozdravem

Jitka Matějková

autor: blokpi | Blok 14:33 [permalink] [comments: 6]


Prosba a informace

[čtvrtek, 6. leden 2011]

Dnešním dnem skončilo na PI působení pražské restaurace mnoha jmen, naposledy Svět piva. Nebude prezentovat, co je na čepu ani, co je nového. Já bych Vás chtěl poprosit, zda bychom o tomto podniku vůbec nediskutovali. Prostě jako by neexistovala, jak říká babička ve filmu Slunce, seno a pár facek: "Je EE"

Díky za pochopení. Veškerá zmínka v diskusích bude smazána. Už toho bylo dost. Stejně tak bude smazána případná propagace tohoto podniku. Myslím, že toto řešení je pro obě strany přínosem.

V poslední době dochází k automatickému registrování zřejmě spamových uživatelů PI, které systém zatím neumí odfiltrovat. Při ručním mazání se může stát, že se smázne i některá registrace "živého" uživatele.

Jak tomu předejít? Doporučuji nevyplňovat Jméno a příjmení ve stejném znění jako Nick. Ideální je mailová adresa, nejlépe na nějakém českém serveru, srozumitelné Jméno a příjmení. Samozřejmě, že kdo je známý psaním článků či diskusemi má menší pravděpodobnost, že bude omylem smazán.

Děkujeme za pochopení...

autor: blokpi | Blok 08:50 [permalink] [comments: 26]


Noticka: fenomén Svijany

[pátek, 17. prosinec 2010]

Dovolte mi, prosím, podělit se s Vámi o malou a jistě nejen mou osobní zkušenost s tímto fenoménem. O senzačním vzestupu kdysi pivovárku na zavření a dnes nejprogresivněji rostoucím pivovaru jistě všichni, zejména pivně znalí konzumenti, vědí. Pivovar, kterému k hranici výstavu 500.000 hl piva ročně zbývá již jen relativně skutečně málo se stal ukázkou píle a vůle lidí, kteří se nevzdali. Pivovar, který úspěšně proniká i do bašt velkých pivovarů a jenž svou silou může určovat plno dění v pivovarském světě.

Díky tomu, dnes může pivovar podporovat a podporuje malé české chmelaře a sladaře, kteří by bez přičinění tohoto pivovaru již dávno zřejmě zkrachovali a za to patří pánům ze Svijan velký dík. Pivovar, který nepotřebuje květnatý management a kanceláře a vystačí si skutečně s málem a i proto je tak úspěšný. Pivovar, který toho udělal pro své konzumenty a malé pivovary tak mnoho. Ale...

Ale nabízí se zde bohužel několik "ale", o kterých chci napsat a za které pivovar vlastně vůbec nemůže. (Byť jistě se najdou i skutečnosti, které z pohledu znalých konzumentů jsou v mírném rozporu s ideálními představami o vaření piva a to i přesto, že pivovar stále razí a jde svou cestou tradiční výroby piva a technologie).

A tedy nyní k meritu věci. O tom, že je pivovar fenomén v českém pivovarnictví není pochyb, stejně tak o tom, že tento pivovar a zejména jeho piva jsou dnes velmi módní záležitost. A to je právě ta špatná vizitka českých konzumentů piva. A tak zatímco jistě plno z nás v duchu nadšeně tleská tomu, když ortodoxní piják jistých velkých značek přešel k pivům z malého (resp.dnes již středně velkého) pivovaru, tedy konkrétně Svijanům, znamenalo to posun. Jenže posun, jak se ukázalo je jen úkrok stranou a tento konzument se pouze nechal ovlivnit jakousi celkovou euforií ve společnosti, která ve "spotřebitelském" světě je a ví, že pít "Svijany" je dneska "in". Avšak bohužel jeho pivní myšlení se nikterak neposunulo dále.

A tak místo své oblíbené značky "G10,S10" pije dnes jen výhradně Sv11 a opět zůstal uzavřen v zajetí jednoho druhu piva, jedné značky, jedné chuti. A víceméně se téměř neodváží experimentovat ani v rámci svého "oblíbeného" pivovaru a lahůdky typu Svijanský Rytíř či Svijanský Kníže ho již míjí bez povšimnutí... Ku škodě jeho samotného.

Mimochodem jistě o tom svědčí i fakt, že za období roku 2008 -2009 (tedy ještě za poslední období, kdy Výzkumný ústav pivovarský a sladařský mohl zveřejnit podrobné statistické přehledy, protože měl ještě od pivovarů konkrétní údaje, zatímco dnes již tyto údaje neeviduje, neboť velké pivovary z důvodů svých propadů výstavu je přestaly zveřejňovat), ležáky z pivovaru Svijany (tedy zejména Svijanský Máz) téměř zdvojnásobil svou produkci, zatímco např. výroba jeho výčepního piva naopak poklesla a u speciálů nešlo o stejnorodý nárůst.

Tento článek je výzvou a nikoliv komentářem. Jen by mne zajímalo, zda to ve svém okolí a ze svých zkušeností vnímáte stejně. Že bohužel český pivař je poměrně stále stejně konzervativní a to i přesto, že se povedlo a změnilo mnohé...

Autor: Tomáš Erlich

autor: blokpi | Blok 09:56 [permalink] [comments: 19]


Nové (mini)pivovary?

[čtvrtek, 2. prosinec 2010]

V poslední době se s informacemi o vznikajících pivovarech roztrhl pytel. Aby se nám informace neztrácely v záplavě jiných zpráv, pište, prosím, vše o nových či připravovaných pivovárcích do diskuse pod tímto blokem. Díky.

autor: blokpi | Blok 08:36 [permalink] [comments: 1537]


Drby od Kocoura

[neděle, 28. listopad 2010]

Do redakce dorazilo od Martina Cabalky pár fotek a drbů od Kocoura z Varnsdorfu. Nejdříve tedy ty drby:

Konečně dali dokupy slibovanou kocouří restauraci. Řeknu Ti, člověk aby ten pivovárek pohledal, je úplně zastrčený na konci města, bez žádných cedulí, takže nalézt ho je skoro práce pro soukromé očko.

Zatím je zkušebně otevřeno Pá - Ne, oficiální otvíračka bude prý 1. prosince 2010. Na čepu by měly být studentská 10°, světlý a tmavý nefiltr. ležák, Haka, IPA Samuraj, pak zřejmě Stout, Weizen a občas nějaké speciality (Rauch nebo třeba Grodziskie, to bylo vynikající); píp na to mají dost.

Provoz prý rozšířili dostatečně, spilku a sklepy jsem neviděl, vyfotil jsem pouze varnu - mají měděné nádoby, jedna várka je 15 hl. Vařit se bude asi 3x až 4x týdně, na pokrytí spotřeby to prozatím stačí.

Cena piva se bude pohybovat okolo 25 kč, na cestu je možné koupit pivo z lednice v litrových plastových lahvích.

Dále jsem se dověděl, že Nikol Krmenčíková již ve Varnsdorfu pivo nevaří, sládkové jsou dva chlapíci, na jméno jsem se nějak zapomněl zeptat. A Honza Kočka připravuje "americké překvapení".

A tady naleznete pár fotek...

autor: blokpi | Blok 12:29 [permalink] [reaguj]


Patrónsky pivovar Bratislava

[úterý, 5. říjen 2010]

Uživatel Rudo Kuban nám zaslal informace a fotografie nového bratislavského minipivovaru, jeho plné jméno je Patrónsky pivovar Bratislava.

Rudo dále píše:

V piatok otvorili novy pivovar v Bratislave - Patrónsky pivovar. Dnes som bol skúsiť a vynikajúce. Varia 500 l, zásobníky sú na 8000 l. Sládek je z bývalého pivovaru Topvar, 30 ročná prax.

Na to, že to bola prvá várka, som bol veľmi príjemne prekvapený a to som mal nastavené trubky z Brna z Pivních slavností. Technológia Destila Brno, kvasnice z výskumáku Praha, Chmel ŽATECKÝ POLORANÝ ČERVEŇÁK. Nejake fotky posielam v prilohe...

Na fotky se samozřejmě můžete podívat ve fotogalerii zde...

Děkujeme Rudovi za prvotní informace o novém pivovárku...

autor: blokpi | Blok 23:59 [permalink] [reaguj]


Kalendář regionálních pivovarů 2011

[pondělí, 20. září 2010]

I na příští rok se připravuje (2. ročník) stolní Kalendář regionálních pivovarů České republiky. Jeho obsah můžete pomoci dotvořit i Vy (pivaři a pivovary), když panu Procházkovi zašlete na mail jpahk@tiscali.cz data pivních akcí v roce 2011. Vítány jsou opravdu zaručené informace, ne jedna bába povídala...

Za zaslané informace děkuje

Jiří Procházka, 603 446 774

Redakce, graf. příprava a vydavatel KRP 2011

Kalendář regionálních pivovarů 2011

autor: blokpi | Blok 12:15 [permalink] [comments: 2]


Jaký byl letošní Pilsnerfest

[čtvrtek, 2. září 2010]

Poslední srpnový víkend proběhl v hlavním městě piva tradiční Pilsnerfest . Narozdíl od předešlých ročníků jsme si museli poznamenat do kalendáře dřívější datum, neboť pořadatelé se chtěli srpnovým termínem (dříve se akce konala na přelomu září a října) ujistit, že nám na festu bude při popíjení i teplo. No, akce se sice vydařila, počasí na tom ale zásluhu rozhodně nenese, chladný víkend, kdy navíc občas i sprchlo, zrovna není ideální na takovéto akce.

Pro návštěvníky plzeňského Prazdroje byly připraveny nejrůznější akce, koncerty známých kapel a třeba i prohlídky netradičních míst pivovaru. A samozřejmě pivko - Gambrinus a Prazdroj, ten byl k dostání za 30 Kč. Přestože se letošní návštěva možná zapíše jako rekordní, netvořily se u stánků bůhvíjak dlouhé fronty, každý si na pivo počkal přibližně kolem pěti minut, což není nic hrozného, vezmeme-li v potaz, že se zde motalo více než 50.000 lidí!

Při přípitku byl překonán rekord

Hned v pátek se konal slavnostní přípitek, na který každý, kdo se chtěl připojit, dostal pivo zdarma. Nakonec byl překonán sedm let starý rekord, hromadně si totiž připilo 5 331 milovníků piva.

Jak v pátek, tak v sobotu se na dvou hudebních scénách objevila řada známých kapel, za všechny lze jmenovat třeba Michala Prokopa s Framusem, MIG 21, Xaviera Baumaxu, Nightwork, Gipsy.cz, Tatabojs nebo Tři sestry s novým songem, složeným speciálně právě kvůli Pilsnerfestu.

Co se týče prohlídky pivovaru, za 50 Kč jsme si mohli vychutnat nahlédnutí do míst, která jsou jinak v běžném provozu návštěvníkům nepřístupná. Viděli jsme tak například dílnu, ve které se vyrábějí dřevěné sudy, zrovna zde dělali várku pro Švédy.

Kdo Plzní během pátku a soboty projížděl, musel být trpělivý, kvůli Pilsnerfestu totiž byla uzavřena silnice U Prazdroje, na které byly rozestavěny stánky a pódium. Zpětně se dá říct, že nebýt tohoto prostoru navíc, areál Prazdroje by tak obrovský nápor lidí možná ani nezvládl.

Příští rok snad vyjde i lepší počasí.

Roman Beneš

autor: blokpi | Blok 14:04 [permalink] [comments: 4]


Slunce ve skle potřetí

[středa, 1. září 2010]

Festival minipivovarů „Slunce ve skle„ roztočí pípy v Purkmistru potřetí

Po velice úspěšných předešlých ročnících je tu opět další pokračování festivalu minipivovarů. Letos proběhne akce opět třetí sobotu v září, tj. 18. září, od 13.00 hodin v Pivovarském dvoře v Plzni – Černicích.

Cílem je představit a podat co nejkompletnější informace o fungování minipivovarů a seznámit návštěvníky s ojedinělými pivními speciály a produkty, které nejsou běžně na trhu k dostání.

Plakát

Příznivci piva zde budou moci ochutnat více než 100 druhů piv, od vícestupňových speciálů až po nealkoholická piva. Pozvání přijaly minipivovary nejen z Plzně a okolí, ale z celých Čech, Moravy a Vysočiny. Oživením této akce určitě bude i možnost ochutnat pšeničná piva z bavorského příhraničí, dánské speciály, skotské Stouty a Ale nebo americké Black Ale a Amber Ale.

O hudební produkci se postará jako minulý rok King Swing Purkmistr band, který bude kombinovaný s pivními soutěžemi a anketou o nejlepší čepované pivo. Celým odpolednem Vás bude provázet moderátor Jiří Terš.

Vstup i účast na akci jsou i letos samozřejmě zdarma.

autor: blokpi | Blok 12:04 [permalink] [comments: 6]


Tiskové prohlášení společnosti Jihomoravské pivovary, a.s.

[středa, 30. červen 2010]

Společnost Jihomoravské pivovary, a. s. zahájila výběrové řízení na nájemce Pivovaru Vyškov dne 1.6.2010 s tím, že osloveny byly dvě společnosti, které dříve projevily o účast v Pivovaru Vyškov zájem, a to společnost AGC, spol. s.r.o. a společnost AGRA Group a.s. Ve lhůtě pro podání nabídek byla doručena jediná nabídka a to nabídka společnosti AGRA Group a.s.

Představenstvo společnosti projednalo výsledek hodnocení nabídek na svém zasedání dne 29.6.2010 a učinilo konečné rozhodnutí. Vzhledem k tomu, Že ve výběrovém řízení byla podána pouze jediná nabídka a že v ní nabídnutá výše nájemného nedosahuje výše tržního nájemného určeného znaleckým posudkem, představenstvo společnosti odmítlo předloženou nabídku a neuzavře smlouvu s žádným z účastníků výběrového řízení. Dalšími důvody pro odmítnutí nabídky je skutečnost, že podnikatelský záměr AGRA Group a.s. byl v rozporu s podmínkami nabídkového řízení. AGRA Group a.s. také v průběhu výběrového řízení vznesla výhrady k požadovaným podmínkám smlouvy o nájmu, které společnost v zájmu transparentnosti výběrového řízení a zachování rovnosti pro všechny účastníky, nemůže akceptovat.

Společnost Jihomoravské pivovary, a.s. se důrazně ohrazuje proti tvrzením uvedeným v článku 'Osud vyškovského pivovaru provázejí dohady' ze dne 24.6.2010 v denik.cz. Výběrové řízení na možného nájemce Pivovaru Vyškov probíhalo zcela v souladu se zákonem. Pan Jan Skala, majite| pivovaru Kout na Šumavě, sice doručil dne 23.6.2010 do sídla společnosti obálku obsahující nabídku, ta však byla hodnotící komisí z účasti ve výběrovém řízení vyloučena pro porušení podmínek nabídkového řízení.

Nabídka byla doručena po lhůtě, neobsahovala potřebné náležitosti, a jelikož se jednalo o neosloveného zájemce, byla i z tohoto důvodu jeho nabídka podle podmínek výběrového řízení nepřípustná, nemohla proto být ani ve výběrovem řízení hodnocena.

Představenstvo rozhodlo:

Představenstvo v souladu s ustanovením čl. 6.2. podmínek nabídkového řízení odmítá předloženou nabídku a neuzavře smlouvu s žádným z účastníků nabídkového řízení.

Vzhledem k tomu, že nelze očekávat brzké uzavření smlouvy o nájmu týkající se pivovaru Vyškov s jakýmkoliv zájemcem, pozastavuje představenstvo některé další kroky související s utlumením činnosti pivovaru Vyškov. Společnost tedy zejména nebude k 30.6.2010 realizovat v plánovaném rozsahu hromadné propouštění stávajících zaměstnanců společnosti, které dočasně pozastavuje ve všech úsecích provozu, neboť je nevyhnutelné zabezpečit zúžitkování stávajících skladových zásob a zpracování zásob rozpracované výroby a tak předejít možným ztrátam na majetku společnosti.

Představenstvo dále doporučuje jedinnému akcionáři ponechat konečné rozhodnutí o dalším vývoji (činnosti) pivovaru Vyškov a výběru nového nájemce na novém vedení resortu zemědělství.

představenstvo společnosti Jihomoravské pivovary,a.s


K dokreslení situace Pivovaru Vyškov ještě přikládáme dopisy (ve formátu .pdf) osobností politického a veřejného života:

Dopis senátora za v.o. Vyškov adresovaný ministru zemědělství z 21.6.2010

Dopis hejtmana Jihomoravského kraje ministru zemědělství z 22.6.2010

Dopis arcibiskupa olomouckého adresovaný předsedovi ZO NOS z 24.6.2010

autor: blokpi | Blok 07:21 [permalink] [comments: 4]


Vítek z Prčice

[neděle, 20. červen 2010]

Dnes mi přišel do redakce mail s tímto textem: "Pozdravujeme přátele piva. Po šesti letech domácího vaření piva jsme se dopracovali k rozjetí restauračního pivovaru. Tento pivovar je součástí budovaného připomínkového hradu věnovaného Vítkovi z Prčice, který byl zakladatel nejmocnějšího šlechtického rodu v celé české historii. To byli Vítkovci -páni v erbu růže. Byli bychom moc rádi, kdyby jste také o nás dali na svých stránkách vědět a tak pomohli podpořit tento záměr. Vše ostatní se dovíte přímo na na našich stránkách www.vitekzprcice.cz. S pozdravem Petr Kroužil"

Nový pivovárek - to je vždycky dobrá zpráva a já samozřejmě rád uveřejním informace o novém pivu Vítek z Prčice.

Z výše avizované stránky si přibližme základní informace.

Pivovar vaří originální pravé české nefiltrované kvasnicové pivo. Suroviny jsou používány poctivé včetně humnového sladu. Vaříme klasickým způsobem, aby naše české pivo bylo co nejkvalitnější. Za Vítkovců bylo pivo nejoblíbenějším nápojem.

Foto

Pivovar interiérem od podlah, dveří, omítek, oken připomíná slavnou dobu Vítkovců (románská a gotická). Dále je vybaven věrnými replikami románského nábytku. Každá část pivovaru je věnována (jedné z mnoha) skutečné osobnosti z rodu v erbu růže, která se nesmazatelně zapsala do dějin našeho národa.

Foto

A jaké že pivo zde v současnosti ochutnáte? Nefiltrované, kvasnicové: Vítek z Prčice světlý 11%. Pivo si prošlo technologickými problémy, přesto si udrželo plnou chuť. Proto se potěšte s tímto průkopníkem. Vítek z Prčice světlý 12% - zraje. Toto pivo má díky poctivému humnovému sladu nádhernou zlatou barvu, plnou chuť, která nenadýmá a trvanlivou pěnu. Hořkost je jemná, která v ústech doznívá. Pokud by Vám místní pivo náhodou nezašmáklo, tak si můžete objednat i pivo filtrované, pasterované, ale také v erbu růže: Regent světlý 11% a Regent tmavý 12%

Foto

Dále se dozvídáme, že začátkem srpna se začnou vařit jídla,která budou ve stylu pivovaru a doby Vítkovců. a že se chystají slavnosti - slavnostní otevření pivovaru. Tyto letošní slavnosti budou jako nultý ročník středověkých slavností sv.Víta. Budou pojaty skromně a zaměřeny na otevření pivovaru. Opékat se bude prasátko, měla by být již v provozu kuchyně i zvětšená kapacita pivovaru. Tématem bude dělení majetku Vítkem z Prčice jeho čtyřem synům s následnou kolonizací české země Vítkovci. Předběžný termín bude 24.7.2010.

Foto

Já osobně přeji novému pivovárku jen to nejlepší. Hlavně, aby pivo z Prčice bylo dobré a aby se sem sjížděli pivaři se širokého okolí. Dej Bůh štěstí!

autor: Chody | Blok 17:50 [permalink] [comments: 7]


Žádost o pronájem Pivovaru Vyškov

[pátek, 11. červen 2010]

Pivovar Kout hlavička

Věc: Žádost

Žádám představenstvo pivovaru Vyškov o pronájem pivovaru. Důvody, které mě k tomu vedou, jsou ty, že již mám zkušenost s pivovarem Kout na Šumavě, který jsem znovu zprovoznil po 40 letech a nebylo to zrovna lehké. Na českém a mezinárodním trhu jsme se prosadili. Dnešním dnem vyvážíme do Srbska, Itálie, Německa i Ameriky. Rovněž jsme vesměs kladně hodnoceni, jak v Evropě tak v zámoří. Viz odkaz...

Rovněž je mi líto krásného pivovaru a lidí, kteří v pivovaru pracují. Chtěli bychom udržet zaměstnanost a udžovat a proslavovat tradici Českého piva.

S pivovarským pozdravem “Dej Bůh štěstí“

Majitel pivovaru: Jan Skala, tel.: 602 134 337

Hlavní sládek: Bohuslav Hlavsa, tel.: 608 241 232

Zahraniční obchod: Adrian Šaroch, adrian@aequilibrium.cz

Pivovar a sodovkárna

Kout na Šumavě 2

345 02 Kout na Šumavě

tel.: 379 789 370

Fax: 379 789 370

IČO: 416 240 68

DIČ: CZ530415062

e-mail: janskala@email.cz

www.pivovarkout.cz

Region Šumava, Czech republik: www.isumava.cz

http://www.ratebeer.com/beer/country/czech-republic/56/

V Koutě na Šumavě 11.6.2010

autor: blokpi | Blok 13:25 [permalink] [comments: 17]


Boj zaměstnanců proti likvidaci Pivovaru Vyškov

[pátek, 11. červen 2010]

Zaměstnanci Pivovaru Vyškov zastoupení odborovou organizací nemohou stát stranou současného dění kolem útlumu firmy, ve které doposud pracují.

Velmi oceňují petiční akci občanů Vyškovska za udržení výroby a děkují touto formou všem věrným zákazníkům a fanouškům dobrého českého piva z Pivovaru Vyškov.

Zaměstnanci prezentují tiskovou zprávou chuť nadále vyrábět pivo v areálu Pivovaru Vyškov (Jihomoravských pivovarů a.s.) v počtu cca 25 - 27 pracovníků.

Zaměstnanci jsou proti ukvapenému útlumu a následné likvidaci Pivovaru Vyškov.

Zaměstnanci navrhují touto formou ministerstvu zemědělství odvolání předsedy představenstva Ing. Zdeňka Řeháka z důvodu špatného hospodaření v průběhu jeho působení ve funkci a jmenování do této funkce někoho ze stávajících zaměstnanců.

Rozhodnutí jediného akcionáře Ministerstva zemědělství (dále MZ) považují zaměstnanci za ukvapené. Podivné je také vyhlášení útlumu den před parlamentními volbami na valné hromadě konané 27.5.2010 a před letní sezonou. Důvodem byl loňský hospodářský výsledek a výsledky v zimních měsících 2010. Obecně jsou v pivovarnictví zimní výsledky horší než ty letní. Svědčí o tom výsledky v měsíci březnu a dubnu 2010, které už vykazovaly o polovinu lepší hodnoty.

Pivovar je solventní, nemá dluhy ani úvěry. Touto formou žádají zaměstnanci pivovaru MZ o přehodnocení rozhodnutí o útlumu. Útlum prozatím zrušit a nechat rozhodnutí na novém ministrovi.

Ačkoliv MZ nepochopitelně rozhodlo o útlumu provozu, ponechalo ve funkcích statutárních orgánů předsedu představenstva Ing. Zdeňka Řeháka a předsedu dozorčí rady Mgr. Vladimíra Hynšta. Toto vedení přitom nezvládlo úkol, který prezentoval Ing. Řehák při nástupu do funkce v červnu 2007, a to zastavit propad prodeje a firmu ozdravit. I přes zjevný neúspěch je MZ pověřilo útlumem firmy a ještě jim navýšilo odměny za činnost v těchto statutárních orgánech.

Zaměstnanci již nevěří snaze současného vedení najít nájemce. Dvě kola proběhla bezvýsledně a stála nemalé finanční prostředky.

Proto zaměstnanci přicházejí s návrhem jak přežít špatné období do případného pronájmu a neutlumovat provoz. První razantní kroky byly učiněny na přelomu roku 2009 – 2010, kdy bylo z pivovaru propuštěno 19 zaměstnanců z původních 46. Firma nyní těží z propagačních a reklamních akcí uskutečněných v loňském roce a ze zájmu trhu o kvalitní piva z malých pivovarů. Svědčí o tom zájem o Vyškovské pivo u nových odběratelů a návrat na některé bývalé pozice. Zájemci se hlásí i ze zahraničí.

Také naše piva zaznamenala úspěchy v degustačních soutěžích, jak doma u světlých speciálů, tak i na evropském a světovém poli v soutěži „European beer star“ s tmavým pivem, kde jsme dva roky po sobě udrželi vítězství v naší kategorii „tmavý ležák českého typu“. Pivovar má moderní technologické vybavení a zaměstnance schopné prosadit na trhu kvalitní Vyškovské pivo s tradicí 330 let.

Rozhodnutí o útlumu je nepochopitelné i z důvodu realizovaných investic v roce 2009 především do marketingu, tedy budoucnosti firmy. V současné době vyplouvají na povrch informace o předražených dodávkách surovin a především služeb. Je otázkou, jak vysoký podíl na loňské ztrátě mělo předražování. Zde by měly zasáhnout kontrolní mechanismy MZ. Také se vynořily informace o nepochopitelném zamítání zakázek představenstvem. Není pak divu, že klesal výstav a s ním i tržby. Jako by tyto kroky byly záměrné.

Udržením provozu zajistí MZ prospěch celku, před několika jednotlivci - likvidátory. Celek jsou nejen zaměstnanci, ale i firmy a obce v regionu a především spotřebitelé.

Pro upřesnění je možné kontaktovat Martina Obruču (tel. 602751813)

S pivovarským pozdravem „DEJ BŮH ŠTĚSTÍ“

Tisková zpráva ZO NOS Pivovaru Vyškov, 9.6. 2010 VYŠKOV

autor: blokpi | Blok 09:13 [permalink] [comments: 2]PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI