Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

10 let Klubu sběratelů pivovarských suvenýrů Praha

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

10 let Klubu sběratelů pivovarských suvenýrů Praha

10 let Klubu sběratelů pivovarských suvenýrů Praha

Na sklonku loňského roku si členové „Klubu sběratelů pivovarských suvenýrů Praha“ v rámci každoročního vánočního setkání připomněli, že je to již deset let, kdy byl ustanoven samostatný klub. Většina jeho členů se zná ale mnohen déle. Kořeny klubu pocházejí ze sekce pivovarských suvenýrů „Klubu sběratelů kuriozit“. Původním vedoucím sekce byl Jiří Kuhle a po něm převzal sekci Miroslav Anger. To bylo v roce 1994.

Již tehdy byla pořádána sběratelská setkání pro zájemce o pivovarské suvenýry. Mnozí jistě vzpomenou sály v „Dopravních podnicích“, „Domovině“ a hlavně v „Menze Jednoty UK“ v Opletalově ulici v Praze. V roce 1998 se část členů sekce rozhodla osamostatnit a založit vlastní klub. To se projevilo pružnější organizací, snadnějším rozhodováním, pestřejším klubovým životem, větším zájmem o práci v klubu a hlavně okamžitým nárůstem členské základny. Z původních 20 členů jsme se rozrostli na 50. Od té doby si členskou základnu udržujeme na 50 členech z celé České republiky (větší počet přestává být organizačně únosný).

Scházíme se pravidelně každé první pondělí v měsíci a vždy před Vánocemi se setkáváme na posezení, které je pokaždé ve znamení piva z některého z malých, nebo menších pivovarů.

Nejvýznamnější aktivitou klubu je však pořádání dvou sběratelských setkání do roka. Nutno říci, že svou povahou patří k jedněm z největších a nejnavštěvovanějších v republice. Mezi téměř 400 účastníky a návštěvníky nechybí ani sběratelé ze Slovenska, Německa, Polska, Litvy, Maďarska, Rakouska či Ruska.

Ze zakládajících členů klubu, dodnes aktivních, můžeme jmenovat např. M. Kabáta, E. Erzigoje, L. Linharta, M. Líznera, J. Černohorskou, K. Vodňanského, L. Steinera a v současné době odstupujícího dlouholetého předsedu klubu M. Angera. Taktéž nemůžeme nevzpomenout na předčasně zesnulého zakládajícího člena J. Černíka. Se současnými členy a pod novým vedením M. Kamlara si klub zajisté udrží své místo na pomyslné špici českého sběratelství pivovarských suvenýrů.

Miroslav Anger


Co k Mirkovým slovům dodat? Snad jen to, že se budu snažit, aby vše fungovalo jako doposud, ne-li lépe. Pár plánů, co změnit či vylepšit, už samozřejmě mám, teď už zbývá „jen“ jejich uvedení do praxe. Zda se to podaří nebo ne, však nezáleží jenom na mně či ostatních členech našeho klubu, ale také na sběratelích, kteří (nejen) naše setkání navštěvují. Ale nepředbíhejme.

Tímto vás také za celý náš klub srdečně zvu na vůbec první letošní setkání sběratelů pivních suvenýrů u nás. Setkání se koná tuto sobotu (24. 1. 2009) od 8 do 12:00 v dejvické „Menze Studentský dům“. Občerstvení zajišťuje Pavel Holčák z „Restaurace Obžerství“ (čtenáři Pivního.infa zajisté znají), takže i nesběratelé si jistě přijdou na své alespoň v podobě nějaké té laskominy z malého pivovaru či minipivovaru.

Výběr piva je prozatím tajemstvím, ale již teď vám mohu říci, že na čepu by měla být 11ka z jednoho (nepražského) minipivovaru a jeden speciálek z menšího pivovaru. Tedy pokud se do té doby něco nezmění. A komu by ani to nestačilo, tak vězte, že na sběratelských setkáních můžete občas narazit také na piva některých domácích vařičů či piva z minipivovarů, která některý ze sběratelů, příp. i přímo sládek či majitel, přiveze s sebou jen tak na ochutnání...

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Marek Kamlar[Marek Kamlar] [Zobrazeno 6504x] [20. leden 2009]
[Události] [comments: 1] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Malakin

neděle, 25. leden 2009
10:53

Malakin

Tak aby tu byl aspoň jeden komentář, napíši zde kratičké ohlédnutí za včera uskutečněnou burzou:

Sešlo se nás rekordní množství: 398 platících sběratelů i nesběratelů, převážne z ČR, ale i Slovenska, Litvy, Polska, Ruska, Rakouska a Německa.

Na čepu byla tato piva: 11% Zvíkov, 17% Opat, 14% Vídeňský speciál z Chýně a poté, co se tato piva vypila, přišel na řadu 10% Staropramen. Za jeho přítomnost se omlouvám, ale nikdo z nás netušil, že budete mít takovou žízeň... :)

Poděkování a omluvy:

Poděkování patří samozřejmě všem, kteří se na naše setkání přišli podívat, ať už z řad sběratelů, tak z řad "pouhého" čtenářstva Pivního.infa (pár známých tváří jsem zde zaregistroval, tak snad se vám u nás líbilo). Dále bych rád poděkoval našemu hlavnímu mediálnímu partnerovi, Chodymu a jeho Pivnímu.infu a v neposlední řadě i panu Růžičkovi z SÚZ ČVUT za poskytnutí prostor pro pořádání naší akce.

Omluva patří hlavně těm, kteří byli nespokojení s umístěním jejich stolu. Pochopte však, že jsme byli poprvé na úplně novém místě a ani my jsme tedy nevěděli, do čeho přesně jdeme. Do další námi pořádané burzy, která se koná 12. 9. t.r., však zbývá spousta času, takže kdo byl s něčím nespokojen, může se mi ozvat a zkusíme společně zapracovat na případných změnách.

A ještě jedna omluva na závěr, a sice paní redaktorce z ČR Regina, že jsem na ni neměl v podstatě vůbec čas a že tedy z živého vstupu do vysílání, které původně plánovala, asi nakonec sešlo. Je-li však jeden člověk spolupořadatelem, kupujícím a prodejcem současně, na ostatní aktivity prostě zbývá méně času. Tak snad někdy příště.

Fotky z této akce naleznete zde . A pokud i Vy máte nějakou fotku z této akce, tak je také, prosím, Chodymu zašlete, ať je toho v galerii víc. Já toho vážně moc nenafotil.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 13.02.2009 ve 17:08:46


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI