Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Zlej blesk na poště

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Zlej blesk na poště

Zlej blesk na poště [p2037]

Ne, nebojte se, dnešní článek nebude o zlém ministerském paňácovi, který se jal zlikvidovat Českou poštu. To jenom k nám na venkov dorazila zajímavá pivní dodávka až z Prahy. V rámci akce Otevíráme Nepomuk se totiž na Zelenohorské poště konalo Sýrobraní, kam má přijet i minipivovar BadFlash a nebudou chybět ani další řemeslná piva.

Na dvoře Zelenohorské pošty
Na dvoře Zelenohorské pošty

Je snad prvně krásné jarní počasí a tak nám nic nebrání vyrazit se podívat. Sýrové pokrmy si můžete objednat u baru, kde ale dnes není na čepu nic. Nicméně na nádvoří opravdu stojí černobílá dodávka vyzdobená zlými blesky. Zatím jsem na BadFlash narazil vždy jen na akcích s více pivovary, takže jsem ochutnal vždy jen jedno pivo. Myslím, že Prostě Ležák mi na posledním Slunci ve skle dost chutnal. A tímto ležákem také dneska začnu.

Výčep v Mercedesu
Výčep v Mercedesu

Ale ještě před tím si pivovar BadFlash představme. Projekt BadFlash vznikl spojením dvou pražských hospod (Zlý časy a Kulový blesk) a jejich názvů. Nejdříve jako velkoobchod s pivem a létající pivovar. Před dvěma lety se pak usadil v Kobylisích. Do Nepomuka za náma dorazil Libor Kult a přivezl tato piva:

  • Prostě ležák
  • Tmavý Ležák
  • Bikini Ale
  • Podél plotu Sour Ale
  • Torpind Mind stout
  • Kasteel Rouge
  • Namrdávák
Prostě ležák
Prostě ležák

Ležák je prostě dobrý, tmavý ležák mi připadal takový mazlavější, ale docela dobře pitelný. Bikini byly výborným letním ejlíkem, za to Torpind Mind stout je spíše určen k posezení u sálavého tepla v dlouhém zimním večeru, ale též výborný. Jen Podél plotu není mým kyselým šálkem. Já mám rád hodně kyselý a perlivý, tento mi spíše připomíná limonádu alá Permon. Celkově ale s pivy zlého blesku spokojenost a doufám, že se s nimi zase v Nepomuku potkáme.[Richard Chodora] [Zobrazeno 606x] [27. duben 2023]
[Události] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI